Teraz jest 27 listopada 2020, 02:06 - Pt

• Reklama

Ferrari - Noble Fig

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Ferrari - Noble Fig (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
11%
4 - Dobry
7
78%
5 - Bardzo dobry
1
11%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

kantor

Forumowicz

Ferrari - Noble Fig

Post11 września 2018, 18:01 - Wt

Za fragranticą
"Aromatyczno-zielone perfumy dla kobiet i mężczyzn, wydane w 2015

Głowa: liść figi, różowy pieprz, mandarynka
Serce: szałwia, irys
Baza: paczula, piżmo"

Obrazek

Zapach chyba dość popularny, dostępny na straganach kilku osób, a coś bez swojego tematu :)

Otwarcie średnio słodka figa, zielenina (liście, szałwia ale też jakieś inna zioła, może tymianek) i lekkie cytrusy, po chwili dochodzi pieprz i drewno, z czasem cytrusy zanikają i zapach robi się zielono-figowo-drzewny. Figa tylko trochę wysładza ten zapach, całość jest raczej dość wytrawna.
Jeden z zapachów który przy aplikacji na nadgarstek pachnie u mnie inaczej niż przy globalnej, z nadgarstka dominuje zielenina i drewno, za tym dopiero figa, przy globalu figa jest głównie wyczuwalna, zielenina i drewno są za nią.

Projekcja raczej nienarzucająca się przez jakieś 2h, trwałość słaba koło 4h (a dzisiaj to już rekord był, bo koło 3h ;) )

W przeciwieństwie do innych zapachów Ferrari które testowałem Noble Fig pachnie dość naturalnie. Dobry na taką pogodę jak dzisiaj, czyli dość ciepłą jesień, testowałem też w upały, ale wtedy nuty drzewne wychodzą dość mocno i całość się robi ciężka.

Kompozycja mi się podoba, cena dobra, parametry trochę marne ale póki co -5.

edit:
W zimniejszej aurze (takiej jesiennej) trwałość u mnie sporo rośnie, do nawet 7-8h ale projekcję to ma wtedy już bardzo dyskretną.

Czarny

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Ferrari - Noble Fig

Post08 sierpnia 2019, 15:59 - Cz

Zapach jest piękny, figowy, zielony i ziołowy ale parametry nie istnieją, trwałość do godziny maks niestety a szkoda, muszę poszukać czegoś w tym klimacie tylko dużo trwalszego. Projekcji całkowicie brak i to przy 12 dużych chmurach z odlewki. Albo mam dekant całkowicie zwietrzały albo ten zapach jest tak słaby.

Powrót do Perfumy unisex