Teraz jest 29 października 2020, 18:09 - Cz

• Reklama

Aramis - Perfume Calligraphy Rose

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Aramis - Perfume Calligraphy Rose (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
11%
4 - Dobry
3
33%
5 - Bardzo dobry
2
22%
6 - Genialny
3
33%

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Aramis - Perfume Calligraphy Rose

Post21 listopada 2014, 22:22 - Pt

Fr: Perfume Calligraphy Rose marki Aramis to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn z 2013 roku. Nutami głowy są oregano, szafran i wiciokrzew; nutami serca są róża turecka, mirra, styraks i lawenda; nutami bazy są labdanum, piżmo, ambra i olibanum.

Obrazek

Dzięki hojności Emery :* mam sporą odlewkę i mogę się podzielić wrażeniami :)

Początek jest dla mnie straszny, po słodziutkich różanych 5 sekundach, zaczyna mi się wgryzać w nos zielone, świeże, świdrujące i mocno pikantne oregano.
Potem jest jeszcze gorzej jak oregano zaczyna się przepychać na mojej skórze z różą - efekt równie dziwaczny, jak gdyby kucharz zaserwował pizzę posmarowaną konfiturą z róży zamiast sosem pomidorowym.

Ale po pół godzinie następuje nagły zwrot akcji.
Oregano stopniowo zanika, zostawiając na jakiś czas ciekawy lekko pikantny powidok, natomiast różę powoli zaczynają zasnuwać opary żywic i kadzideł, z tłem zmysłowej ambry.
I jest naprawdę cudownie!

Nie jest to zapach bliźniaczy do M by Marcel, ale zastosowano podobny zabieg.
Banalna ze swej natury róża jest niby na pierwszym planie, ale została pięknie otoczona i częściowo przesłonięta, przez co staje się oryginalna i tajemnicza.

dzordz

Aktywny forumowicz

Re: Aramis - Perfume Calligraphy Rose

Post24 listopada 2014, 20:47 - Pn

Uniseks na stronę męską czy damską?
Perfume does make women prettier, say scientists.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9431/

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post24 listopada 2014, 20:51 - Pn

Nie widzę w nim płci.
Jeśli tylko mężczyzna lubi różę to nie widzę żadnych przeszkód :)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post25 listopada 2014, 05:58 - Wt

dzordz napisał(a):Uniseks na stronę męską czy damską?

Damską. Co go użyję, to broda mi się przerzedza i szukam lakieru do paznokci.
Zapach jest świetny, ale jeszcze nie odważyłem się wyjść z nim do ludzi. Tylko do poduchy psikam. Ostrożnie i z umiarem, bo moc ma pierońską.

fEla

Aktywny forumowicz

Re:

Post28 listopada 2014, 09:57 - Pt

pknbgr napisał(a):
dzordz napisał(a):Uniseks na stronę męską czy damską?

Damską. Co go użyję, to broda mi się przerzedza i szukam lakieru do paznokci.
Zapach jest świetny, ale jeszcze nie odważyłem się wyjść z nim do ludzi. Tylko do poduchy psikam. Ostrożnie i z umiarem, bo moc ma pierońską.

..wychodź pól godziny po aplikacji.. Róża znika i jest zdecydowanie uniseksowo....

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post28 listopada 2014, 10:09 - Pt

To nie takie proste. Ta róża szybko nie znika. Zresztą nawet jak już się ulotni, to wciąż jest zbyt damski. No i za słodki. Ale doceniam, bo jakość i kompozycja pierwszą klasa.

Hethell

Post22 września 2017, 20:29 - Pt

Cudowna przyprawowa róża, to była miłość od pierwszego niuchnięcia. Nie chce ktoś odsprzedać mi flakonu? :mrgreen:

KrzysiekPL

Aktywny forumowicz

Post28 stycznia 2020, 22:11 - Wt

Jak dla mnie w Aramis Calligraphy Rose to perfumy w których róża jest główną gwiazdą od początku do końca. Jest to dosyć słodka, konfiturowa róża o świetnych parametrach. Swoim charakterem perfumy te bardzo mi przypominają MFK Oud Satin Mood pod tym względem że słodka róża wychodzi tutaj na pierwszy plan i dominuje inne nuty. Wydaje mi się że w Aramis Calligraphy Rose są różne rodzaje róży bo czasami poza tą słodką różą pojawiają się przebłyski takiej świeżej róży jakby jeszcze wilgotnej od rosy. Osobiście żałuję jedynie że nuty kadzidlane i żywiczne (mirra, olibanum, labdanum, styraks) nie są bardziej podkreślone ale i tak stanowią świetny balans dla róży.

KrzysiekPL

Aktywny forumowicz

Post28 sierpnia 2020, 20:50 - Pt

Po przewąchaniu większości znanych perfum z różą doceniłem dużo bardziej Aramis Perfume Calligraphy Rose. W 99% przypadków jeśli perfumy z różą mają być uniseksowe to występuje ona w tandemie z oudem lub paczulą. Połączenie róży z nutami ambrowymi/żywicznymi jest bardzo oryginalne i idealnie wpasowuje się moje gusta. Spotkałem się z nim jedynie w wydanym rok później Tauerville Rose Flash. Jednakże Aramis zrobił to lepiej. Obecnie to mój numer jeden wśród perfum z różą (nr 2 należy do Papillon Tobacco Rose). Jedyną ich wadą jest to że nie są bardzo "męskie" ale jeśli ktoś jest w stanie nosić MFK Oud Satin Mood albo FM Portrait of a Lady to spokojnie udźwignie Aramis Perfume Calligraphy Rose.

Powrót do Perfumy unisex