Teraz jest 25 października 2020, 20:21 - N

• Reklama

Hermes - Bel Ami Vétiver

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Hermes - Bel Ami Vétiver (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
7%
3 - Przeciętny
2
7%
4 - Dobry
2
7%
5 - Bardzo dobry
17
61%
6 - Genialny
5
18%

Liczba głosów : 28

• Autor
  • Wiadomość

Raw

Aktywny forumowicz

Hermes - Bel Ami Vétiver

Post16 stycznia 2015, 21:22 - Pt

Podobno to interpretacja Hermesa Bel Ami stworzona przez pana Jean-Claude Ellena, w oparciu o trawę zwaną wetiwer.

Trudno o skład. Najbardziej prawdopodobny to ten poniżej:
Kardamon, elemi, bazylia, goździk, irys, paczula, rosyjska skóra, wetiver, ambra, cywet, styraks i wanilia.

prehome-bel-ami-vetiver_1.jpg

Zainteresował mnie ten Hermes. Może ktoś zna i chce podzielić się opinią w temacie. Gorąco do tego zachęcam ;)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

raffde

Aktywny forumowicz

Re: Hermes - Bel Ami Vétiver

Post26 lutego 2015, 18:51 - Cz

Zarezerwowalem go na EG . Warto go miec w swojej kolekcji ?

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post11 czerwca 2015, 20:21 - Cz

Kupiłem odlewkę od Kolegi z Forum.
Po pierwszych testach stwierdzam, że zapach oparty jest głównie na trzech nutach - cytrusach, skórze i wetywerii.
Otwiera się cytrusowo - odrobina słodkiej mandarynki, trochę gorzkawej bergamotki, może też ciut cytryny.
Ponieważ niemal równocześnie z cytrusami startuje skóra, to nuty cytrusowe są nieco "przymglone". To nie są soczyste, rześkie cytrusy - raczej dojrzałe i takie trochę obeschnięte. Być może dzieje się tak dzięki irysowi, który dopełnia nutę skórzaną. Chwilami zresztą te nuty się całkiem zlewają i razem z kardamonem i (chyba) ambrą tworzą jedną ciepłą, lekko pudrową, skórzaną całość.
W sercu pojawia tytułowa wetyweria. W tym wypadku to taka "cywilizowana" odmiana trawy - zielona, leciutko dymna, nieznacznie ziemista. Nie dominuje kompozycji, lecz harmonijnie współgra z wcześniej wymienionymi ingrediencjami. Ot, świeżo nawoskowana kanapa ze szlachetnej skóry z ekstrawagancko rzuconą nań wetywerią, irysem, jakimś kwieciem z kardamonową posypką ;)
W moim odczuciu to dobry zapach. Brzmi szlachetnie i harmonijnie. Dyskretnie otacza nosiciela aurą ciepła i niewymuszonej elegancji.
Niestety, obecne wysokie temperatury nie sprzyjają BAV. Myślę, że pełnię swoich możliwości ten zapach pokaże w chłodne dni i wtedy chyba dopiero pokuszę się o ocenę.
Na razie mam zagwozdkę, do czego on podobny, bo coś podobnego wąchałem, ale nie mogę skojarzyć, co to było
Artur

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 września 2015, 20:37 - Wt

Miałem dziś "przyjemność" testować ten zapach w S. Dla mnie totalna porażka,jedyne skojarzenie,jakie nasunęło mi się w związku z tym zapachem, to spray na insekty :cry: zdecydowanie jestem na nie.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post29 września 2015, 22:04 - Wt

Peter napisał(a):jedyne skojarzenie,jakie nasunęło mi się w związku z tym zapachem, to spray na insekty :cry:.

:shock: :?
Artur

marxel

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 października 2015, 15:33 - Śr

Ciekawy przyjemniaczek, ale im dłużej brzmi, tym bardziej przypomina fahrenheita, zdecydowanie wyczuwalna charakterystyczna benzyna :)

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post07 listopada 2015, 17:49 - So

Jakiś czas temu dostałem odlewkę w S.

Zapach jest przyjemny, raczej osadzony w stylistyce lat 90., w ciemno nie zgadłbym, że powstał w 2013 roku, na pewno też nie jest to zapach "w stylu", w jakim zwykł robić zapachy Jean-Claude Ellena, a więc plus za (pozytywne) zaskoczenie.

Nie znam Bel Ami (choć bardzo chciałbym poznać, jako, że podobno to właśnie do niego jest podobny jeden z moich najnowszych ulubieńców - Puredistance M), ale tutaj, mimo tego, iż w nazwie widnieje nazwa "Vetiver", dominującą (dla mnie) nutą jest skóra.

To, co czuję, niezbyt zgadza się z podanym przez Raw'a składem. Otwarcie to cytrusy, ale zaraz zostają one niemal całkowicie przykryte. Tyle, że nie przez skórę. Czuję bardzo wyraźnie geranium, czyli bodziszka. Zapach ten płynnie zlewa się z wetywerią. Owa wetyweria przypomina mi raczej to, co możemy powąchać w klasyku od Guerlain, aniżeli np. ujęcie z Lalique Encre Noire. Czyli nie jest mrocznie i "ziemiście", a bardziej zielono i ziołowo. I taki mix wibruje sobie u mnie na skórze przez 2-3 h, do pojawienia się skóry. A propos skóry, jest ona bardzo delikatna, wręcz zamszowa. W ogóle, całościowo pachnidło to przyrównałbym do perfum o nazwie Cuir Pleine Fleur autorstwa pana o nazwisku James Heeley. Z tym, że Cuir Pleine Fleur jest na mojej skórze bardziej przyprawowe i zdecydowanie bardziej kwiatowe.

Trwałość 8-9 h, projekcja - biurowa.

Bardzo chciałbym go porównać z "klasycznym" Bel Ami, ale nigdzie nie mogę dorwać próbki...

Ocena - na razie 4, choć w ankiecie nic na razie nie wystawię, ponieważ aspiruje do 5. Życzyłbym sobie więcej takich wód.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Artplum

Sensei Perfuforum

Post07 listopada 2015, 22:43 - So

Marcin, próbkę Bel Ami kupisz na Odlewkach:

http://odlewkiperfum.pl/linia-meska/135 ... -2ml_spray

Też chyba sobie sprawię, bo jakoś wcześniej nie zauważyłem podobieństwa do M... Muszę to sprawdzić.
Przepraszam za OT :oops:
Artur

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post07 listopada 2015, 23:07 - So

To i ja zapodam malutki offtop, za co z góry przepraszam.

No super, kupię sobie próbkę w bardzo "przystępnej" cenie 7,50 zł/ml. Gorzej będzie, jak mi się spodoba. Na A. wisi jedna aukcja z bohaterem tematu, klasyka ani widu, ani słychu :(
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

paradox

Forumowicz

Post17 marca 2016, 16:28 - Cz

Testuję go właśnie z próbki. Zapach bardzo dobry, cytrusy i wetyweria na otwarciu, potem dochodzą nuty irysu i wysokogatunkowej skóry która zdecydowanie dominuje w całej tej kompozycji. Zapach elegancki i dobrze skrojony. Ode mnie 5

Raw

Aktywny forumowicz

Post04 kwietnia 2016, 17:56 - Pn

Testowałem na przegubie. Zapach pojawił się w D.
Wysokogatunkowa skóra, zupełnie niepodobna do znanych mi zapachów skórzanych, za wyjątkiem jednego. Skóra w otoczeniu kwiatów, bardzo w stylu Oscar de la Renta Pour Lui. Oscar jednak wydaje się bogatszy. Jakościowo zapach na bardzo wysokim poziomie. Naprawdę piękny i naprawdę podobny do Oscara. Przynajmniej ja tak uważam. Warto zwrócić na niego uwagę.

jacek_123

Forumowicz

Post07 kwietnia 2016, 21:57 - Cz

Piękna odmłodzona wersja Bel Ami, nie aż tak szokująca i samcza jak staruszek ( lata 80), ale wyraźnie przypomina oryginał. Kto zna ten od razu się zorientuje, że nie to samo, ale blisko. Dla mnie też otwarcie cytrusowo-korzenne z elementem dymnym( może to wetiweria, się ujawnia we wczesnej fazie) jest bergmonka,kardamon, goździki, potem skóra duużo skóry ciepłej, świeżo garbowanej, jakby parujący schnący zamsz. Równolegle ze skórą i jej dopełnieni jest wetywera dymno-zielona, która ciągnie się za słabnąca w czasie skórą. Rzadki przykład pięknej odmładzającej reformulacji - wetyweria zastępuje wyraźne silne nuty drzewno-ziołowo-żywiczne z oryginału Bel Ami jednak jak to się mówi DNA zostało.
Projekcja i trwałość na mnie bardzo dobre( pow.8 godz), w ciepłe dni może męczyć.
Ocena - 5

BlueJeans

Moderator

Post14 lipca 2017, 12:59 - Pt

Zapach ten kojarzy mi się z mężczyzną z klasą po 30tce w garniturze. BA vetiver podkreśliłby wg mnie osobowość gentlemana ponieważ zapach ten jest ciepły, przyjemny, ma średnią projekcję przez co nie narzuca się otoczeniu i jestem przekonany że spodoba się paniom. W każdym razie jest to na pewno zapach na spotkania biznesowe lub pod koszulę (tak jak w przypadku Amouage Bracken)

Nie wiem czemu ale po aplikacji mam wrażenie, że czuję taki przyjemnie podany kardamon tak jak w przypadku Narciso Rodriguez Bleu z dodatkiem skóry (ale nie wklimatach retro) oraz wetywerii podanej w dość ciepły i otulający sposób. W każdym razie kompozycja ta podoba mi się na tyle, że myślę nad odlewką a być może po kolejnych testach z sampla będę myślał nad rozbiórką.

arek

Perfumaniak

Post03 października 2017, 19:35 - Wt

Dziś doszla probka-odrazu poszedł test.
Hmm...napewno nie sa to moje klimaty. Zbyt "dojrzaly"klimat. Napewno jest w nich pierwiastek eau sauvage Diora. Ta charakterystyczna nutka cytrusow z wetiweria daje (jak dla mnie) efekt podobizny ww zapachu.
Bardzo eleganckie,typowo meskie(niechlopiece) w klimacie mixu retrospekcji z odrobina nowoczesnosci.

Co mnie dziwi,to brak ich projekcji-musze przykladac nos do reki,inaczej ich nie czuje (no moze do pierwszej godziny po aplikacji)

Jak na Hermès jestem rozczarowany tym zapachem.
Pachnącego dnia i wieczoru

BlueJeans

Moderator

Post03 października 2017, 20:00 - Wt

Fakt... pod względem parametrów nie są tytanami. Co do kompozycji im dłużej ją stosuje wydaje wyczuwam jakieś podobieństwo do Narcisio Bleu... dziwne w sumie.

soven94

Forumowicz

Post03 października 2017, 20:28 - Wt

Dla mnie to zapach przede wszystkim wypalanych traw na skórzanym podbiciu. Bardzo interesujący, komfortowy w noszeniu i z niezłym parametrami, ale jednak nie dla mnie, nie dojrzałem jeszcze do takich zapachów :) ode mnie 5
" jakaż to oszczędność czasu zakochać się od pierwszego wejrzenia..."

Straganik: viewtopic.php?f=52&t=15975

http://www.fragrantica.com/member/1022497/#

BlueJeans

Moderator

Post03 października 2017, 20:47 - Wt

Bel ami Vetiver jest bardzo dobry a protoplasta wręcz wyśmienity - szypr w skórzanej odsłonie. W vetiverze czuję nieco wspólnych cech ale nie jest ich aż tak dużo przez to, że flanker się wysładza w bazie.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post03 października 2017, 21:16 - Wt

Cała linia Bel Ami jest bardzo dobra. Świetne perfumy.
Artur

arek

Perfumaniak

Post03 października 2017, 21:22 - Wt

Ja tez jeszcze nie dojrzalem do nich piszac,ze sa swietnymi perfumami :P
Pachnącego dnia i wieczoru

wahoo

Perfumaniak

Post12 listopada 2017, 22:18 - N

Robiłem kilka podejść do Bel Ami Vetiver i za każdym razem zdecydowanie zbyt mocno wysładzał się w bazie. Niby jest tam wymieniona wanilia, ale dla mnie pachniało to (aż strach tak pisać o dziele Elleny) tanio i tonkowo, bardziej jak Cuir Vetiver niż klasyczny Bel Ami.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie