Teraz jest 30 października 2020, 08:00 - Pt

• Reklama

Antonio Puig - Aqua Quorum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Antonio Puig - Aqua Quorum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
11%
4 - Dobry
2
22%
5 - Bardzo dobry
6
67%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

mani

Antonio Puig - Aqua Quorum

Post01 marca 2015, 12:51 - N

Dodaję ten zapach bo zauważyłem, że inne zapachy Antonio Puig widać a tego akurat nie... Jestem ciekaw Waszej opinii, w moim odczuciu czuć w nim CK Eternity...
Tomek

Ofis

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Antonio Puig - Aqua Quorum

Post01 marca 2015, 15:24 - N

Mnie podoba się bardziej niż wspomniany Eternity, tylko jakoś tak czuje się za młody aby go do spodenek założyć.
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

raf

Forumowicz

Post01 marca 2015, 16:00 - N

Zdaje sie ze wypada lepiej od dzisiejszego Eternity. Pachnie naprawde niezle na tle dzisiejszych swierzakow. No i ta cena ;)
Raf

Will5on

Aktywny forumowicz

Post01 marca 2015, 18:04 - N

Tak od jakiegoś czasu się czaje na niego,ale zawsze ważniejsze wydatki wypadają.
Ciekaw jestem czy trwalosciowo to wysoka półka.?

raf

Forumowicz

Post01 marca 2015, 18:47 - N

Kilka godzinek wytrzyma jezeli nie masz lekkiej raczki ;) BTW za ta kase warto.
Raf

xentrix

Super Perfumaniak

Post01 marca 2015, 23:38 - N

Will5on napisał(a):Tak od jakiegoś czasu się czaje na niego,ale zawsze ważniejsze wydatki wypadają.
Ciekaw jestem czy trwalosciowo to wysoka półka.?

niedługo wiosna i lato , wiec bedzie okazja odkurzyć flakonik,w którym niewiele zostało . Pamietam,że zapach podobny w klimacie do Coolwatera,troche Aspena.Dla mnie on taki chłodzący jest,mentolowy.Za 40 zł moim zdaniem warto nabyć.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

raf

Forumowicz

Post02 marca 2015, 10:08 - Pn

Moje skojarzenia co do tego zapachu, to dobrej jakosci papier kredowy skropiony niedojrzala pomaranczka :) Przyjemny zapach. Nie tylko na lato.
Raf

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post12 kwietnia 2016, 16:10 - Wt

Jestem już po pierwszym teście :)
Flachę kupiłem od Rafa. Bardzo Ci dziękuję za udaną transakcję! :)

Pierwsze wrażenie zaraz po aplikacji to coś w stylu zmieszany Eau de Grey Flannel z Cool Waterem ale wrażenie szybko mija i fajnie zaczyna się rozwijać.

Co mnie zaskoczyło - wyczuwam pewne nuty z klasyka, a nie spodziewałem się tego.
Taka zieloność, która łączy te dwa zapachy...

Zobaczymy z czasem :)
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

TWBolek

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post12 kwietnia 2016, 16:24 - Wt

Dla mnie to on bardziej Eternity przypomina niż Cool Water. Kiedyś miałem butelkę, trwałość była bardzo dobra ale jakoś szybko przestawałem go czuć. Ale kompozycyjnie podoba mi się ten typ świeżości z lat 90ych. Dzisiaj to już rzadkość.

luxus

Post16 kwietnia 2016, 19:03 - So

Moim zdaniem najlepszy zapach z całej serii Antonia (świeży, rześki taki inny niż wszystkie cytrusowe letnie zapaszki), zeszłe gorące, wręcz upalne lato biegałem z aqua i doskonale się w nim czułem - mój ulubiony zapach obok cool water na lato. Doskonała trwałość i nośność tych perfum obok równie dobrej ceny to ich atut.

Bezguscie

Forumowicz

Post18 kwietnia 2016, 22:30 - Pn

Jako samozwańczy ekspert od Eternity, stwierdzam że Aqua Quorum nie jest zapachem podobnym. Dużo lepiej pasuje mi porównanie do CW. Przy czym CW jest bardziej "proszkowy", a AQ jest jeszcze mocniej wodne i wytrawne. Na mnie zbyt wytrawne, bo robi się wręcz kwaśne. Przyznaję, że może być to odświeżające w wysokich temperaturach, ale na mnie te perfumy pachną po prostu brzydko. Ogólni e nie polecam, chyba że twoja skóra ma tendencje do wysładzania zapachów - w takim wypadku to się może udać.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

BlueJeans

Moderator

Post30 kwietnia 2017, 20:16 - N

Naszła mnie w sumie ochota na przetestowanie bohatera wątku. Przypuszczam, że "świeżak" z tamtych lat spodoba mi się, nuty również prezentują się zachęcająco. Zamówię go pewnie sobie po majówce.

ascot

Forumowicz

Post18 czerwca 2017, 11:35 - N

Cała seria jest bardzo udana. Quorum jest potężny, Silver elegancki a Aqua letni. Na początku przypomina Coty Aspen, CK Eternity ale z czasem coraz więcej tu kwiatów, wody, lawendy i gładkości. Trwałość umiarkowana. W gorące dni mentol bardzo fajnie chłodzi i pachnie naturalnie - jeśli ktoś zażywał tabakę Poschla Gletscher Prise to będzie wiedział jaki to klimat. Flakon bardzo mi się podoba, warto dopłacić parę złotych i mieć korek i pudełko zwłaszcza, że cena śmieszna. Polecam.

BlueJeans

Moderator

Post18 czerwca 2017, 14:30 - N

Mnie również przekonał do siebie ten zapach, czuć w nim mocno lata 90te. W moim osobistym odczuciu bliżej mu nieco do CW niż Eternity ale to nie ma znaczenia. Początek jest fajny, gorzki cytrusowy a później faktycznie wyłania się lawendowa dusza. Jeżeli ma ktoś ochotę na niecałe 50ml starszej wersji (z grubym wężykiem w fajnych pieniądzach) to zapraszam do siebie na stragan. Całość oceniam na mocne 5.

Czarny

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 marca 2019, 17:14 - Śr

Bardzo przyjemny, neutralny i niewzbudzający emocji zapach w stylu Cool Water, Aspen, GIT i Eternity. Taki sam rodzaj świeżości. Choć nuty na to nie wskazują czuję morską bryzę i super świeżość. Z tej czwórki zdecydowanie w nim najbardziej czuć klimat lat 90, nie wiem jak w globalu ale ma na prawdę dużą intensywność. Do tego pachnie naprawdę naturalnie. Flakon 03-2017. Jako ciekawostkę dodam, że mimo iż zastosowano ten sam typ atomizera co w zwykłym Quorum aplikuje zupełnie inaczej. Jak dla mnie całościowo rewelacja. Myśle, że PUIG też poprawił Aqua Quorum przy okazji. Zresztą nie ma Oakmoss a nawet Tremoss w składzie, są za to jakieś molekuły zamiast tego wymienione.

Norda

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post17 grudnia 2019, 16:55 - Wt

Mogę tylko potwierdzić słowa przedmówców. Fajny klasyczny świeżak,
Początek bardzo podobny do CW czy też Aspena, później już dla mnie mocno podobny do CK Eternity, aczkolwiek więcej 'mydła". Trwałość zadowalająca.
Kupiłem po zapoznaniu się opinii, i zostaje by dołączyć do Cool Water, Aspen, Eternity.

Mając na jednym przedramieniu AquaQ, na drugim FO- Eau de Passion Men, wygrał ten pierwszy.
Nienawidzę słodkości, lukru, rurek i unisexu

Rafal_Chow

Aktywny forumowicz

Post18 grudnia 2019, 08:29 - Śr

Mnie nie porwał. Zwyczajny, bez szaleństw. Ale trwały.

Jednak wolę Drakkar Noir czy Aspena.

Powrót do Perfumy męskie