Teraz jest 19 lipca 2019, 06:56 - Pt

• Reklama

By Kilian - Incense Oud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena By Kilian - Incense Oud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
25%
4 - Dobry
2
25%
5 - Bardzo dobry
2
25%
6 - Genialny
2
25%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

By Kilian - Incense Oud

Post11 października 2011, 10:27 - Wt

Wow

Dawno nic mnie już tak nie urzekło. W zasadzie mogę chyba z czystym sumieniem powiedzieć, że nigdy nic mnie tak nie urzekło jeśli idzie o zapachowe doznania.

Testował ktoś z was już to cudo? Jak dla mnie to pierwszy oud, który mógłbym nosić bez oporów. Kadzidło róża i oud komponują się tu w taki sposób, w jaki sam wyobrażałem sobie, że bym je połączył, gdybym miał możliwość skomponowania własnego zapachu. Inne nuty (pieprz, papirus itd.) jeśli są to chyba służą przede wszystkim jako wygładzacze, niczego nie podkreślają, a idealnie równoważą te trzy główne nuty. Na początku kadzidło wysuwa się na pierwszy plan, ale nie dominuje w jakiś absolutny sposób. Na tym pierwszym etapie dosyć wyraźnie czuć też różę, która w tym momencie nabiera lekko owocowo-konfiturowej słodyczy. Wkrótce do głosu dochodzi również oud, tworząc z różą kombo całkiem powszechne chyba we współczesnej perfumerii, bo to właśnie róża jest jednym z najczęściej łączonym z oudem akordów. Ale jak fajnie się to tu ze sobą łączy. Słodycz owocowa ustępuje słodyczy sandałowca, a kadzidło i chyba jeszcze piżma powodują, że całość robi się lekko skórzasta. Lista składników jest znacznie dłuższa, ale będę się jeszcze wwąchiwał i próbował jakoś zidentyfikować ich rolę w tej kompozycji... choć pojęcia nie mam jak pachnie np. methyl pamplemousse.

Incese Oud jest dla mnie idealnym kompromisem pomiędzy tym, co subiektywnie kocham wąchać, a tym, czego nie wstydziłbym się nosić między ludźmi.

Doprawdy nie wiem skąd tyle negatywnych opinii na temat tej kompozycji w internecie. Fakt - nie powala oryginalnością, ale w mój gust wstrzelił się idealnie.

Biral

Perfumaniak

Re: By Kilian - Incense Oud

Post11 października 2011, 10:27 - Wt

Wąchałem na papierku, ale jak zobaczyłem, że to Kilian, postanowiłem się nad nim nie pochylać. Nie na moją kieszeń. Za to zachwyciłem się Dark Oudh Montale. To w moim guście. Następne zakupy zdecydowanie oudhowe. :)

kapłan

Post11 października 2011, 10:28 - Wt

Hm... właśnie wyczytałem, że w Incense Oud nie ma jako takiego akordu oudu. Cokolwiek jednak tam jest, pachnie podobnie jak oud znany mi z innych perfum. Cóż, piszę tak jak czuję. Może to ów tajemniczy methyl pamplemousse.

W sumie na moją kieszeń też nie za bardzo, ale wolę mieć jedne perfumy, w których czuję się jak w drugiej skórze niż 20, w których czuję się nie do końca komfortowo.

honoris causa

Post11 października 2011, 10:28 - Wt

to uniseks?
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

kapłan

Post11 października 2011, 10:29 - Wt

Tak, uniseks. Choć odrobinę bardziej pasuje facetowi ze względu na to, że ten skórzasty aspekt budzi zwierzęce skojarzenia. A róża wcale nie jest taka oczywista i czuć ją lepiej dopiero z bliska.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post16 listopada 2017, 10:44 - Cz

tak to uniseks z przechyłem na stronę męską
ale panie lubiące kadziło polubią go :?:
to jest kolejny mój oudowy Kilian
i nie wiem czy nie najlepszy
zapach bardzo dobrze skomponowany
oud czuć tak jak i róże ale
one sa kameralne i nie narzucające się
jak np w Peral Oud
parametry jak na Kiliana średnie dobre/
dla mnie bardzo dobra woda
a cena cóż..

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post18 grudnia 2018, 10:15 - Wt

wspaniale skomponowany zapach! ani kadzidło, ani agar czy róża nie są nachalne. do tego przyprawy (pieprz i kardamon czuję wyraźnie), a w tle milusi sandałek. parametry bardzo dobre.
dałem 6, a jak będzie fajna cena, to będzie zakup, nawet w butli "do napełnienia/uzupełnienia", bo warto!

ps. dzięki dla faxide za rozbiórkę :)

bejo82

Post19 grudnia 2018, 15:55 - Śr

Podzielam zachwyt Ślimaka - bardzo dobrze zmieszane, żaden ze składników nie dominuje, wspólnie tworzą piękną całość. Po pierwszym teście wysępiłem od Sergiusza resztę jego zapasów.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex