Teraz jest 23 czerwca 2018, 16:59 - So

• Reklama

Al Haramain- Leather Oudh

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Al Haramain- Leather Oudh (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
20%
4 - Dobry
1
20%
5 - Bardzo dobry
2
40%
6 - Genialny
1
20%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

supermariobros

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post17 stycznia 2018, 19:02 - Śr

Fragrantica mówi, że to perfumy damskie, nic bardziej mylnego, z czystym sumieniem twierdzę, że spokojnie można uznać je za unisex.
Nuty głowy: tymianek, malina
Nuty serca: jaśmin, drzewo kaszmirowe, nuty drzewne, kadzidło
Nuty bazy: skóra, cedr, bursztyn, piżmo

66c1136e479b06d7a5cf6cc63f0f8b4e.jpg
66c1136e479b06d7a5cf6cc63f0f8b4e.jpg (48.09 KiB) Przeglądane 1283 razy

Zapach jest świetny!
Uderzenie niesamowicie pięknej, słodkiej, lekko skórzanej maliny w otwarciu mnie kupiło.
Później jest "brudniej", wychodzą nuty drzewne, trochę kadzidła, ale całość jest niezwykle przyjemna! Im dalej, tym mniej maliny, która naprawdę mnie oczarowała. W zapachu nie wyczuwam nic drażniącego, nic sztucznego, całość kompozycji jest komfortowa w noszeniu, nie atakuje nozdrzy, a wręcz przeciwnie, ciągle mimowolnie podnoszę rękę do nosa, żeby napawać się tym aromatem. Taki Cuoio Pal Zileri nie ma moim zdaniem nawet startu do Al Haramain. Niby oba podobne do TF TL to od samego początku czuć spore różnice, Cuoio zaczyna się skórzanie-kwiatowo, jest bardziej szorstko, Al Haramain to czysta, uzależniająca słodycz maliny od samego początku, później malina cichnie na korzyść cięższych akordów.
Powiem tak, nie wiele się spodziewałem po Al Haramain i pozytywnie się zaskoczyłem, w tej cenie (ok. 110 zł) polecam testy każdemu, kto lubi skórzano-malinowe klimaty.
Parametrów na razie nie oceniam, chociaż po aplikacji na nadgarstek projekcję miał mizerną, musiałem blisko zbliżać rękę do nosa żeby coś wyczuć.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

grembi

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 stycznia 2018, 19:07 - Śr

Dla mnie za dużo maliny. Wolę kompozycję od Rasasi.

gilbert

Perfumaniak

Re: Al Haramain- Leather Oudh

Post17 stycznia 2018, 19:48 - Śr

Ma ktoś porównanie z Ferrari Leather Essense? To coś w tym stylu?

koorchuck

Post17 stycznia 2018, 20:10 - Śr

Nie mam aktualnie porównania do Tuscan Leather, bo dawno go nie używałem, ale znam dobrze już trzy jego klony i w żadnym nie narzekam na parametry. Owszem, w Leather Oudh są odrobinę gorsze, niż w Rasasi i porównywalne, jak w Nabeel Arab Tradition.
Sam zapach również bardzo podobny do La Yuqawam, tyle że jest bardziej owocowy, co wcale nie jest wadą i ma swój urok.
Nabeel za to idzie trochę bardziej w dymno-metaliczne nuty, przypominające Blood Concept 0, przynajmniej tak wynikło ze wstępnych testów. Ale wszystkie trzy są świetne i stawiam je na równi.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck
-----------------------------------------------
Stragan z odlewkami
viewtopic.php?f=52&t=19640

supermariobros

Hiper Perfumaniak

Post18 stycznia 2018, 11:05 - Cz

Parametry znacznie odbiegają od pasków na fragrze. Przynajmniej na mojej skórze.
Projekcja od samego początku umiarkowana, po godzinie-dwóch pachnie już tylko przy samej skórze. Trwałość na poziomie 6-7h. Szkoda, bo sam zapach bardzo mi się podoba.
Foliowy Ranger

aurorusek

Post12 lutego 2018, 16:39 - Pn

Czy ktoś mi może powiedzieć który to Rasasi jest taki podobny do TF?

grembi

Post12 lutego 2018, 16:40 - Pn

Rasasi La Yuqawam Pour Homme

DespicableMe

Forumowicz

Post15 lutego 2018, 10:03 - Cz

Aż dziwne, że nikt tego zapachu nie ocenia, bo to bardzo ciekawe perfumy. Ciepłe, słodke, zdecydowanie wieczorne i na chłodne dni, bo bardzo otulające.
Dla mnie jest to dużo skóry z jakby jakimś mocnym impregnatem/klejem (gdy się wącha z bliska). Kojarzy mi się to też nieodmiennie z dymem aromatyzowanego malinowego/wiśniowego tytoniu. Wprawdzie ów klej nadaje sporej syntetyczności zapachu, ale przy okazji tworzy jego unikalny charakter. Po około 30 minutach zaczyna sie wysładzać, staje się ciepły i słodki, a "klej" traci swoją moc na rzecz maliny. Gdzieś w okolicach 6-7h wydaje mi się, że zaczyna LEKKO przygasać, ale czuć go spokojnie 12h bez skrobania nosem po nadgarstku. Ze skrobaniem to nawet 24h, a na ubraniach to przynajmniej kilka dni. Projekcja zdecydowanie spora.
W ramach ciekawostki to ten "klej" kojarzy mi się z Mercedes Benz Le Parfum i choć ten staje się dość szybko inny (m.in. przez wetywer) to jednak dla mnie mają wspólny pierwiastek.

Może i są to kobiece perfumy, choć ja, tak samo jak supermariobros, raczej celowałbym w nazwanie ich unisexem.
Wahałem się między 5, a 6, ale ze względu na cenę to chyba raczej 6.
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."

supermariobros

Hiper Perfumaniak

Post15 lutego 2018, 10:10 - Cz

Również oceniłem, w moim przypadku dałem zasłużone 5!
Mocno zaczął Leather Oudh, piątką i dwie szóstki na początek! :o
Foliowy Ranger

gilbert

Perfumaniak

Post09 marca 2018, 23:12 - Pt

Zapach porównywalny z Rasasi, chociaż jest kilka różnic.

Leather Oudh jest przede wszystkim wyraźnie lżejszy, bardziej owocowy. Wg. mnie mógłby się nadawać jako zimowy zapach na co dzień, podczas gdy La Yuqawam to kompozycja w mojej opinii ewidentnie wieczorowa/okazjalna.

Ogólnie mam trochę wrażenie, że wyraźnie niższa cena Al Haramain jest uzasadniona. To fajny zapach, ale całokształt w tym porównaniu wypada jakoś słabiej. Wg. mnie, w tych klimatach, zdecydowanie bardziej warto dopłacić do Rasasi.

adi.acm

Forumowicz

Post09 marca 2018, 23:46 - Pt

Zgadzam się z Twoją opinią. Ponadto jakość składników jest wyczuwalnie gorsza, niż w Rasasi. Przekłada się to również na trwałość zapachu. Według mnie Al Haramain nie ma tej głębi, którą ma La Yuqawam. Jednakże cenowo się broni i sądzę, że noszony w chłodniejsze dni może podobać się otoczeniu.

gilbert

Perfumaniak

Post10 marca 2018, 00:00 - So

W przypadku Rasasi mam po prostu wrażenie, że to produkt ' premium ', w każdym aspekcie.
Leather Oudh to fajny, poprawny zapach, w zbliżonych klimatach - wart swojej ceny, ale te różnice między nimi wpływają mocno na całościową opinie.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex