Teraz jest 21 października 2020, 02:27 - Śr

• Reklama

Bottega Veneta - Pour Homme Extreme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bottega Veneta - Pour Homme Extreme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
8%
4 - Dobry
6
46%
5 - Bardzo dobry
4
31%
6 - Genialny
2
15%

Liczba głosów : 13

• Autor
  • Wiadomość

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Bottega Veneta - Pour Homme Extreme

Post05 lutego 2015, 19:50 - Cz

Obrazek

Bottega Veneta Pour Homme Extreme marki Bottega Veneta to skórzane perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Bottega Veneta Pour Homme Extreme został wydany w 2015 roku. Bottega Veneta Pour Homme Extreme stworzyli Daniela (Roche) Andrier i Antoine Maisondieu. Nutami głowy są bergamotka, sosna i jagody jałowca; nutami serca są papryczka pimento, jodła i gałka muszkatołowa; nutami bazy są skóra, labdanum i paczula.

Testuję owy przybytek od dwóch dni i kilku godzin, muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Od razu powiem, że na samym początku po aplikacji na skórę miałem wrażenie, że to będzie zupełnie co innego, niż pierwowzór. Otwarcie bowiem to mocna, wyrazista skóra, momentami zahaczająca o smar silnikowy tudzież opony (motyw podobny do tego z Bvlgari Black albo Van Cleef&Arpels Midnight in Paris, ale pozbawiony słodyczy), w podstawowej wersji skóra była dla mnie niewyczuwalna. Skóra jest dla mnie motywem przewodnim tego zapachu i nutą dominującą. Drugą odznaczającą się nutą jest nuta leśna. Wg składu jest to jodła, ja nie potrafię stwierdzić, czy tak faktycznie jest, więc nazywam to nutą leśną. Jest dość autentyczna i bardzo mi się podoba, nieźle współgra z nutą skórzaną. W bazie czuję typowy dla fougere barber shop i nawet nie mam zamiaru analizować, co to za nuty.

Trwałość wynosi 10 h, projekcja jest dyskretna, "biurowa", zapach nie narzuca się otoczeniu.

Jak na razie to dla mnie najlepszy zapach 2015 roku, ale wiele premier jeszcze przed nami i na takie nominacje jest co najmniej o 9 miesięcy za wcześnie. W każdym razie jestem pod wrażeniem. W ankiecie (o którą proszę) ocenię pewnie na 5.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Re: Bottega Veneta Pour Homme Extreme

Post05 lutego 2015, 19:53 - Cz

dobry temacik Marcinie a gdzie zdobyles probeczke?jest juz w S??

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post05 lutego 2015, 19:56 - Cz

Owszem, jest w S.

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post05 lutego 2015, 19:59 - Cz

dzieki za informacje czyli trzeba sie wybrac bo z Twojego opisu zapach wart poznania.

Blejd

Forumowicz

Re: Bottega Veneta - Pour Homme Extreme

Post14 lutego 2015, 23:17 - So

dzisiaj go próbowałem na papierku. Dla mnie na blotterze jest na początku jakoś tak dziwnie świeży i zielony.
Skóra pogrywa po jakiś 2 godzinach, ale i tak w tle.
Some men just want to watch the world burn...

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post15 lutego 2015, 14:14 - N

Zgadza się, nuty zielone - leśne, ja je tak odbieram. No ale oprócz tego skóra.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post19 lutego 2016, 08:42 - Pt

Moim zdaniem jest to o wiele gorsza forma pierwowzoru. Próbowano tymi samymi nutami, ale innymi akcentami, zmienić klasyka w mocarza. I niestety nie wyszło. Otwarcie jest mocno skórzane, Nie ma lekkości ginu i cytrusów, tylko papryczka i skóra. Później robi się balsamicznie, ale niestety wychodzą sztuczne, przykurzone nuty. Baza jest brzydka, niby to skóra, ale taka sztuczna.

Trwałość taka sama jak Pour Homme, projekcja słabsza.

Próbowali naprawić to, na co ludzie narzekali. Szkoda tylko, że tanim kosztem. Zapach moim zdaniem kiepski i źle mi się go nosi. Ode mnie 3, mocno naciągane.

Raw

Aktywny forumowicz

Post13 grudnia 2016, 18:48 - Wt

Dziwi mnie brak odzewu w temacie tych perfum.
Bottega Veneta Extreme pachnie niebanalnie. To połączenie zapachu skóry, nut leśnych i ostrych. Moje skojarzenia biegną ku skórzanym, miękkim, czarnym rękawiczkom wysokiej klasy. Woda zdecydowanie wyróżnia się na tle tego co obecnie oferuje perfumeria D lub S.
Swoje wrażenia opisuje na podstawie szybkiego testu nadgarstkowego. Ale wiem, że w najbliższym czasie będę polował na próbki czy dekant tej wody.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post14 grudnia 2016, 08:48 - Śr

Raw napisał(a):Swoje wrażenia opisuje na podstawie szybkiego testu nadgarstkowego.

Nadgarstkowo faktycznie pachnie to ładnie, ale przy użyciu globalnym duuużo tracą. Nie ma lekkości i finezji klasyka. Wychodzi papryczka i skóra, a iglaki są z tyłu. Ale problemem jest moc, bo powinno być Extreme, a wyszło light. Klasyk lepszy.

Raw

Aktywny forumowicz

Post14 grudnia 2016, 10:02 - Śr

Dzięki za uwagę M_Michal. Ja jednak zamierzam konkretnie przetestować tę Bottegę.
Już nie raz się przekonałem, że zapachy układają się na skórze bardzo różnie.
Najlepszym tego przykładem jest chyba gucci homme II.

Np. moja skóra jest łaskawa dla tej marki. Jedna aplikacja wczoraj o 17:00 na nadgarstek, a zapach jest jeszcze wyczuwalny.
Zobaczymy, swoje wrażenia z pewnością opiszę. Być może będzie tak, jak napisałeś: perfumy stracą przy zastosowaniu globalnym...

Zapachy Bottegi nie wiem dlaczego, ale kojarzą mi się z Diorem Homme, (którego posiadam odlewkę i nie potrafię zużyć :) )
To chyba przez połączenie wysokiej klasy, ciepła i nuty skóry (zupełnie innej, ale jednak skóry).

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post14 grudnia 2016, 10:37 - Śr

Ja na trwałość perfum tej marki też nie narzekam. Projekcja bywa licha, ale same kompozycje bardzo mi leżą. Oprócz tego gagatka. :oops: Dla mnie przekombinowali i wyszło źle.

mam katar

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post16 lipca 2018, 14:01 - Pn

Serio takie "liche" te perfumy? Coś małą popularnością się cieszą tutaj i jest podejrzanie mało wypowiedzi. Eh... a tak się zgrzałem, takie ładne nuty... :(
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Ile chcesz pan tego amora i psyche?

Mój straganik.
viewtopic.php?f=52&t=29275&p=691142#p691142

fanboi

Forumowicz

Post18 lipca 2018, 20:28 - Śr

Nie są zbyt popularne bo zapewne wiele osób zakwalifikuje je jako perfumy dla kogoś starszego, dodatkowo parametry nie powalają (szczególnie projekcja) a na dodatek są stosunkowo drogie. Sam kończę 2 próbkę i zastanawiam się nad flakonem, ogólnie mi się podobają i polecam spróbować :)

GPat

Post05 października 2018, 10:18 - Pt

Posiadam je w kolekcji od kwietnia, według mnie są bardzo świeże, zimne i nieco metaliczne ale w bardzo przyjemny sposób.
Otwarcie jest bardzo mocne, ale później już projekcja staje się mniej okazała. Kobiety je lubią, ale trzeba trafić z okazją bo nie zawsze będą odpowiednie.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie