Teraz jest 26 października 2020, 16:45 - Pn

• Reklama

Amouage - Reflection Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Reflection Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
3
2%
2 - Słaby
3
2%
3 - Przeciętny
12
8%
4 - Dobry
18
12%
5 - Bardzo dobry
62
42%
6 - Genialny
49
33%

Liczba głosów : 147

• Autor
  • Wiadomość

Simon

Bardzo aktywny forumowicz

Amouage - Reflection Man

Post29 września 2011, 17:15 - Cz

Obrazek

Cóż, moja opinia na temat tego zapachu zbyt długa nie będzie, gdyż najzwyczajniej w świecie niezbyt mnie zainspirował. Po kilku opiniach na jego temat i opisu, że jest bezbłędnie męski, nie spodziewałem się czegoś takiego. Jakkolwiek, jako wielbiciel Aziyade, wydawać by się mogło, że nie będę wyczulony na tego typu rzeczy, to zdecydowanie wolałbym ten zapach czuć na kobiecie niż na sobie. Sprawdziłem na kilku (dosłownie) osobach i raczej nie postrzegały tego w sposób "wypsikałeś się zapachem swojej dziewczyny, czy wtf?".

Reflection jako zapach jest bardzo fajny, choć na mojej skórze brak mu tego orientalizmu znanego z innych zapachów z rodziny Amouage. Zdecydowanie dominują tutaj słodkie nuty - jaśmin, irys i ylang-ylang (czy neroli - nie wiem co to dokładnie, a z różnymi opisami się spotkałem). Nie za bardzo wyczuwam tutaj cierpkość pomarańczy, a w założeniu powinna się pojawić. Może wtedy zapach nabrałby nieco innego charakteru? Nie wyczuwam też wetiweru czy paczuli. Reflection powinien też pachnieć drzewem sandałowym i cedrem. Po trzech czy czterech godzinach faktycznie pojawia się w tle coś drewnianego ale jest to na tyle delikatne, że nie do zidentyfikowania. Nie ma tu według mnie typowego dla Amouage bogactwa składników. Jeśli chodzi natomiast o projekcję i trwałość to są jak zwykle bardzo dobre.

Zapach dobry chyba na wszystkie cztery pory roku. Tak samo na większość okazji. Bez trudu mogę go sobie wyobrazić i na eleganckim przyjęciu i na co dzień. Rozumiem osoby, którym się podoba i uważają że to cudowny zapach. Ja po prostu tak nie uważam, choć jak już powiedziałem, na kobiecie z chęcią :)

EDYCJA: Kiedy zapach już dogasa, znikają słodkie nuty i całość nabiera całkowicie innego charakteru. Ale nie warto tym sobie zbytnio zaprzątać głowy według mnie, bo to już ostatnie, super delikatne, pół godziny zapachu.

Tomek

Forumowicz

Re: Amouage Reflection Man

Post10 grudnia 2011, 19:19 - So

To dobry zapach, uniwersalny aż do bólu. Zima, lato, jesień, wiosna, dzień czy noc, koszulka czy garnitur - bez znaczenia, zawsze pachnie w sam raz i zawsze pasuje. Właściwie zgadzam się z większością tego co napisał Simon. Jak dla mnie to jeden z najbardziej "mainstreamowych" Amouage. Bliski krewny Le Male czy YSL l'homme. Choć Reflection jest o dwa poziomy wyżej od nich to wciąż podobna bajka. Nie nazwałbym go męskim, raczej uniseks i to bardziej w kobiecą stronę. Otoczenie odbiera go bardzo pozytywnie. Nie wyróżnia się jednak oryginalnością aż tak jak chociażby niektóre pozycje Amouage.

Może zabrzmi to dziwnie, ale właściwie dobrze było by go mieć. Jest NORMALNY, nie ma kadzideł, nie sili się na ekscentryczność i oryginalność. Jest po prostu dobrym i przyjemnym zapachem który przydałby się w kolekcji. Normalny zapach na normalny dzień dla normalnego człowieka. Z odrobiną luksusu oczywiście :-)

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Re: Amouage Reflection Man

Post27 stycznia 2012, 22:37 - Pt

wszystko co chciałbym na daną chwilę powiedzieć już powiedzieli Panowie powyżej,
ale jedno mi się w tym zapachu nie podoba, jest za drogi...

Niszka

Administrator

Re: Amouage - Reflection Man

Post10 września 2012, 15:16 - Pn

Piękny, "męski" jaśmin, w cytrusowo - zielono - ziołowej otoczce, przypominającej zapach letniej łąki, z wyraźną nutką siana.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post14 września 2012, 14:56 - Pt

Niszka napisał(a):Piękny, "męski" jaśmin, w cytrusowo - zielono - ziołowej otoczce, przypominającej zapach letniej łąki, z wyraźną nutką siana.

Siano powiadasz?
Ja go nie czuję.
Ostatnio miałem okazję ponosić Reflection.
Nic specjalnego, nie w moim guście.
Zbyt dużo tam kwiatów, za którymi
nie przepadam. Na fragrantica'e pisali,
ze to lepszy Le Male. Cóż, nie moge sie zgodzić.
Dwie inne bajki. Nawet nie bardzo wiem jak ocenić refleksyjnego ciapaka...

Niszka

Administrator

Post15 września 2012, 10:54 - So

kwiatek napisał(a):
Niszka napisał(a):Piękny, "męski" jaśmin, w cytrusowo - zielono - ziołowej otoczce, przypominającej zapach letniej łąki, z wyraźną nutką siana.

Siano powiadasz?
Ja go nie czuję.
Ostatnio miałem okazję ponosić Reflection.
Nic specjalnego, nie w moim guście.
Zbyt dużo tam kwiatów, za którymi
nie przepadam. Na fragrantica'e pisali,
ze to lepszy Le Male. Cóż, nie moge sie zgodzić.
Dwie inne bajki. Nawet nie bardzo wiem jak ocenić refleksyjnego ciapaka...

Serio piszę, wyczuwam bardzo wyraźny jaśmin, nie znałem nut zapachowych i jaśmin czułem jako jeden z mocniejszych składników. Tak jak piszesz, ja również nie czuję wyraźnego podobieństwa do Le Male, który jest jednak bardziej sztuczny (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Kwiatów tu faktycznie dużo, tak jak piszę, dla mnie to letnia łąka z dużą dawką siana, odrobiną zieloności i z lekko cytrusowym niuansem w otwarciu. To bardzo dobry zapach na lato, nie jest dla mnie całoroczny. Nadaje się na letni odpoczynek od kadzideł i drzew, gdyby był tańszy to pewnie bym kupił, 900 zł na pewno nie jest wart, choć przyznam, że kompozycja przypadła mi do gustu.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post15 września 2012, 12:27 - So

Ja dosyć mocno wyczuwam kwiat pomarańczy i jaśmin.
W lato myślę, że zaduszał by mnie tymi kwiatami...
Widział bym raczej ta kompozycję na wiosnę, początek jesieni czyli np. teraz.

lolek

Post12 listopada 2012, 15:27 - Pn

Mmm, ładny zapach, dziś go na sobie mam dzięki wymianie forumowej. Piszecie tu o Le Male, dla mnie natomiast pierwsze sekundy i trochę potem to Fleur du Male ;) a dalej to już podobieństwo wyczuwam duże do Bois du Portugal. Jeżeli miałbym wybierać to wolę Creeda (taki Reflection bez nadmiaru kwiatków) na tę chwilę (to dopiero pierwszy test). Jeżeli chodzi o kobiecość kompozyjci, to ma mój gust zupełnie NIE, lecz unisexowość już tak. Dla mnie to męski unisex. I uniwersalny jak piszecie, lecz ta cena...nie warto.

kapłan

Post02 stycznia 2013, 14:02 - Śr

Mnie, powiem szczerze, nie podoba się. Może i ma coś z Le Male. Trochę kojarzy mi się też z Absolue Pour Le Matin - wspólne w tych dwóch zapachach jest połączenie cytryny z nutami pudrowymi, którego ja nie trawię. Tutaj może aż tak bardzo mi ono nie doskwiera, ale nie mogę powiedzieć, by nosiło się ten zapach z przyjemnością.

lolek napisał(a):Mmm, ładny zapach, dziś go na sobie mam dzięki wymianie forumowej. Piszecie tu o Le Male, dla mnie natomiast pierwsze sekundy i trochę potem to Fleur du Male ;) a dalej to już podobieństwo wyczuwam duże do Bois du Portugal. Jeżeli miałbym wybierać to wolę Creeda (taki Reflection bez nadmiaru kwiatków) na tę chwilę (to dopiero pierwszy test). Jeżeli chodzi o kobiecość kompozyjci, to ma mój gust zupełnie NIE, lecz unisexowość już tak. Dla mnie to męski unisex. I uniwersalny jak piszecie, lecz ta cena...nie warto.

Zgadzam się z tym. Creed już chyba bardziej strawny.

Zgadzam się też, że Reflection pachnie mainstreamowo - taki zapach mógł wyjść od którejś z bardziej popularnych marek i kosztować stówę albo dwie.

EDIT:

W bazie jest deczko lepiej. Cytryny nie czuć. Irys już prawie nie ma. Jest bardziej drzewnie, wetiwerowo, odrobinę ziołowo (?). Może to siano, o którym pisał Niszka. Jest też trochę słodko, ale nie w sposób spożywczy. To taka trochę mdława słodycz, jaką odznacza się czasem drzewo sandałowe.

mam katar

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post11 stycznia 2014, 02:35 - So

Chyba mi się podoba, mimo że taki mainstreamowy. Chyba wolę jednak Encre Noire, tańszy i trudny taki, że widzę dookoła jak ludzie się z nim trudzą.
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Ile chcesz pan tego amora i psyche?

Mój straganik.
viewtopic.php?f=52&t=29275&p=691142#p691142

Ofis

Post11 stycznia 2014, 19:36 - So

kapłan napisał(a):Zgadzam się też, że Reflection pachnie mainstreamowo - taki zapach mógł wyjść od którejś z bardziej popularnych marek i kosztować stówę albo dwie.

A ja się nie zgadzam. Może nie pachnie niszowo ale marki z sieciówek takiego zapachu nie potrafiłyby zrobić :)
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post01 maja 2014, 15:30 - Cz

mam katar napisał(a):Chyba mi się podoba, mimo że taki mainstreamowy. Chyba wolę jednak Encre Noire, tańszy i trudny taki, że widzę dookoła jak ludzie się z nim trudzą.

A Ty na olejku GO opierasz zdanie ... ?

mam katar

Super Perfumaniak

Post01 maja 2014, 18:33 - Cz

kwiatek napisał(a):A Ty na olejku GO opierasz zdanie ... ?

Encre z oryginału. A co do Reflerction, to moja wielka kulpa. To zdaje się było jeszcze zanim się dowiedziałem, że nie można. ;)
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Mój straganik.

cwany_gapa

Aktywny forumowicz

Post03 maja 2014, 18:50 - So

To jest temat Amouage Reflection to o czym miales sie dowiadywać? Chyba oczywiste jest to, ze skoro nie dodales info ze piszesz o olejku to piszesz o oryginale...

kamolskee

Perfumaniak

Post08 maja 2014, 17:55 - Cz

Jestem po pierwszych testach. Wyraźnie daje znać o sobie przez jakieś 3-4 h, potem projekcja słabnie, jest bliskoskórny przez kolejne kilka h. W tej ostatniej fazie bardzo mi przypomina coś pospolitego, jakiegoś CK Euphoria lub coś w ten deseń. Nic nadzwyczajnego, chociaż podsumowując bardzo podoba mi się przez pierwsze godziny charakter tego Amouage, troszkę podobny momentami do CH 212 Sexy Man tudzież Givenchy Play, ale tylko odrobinę i to moje odczucie. Składniki najwyższych lotów, jak przystało na markę Amouage. Cena absurdalna :/
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

mam katar

Super Perfumaniak

Post08 maja 2014, 21:15 - Cz

kamolskee napisał(a):Jestem po pierwszych testach. Wyraźnie daje znać o sobie przez jakieś 3-4 h, potem projekcja słabnie, jest bliskoskórny przez kolejne kilka h. W tej ostatniej fazie bardzo mi przypomina coś pospolitego, jakiegoś CK Euphoria lub coś w ten deseń. Nic nadzwyczajnego, chociaż podsumowując bardzo podoba mi się przez pierwsze godziny charakter tego Amouage, troszkę podobny momentami do CH 212 Sexy Man tudzież Givenchy Play, ale tylko odrobinę i to moje odczucie. Składniki najwyższych lotów, jak przystało na markę Amouage. Cena absurdalna :/

Zrób sobie z olejku (zaznaczam, że z olejku) proporcję 1:2-3. pozdr ;)
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Mój straganik.

kamolskee

Perfumaniak

Post08 maja 2014, 21:56 - Cz

Nie mam niestety olejku. Nie mam w ogóle cierpliwości, żeby sie bawić w jakiegoś alchemika ;)

Co do Reflection, już wiem co mi przypomina końcówka zapachu (nadal po 8h od aplikacji czuję go wyraźnie, chociaż bliskoskórnie!).... otóż przywodzi mi na nozdrza Abercrombie & Fitch - na 100% ! Wiecie, ten taki zapaszek, który stosują w Pull&Bear jako odświeżacz powietrza :)

"Reflection dla mężczyzn przyciąga i zniewala. Jest bezbłędnie męski." - bosz, słabo mi się robi, jak czytam takie marketingowe bzdurki, głównie na Quality. Ktoś ma nierówno pod sufitem. Bezbłędnie męski LOL.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

mam katar

Super Perfumaniak

Post08 maja 2014, 23:01 - Cz

kamolskee napisał(a):"Reflection dla mężczyzn przyciąga i zniewala. Jest bezbłędnie męski." - bosz, słabo mi się robi, jak czytam takie marketingowe bzdurki, głównie na Quality. Ktoś ma nierówno pod sufitem. Bezbłędnie męski LOL.

stąd?
http://www.perfumeriaquality.pl/produkt ... -edp-100ml
Słabo mi się robi, że to czytasz. ;)

Może więc nie czytaj o zapaszkach tylko się wwąchuj oraz nie zanieczyszczaj mózgu śmieciami. :)
Prócz tego polecam dietę austriacką - żywienie się promieniami słońca zamiast pokarmu. :)
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Mój straganik.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post10 maja 2014, 19:55 - So

mam katar napisał(a):Słabo mi się robi, że to czytasz. ;)

Może więc nie czytaj o zapaszkach tylko się wwąchuj oraz nie zanieczyszczaj mózgu śmieciami. :)
Prócz tego polecam dietę austriacką - żywienie się promieniami słońca zamiast pokarmu. :)

Mi się słabo robi jak piszesz w tematach o olejkach nie do nich przeznaczonych.
Skończ tę praktykę, są odpowiednie tematy do tego...

mam katar

Super Perfumaniak

Post11 maja 2014, 01:55 - N

Widzisz. Mnie się słabo robi, że ktoś przeczytał, że Reflction, to men w butelce. Serio. Słabo.
Kwiatulku, wyraźnie zaznaczyłem, że piszę o g.o. i czemu mam się mieścić przy całym moim doświadczeniu podpartym praktyką w tematach do tego przeznaczonych. Naprawdę uważam, że G.O. Reflection w proporcji 1:2 daje naprawdę czadu. Ok, mam ile? Dwa tematy, na całym forum, aby przedstawiać wyniki moich alchemicznych praktyk? Coś chyba nie jest ok, tak uważam, snoby. :)

Jeśli ktos uważa, że to "zapaszek" z hipermarketu czy z biedronki, no to sorry.. To chyba efekt zmanierowania.
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Mój straganik.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie