Teraz jest 27 października 2020, 03:30 - Wt

• Reklama

Giorgio Armani - Eau d’Aromes

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Giorgio Armani - Eau d’Aromes (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
4%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
15%
4 - Dobry
4
15%
5 - Bardzo dobry
14
52%
6 - Genialny
4
15%

Liczba głosów : 27

• Autor
  • Wiadomość

Raw

Aktywny forumowicz

Giorgio Armani - Eau d’Aromes

Post30 grudnia 2014, 21:01 - Wt

Giorgio Armani - Eau d’Aromes to perfumy drzewno - przyprawowe.

Skład:
Nutami głowy są bergamotka i mandarynka;
nutami serca są imbir i paczula;
nutami bazy są wetyweria, kardamon i szałwia.

Giorgio Armani - Eau d’Aromes.jpg

Przyznam, że niezwykle mnie zaintrygował ten Eau d’Aromes.
Otwarcie genialne. Czuć w nim męską klasykę, taką którą lubię najbardziej. Zapachniało prawdziwą wodą kolońską. Bergamotka, neroli (choć w składzie nie występuje). Niestety z biegiem czasu aromat tego Armaniego wkracza na nieco inne tory. Tutaj chyba ktoś chciał połączyć tą klasyczną nutę otwarcia z czymś nowoczesnym i nie wyszło to moim zdaniem dobrze. Do gry wkracza imbir, którego nie lubię i psuję mi pozytywny odbiór tej wody. Gdzieś w oddali pałęta się szałwia i kardamon. Niestety, ale w mojej opinii ten Armani jest źle skrojony.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

disciple

Forumowicz

Re: Giorgio Armani - Eau d’Aromes

Post19 stycznia 2015, 01:03 - Pn

Mi się ten zapach bardzo podoba. Z czymś pozytywnym mi się kojarzy. Czekam na cieplejsze dni żeby go nosić na co dzień.
Kupię odlewki: Sonoma Scent Studio: Forest Walk, Tabac Aurea, Incense Pure, Ambre Noire

xentrix

Super Perfumaniak

Post12 lutego 2016, 15:29 - Pt

niestety ale ten zapach mnie rozczarował , liczyłem na zapach w nieco klasycznym ujeciu a po upływie 30 minut dostałem zwyklego mainstreamowego świeżaczka. Głównie wyczuwam tutaj mandarynke/pomarańcze i imbir i chyba taki mix mi w tym zapachu nie odpowiada. Dodam ,ze imbir z cytryną/yuzu lubię. Zgadzam sie z kolega Raw , ze cos tutaj nie wyszło. Miało byc fajnie a wyszło ponizej oczekiwań. Ode mnie 3+ , bo na 4 jak na tę markę to za mało. Dodam jednak ,ze z pewnoscia zapach znajdzie swoich fanów. Ja tymczasem skieruję swoją uwagę w stronę dużo lepszego zapachu (po pobieżnych testach) jakim jest Eau De Cedre.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post12 lutego 2016, 16:11 - Pt

oczywiscie eau de cerd o wieeelleee lepszy pelna zgoda

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post12 lutego 2016, 20:55 - Pt

Mi się te perfumy bardzo podobają, tylko na mnie w ogóle nie pachną. Miks klasycznych cytrusów z początku, po którym przebija się imbir i wetiwer. Fajne połączenie i w podane w sposób jaki lubię. Ale trwałość na mojej skórze to 3-4 godziny. Projekcja również mizerna. Szkoda, bo mogło być nie źle, a jest rozczarowanie. :(

Ode mnie naciągane 3.

paradox

Forumowicz

Post12 lutego 2016, 23:01 - Pt

Podchodziłem parę razy do tego zapachu i nie mogę się do niego przekonać. Ma w sobie coś co mnie drażni i męczy (może szałwia?). Niby ma w sobie cytrusy, wetywerię, imbir który lubię, ale dusi mnie okropnie, zdecydowanie bardziej wolę eau de cedre.

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 lutego 2016, 11:55 - So

Ja także mam mieszane uczucia co do tego zapachu. Drażni mnie ten imbir zmieszany z cytrusami. Nie wiedziałbym kiedy go używać, bo imbir wiosną i latem jest dla mnie nieznośny, zaś cytrusy jesienią i zimą.
Najlepsze jest jednak to, że z wszystkich Armanich z serii Eau ten był najbardziej komplementogenny. Zapewne dlatego, że stworzony na kanwie innych cytrusowców i nie wyróżnia się niczym z tłumu. Są lepsze zapachy w tej kategorii.
Kocham Perfuforum!

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post13 lutego 2016, 12:47 - So

paradox napisał(a):Podchodziłem parę razy do tego zapachu i nie mogę się do niego przekonać. Ma w sobie coś co mnie drażni i męczy (może szałwia?). Niby ma w sobie cytrusy, wetywerię, imbir który lubię, ale dusi mnie okropnie, zdecydowanie bardziej wolę eau de cedre.

To ciekawe, bo szałwia jest o wiele bardziej wyczuwalna w Eau de Cedre, choć trzeba przyznać, że tam jest podana w bardzo przystępny sposób. Co nie zmienia faktu, że Eau de Cedre moim zdaniem są lepszymi perfumami.

Moje zdanie podtrzymuję, że gdyby Eau d'Aromes chciało pachnąć na mnie, to mógłbym się pokusić o ich zakup, bo mi takie ujęcie cytrusów, imbiru i wetywerii bardzo pasuje. Ale nie myślmy co by było gdyby. ;)

paradox

Forumowicz

Post13 lutego 2016, 23:12 - So

Owsze w Eau de Cedre (mam go właśnie na nadgarstku) szałwia również jest wyczuwalnia, ale głównie na otwarciu, więc w tej kompozycji jestem w stanie ją zaakceptować, potem znika i na mojej skórze zostaje głównie czarna herbata i zamsz.

xentrix

Super Perfumaniak

Post14 lutego 2016, 00:04 - N

najciekawsze jest to ,ze jak pisałem posta i oceniałem to były tylko oceny genialny , bdb , dobry . Dałem przecietny i nagle inni zaczeli pisac i tez dawac przecietny . Co jest grane ? boicie sie wyrażac swoje niepochlebne opinie o tym bądz innych zapachach, bo inni ocenili tylko na dobry/bdb ? No ludzie ...nie bać się !! Oceniać śmiało a nie patrzeć na innych. To ma być wasza ocena. Dotyczy to oczywiście wszystkich zapachów a nie tego konkretnego.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

tornado

Post21 lutego 2016, 22:18 - N

Używam tego zapachu. Moim zdaniem, udana kompozycja od Armani'ego z parametrami ponadprzeciętnego mainstream'u.

Kilka moich spostrzeżeń.

Ktoś z poprzedników wspomniał o otoczeniu. Cóż, z mojego doświadczenia wygląda to tak, że kilka osób (w szczególności kobiety) sprawiło mi komplement. Nie to, że tego oczekuję od perfum. Zaświadczam, że to nie jest dla mnie celem w używaniu perfum. Po prostu stwierdzam fakt.

Parametry, o czym wspomniałem na wstępie, są na poziomie ponadprzeciętnym. Zarówno projekcja, jak i trwałość mogą pozytywnie zaskoczyć.

Piszecie o cytrusach itd. To w ogóle ne oddaje istoty tych perfum. Z cytrusami to nie za wiele mają wspólnego. Jedynie jest obecna mandarynka, ale to daleko od strice cytrusowych klimatów. Z pewnością to żaden "świeżak".

Zapach bardzo dobrze się sprawdza na wieczorne spotkania (nie mylić z imprezowymi wypadami "na miasto"). Nie za bardzo widzę, go do luźnego stroju. Tudzież w ciągu dnia. Ponieważ ma swój "ciężar", moc i treść. Jest osadzony w wycofanej, stonowanej elegancji.

Ma w sobie "męskie ciepło', które trochę -nie w samym zapachu, lecz podejściu - przypomina mi Trussardi "Inside", o którym wspominałem w odrębnym wątku. Taka "włoska robota" łącząca coś dla mężczyzny i coś dla kobiety. Tak aby i facet był zadowolony z ich noszenia, ale również i kobieta z ich wąchania, żeby tak łopatologicznie rzecz ująć. I w tej filozofii jest sens. Przecież jeśli ma się "włoski temperament", to nie psikam się perfumami sam dla siebie, ale żebym oddziaływał na kobietę, aby nawiązać z nią dialog, a później niech namiętność zdecyduje. Zapach ma być emocjonalnym pomostem. I tu mężczyzna musi zrezygnować z części swoich zapachowych gustów. To jest ze swojej wyrazistości, indywidualizmu i bezkompromisowości. Choć z drugiej strony, męski pierwiastek Armani zostawił, aby mężczyzna mógł czuć się sobą.

Nie jest to zapach odważny. To kompozycja skrojona od początku do końca pod znakiem "sensownego kompromisu". Mimo tego, to jak na Włochów przystało, to kompromis z klasą.

Dlatego choć nie jest to kompozycja bez wad, to jest to "pewniak". Otoczenie reaguje przeważnie pozytywnie, zapach "trzyma się" mając dobrą projekcję i nie jest pospolity. Co zaletą jest wielką. A i samemu ma się dobre samopoczucie.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post21 lutego 2016, 22:41 - N

tornado napisał(a):Dlatego choć nie jest to kompozycja bez wad, to jest to "pewniak". Otoczenie reaguje przeważnie pozytywnie, zapach "trzyma się" mając dobrą projekcję i nie jest pospolity. Co zaletą jest wielką. A i samemu ma się dobre samopoczucie.

I to jest świetne podsumowanie tych perfum. Mogą poprawić samopoczucie. Świetne na wiosenne spacery, wyjścia na miasto itd. Mam tylko jedno ale, na mnie w ogóle się one nie trzymają, nad czym ubolewam. I dlatego taki mój ich odbiór, a nie inny. :(

tornado

Post21 lutego 2016, 23:22 - N

Nie ma nic gorszego niż "ulatując zapach" ;)
Dlatego w pełni rozumiem twoją ocenę.

lukszyk

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post25 maja 2016, 15:33 - Śr

W mojej opinii zapach bardzo dobry. Super na lato.
Ten aromat mandarynki jest tak przyjemny że aż chce mi się pić jak go czuje :)
Zapraszam na mój bazar viewtopic.php?f=52&t=26041

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post24 listopada 2016, 14:40 - Cz

Jak ktoś szuka tańszego zamiennika to Avon Grand Destination pachnie podobnie.
Mi podoba się tylko berga-mandarynkowe otwarcie i imbirek, reszta jest nie w moim guście co nie znaczy że zapach jest źle skrojony. Na każdą okazję.

majkel47

Forumowicz

Post30 listopada 2016, 19:44 - Śr

Daje 6 mimo niezbyt duzej projekcji zapach jest niesamowity. Długo szukalem takiego męskiego słodkiego zapachu :)

Ernest84

Aktywny forumowicz

Post01 grudnia 2016, 14:18 - Cz

Muszę przyznać że jest naprawdę bardzo dobry. Świeży ale nie nijaki. Z charakterem. Piękne owocowe otwarcie. Potem długo czuję imbir i kardamon. Baza drzewna. Gdzieś daleko czuję deklarację. Mniej brodatą i bardziej owocową. Klasyka w nowym ujęciu. Szkoda że drogi jak na tą półkę. 5 jak nic.

pawelgawel2002

Forumowicz

Post18 września 2017, 18:35 - Pn

Dla mnie super zapach. Na każde 365 dni w roku. Mógłby być troszkę trwalszy. Jak go używam oyoczenie mówi 'czuć drogi perfum"....

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post18 września 2017, 20:06 - Pn

Jednym słowem czuć piniąc. :D

Spasticink

Post18 września 2017, 21:13 - Pn

a ja mam problem z tym zapachem, ponieważ jego trwałość na mnie to może 0,5-1h... praktycznie zerowa projekcja, albo mam już popsuty nos od zbyt ciężkich zapachów :(
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie