Teraz jest 16 grudnia 2018, 00:11 - N

• Reklama

Kosmetyki do stylizacji włosów

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

BoskiPogba99

Re: Kosmetyki do stylizacji włosów

Post23 listopada 2017, 17:50 - Cz

A jeśli bym użył jeszcze żelu do utrwalenia od American Crew? Pamiętam jak byłem u fryzjera i zrobił mi szczerze nie taką fryzurę jak oczekiwałem(sklejała się ) Jednak po godzinie włosy wyglądały naturalnie i bardzo fajnie mi się układały i były dość mocno utrwalone :/ Ciekawe jaki to produkt :/ Pytałem się to mówią że używają matrixa kupiłem shape switcher i pupy to nie urywał :/

ps1986

Aktywny forumowicz

Post23 listopada 2017, 22:31 - Cz

rk napisał(a):Osobiście czekam na:

Dapper Dan Heavy Hold Pomade

"Barber" (brakuje trochę słowa w języku polskim, najbliższe to chyba golibroda :/ ) mi to na łeb nakładał ostatnio i faktycznie zachowuje się jak pomada woskowa, a schodzi jak wodna. Zapach taki budyniowy (wanilia), wygląd z resztą też. Połysk dość wysoki, co może niektórym przeszkadzać. Utrwalenie wydawało się mocne, ale niestety niedługo (1-2h) potem poszedłem na trening i saunę więc ciężko ocenić tak do końca :)

Dojdzie i poużywam to dam znać co i jak :)

jak tam, doszło? Zamówiłem w ciemno i czekam :) liczę, że to będzie to, czego szukałem.

BoskiPogba99

Post27 listopada 2017, 22:09 - Pn

Efekt matu na blond męskich włosach? Czy to jest zaleta czy wada produktu goldwell roughman?

Luka

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post27 listopada 2017, 22:16 - Pn

Kolor włosów nie ma tutaj nic do rzeczy. Po prostu Roughman daje takie tandetny efekt. Nie potrafię zrozumieć fenomenu tej pasty. Ona nie jest nawet przeciętna, jest tragiczna.

userned

Forumowicz

Kosmetyki do stylizacji włosów

Post27 listopada 2017, 23:30 - Pn

Luka napisał(a):Kolor włosów nie ma tutaj nic do rzeczy. Po prostu Roughman daje takie tandetny efekt. Nie potrafię zrozumieć fenomenu tej pasty. Ona nie jest nawet przeciętna, jest tragiczna.
Ja tam mam roughmana i nie narzekam chociaż już pasowałoby go zmienic

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

rk

Forumowicz

Post28 listopada 2017, 12:58 - Wt

ps1986 napisał(a):jak tam, doszło? Zamówiłem w ciemno i czekam :) liczę, że to będzie to, czego szukałem.

Mam dość mieszane uczucia jak narazie, choć nie tak długo testuje.

Na plus jest połysk imho, taki zdrowy na moich włosach wychodzi.

Nakładanie słabo, na moich trochę dłuższych na górze włosach potrafi wyrwać.

Utrwalenie powiedział bym średnie jednak, choć może za mało nakładam ?

Wydaje mi się, że przez to że jest na bazie wody (i faktycznie rozpuszcza się moment samą wodą) to przy lekkim spoceniu się produkt zaczyna być płynny na włosach (po przeczesaniu ręką czuć czasami "maź") ...

Zapach przyjemny i się dość długo utrzymuje, lecz jak ktoś używa powiedzmy Tuscan Leather to może się to trochę ze sobą gryźć z racji odmienności zapachów.

ps1986

Aktywny forumowicz

Post28 listopada 2017, 22:48 - Wt

no to mnie trochę zaniepokoiłeś :P ja dalej cierpliwie czekam :)

pblonski

Aktywny forumowicz

Post29 listopada 2017, 10:18 - Śr

Ja ostatnio przetestowałem cały set pomad Uppercut (Uppercut Deluxe - 6 Tin Mini Gift Set).
Obrazek

Najbardziej sprawdziły się Deluxe i Matt Pomade i zapachy mają raczej mało intensywne co dla nas jest zaletą :)

Monster Hold i Matt Clay moim zdaniem najsłabsze ze względu na bardzo trudne rozprowadzanie i zmywanie. Nie nadają się na moje słabowite włosy.

Ale polecam też Reuzel Blue, ta ma dużą moc (przy zwilżonych włosach dobrze się rozprowadza) i dość intensywny zapach. Przy tym łatwo się zmywa.

W kolejce do testów czekają pomady ' Pan Drwal'.

Cleaniscool

Post13 grudnia 2017, 23:12 - Śr

Jeśli ktoś chce sprawdzić produkty By Vilain w miarę korzystnych cenach to teraz jest szansa
By Vilain

yhmmma

Perfumaniak

Post14 grudnia 2017, 07:53 - Cz

Powiedzcie mi - czy możecie mi coś polecić - co dobrze utrwali, ale nada matowy efekt włosom ?
Oczywiście zachowując naturalny look, bez obciążenia włosów
Chodzi mi o to, żeby fryzura trzymała się co najmniej pół dnia - tak jak ją wymodeluję, a nie, że po godzinie od wyjścia z domu włosy są już oklapnięte..

Przetestowane:

- American Crew Fiber
- Amercan Crew Forming Cream
- Label M. Matt paste
- Label M. Power paste
- Schwarzkopf Beach Boy
- Nivea Creme Gel

Żaden z powyższych nie spełnia tych wymagań.

Fiber, Matt Paste, Power Paste - pozwalają zachować naturalny wygląd włosów, świeży, natomiast nie utrwalają - nawet używając suszarki.

Oczywiście przed wyjściem używam również lakieru dla utrwalenia fryzury, ale to nic nie zmienia.

en coded

Post15 grudnia 2017, 18:01 - Pt

Hej Panowie!

Co byście polecili do stylizacji/pielęgnacji włosów, które są:
-gęste
-cienkie
-długości ok. 5cm ?

Sprawdziłem dużo kosmetyków do stylizacji i najlepszy okazał się goldwell roughman i myślę, że jest super!
Ale chciałbym poszerzać horyzonty - no i wiadomo, zawsze może być lepiej!
Obecnie jeden dobry fryzjer polecił mi kevin murphy rough rider, więc planuję zakup.

Chętnie Was posłucham,
Pozdro!

Luka

Forumowicz

Post15 grudnia 2017, 18:09 - Pt

Dobry fryzjer raczej nie poleciłby jednej z najtwardszych glinek dostępnych na rynku do cienkich włosów. Poza tym produkt nie jest absolutnie warty swojej ceny.

en coded

Post15 grudnia 2017, 18:12 - Pt

No to muszę powiedzieć, że mnie zaskoczyłeś - aż nie wiem co myśleć, bo byłem przekonany, że był solidnie pewny siebie mówiąc o tej paście..

Hmm.. To jedyne, co mogę powiedzieć, to że goldwell roughman sprawdził się naprawdę super..

To teraz już kompletne nic nie wiem. Czy byłbyś może w stanie coś polecić?

Dziękuje za feedback:)

Piter_o

Aktywny forumowicz

Post15 grudnia 2017, 19:34 - Pt

Ja również mam dość cienkie włosy, i obecnie też używam Roughman'a, i muszę przyznać że nie jestem zadowolony.
Mam wrażenie że Goldwell mi jeszcze bardziej wysusza włosy, i przez to wyglądają na jeszcze cieńsze.
Teraz szukam czegoś pośredniego. Czegoś co nie będzie zbytnio nadawać połysku, ale jednak włosy będą wizualnie pogrubione.
Myślałem o Dear Barber Mattifier, tylko pytanie czy to nie będzie to samo co Goldwell

Luka

Forumowicz

Post16 grudnia 2017, 01:07 - So

Piter_o, Dear Barber Mattifier do Roughman'a podobny nie jest w ogóle. On Ci zapewni optyczne pogrubienie włosów z tego względu, że na drugim miejscu w składzie masz faktyczną glinkę.

en coded, obecnie używam Reuzel Clay i jestem zadowolony. Nie sugeruj się filmem Beardrust'a o tej paście, bo mam wrażenie, że on miał jakiś lipny egzemplarz. U mnie ona ma zupełnie inną konsystencje, niż to, co on pokazuje w teście. Chwyt ma dobry, na pewno nie słaby. Mattifier też jest spoko, ale jak dla mnie trochę za bardzo matowy i lepiej się nadaje do trochę krótszych włosów. Moja góra sięga połowy nosa i ta pasta sprawdza się już średnio.

Piter_o

Aktywny forumowicz

Post16 grudnia 2017, 16:17 - So

Luka, dzięki za odpowiedz. Ja włosy mam lekko za brwi, więc też może być tak że Mattifier nie spełni moich oczekiwań. Pooglądam teraz kilka poradników, bo mam wolną chwilę

en coded

Post16 grudnia 2017, 18:23 - So

A dlaczego nie lubisz roughmana i sądzisz, że kevin murphy rough rider jest średni?

Dzięki:)

Luka

Forumowicz

Post18 grudnia 2017, 12:09 - Pn

en coded, według mnie Roughman skleja włosy, ma tandetny chemiczny zapach, a efekt na włosach przypomina wyschnięty żel. Ale to tylko moje zdanie. Rough rider jest słaby, ale jak pisałem wcześniej w połączeniu z cienkimi włosami. Jak sprawdza się na włosach grubych, nie wiem, bo takim nie posiadam. Miałem kilka gram tej glinki na testach i ona jest strasznie twarda, prawie jak plastelina. Naprawdę źle współgrała z moimi cienkimi włosami. Do cienkich włosów musisz celować w glinki, które mają bardziej kremową konsystencje. One wtedy nie obciążają zbytnio włosów.

Tak przy okazji, to mam na zbyciu te trzy produkty:

- Glinka/Clay do stylizacji włosów Dear Barber Mattifier o pojemności 100 ml. Użyta 3 razy, minimalny ubytek.

- Sól morska Toni&Guy Men Messy Salt Spray o pojemności 200 ml. Produkt użyty 3 razy, minimalny ubytek.

- Label M Thickening Tonic, tonik pogrubiający włosy i nadający objętości o pojemności 150 ml. Użyty dwa razy, minimalny ubytek.

Cena za wszystko 50 zł

Obrazek
Obrazek

Cleaniscool

Post19 grudnia 2017, 01:41 - Wt

Luka napisał(a):Do cienkich włosów musisz celować w glinki, które mają bardziej kremową konsystencje. One wtedy nie obciążają zbytnio włosów.

Jeśli szukasz glinki to Arcadian Clay Pomade ma bardzo kremową konsystencje a jest glinką o mocnym chwycie, niestety trzeba go zamawiać z zagranicy. Ew. Daimon Barber Texture Clay też jest kremowy może nie tak bardzo jak Arcadian Clay ale łatwiej go dostać.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post19 grudnia 2017, 12:04 - Wt

Kolega mądrze prawi, Arcadian to zdecydowanie najlepsza "lekka" glinka z jaką miałem do czynienia :) W tym typie świetna jest też Firsthand Supply Styling Clay.
A jeśli chodzi o stwierdzenie że do cienkich włosów nie nadają się "cięższe" i twardsze produkty, to moim zdaniem bzdura :P Sam mam cienkie włosy i takie rzeczy jak np. Lockhart's Matte Clay czy Nostalgic Grooming Clay sprawdzają się u mnie wyśmienicie. Fakt, nieco bardziej ciągną włosy przy nakładaniu, ale nie jest to jakiś wielki problem, wyrywać raczej nie powinny :lol:
Co prawda trzeba te produkty ściągać z Jułesej, ale w dzisiejszych czasach jaki to problem? 8-)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn