Teraz jest 30 października 2020, 08:20 - Pt

• Reklama

Ferrari - Essence Musk

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Ferrari - Essence Musk (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
8%
3 - Przeciętny
4
33%
4 - Dobry
3
25%
5 - Bardzo dobry
1
8%
6 - Genialny
3
25%

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

feeltheobsession

Forumowicz

Ferrari - Essence Musk

Post07 stycznia 2015, 17:32 - Śr

Obrazek

EDP - woda perfumowana, wprowadzona w 2013 roku.

Głowa:
Biały grejpfrut, Nuty morskie, Liść mandarynki

Serce:
Arbuz, Mięta, Gałka muszkatołowa, Lawendowa

Baza:
Białe piżmo, Cedr, Żywica bursztynowa, Wetyweria Bourbon

Jakie macie wrażenia i odczucia? Dopiero go otworzyłem (miłe zaskoczenie, że tester był z korkiem) i jak narazie całkiem ok ;)
Ostatnio edytowano 08 stycznia 2015, 22:34 - Cz przez feeltheobsession, łącznie edytowano 1 raz

Serious Sam

Forumowicz

Re: Ferrari - Essence Musk

Post07 stycznia 2015, 18:33 - Śr

Właśnie mam go na ręce, na razie bardzo mi się podoba. Świeżak, ale z gatunku nadających się na każdą okazję. Nie wiem dlaczego przypomina mi Himalayę.

Johno

Perfumaniak

Post07 stycznia 2015, 18:38 - Śr

Spodziewałem się czegoś bardziej w klimatach Milesime Imperial jednak bardzo mało cech wspólnych, w tej cenie i klimatach to Love and Luck zrobił na mnie większe wrażenie.

feeltheobsession

Forumowicz

Post08 stycznia 2015, 22:33 - Cz

Użyłem go dzisiaj pierwszy raz do pracy i jedna koleżanka go pozytywnie odebrała ;) Poza tym z trwałością (2 strzały na szyję, 1 na nadgarstki) też nie jest chyba najgorzej bo po jakiś 5-6h od użycia powiedziała "poocierałeś się o mnie i mi teraz pachnie", przy czym ja już od dawna nic nie czułem. No ale mój nos nie jest raczej zbyt wrażliwy :P
Oceny narazie nie daję bo się wacham, jutro jeszcze raz przetestuję i zobaczę czy mnie przekona

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post10 stycznia 2015, 15:20 - So

feeltheobsession napisał(a):"poocierałeś się o mnie i mi teraz pachnie",

Cytat miesiąca :lol:
Już się biorę za testy ;)
Artur

Artplum

Sensei Perfuforum

Post10 stycznia 2015, 21:40 - So

Potestowałem trochę - nie tylko dzisiaj zresztą.
Otwarcie mocne. Od razu czuć coś zielonego w towarzystwie nut morskich. Praktycznie od razu też wyczuwam delikatne piżmo.
Po pewnym czasie nuty morskie ustępują miejsca owocowym, przy czym trudno mi opisać co to. Pewnie wymieniane w składzie arbuz i biały grejfrut tak ze sobą współbrzmią. Umacnia się też nuta piżmowa i ciągle jest dość zielono.
W bazie zapach zyskuje nutę drzewną i odrobinę żywicy, no i piżmo cały czas jest obecne. W tym czasie zapach staje się cięższy, jakby lekko brudny, taki miks lekkiej goryczki z równie lekką, odrobinę mdłą słodyczą.
Męskie to, dość przyjemne dla nosa, pachnie nieco syntetycznie, ale nie drażniąco.
Coś mi ten zapach przypomina, ale nie mogę w tej chwili skojarzyć co...
Z pewnością wart wypróbowania - szczególnie po okazyjnej cenie
Artur

Johno

Perfumaniak

Post10 stycznia 2015, 21:47 - So

Hm moze tuscan soul? Taki mix tuscana z Milesime imperial z przewaga pierwszego

Artplum

Sensei Perfuforum

Re:

Post10 stycznia 2015, 21:59 - So

Mówisz o Tuscan Soul od Ferragamo? Nie znam, niestety.
Natomiast o podobieństwie EM do Millesime Imperial czytałem i korzystając z resztki próbki MI porównywałem. Owszem, pewne podobieństwo daje się zauważyć, przy czym EM jest ostrzejszy, bardziej zielony, a potem robi się bardziej żywiczny, brudniejszy od MI.
To coś innego - może sobie przypomnę ;)
Artur

Johno

Perfumaniak

Post10 stycznia 2015, 23:08 - So

Tak dokładnie, Ferragamo ja właśnie znając już wszystkie inne odpowiedniki MI to Musk przypomina mi go w niewielkim stopniu, szkoda bo pokładałem w nim wielkie nadzieje, ba nawet kusił mnie po cenie 200zł co za fart.. ;P

Leszczu

Forumowicz

Post23 maja 2016, 00:39 - Pn

Mam ten zapach od lutego tego roku. Uważam że teraz jest na niego odpowiednia pora ponieważ przy niższej temperaturze ledwo zipie ze skóry. I to chyba jedyny jego mankament. Dla mnie jest to zapach, który mógłbym postawić obok takiej Nautici Voyage, która również jest bardzo delikatna i jedynie przy mocnych upałach pokaże się w pełnej krasie. Essence Musk również jest taki z tym że jego kompozycja mi się bardziej podoba. Dla mnie to arbuz + mięta i nie znam niczego podobnego w mainstreamie i stacjonarnych perfumeriach. Projekcja przy wyższych temperaturach jest w sam raz a trwałość pozytywnie mnie zaskoczyła bo mimo iż po kilku godzinach bardzo słabo go czułem to przy szybszym ruchu docierały do mnie smużki tego zapachu. Polecam wszystkim, którzy cenią delikatne, subtelne, dobrze wyczuwalne i jednocześnie nieinwazyjne perfumy. Mam tylko jedno pytanie, może ktoś mi tutaj odpowie: na większości perfumerii internetowych można go dostać w cenie od 100 zł wzwyż. Ja natomiast trafiłem na ofertę za raptem 65 złotych o tutaj http://www.perfumy.matitrading.pl/dla-m ... spray.html pytanie tylko czy ta perfumeria jest godna zaufania. Miał ktoś z nią styczność?

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post23 maja 2016, 07:00 - Pn

zaufana
na e-glamour też są w cenach 50-60parę zł

Leszczu

Forumowicz

Post23 maja 2016, 23:29 - Pn

Ok, dzięki za info :)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post11 czerwca 2017, 20:52 - N

Chyba perfumowe znużenie mnie dopadło. Bo prosty i niewyszukany Musk bardzo mnie porwał. Po odparowaniu syntetyków i morskiego arbuza pozostaje na skórze szorstki aromat lawendy i cedru, z nieco klasycznym zacięciem (kierunek Azzaro PH). Bardzo komfortowo mi się to nosi. Trwałosć też na plus.
Jestem wielkim fanem serii Essence. Tego oceniam na 4 i będę często używać w ciepłe dni.

PS tytułowego piżma w ogóle nie czuję. Do czego już przywykłem przy tej serii. Nazwy mocno na wyrost.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post11 czerwca 2017, 23:37 - N

pknbgr napisał(a):Po odparowaniu syntetyków i morskiego arbuza...

No to już chyba zbyt poważne znużenie.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post12 czerwca 2017, 08:27 - Pn

Ano poważne. Za dużo dziwactw poznałem i nic już mnie nie zaskakuje, więc sięgam po zapachy proste i przyjemne.

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post05 stycznia 2019, 11:48 - So

Kolejne miłe zaskoczenie, po Leather Essence. Chociaż nie tak dobry jak Leather to spośród Vetiver, Cedar, Musk, Leather plasuje się na drugiej pozycji, tuż za Leather.
Całkiem przyjemny, uniwersalny zapach na wiosnę/lato.
Jest świeżo i przyjemnie, nieco syntetyczny ale w granicach do zaakceptowania. Po prostu przyjemny zapach. Lubię wodno-owocowe zapachy więc jak najbardziej mi się podoba. Chociaż to nieco za mało, żeby skusić się na kupno flakonu ale 10ml wykorzystam, myślę, że z przyjemnością ;)
Solidna czwórka jak najbardziej zasłużona.
W mojej opinii idealny zapach na początek perfumowej przygody, można śmiało polecać wszystkim, którzy szukają zapachu na co dzień, który ma się podobać kobietom :P
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Powrót do Perfumy męskie