Teraz jest 23 października 2020, 12:38 - Pt

• Reklama

Dior - Homme Eau for Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Homme Eau for Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
4%
3 - Przeciętny
2
4%
4 - Dobry
15
31%
5 - Bardzo dobry
22
46%
6 - Genialny
7
15%

Liczba głosów : 48

• Autor
  • Wiadomość

johnx88

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Dior - Homme Eau for Men

Post29 października 2014, 13:42 - Śr

Obrazek
Nuty:
Górne Nuty: Grejpfrut, Kalabryjska bergamotka, Kolendra.
Środkowe Nuty: Toskański irys.
Dolne Nuty: Cedr Virginia, Żywica bursztynowa.

Zapach jest taki jak nazwa i kolor cieczy sugeruje, dior homme świeżak. Otwarcie bardzo przypomina klasycznego Homme z dodatkiem tego co będzie działo się później, mianowicie zapach ewoluuje w kierunku nowości typu invictus (może nie do końca ten ale o tego typu pachnidła mi chodzi).
Według mnie słaby.
Na plus: ładny flakon, bdb projekcja i trwałość (u mnie 10h +).

archie.m90

Super Perfumaniak

Re: Dior - Homme Eau for Men

Post29 października 2014, 13:59 - Śr

Sama kompozycja mi sie podoba bardzo.. Dobra sprawa na wiosnę czy nieupalne lato dla fanów serii Homme. Niestety trwałość na mnie kuleje. Projekcja też ale na mojej skórze to juz standard dla większości perfum.

mikewallet

Forumowicz

Post13 stycznia 2015, 14:46 - Wt

Zapach ten poznałem latem we Francji, nosił go moj znajomy, strasznie mi sie spodobał, ale za żadne skarby nie przypuszczałem,ze może to byc coś z Diora a juz na pewno z linii Dior Homme.W tym zapachu nie wyczuwam nut słodkości, jest jakby wykastrowany w porównaniu do zwykłego DH Jako, ze bardzo lubię dh, w eau jakby głowne nuty zostały wycięte, a w ich miejsce zajęły delikatne cytrusy. Zapach bardzo bezpieczny praktycznie na każda okazje, musze go sprawdzić latem, na razie jesli chodzi o trwałość 5-6, mniej niz DHS. Jesli komus przeszkadza słodkosc DH, niech wypróbuje DH EAU, jednak miłosnikom DH ceniących go za słodkości odradzam...

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post05 maja 2015, 20:28 - Wt

Ostatnio miałem okazję odwiedzić sklep bezcłowy na lotnisku, parę razy. Powąchałem sobie to Eau.

Pachnie to tak, jakby wziąć stare Dior Homme Cologne, nawalić do niego ISO E Super i jakichś innych sztucznych molekuł (ambroxanu zwłaszcza). Cała magia, wszystko to, za co kocham serię Homme, zniknęła w tym zapachu. Zwykły, trochę cytrusowy, trochę pudrowy, a na końcu słodki.

Pierwszy Dior, na którym się naprawdę zawiodłem. Nie mówię, że jest zły. Jest na pewno bardzo współczesny. Ale do Homme, Intense, Cologne, Cologne 2013, a zwłaszcza do Parfum - nie ma startu.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

piczon

Post21 listopada 2015, 15:00 - So

hi - gdzie go powachac w PL ? S. i D. chyba go nie maja ?

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post21 listopada 2015, 17:13 - So

piczon napisał(a):hi - gdzie go powachac w PL ? S. i D. chyba go nie maja ?

Musisz kupić w ciemno w sklepie internetowym lub na All. Czasem też da się go spotkać na bezcłówce na lotnisku.

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

blackcat

Aktywny forumowicz

Post21 listopada 2015, 18:11 - So

Na odlewkiperfum możesz kupić próbkę.

banannba12

Forumowicz

Post22 listopada 2015, 00:53 - N

Spsikalem się nim o 17 45 jest 12 w nocy za 8 minut (wielka brytania) i nadal go czuje bardzo dobra trwałość i projekcja pachnie to przecudnie polecam każdemu fajny męski szorstko słodki zapach

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post14 grudnia 2015, 20:09 - Pn

i jak ten Dior? Jedni mówią że słaby inni że dobry, sprzeczne opinie o Diorze ostatnio (czyżby to efekt Sauvage :roll: )

banannba12

Forumowicz

Post15 grudnia 2015, 01:55 - Wt

Jest prostolinijny nie ma wielkich ewolucji na początku bardzo hmm taki brudny szorstki ale po ok godzince robi się słodkawy i tak trwa do końca jest bardzo przyjemny i na mnie trwały pierwsze 3-4 godziny dobra projekcja później osiada na skórze i daje znać co jakiś czas o sobie. Ciuchy pachna nim parę dni np kołnierze od kurtki bluzy czy szalik. W nim czuje się elegancko mesko pasuje do każdej okazji no oprócz na siłownię

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post15 grudnia 2015, 08:42 - Wt

ciekawostka, na stronie Diora jeszcze nie znają tego zapachu ;) http://www.dior.com/beauty/en_int/fragr ... homme.html

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post15 grudnia 2015, 08:57 - Wt

W Ameryce pewnie bardziej lubią Edwarda (tzn. Roberta) widzę że chca go wykreować na nowego Jamesa Dean'a ;)

A swoją drogą szkoda że Juda Law'a podmienili bo pasował dobrze do serii DH

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post15 grudnia 2015, 16:35 - Wt

grzegorz01 napisał(a):ciekawostka, na stronie Diora jeszcze nie znają tego zapachu ;) http://www.dior.com/beauty/en_int/fragr ... homme.html

Francuskojęzyczna wersja go nie zna, angielskojezyczna - owszem.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post17 grudnia 2015, 07:58 - Cz

Wersja strony international go nie zna wyskakuje na usa.

Czyli jak to jest? Dior ma teraz 3 zapachy z serii Homme na okres wiosenno letni: Sport, Cologne i Eau ?? Ktory najlepszy?

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post17 grudnia 2015, 08:10 - Cz

sport2012 ;)

ananas

Aktywny forumowicz

Post13 czerwca 2016, 21:55 - Pn

Homme Eau to diorowski odpowiednik Chanel Platinum Egoiste. Wg mnie to ta sama kategoria zapachowa. Do tej samej można również zaliczyć np Abercrombie&Fitch Fierce. Jak na Diora przystało jest klasa i to czuć. Otwarcie uderza Irysem znanym z serii Homme (Homme, Homme Intense, Parfum), który towarzyszy przy otwarciu każdych perfum z tej linii i jest najbardziej rozpoznawalny dla Homme. Dalej jest dosyć świeżo jednak bez przesady, irys przygasa i nie jest tak intensywny jak w otwarciu (norma linii Homme). Pachną zdecydowanie najbardziej męsko z całej serii. Trwałość jak i projekcja bardzo dobre przez około 8h pod warunkiem dosyć zdecydowanej aplikacji (nie wystarczą dwa psiczki na szyję ;) , przynajmniej ze 4 konkretne chmury :) ). Ogólnie godna uwagi pozycja w mainstreamie i alternatywa dla fanów PE tudzież A&F Fierce ;)

paradox

Forumowicz

Post19 czerwca 2016, 22:51 - N

Rozwodniony Dior Homme z dużą dawką irysu. Zdecydowanie najgorszy z całej serii Homme, ma w sobie coś co mnie drażni. Jak dla mnie jest to zapach zrobiony trochę na siłę. Miał być świeższą wersją Dior Homme, a wyszedł słodki, irysowy ulep.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post20 czerwca 2016, 07:45 - Pn

A ja uważam, że taki zapach jest potrzebny.

Podobnie myślałem kiedyś o Dior Homme Cologne 2007. Zresztą Dior Homme Eau uważam za jego następcę, może trochę unowocześnionego. Z tym, że Cologne miał klasę, której Eau jednak brakuje. Irys plus "kolońskość". Tutaj mamy irys plus "nowoczesność".

Przypomina mi też trochę Givenchy Gentlemen Only, całokształtem.

gurlen87

Perfumaniak

Post01 lipca 2016, 09:26 - Pt

Czy tylko ja tu czuję Versace Eros :?: :shock:

paradox

Forumowicz

Post01 lipca 2016, 10:27 - Pt

A ja widzę podobieństwo do YSL La Nuit de L'Homme L'Intense, tylko Eau for Men jest odrobinę świeższy, mniej słodki, ale tak samo mocno irysowy od początku do końca.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie