Teraz jest 15 listopada 2019, 08:21 - Pt

• Reklama

Smieszna sytuacja w drogerii

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Re: Smieszna sytuacja w drogerii

Post09 kwietnia 2016, 22:56 - So

emera napisał(a):
fqjcior napisał(a):(...) Jeżeli chcemy być obsłużeni przez kompetentny personel, proponuje oodwiedzić jedna z perfumerii niszowych.
A jeslibyśmy chcieli być obsłużeni przez kompetentny personel w pachnidłach nie niszowych? To gdzie?

Stragany na perfuforum :lol:

BlueJeans

Moderator

Post10 kwietnia 2016, 07:30 - N

pknbgr napisał(a):
emera napisał(a):
fqjcior napisał(a):(...) Jeżeli chcemy być obsłużeni przez kompetentny personel, proponuje oodwiedzić jedna z perfumerii niszowych.
A jeslibyśmy chcieli być obsłużeni przez kompetentny personel w pachnidłach nie niszowych? To gdzie?

Stragany na perfuforum :lol:

Widzialem w Krakowie, ze w okolicach rynku jest perfumeria, ktora ma w swojej ofercie ok 4-5 marek niszowych, w ramach testu moze sie tam wybiore na dniach. Chcociaz i tak nie zdziwi mnie fakt, ze na forum dowiemy sie o wiele wiecej ;)

ale chop

Super Perfumaniak

Post10 kwietnia 2016, 10:42 - N

Na forum dzielimy się swoją pasją, w takich perfumeriach jak S czy D przychodzą dziewczyny na 8 - 12 godzin żeby odklepać godziny i tyle... często wcale jakoś szczególnie nie interesują się zapachami...
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Meister

Super Perfumaniak

Post10 kwietnia 2016, 11:12 - N

BlueJeans napisał(a):Widzialem w Krakowie, ze w okolicach rynku jest perfumeria, ktora ma w swojej ofercie ok 4-5 marek niszowych, w ramach testu moze sie tam wybiore na dniach.

Na pewno warto się wybrać do Galilu na Sławkowskiej (okolice Rynku Gł.) oraz Lulua na Józefa (Kazimierz, okolice ul. Krakowskiej). Tam znajdziesz trochę więcej niż 5 niszowych marek.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post10 kwietnia 2016, 11:21 - N

Meister napisał(a):
BlueJeans napisał(a):Widzialem w Krakowie, ze w okolicach rynku jest perfumeria, ktora ma w swojej ofercie ok 4-5 marek niszowych, w ramach testu moze sie tam wybiore na dniach.

Na pewno warto się wybrać do Galilu na Sławkowskiej (okolice Rynku Gł.) oraz Lulua na Józefa (Kazimierz, okolice ul. Krakowskiej). Tam znajdziesz trochę więcej niż 5 niszowych marek.

...oraz możesz być pewien kompetentnej obsługi. Te perfumerie, podobnie jak warszawska Quality, są miejscami dla koneserów perfum. Mnie D. i S. - szczerze mówiąc - już strasznie nudzą... Biedny ja.. :cry:
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Meister

Super Perfumaniak

Post10 kwietnia 2016, 11:29 - N

fqjcior napisał(a):...oraz możesz być pewien kompetentnej obsługi. Te perfumerie, podobnie jak warszawska Quality, są miejscami dla koneserów perfum.

Pełna zgoda.

Back

Aktywny forumowicz

Post10 kwietnia 2016, 11:36 - N

fqjcior napisał(a):Mnie D. i S. - szczerze mówiąc - już strasznie nudzą... Biedny ja.. :cry:

Jeśli już, to biedni my, bo założę się, że nie tylko Ty tak masz... :P :(

marxel

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 kwietnia 2016, 23:39 - N

Meister napisał(a):Nie dziwi mnie ta sytuacja. To praca jak każda inna - jeden będzie pasjonatem z dużą wiedzą, drugi będzie opierał się jedynie na tym, co przekażą na szkoleniach wewnętrznych itp.

Pasjonat z wiedzą (o zapachach), nigdy nie bedzie na stałe pracował jako sprzedawca w S. lub D. znam kilka przypadków w których ta reguła sie potwierdza, jesli już to ewentualnie jako przedstawiciel konkretnej firmy, natomiast znacznie predzej znajdziemy obeznaną osobę w kwestii pielęgnacji czy kolorówki, ale nigdy nie bedziemy mieli pewnosci czy poleca nam coś bo rzeczywiscie uwaza że to dla nas bedzie najlepsze, czy dlatego że akurat na to jest target, co do szkoleń, są praktycznie tylko z nowości,

aha.. i na szkoleniach często opowiadają bzdury, wiec i tak źle, i tak nie dobrze.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post11 kwietnia 2016, 09:07 - Pn

Back napisał(a):
fqjcior napisał(a):Mnie D. i S. - szczerze mówiąc - już strasznie nudzą... Biedny ja.. :cry:

Ano racja. Biedni my! :(
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post11 kwietnia 2016, 15:44 - Pn

dzis mialem taka sytuacje w s.pytam sie pewnej pani pracujacej :P pytam-"przepraszam czy nie wiem pani kiedy u was bedzie dostepny nowy perfumowany guerlain ideal?na pani patrzac sie jakbym zaproponowal jej randke w barze mlecznym :lol: odpowiedziala-"damski? :lol: ja mowie nie prosze pania meski-na to ona -a to wogole ma byc?? :lol: :lol: wtedy grzecznie podziekowalem :? :P

rabarbary

Super Perfumaniak

Post11 kwietnia 2016, 17:08 - Pn

fqjcior napisał(a):
Back napisał(a):

Ano racja. Biedni my! :(

No faktycznie :roll:
Powinni Was zesłać na rok do Mszany Dolnej, byście potem całowali futryny D czy S :)

BlueJeans

Moderator

Post11 kwietnia 2016, 18:43 - Pn

Belial Lord napisał(a):dzis mialem taka sytuacje w s.pytam sie pewnej pani pracujacej :P pytam-"przepraszam czy nie wiem pani kiedy u was bedzie dostepny nowy perfumowany guerlain ideal?na pani patrzac sie jakbym zaproponowal jej randke w barze mlecznym :lol: odpowiedziala-"damski? :lol: ja mowie nie prosze pania meski-na to ona -a to wogole ma byc?? :lol: :lol: wtedy grzecznie podziekowalem :? :P

I jak tu nie pic ? ;)

Czarny2

Forumowicz

Post11 kwietnia 2016, 21:57 - Pn

Fajną sytuację miałem ostatnio w R. Kompletnie nie świadoma starsza pani, nie wiedząca nawet jak się płaci, chciała kupić dla jakieś swojej córki prezent w postaci perfum. Akurat działo się to w bardzo dużym Rossmanie to klasyki mieli sporo. Powiedziała że jej córka nosi takie zapachy jak Chanel N5, Dior i inne, czyli z wyższej półki. Pytała się nawet czy można podać komuś perfumy bez opakowania bo jej się nie podobało. Nie świadomość wynikała raczej z wieku, jak najbardziej uzasadnione. Myślałem że konsultantka, nie będzie nic wiedzieć a tutaj dosłownie szok ! Rozmowa wyglądała na tym że pokazywała jej poszególne zapachy z różnych kategorii i półek cenowych. Barwnie opisywała nuty i jak sama się czuje w tych zapachach. Wiedzę miała bardzo przyzwoitą. Więc jak widać trafiają się czasami normalne espedientki, które są w stanie pomóc. A najbardziej upierdliwą osobą w sephorze czy innych perfumeriach nie są same konsultantki a ochroniarze, co obserwują cie jakbyś był złodziejem. Łażą za tobą wszędzie i cie obserwują... :?

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Odp: Smieszna sytuacja w drogerii

Post11 kwietnia 2016, 22:25 - Pn

Czarny2 napisał(a):A najbardziej upierdliwą osobą w sephorze czy innych perfumeriach nie są same konsultantki a ochroniarze, co obserwują cie jakbyś był złodziejem. Łażą za tobą wszędzie i cie obserwują... :?
Hahah, dokładnie ;)
Aczkolwiek u mnie w D. czy S. nie ma tragedii pod tym względem, raczej ziomeczki z dala obserwują :P Najgorzej jest w R. czy tym zapyziałym S.P. - tam rzeczywiście łażą za Tobą, jakbyś był najgorszym cebulakiem, który przyszedł wynieść tester :lol:
Dlatego od jakiegoś czasu w ogóle w te miejsca nie zaglądam, do D. i S. też już bardzo sporadycznie...
A co do konsultantek, to ja tam się wcale nie dziwię, że nie mają często pojęcia o co kaman - dla większości to praca jak każda inna, a "zwyczajnym" konsumentom zazwyczaj taka obsługa wystarcza...
Wbrew pozorom, takich świrów jak my, to wiele na tym świecie nie ma :twisted:

ale chop

Super Perfumaniak

Post11 kwietnia 2016, 22:31 - Pn

To mi kiedyś konsultantka opowiadała o reformulacjach.
Myślałem, że one nie znają takiego słowa, a tu proszę... :shock:

A co do ochrony to faktycznie ja również zawsze odnoszę takie wrażenie ale ostatnio podszedł do mnie ochroniarz, który widział, że pryskam testery na blotter (nie wiedziałem co zapodać na łapy więc najpierw chciałem sprawdzić kilka nowości na blotterkach) i powiedział prosto z mostu: "panie, pryskaj se pan na skóre, bo te papierki to są ch**a warte" :lol:
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post12 kwietnia 2016, 06:46 - Wt

Czarny2 napisał(a):A najbardziej upierdliwą osobą w sephorze czy innych perfumeriach nie są same konsultantki a ochroniarze, co obserwują cie jakbyś był złodziejem. Łażą za tobą wszędzie i cie obserwują... :?

W D kiedyś od wejścia się rozglądałam za moją ulubioną konsultantką, której akurat nie było, a ochroniarzowi widać wydało się to podejrzane.
I potem już cały czas łaził za mną jak najczulszy narzeczony, nawet się zastawiałam, czy nie prosić go o potrzymanie rękawiczek, żebym miała wolne ręce do testowania :)

BlueJeans

Moderator

Post12 kwietnia 2016, 09:31 - Wt

Szczera prawda z ta ochrona... Z drugiej strony co ma taki facet roboic za 5zl/h... "Jakie zycie taki rap"

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post12 kwietnia 2016, 10:49 - Wt

ochrona to rowniez temat tabu :lol: u mnie w miescie chodze zazwyczaj do S do galeri MH tam ochroniarz jest ok.nie lazi za mna jak CI z galeri plaza..raz myslalem ze goscia wyniose pod pacha i przeprowadze rozmowe wychowawcza :lol: chodzil za mna jak cien..

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post12 kwietnia 2016, 10:50 - Wt

jak przychodzi mięśniak do drogeri to chodzą za Tobą i pilnuja żebyś invictusa nie wyniósł w kieszeni co się dziwić :D

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post12 kwietnia 2016, 11:22 - Wt

:lol: wezme hurtem melona i urne :lol: 8-) dzis sobie tez przejde i pochodze :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O perfumach ogólnie