Teraz jest 21 października 2019, 11:59 - Pn

• Reklama

Jak traktujecie swoje perfumowe zbiory ?

• Reklama

Kolekcjonersko
23
23%
Użytkowo
79
77%

Liczba głosów : 102

• Autor
  • Wiadomość

maciejb1986

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Jak traktujecie swoje perfumowe zbiory ?

Post17 maja 2019, 10:48 - Pt

u mnie typowo użytkowo, nie inwestuje praktycznie we flakony, a jako że lubię różnorodność to wygląda to tak:P wszystko trzymam w szafie zamknięte bez dostępu światła. Wiem, wiem wygląda jak kolekcja lakierów do paznokci :D :lol: :oops:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
na ostatnim zdjęciu ''rotacja'' mojej dziewczyny :oops:

w sumie zebrało się cosik koło 140 różnych zapaszków. Sorry za jakość zdjęć, telefon służbowy :D lista na fragrantice aktualna.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post18 maja 2019, 12:27 - So

^ Bracie! ;) Mam tak samo. Tona próbek i kilka flaszek. :oops:

Rokundrol

Forumowicz

Post18 maja 2019, 15:36 - So

maciejb1986 jest jeszcze jeden plus takiej zbieraniny, nie widać jak się pojawiają nowe "lakiery" ;) .
U mnie podobnie z odlewkami. Co jakiś czas mówię, koniec poznawania, pora na flakony.
Później wchodzę na stragany/rozbiórki i kończy się jak zawsze.
Ulżyło mi.

maciejb1986

Aktywny forumowicz

Post19 maja 2019, 12:50 - N

^wstań powiedz nie jesteś sam :D przynajmniej nie zainwestowałem w to fortuny, aczkolwiek w przyszłości chciałbym mieć kolekcję ulubionych zapachów, przynajmniej top 20 :)
co do tego że nie widać to prawda, można ukryć nowe zakupki hihi

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post20 maja 2019, 07:56 - Pn

Moje podejście jest dwojakie z przewagą użytkowego. Faktem jest, że posiadając ponad 100 flaszek i pewnie z 200 dekantów, wszystkiego używać się nie da (niestety!), co za tym idzie wiele zapachów staje się nieużywanymi elementami kolekcji. Mam tak wobec wielu z nich. Sentyment. Używać - nie, raczej nie, wolę inne, nowsze, aktualnie testowane itp. Sprzedać - też nie, bo chcę w każdej chwili móc wrócić, powąchać z korka, a może i użyć. Zresztą wiele zapachów nie ma sensu sprzedawać, bo są na rynku wtórnym po prostu za tanie. Natomiast w swojej perfumaniackiej historii sprzedałem już mnóstwo flaszek, także potrafię być w tej kwestii dość asertywny, czego czasem zdarzało mi się żałować.... ;) :lol:
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Bazyli

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 maja 2019, 08:09 - Pn

maciejb1986 napisał(a):co do tego że nie widać to prawda, można ukryć nowe zakupki hihi

Co racja, to racja :D

fqjcior napisał(a):Sprzedać - też nie, bo chcę w każdej chwili móc wrócić, powąchać z korka, a może i użyć. Zresztą wiele zapachów nie ma sensu sprzedawać, bo są na rynku wtórnym po prostu za tanie. Natomiast w swojej perfumaniackiej historii sprzedałem już mnóstwo flaszek, także potrafię być w tej kwestii dość asertywny, czego czasem zdarzało mi się żałować.... ;) :lol:

Ja jakoś nie mogę się na taką asertywność zebrać, ale z Twojej asertywności miałem okazję skorzystać - stałem się szczęśliwym posiadaczem Costume National Homme :)

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Gentleman, Eternity, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession - Mnie się podobają zapachy, które już raz czułem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję :D

sen_jakuba

Post02 września 2019, 20:08 - Pn

Dla mnie musi być praktycznie. Chcę mieć pod ręką wyjątkowe zapachy, których mogę używać, czuć je na co dzień. Zależy mi na tym, aby posiadać paletę zapachów o zróżnicowanych kompozycjach. Nie chcę być kolekcjonerem-zbieraczem, a raczej posiadaczem interesujących zapachów na każdą porę, okazję i nastrój. Oczywiście jest to proces, ale miałem to szczęście, że szybko trafiłem na kilka świetnych zapachów, które do mnie przemawiają, budzą odległe wspomnienia, wprowadzają w specyficzny nastrój albo po prostu spełniają swoją funkcję. Cały czas wącham kolejne próbki i na razie prawie nic nie powala tak, jak to co już wybrałem. Na mojej liście zakupów są max 3 zapachy.
“Unless you are educated in metaphor, you are not safe to be let loose in the world.”
― Robert Frost

Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/30057/

Besar

Forumowicz

Post30 września 2019, 10:36 - Pn

Zdecydowanie kolekcjonersko !

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post30 września 2019, 13:54 - Pn

Mój zbiór raz chudnie raz tyje. Aktualnie to już chyba otyłość gigantyczna, a o diecie nie chce słyszeć :)
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Bach_rules!

Perfumaniak

Post16 października 2019, 23:13 - Śr

Udało mi się przewąchać setki (ponad tysiąc być może) perfum, wykrystalizować zapachowy gust, zredukować kolekcję do tych, które zdecydowanie mi się podobają i ich tylko używam. Obecnie mam 15 flakonów, za kilka dni nabędę jeszcze jeden, co mi się zdarza już bardzo rzadko, bo mało który zapach jest mnie już w stanie zaskoczyć i porwać.
Reasumując: obecnie zdecydowanie użytkowo.

Auriga

Forumowicz

Post17 października 2019, 06:49 - Cz

Perfumy stanowią dla mnie dodatek do ubioru, wizerunku. Traktuje je wyłącznie użytkowo, zapach staram się dobierać stosownie do okoliczności oraz do pory roku. Obecnie posiadam ponad setkę próbek / odlewek oraz około 20 butelek. Docelowo planuję zredukować zestaw do maks. 10 butli od trzech lub czterech producentów. To znaczy po 5 zapachów w rotacji na sezony wiosna-lato i jesień-zima. Czas pokaże, co z tego wyjdzie... ;)
Creedom ufamy, Toma Forda kupujemy, Acqua di Parma pachniemy. Pozostali proszę czekać...

futureproof

Forumowicz

Post19 października 2019, 07:29 - So

Mam bardzo zbliżone podejście.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze perfumowe zbiory