Teraz jest 18 lipca 2019, 14:29 - Cz

• Reklama

By Kilian - Back to Black

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena By Kilian - Back to Black (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
8%
4 - Dobry
5
20%
5 - Bardzo dobry
13
52%
6 - Genialny
5
20%

Liczba głosów : 25

• Autor
  • Wiadomość

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

By Kilian - Back to Black

Post11 października 2011, 10:25 - Wt

Zamówiłem ostatnio garść próbek, więc jestem na fali.

Psiknąłem sobie B2B wczoraj wieczorem, ale czuję go jeszcze dzisiaj. Zapach jest bardzo złożony. W miarę jak się rozwija czuć większość z długiej listy nut podanych w oficjalnym opisie.

Dominuje słodycz miodu i malina. Wyraźne są też na mojej skórze migdały (za którymi nie przepadam). Generalnie słodycz dominuje, ale podobnie jak w Chergui pod tą kakofonią słodkich nut jest coś, co ją równoważy i kontrastuje. Trudno mi powiedzieć co to jest. Przypomina to odrobinę tytoń i faktycznie wielu zalicza te perfumy do kategorii "tobacco gourmand", choć w składzie nuty tytoniu nie widzę. Może to paczula w otoczeniu wetiiweru odpowiada za tą gorycz. Dzisiaj po wyjściu z łóżka czuję jeszcze skórzaste labdanum, które najdłużej się utrzymuje. Tak więc moc i trwałość na najwyższym poziomie, porównywalne z orientalami YSL'a jak Opium czy Body Kouros.

IMHO jest to ciekawa alternatywa dla Chergui, ew. Fumerie Turque. Wg mnie jest odrobinę łatwiejsza w noszeniu niż ww. kompozycje Lutensa, ale każdy musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy tak słodki zapach mu pasuje.

Ogólnie zapach na plus.

lolek

Re: By Kilian - Back to Black

Post13 października 2011, 23:04 - Cz

dziś doszło moje 5 próbek i wśród nich było właśnie to, zainspirowany ostatnio dodanym linkiem z 20 zapachami na jesień, lecz mniejsza z tym...zapach jak dla mnie na razie genialny, lubię słodkie:D jako że idę spać a zaaplikowałem niedawno, nie wyczuje rozwinięcia, może rano :) ale i tak jestem z tej próbki zadowolony, a gratiś dostałem trafiony w mój gust Idole Lubina, miło ze strony Q:)

mizero

Forumowicz

Post23 sierpnia 2013, 20:16 - Pt

Bardzo słodki. Wanilia przyćmiewa wszystkie ingredienty. Tak na mój nos Afrodyzjak dobrze nosiłby się jesienią. Bardzo trwały, psiknąłem o 16, ćwiczyłem godzinkę na siłce, potem wziąłem kąpiel i tarłem żel w wew. łokieć, gdziem zaaplikował. Jest 21 i o dziwo co jakiś czas daje o sobie znać. Słodkość i trwałość - 5/5.

rk

Forumowicz

Post18 sierpnia 2015, 22:33 - Wt

Osobiście czuje mocno maliny w tym zapachu z dodatkiem miodu oraz czegoś brudnego/chemicznego w tle. Tytoniu tu właściwie nie czuję. Wiele się nie zmienia, raczej liniowy. Zapach w moim przypadku sprawia wrażenie trochę syntetycznego (syropu malinowego), ale mimo to ręka sama wędruje do nosa. Pasuje do niego określenie "odurzający", ale afrodyzjak ? Raczej nie.

Trwałość bardzo dobra, średnio ekspansywny.

Osobiście nie planuje zakupu flakonu, aż tak mnie niestety nie porwał, a pokładałem w nim spore nadzieje.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post20 marca 2017, 14:07 - Pn

Powrót do czarności 8-)
Dzisiaj do mnie dotarł mój pierwszy Kilian.
I akurat dzisiaj mam również na dłoni Montale Honey Aoud...
Test nadgarstkowy, gdyż odebrałem paczkę w pracy, jednakże musiałem chociaż musnąć nim nadgarstek.
Wiśniowo miodowy, ekskluzywny tytoń.
Hipnotyzujący zapach.
Uwielbiam Montale, ale przy Kilianie Honey Aoud jest zaledwie prostą, dosłowną interpretacją miodu, kiedy Kilian czaruje mnie swoją soczystą, dojrzałą wiśnią.
Do tego tytoń z wanilią.
Jest naprawdę dobrze!
Jak normalnie nie palę, to aż mi się zachciało skręcić fajeczkę z tytoniem wiśniowo waniliowym i ją zapalić popijając jakiś dobry koniaczek :mrgreen:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Lucjan

Moderator

Post20 marca 2017, 14:10 - Pn

supermariobros napisał(a):Powrót do czarności 8-)
Dzisiaj do mnie dotarł mój pierwszy Kilian.
I akurat dzisiaj mam również na dłoni Montale Honey Aoud...
Test nadgarstkowy, gdyż odebrałem paczkę w pracy, jednakże musiałem chociaż musnąć nim nadgarstek.
Wiśniowo miodowy, ekskluzywny tytoń.
Hipnotyzujący zapach.
Uwielbiam Montale, ale przy Kilianie Honey Aoud jest zaledwie prostą, dosłowną interpretacją miodu, kiedy Kilian czaruje mnie swoją soczystą, dojrzałą wiśnią.
Do tego tytoń z wanilią.
Jest naprawdę dobrze!
Jak normalnie nie palę, to aż mi się zachciało skręcić fajeczkę z tytoniem wiśniowo waniliowym i ją zapalić popijając jakiś dobry koniaczek :mrgreen:

Mariusz , wal do mnie jak w dym , mam przepyszny Hennessy :D :D :D

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post20 marca 2017, 14:16 - Pn

To może rozbierzemy tego Hennessy? :mrgreen:

Żałuję strasznie, że się zbliża wiosna.
Coś czuję, że BtB na jesień/zimę będzie w moim top 3!
Wyczuwam jeszcze w nim zapach pysznej nalewki wiśniowo-malinowej :D
Foliowy Ranger

Lucjan

Moderator

Post22 marca 2017, 19:27 - Śr

No właśnie wieczorową porą ze szklaneczką Hennessy w ręku raczę się tym zapachem - bardzo piękny aromat unosi się w powietrzu - mocno wyróżniająca się miodowa , słodka nuta przełamana tytoniem ale takim bardziej uszlachetnionym ( może przez tą wiśnię ) a nie takim ordynarnym jak w Tobacco Vanille Toma Forda . Zapach gęsty , mocny i wielowymiarowy , czuję że dopóki wiosna nie przyjdzie na całego - szykują się długie testy

P.s. Im dłużej projektuje tym więcej myślę nad porównaniem z Feve Delicieuse Dior'a - jutro test ręka w rękę 8-)

Salvin

Aktywny forumowicz

Post22 marca 2017, 22:49 - Śr

Już od dawna jestem zainteresowany tymi perfumami, ale jak panowie wygląda kwestia parametrów? Bo różnie to można na ten temat wyczytać. No i kapłan wspomina o migdałach. Po Pegasusie mam dość migdałów. Nie jest to nuta z którą mi po drodze.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post23 marca 2017, 06:59 - Cz

Migdałów nie wyczuwam, ale to nie znaczy, że nie ma :lol:
Nawet jak ktoś by się ich doszukał to wydaję mi się, że nie będą inwazyjne.
Na razie testowałem tylko nadgarstkowo to siedział na mnie długo.
Psiknąłem koło godz. 12-13 i wieczorem był wyczuwalny.
Foliowy Ranger

dzordz

Aktywny forumowicz

Post23 marca 2017, 12:13 - Cz

Dzisiaj pierwszy test globalny. Zapach jest miodowo – tytoniowy, z przewagą tego drugiego. Nie jest słodki, może nieco zbliżony do Tobacco Vanile, przy czym TF ma wyraźniejszą nutę owocową – wiśniową. Nie czuć żadnego oudu, co można by oczekiwać po nazwie Black. Niestety jak na zapach za co najmniej 800 pln za 100 ml. to projekcja i trwałość na mnie nie jest zadowalająca. Po 4 godzinach zapach jest niewybaczalnie bliskoskórny.
Klimat wieczorowy – idealnie pasuje do black tie.
Perfume does make women prettier, say scientists.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9431/

stragan - viewtopic.php?f=52&t=15417

Lucjan

Moderator

Post23 marca 2017, 18:56 - Cz

U mnie wytrzymał pełne 6 godzin dobrze wyczuwalny , projekcja stonowana i nienachalna na długość ramion . Fajnie spośród duetu miodowo - tytoniowego wybrzmiewa wiśnia nadającej delikatnej cierpkości . Porównałem z Feve Delicieuse i dopiero w bazie można wyczuć nieznaczne podobieństwo. Dałem ocenę 5 - spełnił moje oczekiwania

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post24 marca 2017, 13:51 - Pt

Dzisiaj pierwsze testy globalne.
I jest fajnie, projekcja umiarkowana ale trwałość zadawalająca.
Aplikacja o 6 rano, po 9 godzinach dobrze wyczuwalny na ręce, z dyskretną projekcją.
Uwielbiam go najbardziej po 2 godzinach i czym dalej, tym lepiej.
Foliowy Ranger

Salvin

Aktywny forumowicz

Post24 marca 2017, 18:52 - Pt

Chciałem nabyć, ale 6 godzinna trwałość przy tej cenie odpada, nawet jeżeli kompozycja zacna.

maruz

Post24 marca 2017, 20:51 - Pt

Może u Ciebie zagra jednak dłużej?
Mnie BtB nie wzruszył, nie mój typ. Za dużo miodu w miodzie. Ciężkie to jest, nie chce się oderwać od skóry. Kompozycja bogata.
Na mojej skórze miód jest mega dominujący i trochę drażliwy. Owocowy tytoń pogrywa w tle. Fajne nawet, w stylu Heroda i TV (choć trochę mniej) ale mną nie wstrząsnął.
Ponowię testy, może mnie jesszce zaskoczy.

wahoo

Post26 marca 2017, 21:18 - N

Mnie również Back to Black nie porwał. Skład ma przebogaty, ale nosząc te perfumy globalnie i tak miód, wanilia, tytoń i odrobina kwaśnej wiśni dominują cały zapach. Co innego przy testach nadgarstkowych - wtedy można się pobawić w "wyławianie" poszczególnych nut, ale nie po to perfumy są tworzone, żeby bawić się w zgadywanki. Przy testach globalnych już tego bogactwa składu nie czuć niestety.
Z ostatnich zapachów TV-podobnych najlepiej wypada moim zdaniem Or du Serail - polecam przetestować dla porównania.
4+/6

aleksander

Super Perfumaniak

Post27 marca 2017, 11:12 - Pn

wahoo napisał(a):Skład ma przebogaty, ale nosząc te perfumy globalnie i tak miód, wanilia, tytoń i odrobina kwaśnej wiśni dominują cały zapach. Co innego przy testach nadgarstkowych - wtedy można się pobawić w "wyławianie" poszczególnych nut, ale nie po to perfumy są tworzone, żeby bawić się w zgadywanki. Przy testach globalnych już tego bogactwa składu nie czuć niestety.
Sprawdzając na nadgarstku, a już w szczególności, na papierku, w każdym zapachu
wyczujesz więcej składników, niż psikając na siebie.
Zubożenie nut, w trakcie normalnego użytkowania, nie jest domeną Back to Black,
ale dotyczy większości produktów i wynika z funkcjonowania zmysłu powonienia.
Otoczenie odbiera zapach inaczej niż Ty.
Przez pierwsze chwile, migawka całej gamy jest przez nie odbierana.

wahoo

Post28 marca 2017, 18:58 - Wt

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, ale w przypadku Back to Black było to aż nazbyt widoczne: w składzie tyle ciekawych nut, wokół każdej można by zbudować osobne, ciekawe perfumy, a globalnie wyszedł z tego wiśniowy TV (w lekkim uproszczeniu).
No nie da się nie być trochę rozczarowanym takim obrotem sprawy. :)

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post20 lipca 2017, 19:36 - Cz

Zatęskniło mi się za cięższymi zapachami...
Postanowiłem sobie zapodać jedną małą chmurkę Back to Black.
Wow 8-)
Ja chcę już jesień! Nie zdawałem sobie sprawy, że można się dwukrotnie zauroczyć tymi samymi perfumami.
Użyłem go może kilka razy, teraz po długiej przerwie po raz kolejny i oniemiałem!
Tytoń i miód to połączenie idealne, tym bardziej nie mogę się już doczekać kupionego kilka godzin temy Francka Boclet Tobacco.
Back to Black jest pachnidłem idealnie wyważonym, szorstkim od tytoniu, zmysłowym od miodu i wyrafinowanym od wiśni.
Jest wyjątkowy!

edit 21.07.2017 godz. 9:00
Wczoraj wieczorem jedna chmurka wylądowała na ręce i dzisiaj rano w pracy wącham i niedowierzanie, nadal przy samej skórze da się wyczuć lekko słodki, wiśniowy tytoń Kiliana :shock:
Foliowy Ranger

Moody

Forumowicz

Post01 października 2017, 12:44 - N

Mam nadzieje, ze znajdę czas na testy w Q.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex