Teraz jest 21 października 2020, 17:16 - Śr

• Reklama

Amouage - Bracken Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Bracken Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
8
13%
4 - Dobry
10
17%
5 - Bardzo dobry
26
43%
6 - Genialny
16
27%

Liczba głosów : 60

• Autor
  • Wiadomość

blackcat

Aktywny forumowicz

Amouage - Bracken Men

Post24 września 2016, 14:03 - So

Aromatyczno - fougere perfumy dla mężczyzn od Amouage. Zapach inspirowany paprocią.
Wg Fragrantica: "Nutami głowy są bergamotka, cytryna, cyprys, lawenda, gałka muszkatołowa i goździk (przyprawa); nutami serca są geranium, drzewo sandałowe, cedr i cynamon; nutami bazy są paczula i piżmo".
Obrazek

Dzisiaj pierwszy test "na ręce" tego zapachu. Jest najdelikatniejszym ze znanych mi męskich Amouage (a znam prawie wszystkie). Początkowo cytrusy z domieszką cyprysu, później do głosu dochodzi lawenda i goździk.

wahoo

Perfumaniak

Re: Amouage - Bracken Men

Post24 października 2016, 21:16 - Pn

Bracken to klasyczne fougere, i to takie klasyczne w dosłownym tego słowa znaczeniu, bez żadnych udziwnień i zmian, wręcz wzorowe. Cytrusy, cyprys, lawenda, geranium - wszystko jest tu na swoim miejscu. Jedyne czego tu nie ma, i to jest największe zaskoczenie na minus (w przypadku Amouage), to dobrych parametrów. Być może ten konkretnie zapach nie polubił się z moją skórą, ale 3h w miarę przyzwoitej projekcji i 8h trwałości to jednak mniej niż oczekuję od "amłaża". Brakuje mi w kolekcji takiego klasycznego fougere i po cichu liczyłem, że Bracken wskoczy w to miejsce, ale wolałbym jednak coś o odrobinę lepszych parametrach. Ode mnie tylko (aż?) "4" .

mike991@o2.pl

Forumowicz

Post29 października 2016, 09:41 - So

zamówiłem probke z Q, zapach rzeczywiście meski ale ta paprotka do mnie nie przemawia, potem po kilku godzinach robi sie milo, projekcja i twalosc b. dobra

tornado

Bardzo aktywny forumowicz

Post30 grudnia 2016, 11:31 - Pt

Koniec końców spotkałem się z Bracken.
Po pierwszym kontakcie mam mieszane odczucia. Otwarcie to dla mnie zawód, bo nie tego spodziewam się po Amouage. Na domiar złego nie jest w żaden sposób oryginalne. Skojarzyło mi się z Sartiorial. Poczułem spore rozczarowanie, bo przecież to już było. W drugiej fazie do głosu dochodzi paczula, podana w ziemisty sposób. Jest mrocznie, wilgotno, ale ciekawie i intrygująco. Dla mnie z pewnością jest to najlepszy etap. Również jedyny powód dla którego mam zamiar wrócić co kolejnych testów. O dziwo, zapach dość szybko staje się bliskoskórny.

Nie mogę oderwać się od skojarzeń z Penhaligon's. Trochę lawendy, trochę cedru, trochę ... Nie w składnikach tu istota, a raczej w ogólnym klimacie.Owszem nie jest tak mocno metaliczny, lecz podobnie występuje w zmodernizowanej formie fougere.

Bracken może się podobać, choć mnie rozczarowuje. Ze strony Amouage spodziewam się, w wyniku rozbisurmanienia, wielkich fajerwerków. A tu dostaję kompozycję zbliżoną do innych. Owszem wykonaną ponadprzeciętnie. Jednak nie o to chodzi, nie tego oczekuję

JKJ

Aktywny forumowicz

Post30 grudnia 2016, 14:32 - Pt

Niestety, moje odczucia są podobne. Nastawiłem się na soczysty cyprys podbity goździkiem, a dostałem zdechły cyprys w tłumie wilgotnej, ziemistej masy. Parametry jak na Amouage troszkę mogły by być lepsze.
Testy ponowne obowiązkowe zobaczymy czy się poprawi ;)

BlueJeans

Moderator

Post14 lutego 2017, 20:32 - Wt

Wg mnie jest kapitalny! Ta paczula w otwarciu podbiła moje serce. Jest naturalna wytrawna a nie taka podła gęsta jak to bywa w niektórych kompozycjach. Później do głosu dochodzi przepięknie podany cyprys zmieszany z goździkiem. Jak dla mnie ta kompozycja to szał. Zapach przypomina mi odmłodzoną kompozycję retro typu Gentleman od Givenchiego. Będę rozważał być może rozbiórkę, po kolejnych testach. Podsumowując już dawno jakiś zapach nie sprowokował mnie do wystawienia 6 od pierwszego niuchnięcia.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post14 lutego 2017, 21:04 - Wt

Lepszy od Fougere Royale?
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

mar79

Post14 lutego 2017, 21:11 - Wt

+1 Blue
u mnie zapach daje wrażenie wilgotnej, zroszonej wodą zielonej paproci, zielonych roślin bardzo naturalny. Zapach Irlandzkich zielonych ogrodów. Jak dla mnie jest bosko :mrgreen:

BlueJeans

Moderator

Post14 lutego 2017, 21:16 - Wt

Mi przypomina trochę Orto Parisi Viride. Naprawdę jest na czym nos zawiesić ;).

tornado

Post14 lutego 2017, 23:37 - Wt

BlueJeans napisał(a): Zapach przypomina mi odmłodzoną kompozycję retro typu Gentleman od Givenchiego.

W temacie stricte paczulowym gorąco polecam dwie pozycje od Jovoy, to jest Private Label oraz Psychodelique. I piszę to z czystym sumieniem, jako zdeklarowany miłośnik Amouage.
Natomiast tematyczny Bracken to opowieść o paproci, bez paproci w oficjalnym składzie. W istocie mamy ziemistą paczulę, z lawendą nadającą metaliczny, zimny, wręcz techniczny charakter (mam w tym drugim aspekcie nieodparte skojarzenia z Sartorial od Penhaligon's). Niby jest nowocześnie, niby reinterpretacja klasyki. Tyle, że wszystko już było w większym lub mniejszym stopniu.
Ostatnie nowości od Amouage (Myths, Bracken) stanowią dla mnie spore rozczarowanie. Plasuje owe pozycje na dole listy "The Best of Amouage"

JKJ

Aktywny forumowicz

Post16 lutego 2017, 12:08 - Cz

tornado napisał(a):Ostatnie nowości od Amouage (Myths, Bracken) stanowią dla mnie spore rozczarowanie. Plasuje owe pozycje na dole listy "The Best of Amouage"

Dla mnie może nie rozczarowanie, ale trochę im brakuje do swoich wielkich poprzedników.

pezet9

Forumowicz

Post07 marca 2017, 12:58 - Wt

mar79 napisał(a):u mnie zapach daje wrażenie wilgotnej, zroszonej wodą zielonej paproci, zielonych roślin bardzo naturalny.

Też mam takie same odczucie. Są to bardzo dobre perfumy ;)
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, aż człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post07 marca 2017, 16:18 - Wt

Każda z najnowszych propozycji Amouage - Journey , Myths , Bracken coraz bardziej utwierdza mnie w przekonaniu , że styl marki odchodzi od stricte arabskiego w kierunku europejskiego odbiorcy... Porównuję Bracken'a ręka w rękę do Houbigant Fougere Royale i faktycznie można odnaleźć w tych dwóch pachnidłach wspólny pierwiastek - początek bardziej mi odpowiada w Royale , bo w otwarciu goździk w Amouage jest bardzo agresywny i gryzący w nos , na szczęście dla mnie ta faza mija stosunkowo szybko. Wysokiej klasy perfumy , co by na ich temat nie mówić , cieszę się swoimi 30 ml , na wiosnę będzie jak znalazł :P . Ujęcie paczuli , podobnie jak Kubie przypomina mi Givenchy ;) . Dałem ocenę 5 :!:

tornado

Post07 marca 2017, 20:24 - Wt

Dla mnie Bracken jest mało odkrywczy. Trochę metalicznego, lawendowego akcentu plus wilgotna, ziemista paczula. W temacie ostatniego składnika zrobiono wiele ciekawszych rzeczy (np. Jovoy Private Label), choć tytułowe perfumy nie są stricte paczulowe. Zmieszanie składników daje wrażenie paproci. I chyba tylko to jest nowatorskie (nie kojarzę innych perfum eksplorujących tęże nutę), ale zwolennicy wilgotnych piwnic mogą z powodzeniem sięgnąć po inne perfumy.

BlueJeans

Moderator

Post07 marca 2017, 21:23 - Wt

Wg mnie jest to miły powrót do lat 80tch w dziedzinie perfumerii francuskiej. Ja jestem zadowolony bardzo z tej kompozycji i jakoś specjalnie nie ubolewam nad tym, że marka Amouage próbuje nawiązać tą oto kompozycją do grupy zapachowej, która obecnie jest niemal niedostępna na rynku bądź jest nie na czasie. Właśnie nudno by było gdyby Amouage robił perfumy tylko stylu arabskim. Każdej "zeuropeizowanej" kompozycji tego brandu w dalszym ciągu towarzyszą wysokiej jakości składniki, harmonia zapachu oraz ciekawy motyw przewodni (Bracken -> Paproć).

pablos

Forumowicz

Post17 kwietnia 2017, 05:54 - Pn

Po aplikacji zostałem otoczony zapachem paproci, ot tak po prostu paprotki i tyle… ale … To co się zaczęło dziać po mniej więcej godzinie od aplikacji przeszło moje wyobrażenia o transformacji zapachu. Z czystej paproci zapach przeistoczył się w przepiękny zapach świerku, ale nie takiego który tylko pięknie pachnie, lecz nie można go dotknąć bo kłuje i nie jest to nic przyjemnego. Świerk jaki mnie otulił jest niesamowicie balsamiczny, delikatny do którego wręcz chciałoby się cały czas przytulać i delektować jego zapachem. Dodatkowo otoczka balsamiczno – delikatna miała woń drapieżności, ostrości. Coś w rodzaju świeżo zmielonego naturalnego pieprzu, jednak nie była to woń natarczywa, a jedynie stanowiła uzupełnienie całego piękna zapachu. Z czasem ( czyli po około 4 godzinach od aplikacji ) zapach zaczął przechodzić ponowną transformację, by ze świerkowo – balsamiczno – delikatno - pieprznej przyjąć formę drzewno – cytrusowej która stopniowo łagodnieje, aż do całkowitego zaniku zapachu. Niesamowicie piękny i zmienny zapach który cechuje się też świetną trwałością mimo niewielkiej aplikacji.

BlueJeans

Moderator

Post17 kwietnia 2017, 08:51 - Pn

Cieszy mnie to, że spodobała Ci się próbka Pawle. Wg mnie jest to naprawdę świetny zapach a zarazem ukłon w stronę francuskiej sztuki perfumiarstwa. Podobno Houbigant - Fougere Royale jest bardzo zbliżony do Brackena i z chęcią bym go sobie poznał jak mi będzie dane w przyszłości. Bracken jak dla mnie to jedne z ciekawszych perfum jakie mógłbym sobie użyć podczas słonecznego weekendu/urlopu na spacerze z żoną. Oczywiście odpowiedni ubiór jeszcze bardziej podkreśla klasę tego zapachu.

pablos

Forumowicz

Post17 kwietnia 2017, 09:35 - Pn

BlueJeans napisał(a):Cieszy mnie to, że spodobała Ci się próbka Pawle.

Mnie również cieszy to niezmiernie i dziękuję że mogłem poznać ten przepiękny zapach :) Oczywiście odłożone na specjalną okazje :)

Marrr

Forumowicz

Post05 maja 2017, 15:30 - Pt

Zapach w swojej klasie jest dobry, ale to zdecydowanie nie moje klimaty. Męczę próbkę z Q. miesiąc i chyba oddam ojcu. Gdy mam ten zapach na sobie, to czuję się tak, jakby dodano mi 15 lat.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post05 maja 2017, 16:30 - Pt

Marrr napisał(a):Zapach w swojej klasie jest dobry, ale to zdecydowanie nie moje klimaty. Męczę próbkę z Q. miesiąc i chyba oddam ojcu. Gdy mam ten zapach na sobie, to czuję się tak, jakby dodano mi 15 lat.

Za 15 lat będziesz żałował , że nie poznałeś go wcześniej :D - to jak poszukiwanie kwiatu paproci - jest a może nie ma :roll:

Moim zdaniem Amouage na miarę naszych czasów - dobrych lub złych - wyróżniający się
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie