Teraz jest 15 października 2019, 17:16 - Wt

• Reklama

Boadicea The Victorius - Complex

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Boadicea The Victorius - Complex (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
8%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
7
54%
6 - Genialny
5
38%

Liczba głosów : 13

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Boadicea The Victorius - Complex

Post19 maja 2019, 10:20 - N

Ten "chrzan" sprawia, że Complex to jeden z najbardziej ekstremalnych zapachów w skórzanej kategorii. Kompozycja - przynajmniej moim zdaniem - nieporównywalnie bardziej hardkorowa, niż np. Aigle de la Victoire.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post19 maja 2019, 13:45 - N

A widzisz Cookie - wg mnie nie. Orzeł wg mnie jest tak brutalny, że aż fekalny. Complex może i ma większe p**********cie, ale właśnie ten chrzan sprawia że łagodniej go odbieram.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 maja 2019, 14:25 - Pn

Orzeł, owszem, jest brutalny. A Complex? Zresztą, chrzanić Complex ;) ...

leonidas

Forumowicz

Post01 czerwca 2019, 21:24 - So

No nie wytrzymałem , odlewki nie starczyły - flakon w garażu , oceniam to genialne pochrzanione dzieło na 6+

leonidas

Forumowicz

Post07 czerwca 2019, 16:31 - Pt

Czy ktoś czuje w tym pachnidle truskawki??? , robiłem testy i małżonka po ok 4 godzinach od aplikacji -wchodząc do domu - jadłeś truskawki ?

Artplum

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post02 września 2019, 18:27 - Pn

Bardzo długo nie miałem okazji poznać tych już niemal legendarnych perfum, o których z taką emfazą i właściwym sobie polotem, napisał Kolega Cookie:

Cookie13 napisał(a):Oto nowy pogromca olfaktorycznych dyletantów. Gwałciciel niewyrobionych nosów. Niszczyciel utartych przyzwyczajeń zapachowych. Hegemon. Panie i Panowie, przedstawiam Wam BESTIĘ ! Complex jest - nomen omen - kompleksowym zaprzeczeniem tego, co w perfumerii uchodzi za ładne, bezpieczne i powszechnie hołubione. Jest to pachnidło, nawet jak na wyśrubowane niszowe kryteria, niezwykle bezkompromisowe i wymagające. Bowiem Complex jest fascynującym ( tak; fascynującym ! ) połączeniem wytrawnych i kwaśnych nut ziołowych, akordów zbutwiałego drewna i woni grubej skóry. Moja wyobraźnia podpowiada mi skojarzenia z potężnym ssakiem kopalnym, mastodontem, udomowionym przez plemię groźnych wojowników, wykorzystujących olbrzymie trąbowce w wojennych potyczkach. Taki właśnie obraz fantasy ( a nie jestem fanem fantasy w żadnej formie ) mam przed oczami kiedy wącham Complex. Srogi zwierz smagany jest przez kłęby dymu wydobywające się z plemiennego ogniska, do którego czarownik wrzuca garściami aromatyczne zioła, a na dobitkę sam wydziela piżmową woń.

Ogólnie rzecz biorąc zgadzam się z opisem Daniela, przy czym za kluczowe uważam słowa, które pozwoliłem sobie pogrubić.
Gdybym powąchał Complex jakieś sześć lat temu, pewnie rzeczywiście doznałbym solidnego wstrząsu i zdziwiłbym się, że ktoś to sprzedaje (a jeszcze bardziej, że ktoś to kupuje :P ), jako perfumy.
Natomiast dzisiaj, mając za sobą przewąchanie sporej liczby niszowych "dziwactw", będących - jak to ładnie ujął Cookie - zaprzeczeniem tego, co w perfumerii uchodzi za ładne, Complex nie robi na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia.
To znaczy wrażenie, jak najbardziej robi, ale nie wywołuje olfaktorycznego szoku, ani nie gwałci mojego nosa.
Jawi mi się jako naprawdę dobrze ukręcona, stricte niszowa kompozycja, którą jednak bez większego wysiłku jestem w stanie nie tylko analizować z blotterka, czy nadgarstka, ale także globalnie nosić i czerpać z tego noszenia przyjemność.
Nie postrzegam jej jako szczególnie trudnej, czy nadmiernie turpistycznej, mając za sobą doświadczenia z rozmaitymi Fumidusami, czy innymi Orłami.
Ot, kolejne solidne, interesujące i bezkompromisowe pachnidło oparte na skórze, ziołach i żywicach, skąpanych w animalnym dymie (o ile określenie animalny dym nie jest dziwniejsze od samego Complexa :P )
Artur

aleksander

Super Perfumaniak

Post02 września 2019, 19:25 - Pn

Artplum napisał(a):
Cookie13 napisał(a):Oto nowy pogromca olfaktorycznych dyletantów.

Ogólnie rzecz biorąc zgadzam się z opisem Daniela [...]
Complex The Destroyer.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post03 września 2019, 08:29 - Wt

Na przestrzeni ośmiu lat od założenia tego tematu namnożyło się rozmaitych zwierzaków-dziwaków w niszy, ale Complex w dalszym ciągu pozostaje jednym z najbardziej bezkompromisowych w tym gronie. Jest to wymowne i pokazuje, jakie wrażenie musiał robić wtedy.

leonidas

Forumowicz

Post03 września 2019, 16:14 - Wt

Pierwszy flakon kupiłem właśnie 7 lat temu , robił wrażenie , sąsiedzi w windzie dziwnie się rozglądali gdy używałem globalnie , jakiś czas był to mój Signature Scent - do czasu , gdy dostałem na prezent Roje Fetish

Artplum

Mega Perfumaniak

Post03 września 2019, 18:39 - Wt

Fetish nodi mi się lepiej, niż Complex
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post03 września 2019, 18:42 - Wt

Nie dziwota, skoro Fetish jest nieporównywalnie bardziej elegancki. Potężna dawka turpizmu w Complex musi robić swoje.

tornado

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 września 2019, 22:03 - Wt

Complex jest dla mnie z jednej strony hardcorowym zapachem, a z drugiej bardzo go cenię. Nawet majaczyła mi chęć zakupu, lecz on jak dla mnie jest jednak zbyt męczący w użyciu globalnym.

Flakony Boadicea są dla mnie piękne, koniecznie chciałem mieć w kolekcji. Ostatecznie padło na Explorer.

Ciekawe spostrzeżenie a propos lat i postrzegania zapachów.Akurat przy Complex tego nie doświadczyłem, lecz przy innych zapachach jak najbardziej tak. To niesamowite jak nos się adaptuje! Czasem sam się sobie dziwię jak to możliwe.

Greg

Aktywny forumowicz

Post03 września 2019, 22:29 - Wt

leonidas napisał(a):Pierwszy flakon kupiłem właśnie 7 lat temu , robił wrażenie , sąsiedzi w windzie dziwnie się rozglądali gdy używałem globalnie , jakiś czas był to mój Signature Scent - do czasu , gdy dostałem na prezent Roje Fetish

Pierwszy raz kupiłeś Complexa 7 lat temu? Bo całkiem niedawno, w innym miejscu:

leonidas napisał(a):Kupiłem Complex 2020 - nie znając standardowego Complex - nie mam jak porównać

To jak to jest?

Ruben

Aktywny forumowicz

Post03 września 2019, 23:23 - Wt

Greg = nasz forumowy detektyw :lol:

Artplum

Mega Perfumaniak

Post04 września 2019, 00:53 - Śr

Cookie13 napisał(a):Nie dziwota, skoro Fetish jest nieporównywalnie bardziej elegancki. Potężna dawka turpizmu w Complex musi robić swoje.

Zgadzam się, że Fetish jest bardziej elegancki, a przy tym, w moim odczuciu, poskładany z najwyższej jakości składników i bardziej , że tak powiem, ucywilizowany, choć ciągle daleki od politycznej poprawności.
Natomiast tego turpizmu jakoś szczególnie w Complex nie wyczuwam.
Owszem, jest to zapach bezkompromisowy, ale - szczerze mówiąc - spodziewałem się czegoś bardziej odjechanego.
Artur

leonidas

Forumowicz

Post04 września 2019, 04:26 - Śr

Greg napisał(a):
leonidas napisał(a):Pierwszy flakon kupiłem właśnie 7 lat temu , robił wrażenie , sąsiedzi w windzie dziwnie się rozglądali gdy używałem globalnie , jakiś czas był to mój Signature Scent - do czasu , gdy dostałem na prezent Roje Fetish

Pierwszy raz kupiłeś Complexa 7 lat temu? Bo całkiem niedawno, w innym miejscu:

leonidas napisał(a):Kupiłem Complex 2020 - nie znając standardowego Complex - nie mam jak porównać

To jak to jest?

Pomyłka w pisaniu- miało być -nie mając - skończyłem flakon parę lat wstecz

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post04 września 2019, 06:24 - Śr

Artplum napisał(a):Natomiast tego turpizmu jakoś szczególnie w Complex nie wyczuwam.

Chrzan jest turpistyczny. Szczególnie w perfumach ;) . Trudno mi sobie wyobrazić bardziej ostentacyjnie nieładną nutę (nie licząc oczywiście innych naturalistycznych nut np. z terytoriów fizjologicznych - chociaż wszystko jest kwestią sposobu ich ujęcia i osadzenia w szerszym zapachowym spektrum danej kompozycji, ale to już temat na oddzielną dyskusję).

tornado

Bardzo aktywny forumowicz

Post04 września 2019, 08:44 - Śr

Pamiętajmy jak ważny jest element zaskoczenia!
Co innego nastawić się na testowanie Complex'a , a co innego dostać nim niespodziewanie prosto w twarz :lol:

Artplum

Mega Perfumaniak

Post04 września 2019, 08:49 - Śr

Słuszna uwaga ;)
Nastawienie gra ważną rolę, a w przypadku Complex liczyłem na wejście smoka.
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post13 września 2019, 09:49 - Pt

Siedem lat temu miałbyś wejście smoka, gdybyś skonfrontował się z Complex bez znajomości tych kilkuset zapachów (a pośród nich całkiem licznej ekstremy).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy unisex