Teraz jest 19 lipca 2019, 06:56 - Pt

• Reklama

Ilość używanych zapachów, a kojarzenie nas przez innych...

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

ironiczny

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Ilość używanych zapachów, a kojarzenie nas przez innych.

Post10 stycznia 2012, 02:24 - Wt

RoQ napisał(a):
honoris causa napisał(a):Od momentu napisania tego tematu spieniężałem co się dało i minimalizowałem swoją kolekcję.

Doszedłem do 3 zapachów:

Cool Water, Gustaw PH i Fille en Aiguilles. Ten ostatni mi się już kończy, ten drugi chętnie zamieniłbym na Durbano CdR i wtedy miałbym już tylko 2 ;)

Myślę, że z taką "kolekcją", kwalifikujesz się do usunięcia z forum... :mrgreen:

Aleś pojechał. :D
A ja trochę zazdroszczę honoris_causa.
Też bym tak chciał, ale nie potrafię.

belor

Post10 stycznia 2012, 07:23 - Wt

Ja bym tak nie chciał, i nie zazdroszczę także. Fajnie mieć tylko trzy zapachy, nie ma problemu z wyborem co na siebie narzucić rano, ale z drugiej strony odcinamy się od wielu dobrych rzeczy, no i trzy to chyba za mało na każdą okazję.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post10 stycznia 2012, 15:12 - Wt

Ale zgadzam się z Roq, że co do honoriscausa trzeba podjąć stosowne kroki ...... :twisted:
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

domurst

Perfumaniak

Post10 stycznia 2012, 15:36 - Wt

o tak! Proponuję następujący mechanizm - 10% wypłaty każdego miesiąca honoris przelewa na konto fqjciora, następnie fqjcior urządza na forum plebiscyt, a użytkownicy decydują w co "ubiorą" honoris'a danego miesiąca. :)
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

Peter

Post10 stycznia 2012, 15:49 - Wt

Ogólnie rzecz ujmując,honoris potrzebuje pomocy,nie można przecież tak Kolegi pozostawić samemu sobie,by się zatracił :)

RoQ

Super Perfumaniak

Post10 stycznia 2012, 15:54 - Wt

Peter napisał(a):Ogólnie rzecz ujmując,honoris potrzebuje pomocy,nie można przecież tak Kolegi pozostawić samemu sobie,by się zatracił :)

Słusznie kolega prawi... Zdecydowanie trzeba mu pomóc.
Proponuję zbiórkę niepotrzebnych i nielubianych zapachów... :mrgreen:

Peter

Post10 stycznia 2012, 16:10 - Wt

Oki Roq,więc ja od siebie daję Grey Flannel'a ;)

RoQ

Super Perfumaniak

Post10 stycznia 2012, 16:39 - Wt

Peter napisał(a):Oki Roq,więc ja od siebie daję Grey Flannel'a ;)

...ale chamstwo... :mrgreen:

Peter

Post10 stycznia 2012, 18:44 - Wt

No,miało być coś niepotrzebnego,zresztą,może Honoris go polubi? ;)
Teraz RoQ Twoja kolej,czym wspomożesz Kolegę? :D

Tomek

Forumowicz

Post10 stycznia 2012, 19:43 - Wt

Ciekawa dyskusja, ilu ludzi tyle zdań.
Zauważyłem ciekawą rzecz w tym temacie, mianowicie została poruszona sprawa ilości perfum i większego planu co ma się znaleźć na półce, a co nie.
Większość tutejszych kolekcji sprawia wrażenie dość przypadkowych.
-"kupie ten zapach bo miałem próbkę i był całkiem ok(choć znam przynajmniej 20 lepszych)"
-"kupię ten zapach bo akurat jest rozbiórka i przyda mi się 15ml, może kiedyś zużyję"
-"kupię zapach bo jest akurat w dobrej cenie na allegro, mimo że wcale nie planowałem go mieć"
-"kupię zapach bo nie mam niczego na wczesne lato, mimo że wolałbym kupić coś innego"
To trochę tak jakbyśmy kupowali ubrania, dziś marynarka, jutro klapki, za tydzień czapka z futrem. Bez ładu, składu i pomysłu na to jak chcemy wyglądać.

Sporadycznie zdarza mi się zobaczyć przemyślaną kolekcję w której dominują zapachy z jednego nurtu, oparte na podobnych składnikach itp.

Dla przykładu znalezione ostatnio zdjęcie które przedstawia niezbyt dużą kolekcję, ale za to według mnie sprawiającą wrażenie niezwykle przemyślanej, konkretnej i spójnej.
Załączniki
to to.jpg
to to.jpg (104.15 KiB) Przeglądane 1604 razy

belor

Post10 stycznia 2012, 19:48 - Wt

Tomek napisał(a):Ciekawa dyskusja, ilu ludzi tyle zdań.
Zauważyłem ciekawą rzecz w tym temacie, mianowicie została poruszona sprawa ilości perfum i większego planu co ma się znaleźć na półce, a co nie.
-"kupie ten zapach bo miałem próbkę i był całkiem ok(choć znam przynajmniej 20 lepszych)"
-"kupię ten zapach bo akurat jest rozbiórka i przyda mi się 15ml, może kiedyś zużyję"
-"kupię zapach bo jest akurat w dobrej cenie na allegro, mimo że wcale nie planowałem go mieć"
-"kupię zapach bo nie mam niczego na wczesne lato, mimo że wolałbym kupić coś innego"
To trochę tak jakbyśmy kupowali ubrania, dziś marynarka, jutro klapki, za tydzień czapka z futrem. Bez ładu, składu i pomysłu na to jak chcemy wyglądać.

Sporadycznie zdarza mi się zobaczyć przemyślaną kolekcję w której dominują zapachy z jednego nurtu, oparte na podobnych składnikach itp.

Dla przykładu znalezione ostatnio zdjęcie które przedstawia niezbyt dużą kolekcję, ale za to według mnie sprawiającą wrażenie niezwykle przemyślanej, konkretnej i spójnej.

Mam dokładnie odwrotne wrażenia.
Większość obecnych kupuje tu rzeczy sprawdzone, takie które pasują do ich gustów zapachowych. Ale pewien styl nie oznacza według mnie, tak jak na zdjęciu, określonego nurtu i trzymania się go za wszelką cenę, ja preferuję raczej różnorodność. Jeśli się wpatrzysz dokładnie w zdjęcia kolekcji zamieszczane przez forumowiczów, to dostrzeżesz ów gust, a przynajmniej ja go widzę często.
Ostatnio edytowano 10 stycznia 2012, 20:29 - Wt przez belor, łącznie edytowano 1 raz

lukesho

Moderator

Post10 stycznia 2012, 20:10 - Wt

Tomek napisał(a):Większość tutejszych kolekcji sprawia wrażenie dość przypadkowych.

A ja tam lubię swoją przypadkową kolekcję, bo przynajmniej mam w czym wybierać. Nie wyobrażam sobie np. samych słodziaków ponieważ czasami lubię użyć czegoś dyskretnego i lekkiego. Perfumy nierzadko dobieramy według aktualnego nastroju - a jak wiadomo, jest on zmienny :)

Tomek napisał(a):Dla przykładu znalezione ostatnio zdjęcie które przedstawia niezbyt dużą kolekcję, ale za to według mnie sprawiającą wrażenie niezwykle przemyślanej, konkretnej i spójnej.

I bardzo drogiej :) Nie każdego stać, by kupić wszystkie "Must Have"... Gdybym miał mieć kolekcję spójną i jednocześnie tak bogatą jak mam obecnie, to z pewnością musiałbym wydać ze 2-3 razy tyle, ile wydałem na to, co mam. Tylko skąd wziąć kasę? :)

hanka

Post10 stycznia 2012, 20:50 - Wt

,,kolekcję w której dominują zapachy z jednego nurtu, oparte na podobnych składnikach itp." Nuda ,nuda , spleen i pociąg na Ostrołękę...
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

GY

Forumowicz

Post10 stycznia 2012, 21:10 - Wt

Tomek napisał(a):Ciekawa dyskusja, ilu ludzi tyle zdań.

Wydaje mi się Tomku, że to idzie tak trochę sinusoidalnie. Na początku każdy z nas (jeśli kogoś swym uogólnieniem skrzywdziłem - przepraszam) rzuca się na wszystko co może. Dokładnie tak jak opisałeś. Później zaczynamy prowadzić zaostrzoną selekcję. Częściej stwierdzamy:
- dobry ale znam lepsze
- dobra cena ale jakoś mnie nie przekonał
Kupujemy często w ciemno, często też odsprzedajemy dalej, wymieniamy się, szukamy ideałów.
Na dziś jestem na etapie kupowania dekantów. Część zapachów trafiłem. Część było całkowitą pomyłką. Kilka było naprawdę dobrych. 2 pozostaną ze mną na lata. Dla mnie przyjemnością jest zanurzanie się w nowych doznaniach zapachowych. Choć wiele z nich do mnie nie pasuje, chętnie je poznaje.
Nie szukam lepszego wetiweru niż Guerlain. Może i są takie. Ten dla mnie osobiście jest nie do przebicia.
Każdy z nas tak czy inaczej ma kilka zapachów ścisłej czołówki. Resztę albo testujemy albo pozwalamy im się kurzyć na półkach. Przynajmniej tak mi się wydaje.

fqjcior

Post10 stycznia 2012, 21:22 - Wt

Zgadzam się z GY. Także lubię różnorodność i mam naturę poszukiwacza oraz zapachowego sybaryty. Lubię różne zapachy i lubię mieć różne zapach w swym zbiorze. Byłoby dla mnie okrutnie nudne, gdybym gromadził wyłącznie np. chypre, kolońskie albo same kadzidlaki.

A co do pięknej kolekcji, którą przedstawił na zdjęciu Tomek, to wg mnie nie jest ona sprofilowana nie pod typ zapachów, tylko pod trzy marki. Jedne z najdroższych i najlepszych zresztą. Są tam jednak dość różne pachnidła. Le Labo - jest całe spektrum od drzewnych po kwiatowe. Podobnie Nasomatto.

lukesho

Moderator

Post10 stycznia 2012, 21:35 - Wt

fqjcior napisał(a): Także lubię jednorodność

fqjcior napisał(a):Lubię różne zapachy

Więc jak to w końcu jest, fqjciorze? :)

honoris causa

Post10 stycznia 2012, 21:45 - Wt

ironiczny napisał(a):
RoQ napisał(a):
honoris causa napisał(a):Od momentu napisania tego tematu spieniężałem co się dało i minimalizowałem swoją kolekcję.

Doszedłem do 3 zapachów:

Cool Water, Gustaw PH i Fille en Aiguilles. Ten ostatni mi się już kończy, ten drugi chętnie zamieniłbym na Durbano CdR i wtedy miałbym już tylko 2 ;)

Myślę, że z taką "kolekcją", kwalifikujesz się do usunięcia z forum... :mrgreen:

Aleś pojechał. :D
A ja trochę zazdroszczę honoris_causa.
Też bym tak chciał, ale nie potrafię.

Ciężko było, ale warto! Chcę, by zapach był też pewnym elementem charakterystycznym dla mnie. Postawiłem na CW, mój ulubiony, mój signature scent. Wyraża mnie w 100%, podoba się otoczeniu. Natomiast 2 kadzidlaki na wieczory i specjalne okazje uzupełniają moje perfumowe ja.

Zaznaczam jednak, że posiadam cały wachlarz różnych, różnistych próbek, które mam, jeśli zostaję w domu, do psikania sobie na rękę i wąchania ich długimi godzinami! Nie myślcie sobie, że skazałem się na perfumową ascezę :D

Wiem na pewno, że niedługo zanabędę pełen flakon Encre lub L'instant, choć korci mnie też klasyczna Fafarafa no i chciałoby się mieć CdR.
Ostatnio edytowano 10 stycznia 2012, 21:49 - Wt przez honoris causa, łącznie edytowano 3 razy
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

fqjcior

Post10 stycznia 2012, 21:46 - Wt

lukesho napisał(a):
fqjcior napisał(a): Także lubię jednorodność

fqjcior napisał(a):Lubię różne zapachy

Więc jak to w końcu jest, fqjciorze? :)

Słuszne pytanie lukesho :) Już poprawiłem na wersję ostateczną. Tak to jest, jak się pisze posty i jednocześnie rozmawia z żoną o tym, jak jej minął dzień ;-)

fqjcior

Post10 stycznia 2012, 21:48 - Wt

honoris causa napisał(a):(...)

Wiem na pewno, że niedługo zanabędę pełen flakon Encre lub L'instant, choć korcie mnie też klasyczna Fafarafa no i chciałoby się mieć CdR.

O i tu już piszesz "do rzeczy" ;-)

hanka

Post10 stycznia 2012, 21:58 - Wt

,,Zaznaczam jednak, że posiadam cały wachlarz różnych, różnistych próbek, które mam, jeśli zostaję w domu, do psikania sobie na rękę i wąchania ich długimi godzinami! Nie myślcie sobie, że skazałem się na perfumową ascezę :D"

To Cię odrobinkę tłumaczy.... :)
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie