Teraz jest 25 października 2020, 00:38 - N

• Reklama

Żele pod prysznic

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

dawit123

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Żele pod prysznic

Post27 sierpnia 2020, 13:47 - Cz

Oczywiście żartem mówiąc, jak to jest myć się Interludem i mieć wrażenie że zamiast z prysznica wyszło się z wędzarni? :P

nickynick

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Żele pod prysznic

Post27 sierpnia 2020, 14:03 - Cz

Naprawde fantastycznie. Po kapieli gdzies przez nastepne 40 min taki zapach w lazience ze wychodzic sie nie chce :lol:
Jedyny minus- dozownik, bardzo malo plynu na raz daje, do tego trzeba przyzwyczaic sie, reszta same zalety.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post27 sierpnia 2020, 14:38 - Cz

No i jeszcze cena... ;)
Artur

Grzesinek

Post07 września 2020, 10:19 - Pn

Ja używam od ok. roku Mydło Cedrowe Babuszki Agafii i żałuję, że nie wpadłem na nie o wiele wcześniej. Kompaktowy kosmetyk do mycia ciała, włosów i twarzy w rewelacyjnej cenie. Całkowicie naturalny bez sls itp chemii wysuszajacej i podrazniajacej skórę. Cedrowy - leśny zapach. Tysiące opinii w necie, więc nie ma sie co nad nim rozpisywać. Nie zmienie na nic innego chyba, że się wcześniej jego skład zmieni. Polecam spróbować.

nittaku

Post07 września 2020, 13:10 - Pn

Cedrowe było już tu kiedyś polecane i wtedy je kupiłem. Co prawda ostatnio mydła kupuję
na stronie marsylskie.pl oraz w naszych dwóch regionalnych wytwórniach mydła, ale jeżeli
coś kiedyś znów będę zamawiał na stronie Babuszki Agafii, cedrowe kupię raz jeszcze.

karolR

Aktywny forumowicz

Post08 września 2020, 07:46 - Wt

W poprzednich wpisach padały zachwyty nad żelami YOPE = fakt są dobre ale przesuszają.
Zdecydowanie bardziej polecam żele firmy laQ - mają bardziej naturalny skład w dodatku są bardziej wydajne.
laq dzikus z lasu - świetnie pachnie, mogę śmiało polecić :)
Sam natomiast korzystam z wersji nawilżającej - melon która nie podrażnia skóry.
Warto kupić zapas na allegro bo 11,50 za 300ml naprawdę warto zapłacić - bardzo wydajne i pięknie pachną :)

Homme

Aktywny forumowicz

Post13 września 2020, 22:05 - N

Mam wersję żelu yope o zapachu herbaty i nie powiedziałbym, że przesusza, wręcz przeciwnie lekko nawilża. . Wydajność średnia przy niskiej cenie za 400ml jest to chyba najlepszy tego typu produkt "naturalny" na rynku w kategorii cena/jakość. Jak dla mnie minusem jest to, że nie domywa, a już zwłaszcza nie nadaje się po siłce, czy innej aktywności sportowej. To taki bardzo delikatnie myjący żelik, który żadnej krzywdy skórze nie zrobi, u mnie sprawdza się wieczorem przed snem.

slawekwch

Forumowicz

Post14 września 2020, 06:23 - Pn

Ja z Yope mam szampon o zapachu skoszonej trawy i niestety się z nim nie polubiłem, bo wrócił mi łupież i faktycznie głowa przesuszona.
Przyłączam się natomiast do pochwały LAQ Dzikus z lasu. Świetny zapach, idealny podkład np. pod TF oud wood

karolR

Aktywny forumowicz

Post14 września 2020, 07:38 - Pn

@Homme mam suchą skórę i mnie yope przesusza.
Nie ma podjazdu do Laq który jest tańszy, mocniejszy w zapachu i zdecydowanie bardziej wydajny.

Homme

Aktywny forumowicz

Post14 września 2020, 11:23 - Pn

Yope mają bardzo dużo wersji zapachowych i to w nich jest super, tego laq nie miałem, ale skoro mówicie, że fajny to sobie sprawię.

ironiczny

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 września 2020, 15:46 - Pn

Ja bym chętnie sięgnął po zapach żelu pod prysznic o zapachu Molecule 01 :D

Criss

Aktywny forumowicz

Post14 września 2020, 15:48 - Pn

Ja ostatnio od jakiegoś czasu używam żeli pod prysznic Old Spice + do tego deo w sztyfcie Old spice. Bearglove - fajny zapach, polecam :D

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post14 września 2020, 15:53 - Pn

Old spicy są fajne tylko że wysuszają skórę może tylko mi heh ,dla mnie których używam to str8 all sports bardzo.mi się podoba,Axe też mają ok zarówno do jak i zele

Criss

Aktywny forumowicz

Post14 września 2020, 16:12 - Pn

Wcześniej używałem żele Axe i nie zauważyłem większej różnicy między nim, a Old spice w kwestii, którą poruszyłeś, ale wiadomo - co człowiek to inny rodzaj skóry ;)

Szkoda, że Axe nie mają deo w sztyfcie, bo kiedyś przez wiele lat używałem i lubiłem Axe Dark Temptation - super jest ta czekolada :D

karolR

Aktywny forumowicz

Post14 września 2020, 17:55 - Pn

Criss napisał(a):Ja ostatnio od jakiegoś czasu używam żeli pod prysznic Old Spice + do tego deo w sztyfcie Old spice. Bearglove - fajny zapach, polecam :D

Wysuszają i mają w sobie całą tablicę Mendelejewa, nie wspominając już o hasłach i ideologiach jakie promują :p
Dla mnie totalny szajs.

Criss

Aktywny forumowicz

Post14 września 2020, 22:35 - Pn

Cała tablicę Mendelejewa? Dziwne, ale w nocy nie świecę po kąpieli :mrgreen: a tak już nieco poważniej, to nie analizowałem składów żeli pod prysznic, ale czy np. taki Axe lub str8 nie mają podobnego składu?

To jakie polecisz żele, dość intensywnie i oryginalnie pachnące, w stylu Old Spice czy Axe?

El Perez

Forumowicz

Post15 września 2020, 07:02 - Wt

Co do zasady, to naturalne produkty nie będą pachnieć mocno i intensywnie. Albo stawiasz na naturalny skład, albo na mocny zapach i silne właściwości myjące. Co do Yope to mają kilka świetnie pachnących żeli: bez, kadzidłowiec, kadzidłowiec i róża...

Homme

Aktywny forumowicz

Post15 września 2020, 10:21 - Wt

Przy czym żaden z omawianych tutaj żeli nie jest naturalny, co najwyżej "naturalny". Wszystkie zawierają chemię nawet yope, laq itd, inaczej nie wytrzymałyby 2 dni na półce w sklepie. Różnica polega na tym, że te bardziej naturalne nie mają SLSów, SLESów, alergennych barwników i innego badziewia, a chemia, która odpowiada za mycie ciała oparta jest na łagodnych substancjach, których wadą jest niestety to, że jak ja to mówię nie domywają tak dobrze jak inne żele zwłaszcza sportowe, przez co średnio nadają się jako żel po np. siłowni.

Nie zgodzę się, że te "naturalne" żele słabo pachną w sensie intensywności, być może niektóre tak, ale wszystkie z którymi miałem dotychczas do czynienia posiadały bardzo mocne zdecydowane zapachy, które było czuć jeszcze długo po wyjściu z prysznica. To jest zaleta dla nosa, ale wada z punktu widzenia ich łagodności, bo niestety osoby uczulone na takie rzeczy bardzo szybko się o tym przekonają sięgając po tego typu produkt. Naturalne kompozycje należą właśnie do tych najbardziej alergizujących, zwłaszcza aromaty cytrusów, truskawki jak ktoś nie może jeść i wąchać takich rzeczy to tym bardziej nie powinien nakładać tego na skórę. Zatem to nie jest tak, że te "naturalne" żele to jest wszystko hop siup cudownie. Każdy musi dobierać produkt pod swoje indywidualne zapotrzebowania, dla osób z problemami często o wiele lepiej sprawdzą się żele nie reklamowane jako "naturalne, eko, bio itd" wysokopółkowych marek dermokosmetycznych, pozbawione substancji zapachowych, znacznie bardziej wydajne (ale też o wiele droższe) z jeszcze delikatniejszymi środkami myjącymi (za to lepiej domywającymi), o wiele lepiej przebadane pod kątem skóry.

Po Old Spice swędziało mnie jak cholera, mimo, że nie należę do uczuleniowców i wrażliwców.

Criss

Aktywny forumowicz

Post15 września 2020, 11:16 - Wt

Ok, nie musi być intensywnie pachnący, ale jakoś oryginalnie. Te Palmolive, albo Dove serio są takie dobre, bo wcześniej w tym wątku ktoś pisał o nich.

Gdl

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 września 2020, 11:25 - Wt

Ja kolejny raz od siebie polecę ten Palmolive Sensitive:

Obrazek

i ten LaQ Dziki Żel:

Obrazek

Palmolive można w biedrze lub lidlu kupić w fajnych promkach często 3 w cenie 2 - wtedy wychodzi 6-7zł za 500ml co jest wręcz śmieszną ceną bo żel jest naprawdę dobry :)

LaQ bardzo ładnie pachnie i do tego jest chyba bardziej naturalny, wydaje mi się że nie ma SLS.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn