Teraz jest 27 października 2020, 09:25 - Wt

• Reklama

Giorgio Armani Prive - Encens Satin

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post10 października 2014, 18:10 - Pt

W końcu go spróbowałem, pojawił się (chyba) już w tych wszystkich D. które miały serię Armani Prive.

Dziwny jest. Przede wszystkim, za mało w nim kadzidła IMO, żeby "dzierżyć" taką nazwę. Przypomina mi zbitek kilku zapachów, ale wcale nie kadzidlanych, a... ambrowych. Czuję jakieś przyprawy rodem z Ambre Sultan Lutensa, sporo z aktualnej i wycofanej Ambry z "tej samej rodziny" Prive, a do tego wszystkiego wanilię lub tonkę. Chyba najbliżej mu właśnie do AS... Na początku myślałem, że do Ambre Soie, ale jednak nie...

Jest delikatny, to fakt - projekcja jest dość słaba, a trwałość dopiero sprawdzam.

Na portalach zapachowych przyrównują go do Bois d'Encens - a tego to już w ogóle nie rozumiem.

Jeżeli chodzi o "płciowość" - jest uniseksem, ale moim zdaniem bardziej pasuje do kobiety aniżeli do mężczyzny.

Poproszę o ankietę.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Danziger

Aktywny forumowicz

Re: Armani Prive - Encens Satin

Post13 października 2014, 17:29 - Pn

Stawiam go na 3 miejscu po Bois d'Encens i Oud Royal.
Najdelikatniejszy z tych trzech, które mnie zaciekawiły z całej serii Prive. Bardziej mi przypomina Myrrhe Imperiale.
Dość bliskoskórny ale trwały. Za takie pieniądze to musi być. ;) Bardzo udana kompozycja.
Rzeczywiście mocno uniseksowy ale czy bardziej kobiecy? Chyba nie.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Re: Armani Prive - Encens Satin

Post13 października 2014, 18:24 - Pn

Myrrhe Imperiale? Ciekawe. Mnie bardziej przypomina coś z ambrą, niż z mirrą. Chociaż w sumie to Ambre Orient i MI są do siebie podobne, z tegto co pamiętam z testów porównawczych.

Trwały jest - ale i tak najmniej trwały ze wszystkich Armani Prive - porównywalnie z Figuier Eden (~8 h).

Ciekaw jestem, kto go skomponował. Do tej pory nie udało mi się ustalić, jaki perfumiarz "zmajstrował" Myrrhe Imperiale. Encens Satin jest kolejną zagadką.

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

fEla

Aktywny forumowicz

Re: Giorgio Armani Prive - Encens Satin

Post14 października 2014, 13:24 - Wt

Myrrhe Imperiale..to on mi nie przypomina. A szkoda :(. Dla mnie to takie rozwodnione Bois d'Encens z kapką Ambre Orient. Niestety nie odkrywczy.
Po testach wydał mi się mocno ciekawy...niestety po użyciu globalnym z flaszki.. znikł za szybko, pachniał za słabo.
To dobre pachnidło niewątpliwie. Ale dla mojego zepsutego już nosa za wtórny..

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post20 października 2014, 17:46 - Pn

To w takim razie ja także mam zepsuty nos bo dla mnie też jest za bardzo wtórny :(

Update: dowiedziałem się dziś w D., że Encens Satin to następca Ambre Soie. Ambre Soie, podobnie jak wcześniej Ambre Orient (która została zastąpiona przez Myrrhe Imperiale) została wycofana.

fEla

Aktywny forumowicz

Post20 października 2014, 19:57 - Pn

Marcin__ napisał(a):To w takim razie ja także mam zepsuty nos bo dla mnie też jest za bardzo wtórny :(

Update: dowiedziałem się dziś w D., że Encens Satin to następca Ambre Soie. Ambre Soie, podobnie jak wcześniej Ambre Orient (która została zastąpiona przez Myrrhe Imperiale) została wycofana.

..nie rozumiem tych zastępstw.. Toż Myrrhe Imperiale nie przypomina Ambre Orient..

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post20 października 2014, 21:07 - Pn

Dla mnie też nie przypomina, choć dużo je łączy. Ale sporo też dzieli :) Aczkolwiek Encens Satin przypomina mi nieco Ambre Soie..

buckley

Forumowicz

Post28 lipca 2017, 14:24 - Pt

Natychmiast nasuwa mi sie skojarzenie z Amber Absolute, przy czym AA jest męcząco silne, a subtelność Armaniego póki co wydaje mi sie zaleta.

Powrót do Perfumy unisex