Teraz jest 17 grudnia 2018, 17:26 - Pn

• Reklama

Antonio Puig - Quorum Silver

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
3%
4 - Dobry
9
24%
5 - Bardzo dobry
27
71%
6 - Genialny
1
3%

Liczba głosów : 38

• Autor
  • Wiadomość

Serious Sam

Forumowicz

Post28 sierpnia 2012, 10:27 - Wt

Quorum Silver marki Antonio Puig to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Quorum Silver został wydany w 2005 roku.

Nuty głowy: lawenda, imbir, kardamon, bergamotka, mandarynka
Nuty serca: gałka muszkatołowa, cynamon, różowy pieprz
Nuty bazy: paczula, drewno gwajakowe, cedr, ambra

Obrazek

Zapach zbiera pozytywne recenzje nie tylko w polskim necie, a kosztuje grosze. Długo się wahałem, ale w końcu zdecydowałem się zakupić go w ciemno. A jak to pachnie? Bardzo ładnie. Zapach to ładnie doprawione cytrusy na cedrowej bazie. Z przypraw czuję głównie pieprz i kardamon. Wielu porównuje go do Visita, przyprawy je łączą, ale o ile Azzaro jest na mnie wyjątkowo gęsty i mocny, o tyle Puig jest raczej transparentny i świetlisty, zresztą bardziej pasuje mi na cieplejsze pory roku. Trwałość dobra (ok. 5-6 godz. wyczuwalny bez problemu), ale trzeba sporo aplikować :)

domurst

Perfumaniak

Re: Antonio Puig - Quorum Silver

Post13 października 2012, 11:57 - So

Dzieki Serious Sam miałem i ja okazję posmakować. A oto wycinek mojej dłuższej wypowiedzi (z bloga):

Otwarcie jest skrzące, czuć przeskakujące po sreberku elektrony nadającego ostrości imbiru i pieprzu. Po chwili w srebrnych iskierkach pojawia się tez złotawa, bardziej błyszcząca i ciepła nuta słodkawej mandarynki. Przyznam, że otwarcie dość mocno przypomina to co czuć na skórze po aplikacji Azzaro Visit. Dalej zapachy jednak, może nie diametralnie, ale rozjeżdżają się. Po chwili pojawia się drugi główny aktor przedstawienia, czyli drewno. Początkowo w wersji wzbogaconej gałką muszkatołową, a więc lekko dymnej, pylisto-węglowej. Zapach niemal idealnie odzwierciedla woń świeżo temperowanego ołówka – świeżutkie drzewne „ogryzki” przeplatają się z ciemniejszą wonią sproszkowanego grafitu (na tym etapie lekkie podobieństwo do Carbone Balmain). Powoli zaczyna się odrywać jego prawdziwie drzewny charakter, bo już do samego końca to drewno cedrowe będzie nadawać zapachowi charakteru. Im bliżej bazy tym staje się ono bardziej słodkawe, jakby zanurzone w oblepiających je sokach. Słodkości nadaje ambra, dzięki czemu pojawiają się akcenty balsamiczne, ale też paczula. Nie klasyczna, czyli lekko cierpka i piwniczna jak w Givenchy Gentleman chociażby, a soczysta, przypominająca nieco ananasowy sok, jak w opisywanym już wcześniej Signature Story od Beckhama. Na tym etapie zapach w pełni zasługuje na miano „srebrnego” – skrzy się i opalizuje na skórze, ale daleko mu do „chromowej” metaliczności. Jubiler nadał bezkształtnej bryle, okrągły, przyjemny kształt. Trwałość jest bardzo dobra – ok. 10 godzin przy umiarkowanej, acz wystarczającej, projekcji.

Fajny zapach za grosze, choć chyba nie dla perfumomaniaka (rozwija tematy już "znane i lubiane") a dla przeciętnego usera.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

bobi5445

Forumowicz

Post20 lutego 2013, 15:12 - Śr

Jeden z najlepszych cedrowców z jakimi obcowałem. Z czystym sumieniem daje 5 w naszej skali :)

RawLuke

Forumowicz

Post03 marca 2013, 13:14 - N

Sam zapach niczego sobie bardziej mi pasuje niż klasyczne Quorum , ale niestery trwałość u mnie prawie żadna za sam zapach daje 4 , ale trwałość już niżej ....

blazej

Aktywny forumowicz

Post02 sierpnia 2013, 13:17 - Pt

Coś więcej o tym zapachu? W innych tematach polecacie a tutaj coś cicho. ;)

mich486

Forumowicz

Post05 sierpnia 2013, 13:56 - Pn

Dla mnie ten zapach jest dobry.
Stosunek ceny do jakości rewelacyjny.
Co do samego zapachu to ja czuję w nim przede wszystkim cedr.
Na samym początku zapach ma zimną taką srebrną charakterystykę potem się ociepla, ale nie jest to ciepło w stylu gourmand,
który o wiele bardziej mi pasuje.
Projekcja jest na przeciętnym poziomie, na mnie w miarę trwały, ale tu zależy chyba bardziej od warunków.
Jak jest ciepło to tak ok 4h, ale jak temp spadnie do ok 15 i niżej to trzyma się i nie chce zejść.

Zapach na 4, nie robi wow u otoczenia, zapach raczej elegancki dobry do pracy.

Goban

Aktywny forumowicz

Post09 października 2013, 13:19 - Śr

Czy ten zapach nada się dla osiemnastolatka? :geek:

Dafuq

Forumowicz

Post09 października 2013, 16:34 - Śr

Na dniach powinienem mieć Quorum Silver, więc jako rówieśnik dam Ci znać, czy warto ;)
„Jeśli spośród opinii panujących w danej epoce wykluczymy opinie inteligentne, to pozostanie „opinia publiczna”.”

Nicolás Gómez Dávila

Goban

Aktywny forumowicz

Post09 października 2013, 16:42 - Śr

Ok, super. :-)

blazej

Aktywny forumowicz

Post09 października 2013, 21:48 - Śr

Tak, nada się dla osiemnastolatka. To typowy ziołowy świeżaczek.

xentrix

Super Perfumaniak

Post10 października 2013, 20:53 - Cz

blazej napisał(a):Tak, nada się dla osiemnastolatka. To typowy ziołowy świeżaczek.

potwierdzam , nie ma w nim "dziada" , tak wiec nada sie
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

gurlen87

Perfumaniak

Post12 października 2013, 15:31 - So

Prosto i na temat ;). Niezwykle wiarygodne te Q.Silver.., aż jestem pod niemałym wrażeniem. ;) Bardzo fajny odświeżający drewniak z wręcz przejrzystą zielono-leśną nutką. Dla mnie to trochę Polo zielone dla 20 latków, super koncepcja :)

Dafuq

Forumowicz

Post14 października 2013, 17:00 - Pn

Dziada w nim nie ma, ale jest coś z pierwszego Quorum - dzikość, w wydaniu skóry i jałowca. To trochę tak, jakby Indy Jones założył marynarkę. Niby elegancki, ale widać, że to nie jego prawdziwe oblicze.
Dla osiemnastolatków są jednak ciekawsze zapachy, ten może się nie współgrać, chyba, że ktoś lubi lesiste klimaty i utożsamia się z nimi.
„Jeśli spośród opinii panujących w danej epoce wykluczymy opinie inteligentne, to pozostanie „opinia publiczna”.”

Nicolás Gómez Dávila

Artplum

Mega Perfumaniak

Post09 maja 2014, 22:37 - Pt

Zakupiłem w ciemno razem ze starszym bratem, klasycznym Quorum.
Powiem tak - jest to jeden z tych zakupów, który wywołuje tzw banana na gębie :)
Za 50zł otrzymałem 100ml dobrej jakości pachnidła o niezłych parametrach i ciekawym zapachu, więc jak się tu nie cieszyć? ;)
Od razu powiem, że w mojej ocenie te perfumy pachną dużo "drożej". Nie mam absolutnie skojarzenia z tandetnymi marketowymi wodami po kilkadziesiąt złotych.
Już samo otwarcie zapachu jest niezłe - pikantnie doprawiona mandarynka bardzo mi się podoba. Jest dość świeżo, ale nie tak banalnie cytrusowo.
Po pewnym czasie do cichnących nut otwarcia dołączają nuty drzewne, które - jak słusznie Koledzy zauważyli - trwają praktycznie do końca, przy czym nie jest to takie całkiem statyczne trwanie, bo zapach ładnie ewoluuje.
Rzeczywiście sporo w nim cedru, ale są też przyprawy, ambra i gwajak.
Myślę, że to właśnie gwajak w połączeniu z przyprawami imituje zapach herbaty, który ewidentnie wyczuwam. Sprawdzałem skład - herbaty nie ma, a mój nos mówi mi co innego. Nos mojej przyjaciółki potwierdził tę herbatę. Po głębszym wwąchaniu się, doszedłem do wniosku, że to właśnie gwajak płata takiego figla. Bardzo zresztą miłego.
Projekcję określam jako co najmniej wystarczającą. Trwałość - co najmniej dobra - wyraźnie wyczuwam zapach ponad 6 godzin, a "odzywa się" jeszcze dłużej.
Czas na podsumowanie.
Jeśli ktoś jest koneserem i maniakiem perfum, jeśli szuka superjakości, genialnej kompozycji, nowych trendów w perfumach, unikatowości, to QS nie sprosta jego wymaganiom. Natomiast jeśli ktoś szuka dobrze skomponowane, nieoklepanego, niebanalnego zapachu dobrej jakości za małe pieniądze, to QS może być dla niego Graalem. Ciekawy, trwały, przyjemny, dość uniwersalny zapach o rewelacyjnym stosunku jakość/cena. Pozycja obowiązkowa do wypróbowania.
Biorąc pod uwagę całokształt - z czystym sumieniem wystawiam 5
Artur

Fox

Forumowicz

Post10 maja 2014, 07:50 - So

Artplum a jak wypada on na tle klasycznego Quorum, mają ze sobą coś wspólnego? Czy gdyby nie nazwa to w ogóle nie stawały by obok siebie?

Marks

Aktywny forumowicz

Post10 maja 2014, 08:25 - So

Fox napisał(a):Artplum a jak wypada on na tle klasycznego Quorum, mają ze sobą coś wspólnego? Czy gdyby nie nazwa to w ogóle nie stawały by obok siebie?

Quorum i Silver Quorum maja ze soba tyle wspolnego co Kouros i Body Kouros od YSL ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post10 maja 2014, 10:31 - So

Fox napisał(a):Artplum a jak wypada on na tle klasycznego Quorum, mają ze sobą coś wspólnego? Czy gdyby nie nazwa to w ogóle nie stawały by obok siebie?

A właśnie testuje klasyka, bo tez dotychczas nie znałem. Szczerze mówiąc, tp nie kojarzyłbym tych zapachów ze sobą, gdybym nie wiedział, że są z jednej stajni
Artur

edK

Aktywny forumowicz

Post28 maja 2014, 10:13 - Śr

Quorum silver to zapach tani jak barszcz nie pachnący barszczem jest dosyć przyjemnym cedrowym świeżakiem oplecionym cytrynowo ziołowym koktajlem. Jest to kolejny dobry zapach od Antonio Puiga, który na pewno umili mi najbliższe dni spędzone w pracy jak i poza nią nie narzuca się nie gnębi otoczenia a sam w sobie ma jakiegoś takiego pazurka . Dla mnie kojarzy się nieco z azzaro visit, ale tylko troszkę, jeśli już miałbym go porównywać to nazwał bym go wersją eau :), bo nie ma tu tej balsamiczności i kadzidła okraszonego przyprawami znanego z visit, za to jest mandarynkowa świeżość, która bardzo mi w, nim odpowiada. Dodam jeszcze od siebie, że pomimo długiego użytkowania nie zauważyłem, żeby mi to srebro sczerniało mało tego z każdym dniem doceniam coraz bardziej jego skromnie ujęte piękno które z gracją skrzy się na mojej szyj :)

Ps:troszkę też mi się kojarzy z Sir Avebury
let's rock!!!
,,Mam nadzieje, że łańcuchy podziałów ludzkości pękną,
Stworzymy wspólne niebo, bo już stworzyliśmy piekło"

Flaszkii
Odlewki

raf

Forumowicz

Post17 czerwca 2014, 14:43 - Wt

Jeden z lepszych zapachow jaki dane mi bylo nosic Ten zapach ma klase ale nie koniecznie trzeba byc elegancko ubranym by go nosic Ja lubie go sobie pylnoac do dresow i dobrze sie z tym czuje ;) Bardzo uniwersalny zapach i bardzo meski Taki jak lubie
Raf

karoluss91

Aktywny forumowicz

Post27 sierpnia 2014, 09:40 - Śr

Mi najlepiej quorum silver używa się do biura. Do tego mam wrażenie, ze w deszczowe dni dopiero potrafi rozwinąć skrzydła :) Zapach bardzo trwały po obfitej aplikacji, po 10 godzinach daje jeszcze o sobie znać :) Za te pieniądze - brać i raczyć się nim do woli :)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie