Teraz jest 17 grudnia 2018, 19:48 - Pn

• Reklama

Lalique - White

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Lalique - White (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
1%
2 - Słaby
3
1%
3 - Przeciętny
30
13%
4 - Dobry
52
23%
5 - Bardzo dobry
118
51%
6 - Genialny
26
11%

Liczba głosów : 231

• Autor
  • Wiadomość

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Lalique - White

Post20 marca 2017, 08:28 - Pn

Pilecki napisał(a):Wczoraj psiknąłem sobie na rękę w perfumerii. Zapach ledwo wyczuwalny. Z godzinkę lekko popierdywał. Żal.pl na mojej skórze lub lipny tester.

Z tego co pamiętam, na mojej skórze miał też marną trwałość.
Nawet przy obfitej aplikacji 4-5h i znikał bez śladu.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Arcadar

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 marca 2017, 09:09 - Pn

Mryakuza napisał(a):(...)wyczuwam go od siebie dość długo, ale raczej w strefie intymnej (...)

Czyli projekcję musi mieć jednak gigantyczną. ...no chyba, że chodzisz cały czas skulony :lol:

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post20 marca 2017, 09:12 - Pn

intymność = bliskość

nie koniecznie wiąże się z płciowością ;-P

Arcadar

Post20 marca 2017, 09:19 - Pn

Skąd wiedziałem, że znajdzie się Ktoś, kto nie przemknie obok mej ironii bez słowa wyjaśnienia? ;)

Mryakuza

Forumowicz

Post20 marca 2017, 14:09 - Pn

Jakbym chciał go czuć permanentnie to musiałbym jak słusznie zauważyłeś chodzić cały czas skulony jak pewnien znany dzwonnik. Stąd w celu testów sprawdzenia czy zapach jeszcze jest czy nie kulę się periodycznie (zazwyczaj jak nikt nie patrzy) :)

Arcadar

Post20 marca 2017, 14:41 - Pn

Cieszę się, że autor postu zrozumiał moje, niekoniecznie poważne, podejście do kwestii poruszonej przez niego "intymności" ;)
A tak bardziej serio... na mnie White nie ma złych parametrów. Biorąc pod uwagę charakter zapachu, ze szczególnym przeznaczeniem - w moim przypadku - na okres letni, trwałość jest zupełnie zadowalająca. Acz kilka chmur trzeba z butli uwolnić by długo cieszyć się jego zapachem...

wladi

Post24 marca 2017, 21:35 - Pt

3/5. 2h-3h max. i znika bezpowrotnie, szkoda.

mnrdov

Post17 kwietnia 2017, 06:48 - Pn

To pierwszy zapach, na poleceniu którego forum mnie zawiodło ;) Wiele innych kupiłem prawie w ciemno i byłem zadowolony, a LW tylko psiknąłem raz na bloter, bez testów na skórze. I to był błąd.
Zakupiłem całą flaszkę, psiknąłem na siebie i aż mnie zatoczyło. Jakbym robił kiedyś Wielką Encyklopedię Obrazkową, to pozycję "Syntetyczność" opisałbym zdjęciem właśnie Lalique White.
Straszny, sztuczny zapach, nie czuję ani jednego naturalnego składnika.
Miałem go na sobie dwa razy - pierwszy i ostatni - i trwał wtedy kilka godzin. Po czym powędrował na sam koniec szafy.

Squesher

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post17 kwietnia 2017, 08:04 - Pn

Co jak co, ale syntetyczność nie jest raczej dewizą Lalique, więc trochę dziwi mnie taka opinia. Osobiście też jej nie czuję. Swoją drogą jeśli zapach Cię odrzucił to może lepiej wystawić go na straganiku, niż żeby się kurzył w szafce - chętni się znajdą :)

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post17 kwietnia 2017, 08:08 - Pn

mnrdov napisał(a):To pierwszy zapach, na poleceniu którego forum mnie zawiodło ;) Wiele innych kupiłem prawie w ciemno i byłem zadowolony, a LW tylko psiknąłem raz na bloter, bez testów na skórze. I to był błąd.
Zakupiłem całą flaszkę, psiknąłem na siebie i aż mnie zatoczyło. Jakbym robił kiedyś Wielką Encyklopedię Obrazkową, to pozycję "Syntetyczność" opisałbym zdjęciem właśnie Lalique White.
Straszny, sztuczny zapach, nie czuję ani jednego naturalnego składnika.
Miałem go na sobie dwa razy - pierwszy i ostatni - i trwał wtedy kilka godzin. Po czym powędrował na sam koniec szafy.

Większej bzdury nie czytałem... :shock:

mnrdov

Post17 kwietnia 2017, 08:18 - Pn

Squesher napisał(a):Swoją drogą jeśli zapach Cię odrzucił to może lepiej wystawić go na straganiku, niż żeby się kurzył w szafce - chętni się znajdą :)

Na stragan za krótki jeszcze jestem. Z początku rozważałem podróbę albo skiśnięty egzemplarz, ale po dokładniejszych testach w Douglasie uznałem, że różnic nie ma między wersją moją a perfumeryjną.
Robert z Barcina napisał(a):Większej bzdury nie czytałem... :shock:

Tzn. co jest bzdurą, moje odczucia? Chcesz dyskutować z tym, jak mój nos odbiera zapachy, przetwarza je, a mózg to interpretuje? Każdy inaczej odbiera perfumy i wydawało mi się, że gdzie jak gdzie, ale na tym forum nie panuje dyktat jedynie słusznej opinii w stylu "Lalique White wielką perfumą był".
No chyba że tak jest właśnie, to przepraszam z wyrwaniem się z własnym zdaniem.

BlueJeans

Moderator

Post17 kwietnia 2017, 08:40 - Pn

Nie masz co przepraszać kolego, natomiast warto dodać wczesniej słowo Wg mnie lub coś w stylu na mojej skórze żeby swoją wypowiedzią nie prowokować. Ja z tym zapachem bardzo dobrze współpracowałem i czułem się wyśmienicie na wakacjach w Egerze. Nie czułem, żadnej chemii tylko bardzo przyjemny i w jakiś sposób unikatowy cytrusowo balsamiczny bukiet. Jedynym mankamentem jak dla mnie to trwałość, która po 4h znika ze skóry. Mimo to to i tak nienajgorszy wynik jak na zapach z kategorii świeżych.

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post17 kwietnia 2017, 09:20 - Pn

Ale przecież mnrdov napisał wyraźnie że psiknął na siebie - ile razy ma to zaznaczyć żeby ktoś nie poczuł się prowokowany? Nie przesadzajmy, jego wypowiedź była kulturalna i normalna. Najwidoczniej Robert z Barcina wąchał White na tym użytkowniku, czuł że nie pachnie na nim syntetycznie i stąd jego wypowiedź...

BlueJeans

Moderator

Post17 kwietnia 2017, 17:47 - Pn

rennifer_lopez napisał(a):Ale przecież mnrdov napisał wyraźnie że psiknął na siebie - ile razy ma to zaznaczyć żeby ktoś nie poczuł się prowokowany? Nie przesadzajmy, jego wypowiedź była kulturalna i normalna. Najwidoczniej Robert z Barcina wąchał White na tym użytkowniku, czuł że nie pachnie na nim syntetycznie i stąd jego wypowiedź...

Rzecz w tym, że rozumiem w pewien sposób wypowiedź Roberta ponieważ ten zapach raczej nie uchodzi za syntetyczny bubel. Zdaję sobie również sprawę, że na każdym zapach inaczej się układa itd... ale pisanie o tym, że White jest syntetyczny, że nie czuć w nim żadnego naturalnego zapachu to lekka przesada. Jeżeli faktycznie nie było ostatnio jakiejś skrajnej reforumlacji tak jak np w przypadku szarego Bossa to użytkownik mnrdov trochę przesadza w swojej wypowiedzi.

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post17 kwietnia 2017, 18:23 - Pn

BlueJeans napisał(a):
rennifer_lopez napisał(a):Ale przecież mnrdov napisał wyraźnie że psiknął na siebie - ile razy ma to zaznaczyć żeby ktoś nie poczuł się prowokowany? Nie przesadzajmy, jego wypowiedź była kulturalna i normalna. Najwidoczniej Robert z Barcina wąchał White na tym użytkowniku, czuł że nie pachnie na nim syntetycznie i stąd jego wypowiedź...

Rzecz w tym, że rozumiem w pewien sposób wypowiedź Roberta ponieważ ten zapach raczej nie uchodzi za syntetyczny bubel. Zdaję sobie również sprawę, że na każdym zapach inaczej się układa itd... ale pisanie o tym, że White jest syntetyczny, że nie czuć w nim żadnego naturalnego zapachu to lekka przesada. Jeżeli faktycznie nie było ostatnio jakiejś skrajnej reforumlacji tak jak np w przypadku szarego Bossa to użytkownik mnrdov trochę przesadza w swojej wypowiedzi.

Wlasnie o to mi chodziło...firma Lalique stawia na jakość i nie wyobrażam sobie,aby jakikolwiek wydany przez Nich zapach był sztuczny i syntetyczny...
Kazdy ich zapach to dzieło sztuki,dopracowany w najdrobniejszym szczególe....
Nawet przez myśl by mi nie przeszło,że może zalatywać syntetycznośćią....

mnrdov-nie chcialem Cię urazic....jezeli tak sie stało,to przepraszam....

MrMole

Aktywny forumowicz

Post17 kwietnia 2017, 18:37 - Pn

Zapach jest taki jak był, niedawno odświeżałem go sobie w Douglasie.
Inna sprawa, że to wbrew pozorom nie jest łatwiutka kompozycja dla początkujących.
W pewnym etapie dość mocno kojarzy mi się ze sterylnością szpitalną, a innych skojarzeń i odbiorów zapachu może być mnóstwo.

BlueJeans

Moderator

Post17 kwietnia 2017, 18:42 - Pn

MrMole napisał(a):W pewnym etapie dość mocno kojarzy mi się ze sterylnością szpitalną, a innych skojarzeń i odbiorów zapachu może być mnóstwo.

Co nie znaczy, że trzeba zgnoić Białasa i porównywać go do syntetycznych zapachów. Dla mnie syntetycznym zapachem od A do Z jest np Armani Code Profumo.

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post17 kwietnia 2017, 19:15 - Pn

No i widzisz BlueJeans, dla Ciebie syntetyczny jest Armani Code Profumo. Dla Ciebie. Dlaczego zatem odmawiać innemu użytkownikowi prawa do napisania, że inny zapach jest syntetyczny? Bo Ty i inni użytkownicy uważacie inaczej? A już pisanie gnoi zapach jest wg mnie posuwaniem się za daleko. Gnoi? Napisał tylko że jest syntetyczny i ja w tym nie widzę nic dziwnego - nie wiem, jaka jest jego perfumowa historia, na jakie nuty jest wyczulony, a na jakie nie, może White kojarzy mu się z czymś syntetycznym z przeszłości, czego sobie nie uświadamia. Możliwości jest wiele i wmawianie komuś że nie czuje syntetyczności bo Wy jej nie czujecie jest podchodzeniem do drugiej osoby z poczuciem wyższości.

Trudno mi uwierzyć w to, co czytam. Ale dobrze się stało, bo wczoraj ubzduralo mi się, że napiszę o jednym z uniseksów, którego odlewkę wykończyłam. Zrobiłam recenzję dla siebie, zajrzalam na forum, temat jest, ale nie ma konkretnych opinii. Miałam ją dodać, ale tego nie zrobię, bo - uwaga, będzie gnojenie - zapach jest syntetyczny. Ktoś się tu kiedyś dziwił, że dużo osób bierze udział w rozbiórkach, ale nie pisze opinii, że dużo osób czyta, ale nie zabiera głosu. Mnie to coraz mniej dziwi.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post17 kwietnia 2017, 22:02 - Pn

mnrdov napisał(a):Tzn. co jest bzdurą, moje odczucia? Chcesz dyskutować z tym, jak mój nos odbiera zapachy, przetwarza je, a mózg to interpretuje? Każdy inaczej odbiera perfumy i wydawało mi się, że gdzie jak gdzie, ale na tym forum nie panuje dyktat jedynie słusznej opinii w stylu "Lalique White wielką perfumą był".
No chyba że tak jest właśnie, to przepraszam z wyrwaniem się z własnym zdaniem.

Nikt Ci nie odbiera praw do odczuć ;)
Natomiast z odbiorem można, a nawet czasami trzeba dyskutować, bo to forum dyskusyjne.
Widzisz, White uchodzi za dość naturalnie brzmiący zapach i wielu "zaawansowanych" wąchaczy to podkreśla. No i zjawiasz się Ty, który w swoim pierwszym poście kopiesz White'a jak Chuck Norris, tylko mocniej.
Masz prawo? Masz! A inni mają prawo ocenić Twoją wypowiedź? Mają... ;)
Moim zdaniem nie masz się co dziwić, ani obrażać.
Jak wejdziesz na forum operowe i powiesz, że Pavarotti kiepsko śpiewał, to pewnie też ktoś wejdzie w "polemikę"

rennifer_lopez napisał(a):Trudno mi uwierzyć w to, co czytam. Ale dobrze się stało, bo wczoraj ubzduralo mi się, że napiszę o jednym z uniseksów, którego odlewkę wykończyłam. Zrobiłam recenzję dla siebie, zajrzalam na forum, temat jest, ale nie ma konkretnych opinii. Miałam ją dodać, ale tego nie zrobię, bo - uwaga, będzie gnojenie - zapach jest syntetyczny. Ktoś się tu kiedyś dziwił, że dużo osób bierze udział w rozbiórkach, ale nie pisze opinii, że dużo osób czyta, ale nie zabiera głosu. Mnie to coraz mniej dziwi.

Ale co Cię dziwi i czemu nie chcesz się podzielić swoimi wrażeniami?
Przecież po to jest forum, żeby dyskutować i jeśli się z czyimiś odczuciami nie zgadzamy, to czemu mamy o tym nie napisać? Przecież właśnie niezgadzanie się jest podstawą dyskusji, a najciekawsze wnioski włąsnie w trakcie dyskusji powstają.
Poczytaj stare wątki - jak fajnie dawniej Koledzy sobie dyskutowali, przekomarzali się, nawet sprzeczali i nikomu to nie przeszkadzało.
Dawaj o tym uniseksie i jeszcze odnośnik poproszę! :)
Artur

Lucjan

Moderator

Post18 kwietnia 2017, 12:51 - Wt

rennifer_lopez napisał(a):bo wczoraj ubzduralo mi się, że napiszę o jednym z uniseksów, którego odlewkę wykończyłam. Zrobiłam recenzję dla siebie, zajrzalam na forum, temat jest, ale nie ma konkretnych opinii.

Dorota - czekam na to , nie zwlekaj :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie