Teraz jest 14 października 2019, 03:14 - Pn

• Reklama

Eutopie - No 2

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Eutopie - No 2 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
3
60%
6 - Genialny
2
40%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

JayKay

Perfumaniak

Eutopie - No 2

Post08 sierpnia 2016, 09:28 - Pn

No 2 marki Eutopie to drzewno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. No 2 został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Dr. Prakesh.
Nutami głowy są: nuty przyprawowe i tytoń;
Nutami serca są: róża i szafran;
Nutami bazy są agar (oud) i kadzidło.

Obrazek

Na początek dostajemy piękny, znakomity jakościowo akord tytoniowy a asyście bliżej niezidentyfikowanych przypraw (może gałka i kardamon), po chwili z tła zaczynają rosnąć w siłę agar i marmoladowa, słodka róża i to one grają pierwsze skrzypce w tej kompozycji. Zapach jest słodki z fajną kontrą w postaci szafranu. Od pierwszego zaciągnięcia skojarzenie jest jednoznaczne - Aoud od M.Micallef. No 2 jest ciut słodsze i balans przesunięty trochę bardziej w stronę agaru - Micallef jest bardziej różany i muszkatołowy.
Projekcja duża, trwałość w okolicach 8-9h, jakość doskonała!
Świetny zimowy otulacz!
5/6

Pomimo uderzającego podobieństwa i faktu posiadania Aoud Micallef'a dalej mam ochotę na pełną flaszkę No 2, bo jest moim zdaniem zapachem jeszcze lepszym choć wtórnym.

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Eutopie - No 2

Post25 listopada 2016, 21:01 - Pt

Nie miałem okazji poznać Aoud M.Micallef, do którego No. 2 przyrównuje JayKay, jednak mogę się domyślać jak te perfumy pachną. Drugi zapach Eutopie to kolejne wcielenie nieśmiertelnego duetu róża + oud. Z tą "drobną" różnicą, że zmieszane z ogromną wprawą i przepychem ze świetnej jakości składników. Nawet "marmoladowa" różna tu pachnie naturalnie. :) Na szczęście słodycz tu nie dominuje, a to za sprawą sporej ilości szafranu. Kadzidła wymienianego w nutach nie wyczuwam, i chyba dobrze - nie wiem czy ono w ogóle dodałoby urody tej kompozycji.
Przez pierwsze 2h projekcja miał całkiem okazałą, a po 8h zapach już ucichł i trzymał się tylko bardzo blisko skóry. "5" to chyba najwłaściwsza ocena. "6" rezerwuję dla Rose Nacree du Desert. :)

emera

Perfumaniak

Post16 grudnia 2016, 20:22 - Pt

Trzy razy podchodziłam do tej Róży, żeby sprawdzić, czy coś z niej moja skóra, mój nos wycisną. Poza różą, niewiele wyszło.

Kwiat ciemnoczerwony, głęboka czerwień, podduszający początkowo (z pięstucha w twarz). Z czasem nieco wietrzeje, chowa się w pylistej chmurze przypraw (to pewnie szczypiący w nos szafran) i drewnieje. Robi się ciepło, otulająco i rozgrzewająco. I po tym jest już przyjemnie (i noszalnie dla mnie). Choć to ciągle Róża. Niby nie słodka, ale do wytrawności jej daleko. Może trochę jak półwytrawne wino.

Pierwszy niuch poniósł mnie w kierunku róży z montalaków. Wrażenie, że "to już było". Powyciągałam dekanty, obwąchałam. Nie.
I później zobaczyłam, co napisał JayKay, że to Aoud od Micallefa. I ja się z tym zgadzam.

tornado

Post26 czerwca 2018, 20:43 - Wt

Dla mnie to jak na razie (znam jeszcze 4,6,10) najlepsza pozycja Eutopie. Również to jeden z najlepszych oudów jakie miałem okazję poznać.
Absolutnie nie zgadzam się z tym, że to kolejny duet róży z oudem. Takie ujęcie tematu to deperecjonowanie kompozycji wyjątkowo dobrej, zmiennej w czasie i charakterze.
Zaczyna się uniseksowo, z przechyłem w damską stronę. Nie mam wątpliwości, że na tym etapie brat Eutopie no. 6 jest bardziej ostry, wyrazisty i męski.
Tyle, że im dalej tym no. 2 odkrywa swoją prawdziwą bogatą twarz. I jest to twarz jak najbardziej męska! Uwodząca, orientalna o wyjątkowo zmysłowej głębi.
Świetna baza wieńczy to genialne dzieło.

mariolawiki1

Forumowicz

Post16 listopada 2018, 15:46 - Pt

Nie pozostaje mi nic innego jak podpisać się obiema łapami pod wcześniejszymi opiniami. Jeden z najlepszych oudów jaki znam (nie znam akurat tego od Micallefa, ale wierzę, że jest równie świetny), piękny, zmysłowy, wibrujący, wręcz iskrzący się zapach, który jest idealny moim zdaniem. Szóstka!!!

tornado

Post16 listopada 2018, 23:16 - Pt

Choć nie jestem fanem oudu, to "dwójka" jest najlepszą pozycją obok "ósemki" od Eutopie.
W ogóle marka warta poznania. A tytułowa pozycja "obowiązkowo" ;)

tornado

Post17 listopada 2018, 18:43 - So

Dzisiaj cały dzień obcuję z tytułową "dwójką" - cholernie dobra rzecz!
Tutaj oud jest arabski ale w żadnym momencie nie przytłacza. Im dalej tym bardziej skręca w męską stronę. Baza na wysokim poziomie dopełnia całości.
Absolutnie świetne pachnidło!

Powrót do Perfumy unisex