Teraz jest 18 lipca 2019, 18:20 - Cz

• Reklama

Parfum d'Empire - Eau de Gloire

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Parfum d'Empire - Eau de Gloire (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
10%
4 - Dobry
2
20%
5 - Bardzo dobry
4
40%
6 - Genialny
3
30%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

Biral

Perfumaniak

Parfum d'Empire - Eau de Gloire

Post16 października 2011, 10:10 - N

Dzisiaj testuję perfumy nawiązujące do postaci samego Napoleona :) Od samego początku, mimo wyraźnej bergamotki i lawendy, wybija się nuta skórzana. Zaraz potem czuję znaną i lubianą przeze mnie lukrecję. Po około 30min dochodzi tytoń. Zaczyna się ciekawie, ale to chyba nie będzie mój ulubieniec, chyba, że sceną zawładnie tytoń .

Niszka

Administrator

Re: Parfum d'Empire - Eau de Gloire

Post16 października 2011, 10:12 - N

Ja w nich czuję dużo herbaty i nut zielonych. Świetne pachnidło, rzecz jasna jest w stylu pozostałych kompozycji tej marki.

pirath

Super Perfumaniak

Post17 października 2011, 09:10 - Pn

innym hołdem ku pamięci Napoleonowi jest Rance - Triumphe... i ni jestem przekonany czy Napoleonowi ten hołd by się spodobał...
a może ktoś się skusi kiedyś i skomponuje zapach ku pamięci Leo da Vinci? to dopiero będzie wyzwanie ;)

marso

Forumowicz

Post05 lutego 2013, 21:47 - Wt

Zapach szyprowy, elegancki, zmysłowy, nieco gorzki, z wyraźną dominacją nut zielonych w oddali wyczuwalną herbatą. Piękny aromat od początku do końca. A ten przedział czasu trwa i trwa. Po 8h nadal go czuć blisko skóry, projekcja dość dobra. Wartość użytkowa bardzo dobra. Jeśli sam Napoleon mógł używać takiego pachnidła (lub czegoś zblizonego do Eau de Gloire) to miał wyborny gust. To woda dla prawdziwych mężczyzn lubiących wyzwania. Napoleon I wkraczał w swój najlepszy okres życia gdy podchodził pod czterdziestke i własnie dla mężczyzn w przynajmniej takim wieku jest ta woda.
Limuzyna + facet w gajerze od Armaniego + Eau de Glorie - przykladowy zestaw:)
Eau de Glorie = Woda Chwały. I chwała Marc-Antonio Corticchiato za kunsztowną wodę! Ode mnie 5+.

Meister

Super Perfumaniak

Post28 marca 2014, 22:09 - Pt

Po pierwszym teście nadgarstkowym mam wyraźne skojarzenia z Amouage Interlude Men. Zobaczymy jak spisze się globalnie.

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post27 kwietnia 2014, 12:04 - N

Meister napisał(a):Po pierwszym teście nadgarstkowym mam wyraźne skojarzenia z Amouage Interlude Men. Zobaczymy jak spisze się globalnie.

Nie wiem gdzie tam jest Amouage Interlude?? , nie ma takiej opcji.
Ja natomiast jestem całkowicie zaskoczony!
Ten zapach to typowy skórzaniec, piękny, leży bardzo blisko Knize Ten , tylko dodano tam nuty zielone.
Daję mocną piątkę z +. To drugi skórzany zapach tej marki na bardzo dobrym poziomie. Cuir Ottoman to najpiękniejszy zamsz a Eau de Glorie to prawdziwa skóra !
Polecam

Meister

Super Perfumaniak

Post27 kwietnia 2014, 12:29 - N

Będę musiał zatem zdecydować się na test globalny, choć Twój opis nie zachęca...
Cuir Ottoman męczy mnie przy dłuższym użytkowaniu. Póki co jedyną dla mnie noszalną skórą wydaje się być James Heeley Cuir Pleine Fleur, choć testowałem jedynie na blotterze.

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post27 kwietnia 2014, 12:33 - N

Meister napisał(a):Będę musiał zatem zdecydować się na test globalny, choć Twój opis nie zachęca...
Cuir Ottoman męczy mnie przy dłuższym użytkowaniu. Póki co jedyną dla mnie noszalną skórą wydaje się być James Heeley Cuir Pleine Fleur, choć testowałem jedynie na blotterze.

Napisalem ze Cuir to zamsz a Glorie to prawdziwa skora.
Polecam rownież Knize Ten.

Heeley Cuir Pleine Fleur - musze poznac !

Meister

Super Perfumaniak

Post27 kwietnia 2014, 12:47 - N

Mnie Ottoman kojarzył się właśnie z prawdziwą skórą. Z kolei Heeley jest bardziej zamszowy.
Dziś przetestuję globalnie Eau de Gloire.
Edit: Nie będzie testu globalnego. Psiknąłem jeszcze raz na rękę. Dalej otwarcie kojarzy mi się z Interlude . Jest pikantna, pudrowa bazylia, do której rzeczywiście dochodzi skóra. Dla mnie równie męcząca, jak w Cuir Ottoman, tyle że w Cuir dużo lepiej podana - prosto i realistycznie, bez zbędnych dodatków. Na szczęście mam tylko próbkę ...

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Zwirus

Forumowicz

Post03 maja 2014, 10:56 - So

Dla mnie zapach trochę zbyt kwaśny w ogólnym odbiorze. Faktycznie dużo nut zielonych wyczuwalnych z początku + ciekawie przebijająca się skóra ale to wciąż nie taka skóra jakiej szukam (pod tym względem Cuir Ottoman notabene też zawiódł moje oczekiwania). Jest ciekawie ale dla mnie jednak nie noszalnie. Ocena dla mnie wahałaby się pomiędzy 3 a 4 ale jeszcze się z nią wstrzymam, ponieważ to pierwszy kontakt z tym zapachem.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post24 września 2014, 23:11 - Śr

Jaki jest Eau de Gloire? Jesienny, barwny, elegancki, niekrzykliwy, złożony, dość bogaty... Naprawdę wiele się tu dzieje, nuty przeplatają się ze sobą, żadna nie dominuje. Jest i zielono, i skórzaście, i trochę przyprawowo. Wyraźnie czuć szlachetną lawendę i zieloną herbatę, mocno zaznaczony jest anyż i lukrecja. Tytoń, skóra i labdanum tworzące bazę również wyczuwalne są od samego początku. Prawie nie czuję natomiast cytrusów z otwarcia.

Cieszę się, że odkupiłem to pachnidło (na Alledrogo). Myślałem kiedyś, że nie jest dla mnie, że będzie mnie męczyć przez zbyt bogaty skład i kilka składników, które z trudem znoszę w niewielkich tylko ilościach (skóra, anyż). Okazało się jednak niezwykle przyjazne, chyba przez spokojną projekcję - zapachem cieszy się przede wszystkim noszący go, bowiem szybko cichnie, a i trwałość nie należy do tytanicznych. Odpowiada mi to, bo zaczynam coraz bardziej doceniać perfumy dyskretne, nienarzucające się otoczeniu, a przez to subtelne i eleganckie.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post25 września 2014, 07:54 - Cz

Przyjemne i jak na standardy PdE wyjątkowo spokojne i ciche pachnidło. Wyczuwam w nim ślady estetyki fougere, ale tu w taki nieco rozwodnionym i rozszerzonym składnikowo wydaniu. Nie można odmówić mu oryginalności i swoistego uroku. Troszkę brakuje mu trwałości, a cicha i leniwa projekcja powoduje, że ja najchętniej używam go po wieczornym prysznicu, do łóżka. Na dzień jest jak dla mnie zbyt dyskretny i zbyt nietrwały.

Ach - cytrusów także tu nie czuję. Pewnie po prostu subtelnie rozjaśniają akord głowy, nie zaznaczając swej obecności.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Bach_rules!

Perfumaniak

Post25 września 2014, 23:08 - Cz

Też najchętniej stosuję go na wieczór, ale zdarza mi się wyjść do ludzi, o których wiem, że nie mogę sobie przy nich pozwolić na zbyt mocno projektujące perfumy - wtedy sięgam po Etro Vetiver, Eau Sauvage, Menthe Fraiche (choć ten przez pierwsze dwie godziny jest wcale wyraźny) lub właśnie po Eau de Gloire, który w takich sytuacjach spisuje się wybornie!

Bach_rules!

Perfumaniak

Post12 października 2014, 13:42 - N

Podoba mi się coraz bardziej i coraz mocniej kojarzy mi się z Antaeusem, zwłaszcza faza kwiatowo-skórzana. Mniam. 8-)

Raw

Aktywny forumowicz

Post08 marca 2015, 11:27 - N

Jak z projekcją Eau de Gloire? Są to perfumy wyczuwalne dla kogoś z powiedzmy bliskiej odległości, czy od początku do końca marność nad marnościami?
Ostatnimi czasy mam dość tych psikaczy o projekcji niewyczuwalnej dla nikogo.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post08 marca 2015, 23:50 - N

Pierwsze pół godziny projektuje wyraźnie, ale potem cieszy wyłącznie nosiciela. Takie mam wrażenie.

irys

Forumowicz

Post21 sierpnia 2015, 13:15 - Pt

Kompozycja bardzo dobra, natomiast projekcja i trwałość kuleje...być może dlatego że to jedyna woda z serii jako EDT.
Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie.

turbosnail

Hiper Perfumaniak

irys

Forumowicz

Post21 sierpnia 2015, 14:02 - Pt

Nie mam ale dzis w perfumerii testowałem Bengala na jedej rece (nadgarstek i łokiec) i na drugiej Gloire tak samo...po pol godzinie nie czulem juz Gloire- może lekko przy skorze.Fajna kompozycja ..pozniej wrocilem do perfumerii i dopiero zauwazylem ze to jedyny z serii w wersji EDT

To najstarsze wersje bo nowe stały a mnie interesowaly te stare. Opakowanie okrągle (tuba) od Missali

EDIT: Bardzo podobny do Bel Ami Hermesa.

Muszę przeprosić Gloire ponieważ wtedy mialem znieczulony nos moze 20 roznymi zapachami testujac w perfumerii...
Nie jest to mocarz projekcji ale blisko skory potrafi siedziec kilka godzin
Ocena -5
Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex