Teraz jest 20 sierpnia 2019, 02:35 - Wt

• Reklama

Maitre Parfumeur et Gantier - Ambre Dore

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Maitre Parfumeur et Gantier - Ambre Dore (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Maitre Parfumeur et Gantier - Ambre Dore

Post15 kwietnia 2018, 12:42 - N

Ambre Dore to woda perfumowana dla kobiet i mężczyzn od Maitre Parfumeur et Gantier. Wydana została w 2012 roku. Tak wyglądają nuty:

Głowa: styraks, geranium, szałwia
Serce: ambra, oud, kolendra, szafran
Baza: drewno sandałowe, wetyweria, mirra

Obrazek

Klasyczna, żeby nie powiedzieć typowa, interpretacja grupy orientalnej w europejskiej perfumerii. Otwarcie jest dość świeże (rzeczywiście da się wyczuć geranium), ale kompozycję szybko i na długo dominuje agar. W połączeniu z żywicami i akordem ambrowym daje długotrwały, ciepły, słodkawy zapach o długim, miękkim i rozpływającym się finiszu. Szafranu jako takiego nie stwierdziłem, mimo że mój nos jest dość wyczulony na ten składnik. Mnóstwo jest za to styraksu i to pachnącego świeżo i słodko - niepalonego. Kompozycyjnie to dość proste i łatwe w odbiorze pachnidło. Niczym się nie wyróżniające, ale poprawne i dobre dla zwolenników orientu dostosowanego pod europejski gust.
Projektują spokojnie, długotrwale, na odległość ramion. Pomimo dominacji oudu i żywic nie męczą, można je założyć spokojnie nawet na cieplejszy wieczór/noc.

Nic szczególnie wyjątkowego i zapadającego w pamięć, ale za to bardzo użytkowe. W ankiecie dam im 4.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex