Teraz jest 09 kwietnia 2020, 21:58 - Cz

• Reklama

Boadicea The Victorius - Complex

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Boadicea The Victorius - Complex (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
7%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
7
50%
6 - Genialny
6
43%

Liczba głosów : 14

• Autor
  • Wiadomość

hasos

Forumowicz

Re: Boadicea The Victorius - Complex

Post27 stycznia 2015, 15:46 - Wt

Miałem dziś styczność tym pachnidłem. Pierwsze chwile po aplikacji, sekundy - wydaje się, że nie jest źle. O co tyle hałasu. Kouros bardziej daje o sobie znać. Ale po chwili, kiedy wychodzi mokra, zwierzęca skóra o woni mokrego, przepoconego ręcznika, która zawłaszcza sobą niemal każdy inny zapach, nadchodzi pożoga. Zwierzęcy zapach o woni mokrej sierści dzikiego zwierzęcia (zezwierzęconego człowieka?). I to nie taki tam zapach sierdzącego pas - to pikuś. Czujesz podświadomie, że ten sapach może mieć coś z elementu ludzkiego, jakiejś przerobionej, wytłoczonej ludzkiej skóry/sierści/włosów. No masakra jednym słowem. Najbardziej "pschologicznie" wpływające perfumy, z jakimi się spotkałem. Ciekaw jestem, jaka jest sprzedaż tego pachnidła. Jedyne miejsce, gdzie wydaje mi się mieć ono zastosowanie, to seansy BDSM i to w hard wydaniu. Gdzieś w jakimś legowisku neandertalczyka. Przywodzi na myśl same pierwotne instynkty i wyobrażenia. Polecam fanom mocnych wrażeń.

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 stycznia 2015, 18:07 - Wt

Greg napisał(a): Wydaje mi się, że będzie pasował do kogoś w wieku co najmniej 45 lat, z posiadłością, lasem i herbem szlacheckim.

Dracula? :twisted:
Greg, dobrze napisane.

hasos napisał(a):I to nie taki tam zapach sierdzącego pas - to pikuś.

Zdecydowanie nie jest!

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post27 stycznia 2015, 18:23 - Wt

hasos napisał(a):I to nie taki tam zapach sierdzącego pas - to pikuś.

Zdecydowanie nie jest![/quote]
Po jednym teście: zgadzam się z hasosem i Jadwing. Zdecydowanie.

Argentum

Post27 stycznia 2015, 19:14 - Wt

hasos napisał(a):Miałem dziś styczność tym pachnidłem. Pierwsze chwile po aplikacji, sekundy - wydaje się, że nie jest źle. O co tyle hałasu. Kouros bardziej daje o sobie znać. Ale po chwili, kiedy wychodzi mokra, zwierzęca skóra o woni mokrego, przepoconego ręcznika, która zawłaszcza sobą niemal każdy inny zapach, nadchodzi pożoga. Zwierzęcy zapach o woni mokrej sierści dzikiego zwierzęcia (zezwierzęconego człowieka?). I to nie taki tam zapach sierdzącego pas - to pikuś. Czujesz podświadomie, że ten sapach może mieć coś z elementu ludzkiego, jakiejś przerobionej, wytłoczonej ludzkiej skóry/sierści/włosów. No masakra jednym słowem. Najbardziej "pschologicznie" wpływające perfumy, z jakimi się spotkałem. Ciekaw jestem, jaka jest sprzedaż tego pachnidła. Jedyne miejsce, gdzie wydaje mi się mieć ono zastosowanie, to seansy BDSM i to w hard wydaniu. Gdzieś w jakimś legowisku neandertalczyka. Przywodzi na myśl same pierwotne instynkty i wyobrażenia. Polecam fanom mocnych wrażeń.

Ależ mnie zachęciłeś...! Muszę poznać te perfumy... :D

hasos

Forumowicz

Post28 stycznia 2015, 21:09 - Śr

Zachęcam do testu. Pomijając fakt, że to zapachowa apokalipsa, to zapach jako idea jest tworem godnym podziwu. Taka dekonstrukcja idei perfum. A składniki muszą być jakości pierwszej. Sztuczniak by tak nie pachniał. Ale ostrzegam. Testować po obiedzie. Do kolacji mdłości pewnie przejdą :)

Ofis

Post28 stycznia 2015, 21:46 - Śr

Ten zapach to istna torpeda!
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

Marcin__

Super Perfumaniak

Post02 czerwca 2015, 14:15 - Wt

Zaznajamiam się powoli z Complex'em.

Powiem szczerze, że liczyłem na "walnięcie w ryj", tak jak w przypadku Orła Zwycięstwa lub Cuir Mony di Orio. Nie, nie ma niczego takiego.

Complex to zapach skóry, razem z sierścią (tudzież z włosami) przypiekanej nad ogniem. Jest też sporo przypraw, które podkreślają zapach skóry. Mam także wrażenie, że sporo jest tu piżma (->sierść)

Całość odbieram jako zapach bardzo ciekawy, ale nie brutalny czy ekstremalnie zwierzęcy. No chyba, że trzeba go więcej aplikować.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 1

Post02 stycznia 2016, 20:47 - So

Kręci mnie ten Complex bardzo, a w Q tylko idiotyczne próbki po 0,5ml...
Nie ma ktoś z Kolegów jakiegoś zbędnego dekantu na zbyciu? :)
Artur

Greg

Aktywny forumowicz

Post02 stycznia 2016, 22:46 - So

Jak dla mnie Complex to dużo mocniejsze walnięcie w ryj niż np. Rance ze swoim Orłem.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post02 stycznia 2016, 22:50 - So

Może testowałeś już rozwodnionego Orła? Ja mam oba w próbkach, Complex rozwija się wolniej, ale jak już się rozwinie, to jest większą siekierą niż Rance.

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Greg

Aktywny forumowicz

Post02 stycznia 2016, 23:16 - So

Dokładnie. Tylko dla mnie jest większą siekierą od początku do końca ;) . To chyba najtrudniejszy zapach jaki poznałem.

Nie wiem czy testowałem rozwodnionego - raczej nie, bo poznawałem Orła jakiś rok temu, a może jeszcze wcześniej, z napoczętego już testera w Q., a info o zmianach pojawiło się chyba w połowie 2015 roku. Oczywiście Rance robi odpowiednie wrażenie. Ale nie drażni mnie nawet w przybliżeniu tak jak Complex.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post03 stycznia 2016, 20:12 - N

L'Aigle de La Victoire ma odrażające wręcz otwarcie (i za to go kocham). Potem jest w miarę jednostajny.

W Complex czuję te nuty zwierzęce, ale ostatnio im częściej go zakładam, tym większe mam skojarzenia z... ropą naftową/mazutem/i tym "bitumicznym stuff'em" niż z nutami odzwierzęcymi :shock:

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 1

Post03 stycznia 2016, 22:30 - N

Odrażające? Eee, idzie się oswoić ;)
Artur

Marcin__

Super Perfumaniak

Post04 stycznia 2016, 08:49 - Pn

Szczerze mówiąc, Artur, myślę dokładnie tak samo.

leonidas

Forumowicz

Post04 maja 2019, 17:50 - So

Odkopię temat z racji porównania Complex do Complex 2020 , odebrałem próbkę z Q. Complex i zapodałem na jeden nadgarstek a na drugi z flakonu Complex 2020 - otwarcie podobne - poczekajmy co będzie dalej ,

Edit , dalej to w sumie podobne pachnidła choć zwykły Complex jest mniej natarczywy - choć bardziej zwierzęcy , w 2020 jest miej zwierza a więcej eksponowana jest skóra z agarem , projekcja w obu jest ponadprzeciętna

tornado

Post08 maja 2019, 17:29 - Śr

Projekcja i trwałość w "normalnym" Complex'ie jest ponadprzeciętna. Jeśli jest mnie natarczywy to jak najbardziej odbieram to jako pozytywną zmianę. Dlatego, że w pierwotnym kształcie miałem odczucie nadmiaru, który po dłuższym czasie męczył. I tak na początku wręcz zachwyt, aby po trzech godzinach mieć przekoszony nos, wisieć na linach i błagając o litość.

leonidas

Forumowicz

Post11 maja 2019, 16:28 - So

Co ciekawe , moja żona po moich testach - a było ich mnóstwo , stwierdziła że 2020 to nawet ''pachnie''
Pewnie z litości nad tym co zaplanowałem póżniej - pojedynek Rance z Fumidusem

Marcin__

Super Perfumaniak

Post13 maja 2019, 20:23 - Pn

Ostatnio Complex to dla mnie świeżo starty chrzan, trochę drewna, dużo skóry i piżmo.

aleksander

Super Perfumaniak

Post14 maja 2019, 10:31 - Wt

No ja też czuję ten chrzan.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post14 maja 2019, 18:01 - Wt

Odebrałem dziś próbkę Complex 2020.

Niczym się to dla mnie nie różni od Complex. To znaczy może inaczej to ujmę. Różnica między Complex a Complex 2020 jest taka jak między Roja Dove Fetish Parfum a Roja Dove Fetish EDP.

W przypadku Complex 2020 szybciej dochodzimy do skórzanej bazy. Mam wrażenie, że jeszcze więcej jest tu skóry, ale zdecydowanie bardziej cywilizowanej i okiełznanej niż w Complex. Coś - powiedzmy - jak wygarbowana skóra, nie przypiekana i bez sierści. No po prostu nie czuć, że to kiedyś żyło. Jest trochę ziół (słynny chrzan), ale mniej i bardziej jakby zielone.

Ja wolę EDP. Pewnie będę potrzebował jeszcze drugiej próbki ekstraktu, ale wątpię bym zmienił zdanie.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy unisex