Teraz jest 23 października 2020, 08:39 - Pt

• Reklama

Chanel - Pour Monsieur EDP

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Chanel - Pour Monsieur EDP (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
10%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
6
60%
6 - Genialny
3
30%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

nowy48

Forumowicz

Chanel - Pour Monsieur EDP

Post15 lutego 2015, 19:10 - N

Szukałem, węszyłem, dociekałem ;-) i wreszcie znalazłem oficjalne (?) info, że EDP Pour Monsieur posiada inny skład niż wersja Concentree. PODOBNO (wg opinii innych) tej wersji bliżej jest do oryginału-(oczywiscie tej "edytowanej" przez Polge-a, nie autorstwa Roberta) niż wersji Concentree. Pamiętam, że testowałem wieki temu klasycznego PM, ale będe musiał pamieć odświeżyc i zestawic sobie te 3 pozycje obok siebie i porównywać. Narazie jestem zauroczony wersją EDP, w której rzeczywiscie da sie wyczuć "robotę" Polge-a i gdzies tam tli sie duch/duszek Edition Blanche.
grupa olfaktoryczna: drzewno-szyprowa- jest inna niż 2 pozostałe edycje (przynajmniej tych podawanych przez fragrantice)
nuty: cytryna, wanilia, mandarynka, piżmo, kardamon, cyprys, bergamotka, neroli i cedr.
W produkcji od 2014 roku.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Chanel - Pour Monsieur EDP

Post15 lutego 2015, 19:28 - N

Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

JKJ

Aktywny forumowicz

Post11 lutego 2017, 20:22 - So

Pour Monsieur EDP to wyjątkowo udane ujecie klasycznego zapachu Chanel. W porównaniu z "pierwotną" wersji EDT, Pour Monsieur EDP otwiera się dość podobnie, no może ostrość jest trochę subtelniejsza. Po pewnym czasie całość kompozycji delikatnie się wysładza, ale naprawdę delikatnie sprawia to wrażenie, większej soczystości zapach. Ja osobiście mam wrażenie że z zapach pozbyto się pewnej goryczki, starej szafy z naftaliną i starszego pana. EDP stał się eleganckim nowoczesnym gentlemanem, który już nie musi mieć 50+ aby być Pour Monsieur
Dziś pierwszy test, więc o trwałości nie wypowiadam się, projekcja na plus mimo że to EDP po 2h nawet nieźle wyczuwalny .

wahoo

Perfumaniak

Post12 lutego 2017, 18:11 - N

O EDP dowiedziałem się stosunkowo niedawno i jego istnienie było dla mnie dużym zaskoczeniem (bo nie wiedząc o nim kupiłem Concetree :) ). Ktoś porównywał może obie te wersje (edp i concetree) i może napisać jak mają się do siebie?

paradox

Forumowicz

Post18 lutego 2017, 00:22 - So

Pour Monsieur EDP to lekko uwspółcześniona wersja klasycznego Pour Monsieur Concentree. Mam odlewkę wersji Concentree, a dzisiaj w perfumerii zapodałem na nadgarstek wersję EDP. Różnica nie jest kolosalna, są to raczej niuanse. Pour Monsieur EDP jest bardziej cytrusowy na otwarciu, mniej gorzki, jest lżejszy i tak jakby uboższy w składniki. Zarówno Concentree jak i EDP to bardzo dobre zapachy, Concentree ma trochę lepszą trwałość na mojej skórze.

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post31 stycznia 2019, 18:34 - Cz

Prawdę powiedziawszy, dotąd jakoś nie zwracałem większej uwagi na różnice pomiędzy flankerami Chanel Pour Monsieur. Testowałem różne i nie zawsze notowałem w pamięci, którą akurat wersję strzeliłem na siebie w perfumerii. Ogólnie zapachy były podobne. Trochę przez przypadek kupiłem EDP, ale już wiem, że na tym się nie skończy. Te perfumy są świetne. Nie wiem, czy się w końcu przyzwyczaiłem, do klasycznego, szyprowego sznytu, ale zupełnie nie odbieram ich jako zapach trącący myszką. Cytrusy, których sporo jest na początku, ustępują miejsca słodkim nutom. Zapach jest bogaty, niezwykle elegancki i co mnie szczególnie cieszy, bardzo podoba się mojej żonie. Za jakiś czas napisze coś więcej, ale ocena raczej się nie zmieni. Będzie szóstka.

jaro_

Aktywny forumowicz

Post22 sierpnia 2019, 09:55 - Cz

Bardzo dobry zapach, tak też więc zaznaczyłem w ankiecie. To cały czas Pour Monsieur, ale we współczesnym wydaniu i to pomimo tego, że jest w nim jakiś wspólny mianownik z Egoiste, a nawet z Antaeusem. To skojarzenie z zapachami z rodziny nasuwa mi się samo. Po prostu czuć, że to Chanel.
Jakość tych perfum jest bardzo dobra. Wszystko tu gra: kompozycja, jakość składników, parametry z wyważoną projekcją i bardzo dobrą trwałością (aplikując rano czułem je jeszcze wieczorem).
Jak już napisano wcześniej, jest w nich pewna (przyjemna, w żadnym razie nic nie zamulająca) słodycz i rzekłbym krągłość. Pour Monsieur edp to świetne połączenie zapachu z 1955 roku ze współczesnością.
Myrrą, aloe, i kassyją wszystkie szaty twoje pachną...Ps.45

Powrót do Perfumy męskie