Teraz jest 27 października 2020, 04:06 - Wt

• Reklama

Ermenegildo Zegna - Haitian Vetiver

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
2
67%
6 - Genialny
1
33%

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

Johno

Perfumaniak

Post19 lutego 2015, 10:38 - Cz

Obrazek
"Haitian Vetiver marki Ermenegildo Zegna to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Haitian Vetiver został wydany w 2014 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak haitańska wetyweria, neroli, sycylijska bergamotka, irys i nasiona marchwi."

Dziś przez przypadek znalazłem taką oto pozycje która teoretycznie wydaje się bardzo ciekawa, czy ktoś z was miał kontakt i da jakąś krótką lub dłuższą recke? ;)

Blejd

Forumowicz

Re: Ermenegildo Zegna - Haitian Vetiver

Post19 lutego 2015, 17:02 - Cz

To taka jakby private kolekcja zegny. Jest ich tam z pięć czy sześć różnych. Niektóre z nich są sprzed kilku lat. Widziałem w Italii w salonach zegny. W Monachium tez wpadły mi w oko, ale nie próbowałem. Jak spotkam to sprawdzę i coś napiszę.
Some men just want to watch the world burn...

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post19 lutego 2015, 17:06 - Cz

na stronce S tez jest z cena 879zl :shock:

mam katar

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post19 lutego 2015, 17:17 - Cz

Skład faktycznie prezentuje się zacnie.
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Ile chcesz pan tego amora i psyche?

Mój straganik.
viewtopic.php?f=52&t=29275&p=691142#p691142

Serious Sam

Forumowicz

Post19 lutego 2015, 21:25 - Cz

Wąchałem to parę miesięcy temu w bezcłówce na Okęciu, ale z uwagi na zbliżający się lot był to tylko skromny test na nadgarstku. Zapach świeży, naturalnie pachnący, raczej czysta wetyweria, pozostałe nuty słabo uwypuklone, dość naturalistyczny. Spodobał mi się bardziej niż np. Grey Vetiver czy Encre Noire Sport (którego lubię), ale musiałbym jeszcze potestować i oczywiście nie za tę cenę.

damiance

Post04 września 2015, 21:22 - Pt

Jeżeli ktoś chciałby przetestować, zapachy z tej kolekcji są dostępne w warszawskim sklepie E. Zegna na Placu Trzech Krzyży. Cena w okolicach podanych powyżej.

Greg

Aktywny forumowicz

Post04 września 2015, 21:51 - Pt

Można przetestować jeszcze w warszawskiej Arkadii - są w salonie S. Oraz na Okęciu, gdzie kolekcja jest dostępna w trochę lepszej cenie, bo w okolicach 650 zł za flakon.

Testowałem kilka razy, ale tylko nadgarstkowo. Zapach dobry, dominuje w nim vetiver, pozostałe nuty delikatnie gdzieś tam przemykają w tle. Trwałość ok. 6h, projekcja raczej skromna, po kilku godzinach trzeba szurać nosem po skórze. W moim odczuciu, podobnie jak pozostałe propozycje Zegny z tej kolekcji, zapach dopasowany do wizerunku marki - oficjalny, garniturowy, grzeczny. Nie mamy tutaj brudnego vetiveru i trudnych, dymnych klimatów, lecz dobry, nowoczesny zapach dla eleganckiego faceta.

Oficjalna cena absurdalna. Szczególnie na tle vetiveru w wydaniu Toma Forda, Lubina lub Guerlaina.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post02 października 2015, 01:23 - Pt

Ha! Byłem wczoraj w S. w warszawskiej Arkadii. Zdziwiłem się, jak wiele marek poszło drogą np. Toma Forda - wypuszczania obok masowej także ekskluzywnej linii. Oprócz Zegni także Givenchy, Guerlain, Dior, Chanel, Hermes... Ale właśnie Zegna mnie zdziwiła najbardziej.

Jako miłośnik wetywerii nie mogłem przejść obojętnie nie psiknąwszy na nadgarstek. Haitian Vetiver jest moim zdaniem w połowie drogi pomiędzy Guerlain Vetiver a Grey Vetiver Toma Forda. Wetyweria jest tu czysta, jasna, radosna. Korzeń irysa łągodzi ją, nadaje eleganckiego, wyszukanego sznytu i chyba też ociepla (lub czynią to nasiona marchwi całkiem wyraźnie wyczuwalne). Bergamotki mało, dużo mniej niż u Guerlaina. Wetyweria jest też tu cieplejsza i dużo mniej zdystansowana niż u Forda.
Spodobała mi się. I to na tyle, że rozważam zakup.

Powrót do Perfumy męskie