Teraz jest 01 października 2020, 14:28 - Cz

• Reklama

Van Cleef & Arpels - Midnight In Paris

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Van Cleef & Arpels - Midnight In Paris (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
2%
2 - Słaby
7
4%
3 - Przeciętny
21
13%
4 - Dobry
33
20%
5 - Bardzo dobry
74
45%
6 - Genialny
27
16%

Liczba głosów : 166

• Autor
  • Wiadomość

Bazyli

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post27 lipca 2020, 16:16 - Pn

Lucjan napisał(a):
Bazyli napisał(a):A czemu używasz takich określeń? Kupiłem w życiu kilka mainstreamowych flakonów (pełnych) po 4-4,5zł/ml. Znaczy się, że mam coś z deklem i nie znam się?

Przyznaj się, że chodzi o wintydżowe Kaszarele 8-)

Akurat nie :p Za najstarszegi Kaszerela płaciłem chyba coś ponad 3zł/ml 8-) Najwięcej, ile zapłaciłem za mainstream (we flakonie, odlewek nie liczę) to jakieś 4,5zł/ml (DH srebrna rura, Good Life) - nie jest to chyba jakieś wielkie halo :p

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Gentleman, Eternity, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession, Roma, Jaipur - Mnie się podobają zapachy, które już raz czułem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję :D

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Re: Van Cleef & Arpels - Midnight In Paris

Post27 lipca 2020, 16:20 - Pn

Ja płaciłem jakieś duże pieniądze za ponad 20 letnie Guerlainy od jasminum ( oczywiście na jednym psiku się skończyło, bo szkoda :geek: )

A za Midnighta - ja bym przepłacił za EDP jakby przyszło co do czego.
Ostatnio edytowano 27 lipca 2020, 16:44 - Pn przez Lucjan, łącznie edytowano 1 raz

Mirx

Perfumaniak

Post27 lipca 2020, 16:36 - Pn

Właśnie wersja EDP Midnight In Paris była tą flaszką, za którą postanowiłem zapłacić więcej niż "jest warta". :-) Perełka w kolekcji. Mam kilka zamienników, w tym i Bvlgari Black oraz Prada Luna Rossa Black, ale to nie to samo. Jakby zagarek wpadł w ręce po cenie okazyjnej, też bym nie pogardził.

Tracershy

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 lipca 2020, 17:09 - Pn

Też wyszedłem z założenia że EDP jest warta przepłacenia, nawet ciężkiego.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Mirx

Perfumaniak

Post27 lipca 2020, 19:26 - Pn

Ten wątek przypomniał mi właśnie o „zamienniku” w postaci Prada Luna Rossa Black. Strzeliłem sobie przed szóstą i nie dość, że zapachem wypełnił się dom, to jeszcze cały czas czuję te perfumy.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post28 lipca 2020, 08:37 - Wt

Tracershy napisał(a):Też wyszedłem z założenia że EDP jest warta przepłacenia, nawet ciężkiego.

Czemu ewidentnie dałeś wyraz wyskakując z sześciu stów ;) :D .
[dla mnie jest to już pułap cenowy zarezerwowany jedynie dla niszy]

Mirx

Perfumaniak

Post28 lipca 2020, 09:34 - Wt

W ramach kompletnie bezużytecznego kłapania ozorem i nieprzydatnych nikomu dywagacji dodam, że gdyby Van Cleef & Arpels Midnight in Paris EDP były bez problemu dostępne w sklepie w jakimś zwyczajnym flakonie, to dla mnie ceną fair byłoby 2,50 zł. Tak mniej więcej wyceniam te perfumy. Ale... Po pierwsze primo nie są już produkowane, a po drugie primo mają piękny flakon, więc te 5 zł za ml może być całkiem racjonalne. :-) Do codziennego użytku spokojnie można strzelić się Pradą Luna Rossa Black ew. również nieprodukowaną "oponką", czyli Bvlgari Black. Cała trójka wzbudza bardzo pozytywne emocje otoczenia.

Tracershy

Post28 lipca 2020, 11:22 - Wt

Cookie13 napisał(a):
Tracershy napisał(a):Też wyszedłem z założenia że EDP jest warta przepłacenia, nawet ciężkiego.

Czemu ewidentnie dałeś wyraz wyskakując z sześciu stów ;) :D .
[dla mnie jest to już pułap cenowy zarezerwowany jedynie dla niszy]
Dwukrotnie popełniłem wyskok z 6 stówek za mainstream. Drugim takim przypadkiem był M7 z 2003 roku, co również uznałem za warte przepłacenia.

Tracershy

Post01 sierpnia 2020, 12:55 - So

Dopiero dzisiaj rozpakowałem swojego MiP za ciężkie 6 stów i się okazało że atomizer jest zepsuty. Normalnie pryska ale atomizer jest luźny i spada. Dziwne że podczas psikania nic nie cieknie bo atomizera nawet nie da się dokręcić żeby dobrze przylegał. Mogę tylko nałożyć luźno kapturek i psikać. Muszę tylko uważać żeby nie zgubić sprężynki pod kapturkiem, bo bez niej jest gorzej.

edek91

Aktywny forumowicz

Post01 sierpnia 2020, 13:09 - So

Ja w MiP zdjąłem kapturek i nie mogę nałożyć z powrotem tak, aby dobrze przylegał. W którymś Isseyu mam podobnie. Chyba jestem zbyt głupi na posługiwanie się takimi rzeczami :D

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post01 sierpnia 2020, 14:35 - So

Nic mi do tego, na co ktoś wydaje swoje pieniądze i wcale tego nie muszę rozumieć.
Niemniej, 6zł/ml MiP to dla mnie abstrakcja. Przynajmniej 2 razy za dużo, a tak patrząc trzeżwym nosem, to raczej 3 razy.
Artur

edek91

Aktywny forumowicz

Post01 sierpnia 2020, 15:30 - So

6 stów za 125 ml daje mniej niż 5 zł/ml, to skąd ta szóstka?
Poszukajcie zegarków VC&A Midnight in Paris, jak was dziwi lub oburza cena zapaszku.

Molier

Aktywny forumowicz

Post01 sierpnia 2020, 15:52 - So

VC&A lubi się ogólnie cenić. Przy wypuszczaniu MiPów jakaś formuła w Excelu musiała i nie pyknąć, bo nie doliczyli sobie prowizji za markę. Albo sam zapach im nie wyszedł tak jak chcieli i specjalnie dali niską cenę, żeby mieć wymówkę, że to dla plebsu :)
https://www.fragrantica.com/member/1220898

Perfumes I Have - moje flakony
Perfumes I Want - moje dekanty

Tracershy

Post01 sierpnia 2020, 16:15 - So

Za EDT bym tyle w życiu nie dał ale za 125ml EDP przeżyłem tą kwotę. Szkoda tylko że kapturek trafił się luźny. Łatwo go można zgubić bo jest całkiem luźny i nie mogę go przymocować. Za tyle kasy jednak ból jest bo egzemplarz jest niepełnosprawny. Na całe szczęście psika normalnie.

Bazyli

Super Perfumaniak

Post01 sierpnia 2020, 19:42 - So

Gdybym nie miał edp, to bym dał po 5zł/ml. Zapach jest kompletny, plus do tego jeden z najładniejszych flakonów, jaki widziałem. Wiadomo, gdyby to była nisza - to co innego, wtedy nikt by się nie krygował, że zapach cenowo przeszacowany x3 :p Żałuję tylko, że puściłem w świat edt i to w śmiesznej cenie ;) Długo się zapierałem, że nie uchylę wrót niszy, no ale wiadomo jak jest :D Dużo jeszcze nie powąchałem, może z pół setki zapachów, ale szczerze mówiąc, to może ze trzy z nich zrobiły na mnie większe wrażenie, w tym tylko jeden rozłożył mnie na przysłowiowe łopatki :) Natomiast w mainstreamie (dawnym, to fakt) jest co najmniej kilkanaście zapachów, króre są dla mnie nadal master level :)

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Gentleman, Eternity, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession, Roma, Jaipur - Mnie się podobają zapachy, które już raz czułem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję :D

Artplum

Sensei Perfuforum

Post01 sierpnia 2020, 23:44 - So

Bazyli, mam MiP edp, kupiony na fali jego popularności na Forum parę lat temu.
Nie widzę w nim niczego szczególnego, a dodatkowo na mojej skórze wykazuje on żenująco kiepskie parametry.
Sam flakon jest bardzo charakterystyczny, natomiast czy piękny, to już kwestia gustu.
Naprawdę uważasz, że gdyby to były perfumy z niszy, to mój stosunek do nich byłby inny?
Jeśli tak, to się mylisz. Przewąchałem tego towaru na tyle dużo, że nie klękam przed żadną marką, ani też żadnej a priori nie skreślam (oprócz podróbkarzy, oczywiście).
Gwarantuję Ci, że jeśli MiP byłby z niszy, mowiłbym o nim dokładnie to samo.
Artur

bejo82

Perfumaniak

Post02 sierpnia 2020, 09:08 - N

Kupiłem na forum używkę edt i od początku atomizer się poci, najwyraźniej są jakieś wadliwe. Trochę zastanawia mnie spadający przycisk - on nie wchodzi wcale czy jest luźny? Może podczas montażu rant się uszkodził i wystarczy wyrównać zagniecenie skalpelem? U mnie słychać wyraźny klik podczas montażu kapturka

Molier

Aktywny forumowicz

Post02 sierpnia 2020, 09:45 - N

Może atomizer jest tylko pozornie rozbieralny? Ja swojego nie tykałem i nie mam żadnych zastrzeżeń. Kilka osób wyżej tyknęło i objawy te same - atomizer luźny niczym palec w czterech literach suwerena. Jeśli ktoś zdjął ten atomizer i złożył potem bez problemu, to proszę - niech teraz wyjdzie, obojętnie w jakim kolorze :)
https://www.fragrantica.com/member/1220898

Perfumes I Have - moje flakony
Perfumes I Want - moje dekanty

dawit123

Aktywny forumowicz

Post02 sierpnia 2020, 09:56 - N

Atomizery są wadliwe. Mój po prostu pękł i da się go wyjąć pałacami, do tego zgubiłem sprężynkę, ale o dziwo działa.

Tracershy

Post02 sierpnia 2020, 10:48 - N

U mnie przycisk atomizera jest spadający. Muszę uważać podczas zdejmowania zatyczki żeby nie zgubić kapturka albo sprężynki.

Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie