Teraz jest 31 października 2020, 16:52 - So

• Reklama

Atelier Cologne - Trefle Pur

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
30%
5 - Bardzo dobry
6
60%
6 - Genialny
1
10%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

Post06 lipca 2012, 15:21 - Pt

Zainspirowany opisami fqjciora i niejako przymuszony tropikalnymi temperaturami postanowiłem przetestować zapachy Atelier Cologne. Po pierwszych psiknięciach z sześciu, których próbki zamówiłem, najbardziej spodobał mi się Trefle Pur. A oto skład:
góra: absolut z koniczyny, gorzka pomarańcza, kardamon, bazylia
serce: liście fiołka, tunezyjska neroli (kwiat gorzkiej pomarańczy)
baza: mech, paczuli, piżmo

W otwarciu czuć, że jest to Cologne, jest świeżo, orzeźwiająco, radośnie, ale nie banalnie. A to dlatego, że oprócz typowych dla tego gatunku nut, czuć świeżo skoszoną łąkę. Czyżby absolut koniczyny? Zielono mi! (liście fiołka?) Cytrusowość, reprezentowana tu przez pomarańczę, nie jest nachalna, przepychają się z nią nuty zielone - raz jedne, raz drugie wydają się dominować. Wydają się, bo w gruncie rzeczy walka jest wyrównana. Właśnie raczej walka niż harmonia, choć równowaga może być i tu i tam.

Po godzinie zapach przypomina mi specyficzną czystość White od Lalique. Wędruje w kierunku może nie detergentowym, ale takiej mydlanej świeżości jaką wąchałem (ale dawno i przypadkowo, więc nie mam pojęcia o szczegółach) chyba u Prady albo właśnie w White.

Zapach ma projekcję raczej dyskretną, cieszy się nim przede wszystkim nosiciel. Stopniowo cichnie, a trwałość - dużo lepsza niż wody kolońskiej, kończy się na 8 godzinach (choć już tylko bliskoskórnie), co jest wynikiem bardzo dobrym. Ktoś miał jeszcze z nim do czynienia?

lucbach

Forumowicz

Re: Atelier Cologne - Trefle Pur

Post24 stycznia 2013, 20:05 - Cz

Planowałem dodać do koszyka z próbkami, ale ten fragment: "Wędruje w kierunku może nie detergentowym, ale takiej mydlanej świeżości" mnie od tego odwiódł... Nie radzę sobie z mydlanymi nutami.
Hall of fame:

1. Amouage Opus II
2. Lorenzo Villoresi - Patchouli
3. L'Occitane - Eau des Baux

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2013, 13:57 - Pt

Ja się przyznaję do zauroczenia wodami Atelier Cologne, chociaż plany zakupowe psuje mi nieco dziwna polityka wypuszczania tylko flaszek 30 i 200 ml bez pojemności pośrednich :roll:

Trefle Pur posiadam w firmowej fiolce, więc póki co bardziej miarodajnych i spektakularnych testów nie przeprowadzałam, w oczekiwaniu na bardziej sprzyjające temperatury.

Trefle Pur kojarzy mi się notabene z avatarem kjgenerala :D Soczysty, zielony, z przepięknym neroli na dokładkę (neroli w kompozycjach Atelier Cologne okropecznie mnie urzekło, jeśli zna ktoś piękniejsze, to proszę o namiary!). Gdy przyjdą ciepłe dni pokuszę się o test globalny.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post12 kwietnia 2013, 20:49 - Pt

Hmmm... Jeśli lubisz bardzo neroli, to wypróbuj koniecznie Acqua di Colonia od Villoresiego. A mój avatar przedstawia wetywerię; do Trefle Pur pasowałoby raczej to:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2013, 23:14 - Pt

kjgeneral napisał(a):Hmmm... Jeśli lubisz bardzo neroli, to wypróbuj koniecznie Acqua di Colonia od Villoresiego. A mój avatar przedstawia wetywerię; do Trefle Pur pasowałoby raczej to:

Wetywerię, ano jakżeby inaczej :D Dziękuję za sprostowanie, mię się rozchodziło z grubsza o zieloność i trawiastość, na Twoim avie taki lajkonik botaniczny jak ja nie jest w stanie odróżnić pospolitej trawy od wetywerii :oops: Z Villoresim jak dotąd nie było mi po drodze, ale zanotowałam sobie i chętnie poznam gdy tylko nadarzy się okazja.

kantor

Forumowicz

Post16 maja 2018, 13:49 - Śr

Otwarcie mocna, kwaśna, cierpka, lekko gorzka pomarańcza, po chwili dołączają kwiaty, przypominające kwiaty polne oraz nuty zielone ale takie brudno-zielone, przypominajce ściółkę leśną (jakaś zielenina z ziemią), po jakimś czasie pomarańcza traci na kwaśności, wysładza się i robi się cierpko-słodka.
Przypomina trochę polną łąkę ale z dużą ilością pomarańczy, po jakiś dwóch godzinach rzeczywiście jest też efekt rozwieszonej, wypranej bawełny znanej z Lalique White ale wrażenie jest kilkukrotnie mniejsze niż w Lalique i o ile w White to jest bawełna wyprana w środkach dezynfekujących, to tu jest skropiona sokiem z pomarańczy :)
Projekcja na początku średnia, po 2 godzinach przyskórna, trwałość niezła, koło 6-7 godzin.

Jeden z zapachów, który na początku wybitnie mi się nie podobał (przez tę agresywną pomarańczę) ale po kilku podejściach zmieniłem zdanie :)
Jak dla mnie kompozycja między 4 a 5 ale bliżej do 5 i tyle daję w ankiecie.

wahoo

Perfumaniak

Post20 lutego 2019, 15:32 - Śr

Kolońskość w Trefle Pur przypomina mi bardzo tę z AdP Colonia Intensa. W wydaniu Atelier Cologne skręca ona w kierunku zielono-łąkowym, co jest wprost wyśmienitym zabiegiem, bo taka ewolucja zapachu kolońskiego pasuje mi chyba najbardziej. I wszystko byłoby idealnie, miałbym swoją ulubioną, wzorcową kolońską, gdyby nie fakt, że Trefle Pur znika ze mnie po 3h. Dlaczego?!
5-/6

maciejb1986

Aktywny forumowicz

Post20 lutego 2019, 15:44 - Śr

Na szczęście mi marki ADP nie przypomina, jest świeżo kolońsko, dosyć naturalnie i koniczyna daje po nosie, bardzo fajnie, trwałość średnia! 4
https://www.fragrantica.com/member/1127825/
Mój mały stragan:https://www.perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=24043
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Ulubiony zapach: https://tiny.pl/7n9x3

vanix

Forumowicz

Post27 lutego 2019, 21:08 - Śr

Chyba najbardziej ulubiony przeze mnie zapach spośród świeżaków Atelier Cologne - może na równi z Grand Neroli. Jest fajnie kolońsko, na początku uderzenie cierpkiej pomarańczy, później ta ciekawa koniczyna. Bardzo przyjemnie, ale też bez wielkich fajerwerków. Niestety trwałość przeciętna - zupełnej tragedii nie ma, ale nie powiedziałbym żeby była dobra (na mnie 4h max).

Powrót do Perfumy unisex