Teraz jest 24 października 2020, 10:11 - So

• Reklama

Hermes - Bel Ami

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Hermes - Bel Ami (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
4%
4 - Dobry
2
8%
5 - Bardzo dobry
11
46%
6 - Genialny
10
42%

Liczba głosów : 24

• Autor
  • Wiadomość

pirath

Super Perfumaniak

Hermes - Bel Ami

Post04 października 2011, 10:49 - Wt

Obrazek

mój opolski Douglas ma wszystkie Hermesy! oniemiałem z zachwytu i popuściłem ze szczęścia... :)
zacząłem łapczywie i po łebkach wąchać co popadnie... najbardziej zachwycił mnie właśnie skórzany Bel Ami... czuję podobieństwo do Pivera Ciur de Russie i Cuir Ottomana Parfum d'Empire... a może to przez konotację nuty wiodącej?
jak z trwałością i dalszym rozwojem tego cuda?

Biral

Perfumaniak

Re: Hermes - Bel Ami

Post05 października 2011, 06:44 - Śr

Kiedyś strasznie chciałem powąchać Bel Ami, ale jak doszło do testów, to moje serce podbił Roccabar. Dużo lepszy od BA. Koniecznie wypróbuj!

pirath

Super Perfumaniak

Post05 października 2011, 10:58 - Śr

koniecznie spróbuję wszystkich... oj są tego warte i to już na pierwszy niuch blotera ;)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post20 maja 2012, 19:19 - N

Zna ktoś z Was ten zapach? Bardzo mnie spis nut zaintrygował. To jakiś killer lat 80', czy wybija się poza kompozycje z tamtych czasów?

FourOfKind

Post20 maja 2012, 19:22 - N

Wąchałem kilka razy. Do kilerów bym go nie zaliczał. To skórzaniec w stylu Hermesa. Warto spróbować, chociaż nie jest to wybitne dzieło.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post20 maja 2012, 19:24 - N

FourOfKind napisał(a):Wąchałem kilka razy. Do kilerów bym go nie zaliczał. To skórzaniec w stylu Hermesa. Warto spróbować, chociaż nie jest to wybitne dzieło.

Czyli co- Un Jardin plus skóra?

FourOfKind

Post20 maja 2012, 19:27 - N

Nie bardzo. Raczej taki mniej udziwniony Equipage :lol: Ciężko to opisać, jak znajdziesz gdzieś to psiknij. Poczekaj z 2-3 godziny od aplikacji i zrozumiesz 8-) To drzewny, niezbyt krzykliwy, skórzaniec z nutą kokosową. Wieść gminna niesie, że otwarcie podobne do Antaeusa, ale albo nie pamiętam, albo tego faktu nie stwierdziłem niestety.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post20 maja 2012, 19:30 - N

Tak zrobię.

FourOfKind

Post20 maja 2012, 19:33 - N

Jeżeli potrzebujesz głębszej recenzji, to mogę zrobić to na podstawie Gucci Pour Homme Original, który w bazie nieco przypomina Bel Ami oraz Equipage. Zwyczajnie nie pamiętam go aż tak dobrze, aby go opisać z pamięci.

Ale powtarzam, nie spodziewaj się kilera. To dystyngowany zapach w mojej opinii.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post20 maja 2012, 19:35 - N

Nie chcę killera. Właśnie ta dystyngowność mnie interesuje. Przy najbliższej okazji go sprawdzę.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post09 grudnia 2012, 09:21 - N

FourOfKind napisał(a):Nie bardzo. Raczej taki mniej udziwniony Equipage :lol: Ciężko to opisać, jak znajdziesz gdzieś to psiknij. Poczekaj z 2-3 godziny od aplikacji i zrozumiesz 8-) To drzewny, niezbyt krzykliwy, skórzaniec z nutą kokosową. Wieść gminna niesie, że otwarcie podobne do Antaeusa, ale albo nie pamiętam, albo tego faktu nie stwierdziłem niestety.

Tak masz racje otwarcie naprawdę podobne do Antaeusa, natomiast porównanie do Ottomana wedlug m,nie wogole nietrafione. Typowy zapach lat 80 , takich już nie ma :).

Messer

Post16 grudnia 2012, 22:16 - N

moim skromnym zdaniem bardzo dobra woń. Na mnie trwała, intensywna, ale nie inwazyjna.

LeoRulez

Post29 czerwca 2013, 20:06 - So

Fajny skorzano drewniany zapach w ktorym nuty te dopelniaja sie z akcentami swiezo cytrynowymi.
Duzo bardziej agresywny od Rocobara ale i duzo bardziej trwaly. Jako jeden z nielicznych przetrwal 8h na mojej skorze.
Zdecydowanie na wieczor i nie dla mlodziencow.

Glint

Aktywny forumowicz

Post26 maja 2014, 22:21 - Pn

Dzisiaj dostałem miniaturkę vintage.
Zapach mnie nie porwał. Nie odnajduje żadnego podobieństwa do M.

Sama kompozycja kojarzy mi się z zapachem świeżo otwartej Herbaty cytrynowej - granulowanej jakieś 20 lat temu ;/

Obrazek

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 sierpnia 2016, 09:49 - Śr

Spotkałem się z opiniami, że Bel Ami jest podobne do Roja Fetish. Ktoś wąchał oba i może się wypowiedzieć, czy to podobieństwo raczej subtelne, czy zapachy mają jakieś bliźniacze cechy?
Zastanawiam się, czy wziąć próbki obu by porównać, czy lepiej sobie odpuścić i od razu zacząć odkładać na Fetish :lol:
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post17 sierpnia 2016, 15:35 - Śr

Machiavelli napisał(a):Spotkałem się z opiniami, że Bel Ami jest podobne do Roja Fetish. Ktoś wąchał oba i może się wypowiedzieć, czy to podobieństwo raczej subtelne, czy zapachy mają jakieś bliźniacze cechy?
Zastanawiam się, czy wziąć próbki obu by porównać, czy lepiej sobie odpuścić i od razu zacząć odkładać na Fetish :lol:

Weź próbki, a potem kup Fetish, bo to doskonałe pachnidło ;)
Zapachy nieco podobne, ze względu na skórzaną nutę przewodnią, ale BA nie zastąpi Fetish
Artur

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post08 września 2016, 18:06 - Cz

Dziś dostałem próbkę, nie wiem której wersji Bel Ami, za którą to dziękuję Snautowi.

Pozwolę sobie odnieść się do postu Artura oraz Machiavelli'ego.

Nie, Bel Ami nie jest podobny do Fetish. To Fetish jest kopią Bel Ami, z tym, że bardziej krzykliwą.

Bohater tematu to piękny skórzany szypr z delikatną nutą kastoreum w tle. Bardzo, bardzo złożony zapach, na którym ewidentnie wzorował się Roja Dove w M, a potem we wspomnianym Fetish.

Mech, skóra, delikatne kwiaty, drzewne podbicie i nutka animalna. Coś pięknego!
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Machiavelli

Post29 września 2016, 14:19 - Cz

Miałem okazję przetestować Bel Ami w sklepie wolnocłowym (to podstawowe Bel Ami, nie Vetiver).
Imho podobieństwo do Fetish jest znikome (przynajmniej do wersji mocniej skoncentrowanej). Fetish jest zdecydowanie cięższe, bardziej wyraziste (nie mam na myśli samych parametrów).
Co prawda Bel Ami mi się podobało i bardzo je doceniam, ale alternatywą dla Fetish raczej nie będzie, przynajmniej dla mnie.
Szukam dalej. ;)
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Foitek

Forumowicz

Post26 października 2016, 19:23 - Śr

Czyli w starciu Bel Ami vs Fetish wygrywa Fetish?

Machiavelli

Post26 października 2016, 19:42 - Śr

Dla mnie definitywnie Fetish, ale podkreślam, że porównuję do perfum. Nie miałem do czynienia z wodą perfumowaną.

Następna strona

Powrót do Perfumy męskie