Teraz jest 21 października 2020, 02:05 - Śr

• Reklama

Giorgio Armani - Code Sport Athlete

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Giorgio Armani - Code Sport Athlete (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
17%
4 - Dobry
2
17%
5 - Bardzo dobry
6
50%
6 - Genialny
2
17%

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

disaster3

Super Perfumaniak

Giorgio Armani - Code Sport Athlete

Post04 stycznia 2015, 11:42 - N

Giorgio Armani - Armani Code Sport Athlete, w katalogu jeszcze nie ma, więc proszę o dodanie + ankieta. Perfumy miały premierę w 2012 w związku z Olimpiadą w Londynie. Energetyczny aromat pobudza do działania i dodaje sił na cały dzień. Stworzony z myślą o kochających wyzwania mężczyznach, w których często budzi się duch walki i rywalizacji. Dostarczy dużej dawki orzeźwienia w gorące letnie i jesienne dni. Tyle znalazłem w sieci.

Teraz za fragrantica.pl
Armani Code Sport Athlete marki Giorgio Armani to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Armani Code Sport Athlete został wydany w 2012 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak cytrusy, mięta, kwiat imbiru, różowy pieprz, nuty wodne, kadzidło i wetyweria

Oczywiście w związku z tym, że to Armani i nie Prive to oceny na naszej PL fragrantice ma standardowe (hejt, hejta pogania :P ) , pozwoliłem sobie na zakup tego pachnidła w związku z tym, że może być niezłą alternatywą dla Dior Homme Cologne 2013 (który jest ładny ale trwałość na mnie ma trochę większą niż woda) lub Chanel AHS Cologne Sport, którego również posiadam i lubię. Dodatkowo recenzje na angielskiej fragrantice są zgoła inne i patrząc na swoją przygodę z perfumami wiele razy się przejechałem jak bazowałem tylko na FR.PL . Coś ubóstwiane było dla mnie tragiczne, a hejtowane okazywały się naprawdę przyjemne. Dodatkowo jak na świeżaka ma bardzo dobre parametry patrzac na komenty i statystyki. Występuję w koncentracji wody toaletowej. Zaintrygowały mnie i nie mogę się doczekać aż do mnie dotrą.

I poniżej zdjęcie flaszki, które nawiązuję kształtem do serii Code.
Aha i najważniejsze to zapach ten występuje tylko w pojemności 75ml, więc jeśli do kupienia będziecie mieli w jakiejś innej poj. to na bank jest to fejk
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

rysiek

Forumowicz

Re: Giorgio Armani - Code Sport Athlete

Post04 stycznia 2015, 13:49 - N

Testowałem z odlewki, bardzo trwałe i przyjemne, wg mnie troszkę lepsze od bardzo podobnych Dior Homme Cologne 2013.
Richie

disaster3

Super Perfumaniak

Post05 stycznia 2015, 13:01 - Pn

o masz to go nie znalazłem bo nie został dodany do katalogu perfum. No nic to prośba moderacji o połączenie tematów w jakiś sposób i wykasowanie jednego :)

Coś napiszę ale ja nie mam takiego "genialnego pióra" jak Cookie13, Artplum, aleksander, czy jeszcze kilka innych osób na tym forum. Poza tym pora raczej mało odpowiednia do testowania globalnego. Psikne sobie w domu w wolnej chwili jak dojdzie i sprawdzimy jaki to diabeł z niego. I drugą buteleczkę w pogotowiu trzeba będzie ustrzelić w razie co :P :P (tak na zapas)
Sprzedam

BlackBomb

Forumowicz

Post05 stycznia 2015, 13:46 - Pn

Tak ogólnie jakbyś mógł do DHC porównać i najbardziej mnie trwałość interesuje jak to wygląda ręka w rękę o ile to nie problem :)

disaster3

Super Perfumaniak

Post05 stycznia 2015, 15:00 - Pn

BlackBomb napisał(a):Tak ogólnie jakbyś mógł do DHC porównać i najbardziej mnie trwałość interesuje jak to wygląda ręka w rękę o ile to nie problem :)

DHC 2013 już dawno nie mam. Kupiłem i w zasadzie sprzedałem zaraz w wakacje i zakupiłem Chanel Allure Homme SPort Cologne Sport. Ale właśnie przed chwilą brat do mnie dzwonił chwaląc się co kupiłem niedawno :) ...... i okazało się, że DHC2013, także nie wiem czy sobie również nie zrobię odlewki od niego ze 30ml :D Także jak już się zdecyduję na taki ruch to wtedy sprawdzę ale nie będzie to w tym tygodniu bo w sobote-niedzielę mam sesję i właśnie jestem przed ciężką decyzją czy kontynuować studia czy je rzucić (podyplomówka) bo już mi się mózg zlasował od:
Non-Parametric Methods, Linear Models, Statistical Inference itd....
Sprzedam

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post04 lutego 2015, 08:23 - Śr

Disaster co z tym Code? Chyba juz masz go trochę. Napisz coś bo jestem i pewnie nie tylko ja ciekawy.

disaster3

Super Perfumaniak

Post04 lutego 2015, 09:36 - Śr

Mam ale globalnie jeszcze nie używałem, brak czasu na takie zabawy. To co mogę napisać (bo nie umiem się tak pięknie uzewnętrzniać jak niektorzy pisząc o perfumach) to to, że kompozycyjnie postawiłbym go pomiędzy DHC2013 a Chanel Allure Homme Sport Cologne Sport. AHSCS jeśli chodzi o kompozycje trochę bardziej mi się podoba. Nie jest to przepaść ale troszkę wyżej go cenie. Athlete jest troszkę słodsze może przez tą miętę dodaną do cytrusów nie wiem. Ja tak to odbieram. Natomiast jeśli chodzi o parametry (piszę tylko o wrażeniach z nadgarstka) to bije Dior'a i Chanel w przedbiegach przynajmniej na mojej skórze. Jest to killer wśród świeżaków.
Jestem jedną z tych osób, którym zwykły Code Sport się podobał mimo hate'owania tego zapachu na tym forum. Dlatego Athlete również przypadł mi do gustu (niedaleko padło jabłko od jabłoni), chociaż jest bardziej świeży niż podstawowy Code Sport.
Sprzedam

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post04 lutego 2015, 10:40 - Śr

Nie wszyscy muszą mieć piękne pióro kolego. Wystarczy, że napiszesz co czujesz własnym językiem a to co napisałeś powyżej jest dla mnie cenną wskazówką ;) Czyli w moim guście ten Athlete.

archie.m90

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post04 lutego 2015, 12:05 - Śr

Mnie również zaintrygowales.. Wygląda na to, że cala seria Code cieszy sie dobrymi parametrami.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post04 lutego 2015, 13:26 - Śr

Ostatni flanker Code Ice także charakteryzuje się dobrymi parametrami użytkowymi. Ale pod tym względem prym wiedzie Code Ultimate.

maruz

Perfumaniak

Post05 lutego 2015, 20:42 - Cz

Jestem po zakupie flachy i pierwszym teście nadgarstkowym. Tytułowy atleta to dla mnie mix zapachów od Dior'a: Homme Sport i Homme Cologne 2013 oraz Chanel Allure Homme sport Cologne z ewentualną małą, subtelną domieszką (luźne skojarzenie) Guerlain Homme czy Malizia Uomo. Deklarowanego w składzie kadzidła nie wyczuwam, może to i lepiej :D.
Zakup w ciemno, tak kopanych sportowych flankerów Armaniego, okazał się wcale nie najgorszy. Czekam na lato, by w pełni delektować się tym cytrusowym orzeźwieniem.
Potwierdzam również, jak na charakter i składniki, ten sok ma moc.

Mryakuza

Forumowicz

Post24 marca 2015, 15:05 - Wt

Zużyłem prawie cały flakon. Mocny, ostry świeżak. Trwałość bardzo dobra. Radzę uważać na spust atomizera, bo od przesadnej aplikacji może głowa się rozbolec. :P .

Pilecki

Perfumaniak

Post09 marca 2016, 15:29 - Śr

Co jest z tymi perfumami, że nigdzie ich nie ma? Znalazłem je tylko w 1 sklepie. Ceny 150-160zł to juz raczej historia.

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 marca 2016, 07:01 - Cz

Pilecki napisał(a):Co jest z tymi perfumami, że nigdzie ich nie ma? Znalazłem je tylko w 1 sklepie. Ceny 150-160zł to juz raczej historia.

to była wersja limitowana i może dlatego... :)
Mente et Malleo

kubanczyk

Perfumaniak

Post10 marca 2016, 12:00 - Cz

Obok Loewe 7 sport, to najlepszy sportowiec jakiego znam
viewtopic.php?f=52&t=31496- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 marca 2016, 12:26 - Cz

kubanczyk napisał(a):Obok Loewe 7 sport, to najlepszy sportowiec jakiego znam

naprawdę? ;)
Mente et Malleo

kubanczyk

Perfumaniak

Post10 marca 2016, 12:53 - Cz

agat1969 napisał(a):
kubanczyk napisał(a):Obok Loewe 7 sport, to najlepszy sportowiec jakiego znam

naprawdę? ;)

Obok Leo Messi i Michaela Phelpsa ;D
viewtopic.php?f=52&t=31496- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

Pilecki

Perfumaniak

Post10 marca 2016, 13:29 - Cz

Lepszej ceny jak 199zł raczej nie znajdę

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post30 grudnia 2016, 09:04 - Pt

To taki CHASC tylko, ze z bardzo podbitymi parametrami i znacznie bardziej owocowy. O ile Chanel miał raczej koloński charakter to tutaj mocno bym się zastanawiał jak go przyporządkować. Cytrusowo-owocowe otwarcie może przyprawić o zawrót głowy jest tak intensywne. Rzeczywiście trzeba uważać z aplikacją, żeby nie przedobrzyć.
Trwałość po niesamowita zwłaszcza biorąc pod uwagę zapachy letnie. Nawet Profumum Roma Acqua Viva nie wytrzymał u mnie tyle ile Athlete.
Na myśl mi przychodzi tylko Aventus, który zaaplikowany o 6 rano potrafił mnie zaskoczyć nawet po prysznicu o 23. Myślę ze to zasługa kadzidła, które w bazie trwa i trwa bez końca, delikatnie dyfuzując cytrusowo-owocową stróżkę zapachu.
Przez to wszystko jeżeli ktoś szuka zamiennika DHC2013 o lepszych parametrach to musi szukać dalej (Athlete idzie w inną bardziej owocową i i nazwijmy to "orkiestrową" stronę - wytłumaczę o o mi chodzi, DHC to jak by koncert jednego czy dwóch skrzypków podczas gdy w Armani jest kilku czy kilkunastu jest tu kilka różnych cytrusów których nie potrafię wyizolować), ale jeżeli ktoś chce podbite nuty "głowy" z CHASC o lepszych parametrach to się może za Code Sport Athlete rozglądać.

Suplement
Zależnie od warunków ten zapach pokazuje różne oblicza.
Przez mix miety i limonki w nutach głowy jest w nim spore podobieństwo do Guerlain Homme/Intense.
I myślę że to może być dobry trop.
Code Athlete to takie połączenie CHASC i Guerlain Homme Intense.
Czyli jest naprawdę dobrze Armani nie ma się czego wstydzić.
Ocena 5 (w swojej kategorii).
Ostatnio edytowano 30 grudnia 2016, 16:55 - Pt przez grzegorz01, łącznie edytowano 1 raz

siwyy

Forumowicz

Post21 marca 2017, 12:21 - Wt

dzisiaj testuje i jestem zaskoczony naprawde ładny ten sportowiec mam nadzieje, że wróci jeszcze do sklepów internetowych
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie