Teraz jest 26 października 2020, 00:03 - Pn

• Reklama

Chanel - Bleu de Chanel Eau de Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Chanel - Bleu de Chanel Eau de Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
7
9%
2 - Słaby
6
8%
3 - Przeciętny
7
9%
4 - Dobry
16
21%
5 - Bardzo dobry
27
36%
6 - Genialny
13
17%

Liczba głosów : 76

• Autor
  • Wiadomość

Heniek

Bardzo aktywny forumowicz

Chanel - Bleu de Chanel Eau de Parfum

Post11 września 2014, 15:06 - Cz

Rok premiery: 2014

Nos: Jacques Polge

Nuty zapachowe:

Mandarynka, cytryna, wetyweria, cedr, drewno sandałowe, ambra wanilia, fasola tonka (wg BaseNotes).

Noszę ten zapach już drugi dzień z rzędu. Co do nut zapachowych - nie zgadzam się do końca ani z jednym, ani z drugim składem. Oficjalnego ze strony Chanel jeszcze nie widziałem.

Czuję tu niezwykle syntetyczny i drażniący początek (ale nie jest to ani pieprz, ani kadzidło, nie czuję ich w tym zapachu w ogóle, ale o tym może później) - coś z chemii kosmetycznej, ale trudno mi powiedzieć co konkretnie. Później robi się ciężej i trochę słodko - czego w ogóle nie obserwowałem w EDT. Dochodzą nuty drzewne, ale można mnie pokroić - nie wiem jakie.

Trwałość po dwóch testach globalnych wyniosła ok. 7-8 h, szału nie ma. Projekcja - tu powiedziałbym, jest gorzej niż w EDT, może dlatego, że sam zapach jest dość ociężały (a przynajmniej takie odniosłem wrażenie).

Testy trwają dalej, ale już prawie na pewno wiem, że wrócę do EDT, a EDP - cóż, ja traktuję jako ciekawostkę, ale pewnie niedługo będzie bestsellerem w sklepach D. i S. (tak czuję)...

W ankiecie (o którą się ładnie uśmiecham) na chwilę obecną postawiłbym naciągane 3....
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 01 października 2014, 09:52 - Śr przez Heniek, łącznie edytowano 2 razy

disaster3

Super Perfumaniak

Post11 września 2014, 17:01 - Cz

Przetestujmy, ;) flaszka już do mnie leci na rozbiórkę ;) , słyszałem trochę inne opinie, że właśnie jest lepszy od EDT. No ale o tym trzeba się będzie przekonać osobiście bo będę miał oba......
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

ale jedziesz!

Re:

Post11 września 2014, 18:10 - Cz

disaster3 napisał(a):bo będę miał oba......

a czego Ty nie będziesz miał :lol:

jak będziesz otwierał własną perfumerię to ja się zgłaszam na ekspedienta!

a co do samego zapachu - dla mnie nudy takie same jak w wersji EDT...

Heniek

Re: Chanel - Bleu de Chanel Eau de Parfum

Post12 września 2014, 16:12 - Pt

Moja skóra płata mi figle albo to zmęczenie po pracy, ale...

Psiknąłem Bleu EDP na wierzch dłoni wczoraj w godzinach wczesnopopołudniowych. Kąpałem się wieczorem, dziś rano ok. 6 też prysznic, teraz (wracam do domu) wącham rękę i... czuję go! Głównie tę słodko-żywiczną bazę (której nie ma w EDT)... Dziwne.

Wczoraj, jak pisałem, wytrzymał ok. 8 h...

Wkurza mnie ten zapach. Będę musiał zdobyć jakąś większą odlewkę i porządnie go przetestować.

ale jedziesz!

Post13 września 2014, 11:07 - So

ale to jeszcze odrywało się na centymetr od skóry czy został już tylko taki "powidok" po zapachu?

Heniek

Post13 września 2014, 11:23 - So

Bardziej "powidok" ale dość wyczuwalny dla mojego nosa.

qvr

Forumowicz

Post13 września 2014, 12:00 - So

Moim zdaniem, wypada o wiele słabiej niż EDT, jest zbyt przesłodzony i syntetyczny.

Heniek

Post13 września 2014, 12:21 - So

Całościowo odbieram EDP dużo gorzej niż EDT i prawie na pewno go nie zakupię. Jednakże dam mu jeszcze szansę w niskich temperaturach - może ta dziwna słodycz mnie czymś zaskoczy.

Co do oceny w ankiecie - jeszcze się wstrzymam, ale byłoby to między 2 a 3.

baphomet

Post13 września 2014, 18:09 - So

Heniek napisał(a):
Czuję tu niezwykle syntetyczny i drażniący początek.... ale trudno mi powiedzieć co konkretnie. .

To nic innego jak fatalnej jakości składniki, na poziomie zapachów z Tesco.

Ode mnie oczywiście "jedynka"

marxel

Post13 września 2014, 19:20 - So

Po dzisiejszych testach reka w reke, stwierdzam se jest bardzo zblizony do edt, ale ma mniej wyraziste cytrusy, jest bardziej pudrowy, otwarcie bardzo kremowe, i slodki, czy wrecz lekko mdly, przez co rozumiem przyrownanie do klimatu milliona, to brniecie w podobny styl jak pako czy l'homme guerlaina, na plus trwalosc.

darivsz

Aktywny forumowicz

Post13 września 2014, 19:47 - So

Dla mnie Bleu de Chanel EDT było pierwszym oderwaniem od serii Allure, gdzie dominowały cytrusowo-tonkowe słodkie nuty. Bleu de Chanel EDT miało swój świdrujący początek i odświeżający charakter. EDP to jakby powrót do osłodzonych cytrusów z serii Allure. Pachnie nijak-słodko, ambra nie jest ambrą, Bleu nie jest Bleu. Kolejny syntetyczny pseudo-słodziak od Chanel, jestem niepocieszony (jako fan wersji EDT).

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post16 września 2014, 17:04 - Wt

Na początek, powiem tak: osoby, dla których Bleu de Chanel w wersji wody toaletowej wydawał się zbyt syntetyczny, lepiej niech nawet nie próbują najnowszego wypustu.

Woda perfumowana Bleu de Chanel jest najbardziej wtórnym i generycznym (a raczej: generycznie beznadziejnym) produktem tej zacnej niegdyś marki. Jest to sztuczny ulep skonstruowany na bazie fasoli tonka, ambry i bliżej niezidentyfikowanych przeze mnie molekuł.

Trwałość wynosi ponad 10 h, projekcja jest słabsza aniżeli w przypadku wody toaletowej.

Smutne to strasznie, że renomowana kiedyś marka podąża tą samą drogą co Paco Rabanne, lansując gniota, który niewiele różni się od ich Invictusa.

Nie używam, przeprowadziłem kilka testów globalnych. Nie kupię nigdy w życiu.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

gurlen87

Perfumaniak

Post24 września 2014, 05:45 - Śr

Ulep ? :P Chyba pójdę jeszcze raz sprawdzić, wg mnie mocno zbliżone do edt, tylko mocniej, bardziej drzewnie. Poza zwiększeniem koncentracji deklarowanym w nazwie nic więcej nie czuje :P
Heniek pisał o chemii kosmetycznej, zgadza się jest coś markerowego/lakier do włosów ale to właśnie nadawało charakter edt.. :mrgreen:

Heniek

Post24 września 2014, 06:47 - Śr

Ano pisałem, bo przypomina mi "coś" w ten deseń. Co - tego nie wiem.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post24 września 2014, 07:03 - Śr

Bardzo chciałbym poczuć ten bardziej drzewny charakter.Niestety, albo to kwestia mojej skóry (najprawdopodobniej) albo jego tam po prostu nie ma. Całość idzie mocno w sztuczne ambrowe oraz tonkowe klimaty. Nie chcę pisać, że One Milionowe, ale w tę stronę to zmierza, niestety.

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post24 września 2014, 14:57 - Śr

baphomet napisał(a):
Heniek napisał(a):
Czuję tu niezwykle syntetyczny i drażniący początek.... ale trudno mi powiedzieć co konkretnie. .

To nic innego jak fatalnej jakości składniki, na poziomie zapachów z Tesco.

Ode mnie oczywiście "jedynka"

Jest aż tak fatalnie, baphomecie ? Jeszcze nie miałem sposobności zapoznania się z tym pachnidłem, ale Wasze pierwsze spostrzeżenia delikatnie mówiąc, nie zachęcają. Najbardziej zdumiewające wydają mi się zaś doniesienia o niskiej jakości składników; to że Chanel równa w dół jeśli chodzi o sam charakter swoich ostatnich kompozycji, jest już od pewnego czasu jasne. Ale fakt, że przyoszczędzają na jakości użytych ingrediencji, to już jest naprawdę dyskwalifikujące.

nowy48

Forumowicz

Post26 września 2014, 09:56 - Pt

No i po teście stwierdzam że typowa pozycja zrobiona pod masy. wszechobecne reklamy promujące edp i sam zapach wskazują ze będzie hitem sprzedaży a przynajmniej taki zamysł jest w głowie marki. Nie rozumiem jednak głosów sprzeciwu fanów dior homme cologne z 2013 roku. Wg mnie między bdch edp a dhc2013 różnice są znikome.w obu mamy do czynienia z cytrusowym odswiezaczem. Oba zapachy słabe syntetyczne i kiepskie. Z tym ze jednak u chanella jest trwalej i jakby nieco lepiej jeśli chodzi o dobor składników.
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post26 września 2014, 10:10 - Pt

Ten nowy Bleu nie ma nic wspólnego z Diorem Homme Cologne 2013 (wersja EDT też z nim nic nie miała wspólnego). To jest przytłoczone tonką i ambrą i pewnie masą innych syntetyków, Dior z zeszłego roku jest (przynajmniej dla mnie) o wiele bardziej naturalny w odbiorze, pachnie po prostu cytrynami, a nie żadnym odswieżaczem.
Ostatnio edytowano 26 września 2014, 10:14 - Pt przez Marcin__, łącznie edytowano 1 raz

disaster3

Super Perfumaniak

Post26 września 2014, 10:13 - Pt

Marcin__ napisał(a):Ten nowy Bleu nie ma nic wspólnego z Diorem Homme Cologne 2013 (wersja EDT też z nim nic nie miała wspólnego). To jest przytłoczone tonką i ambrą i pewnie masą innych syntetyków, Dior z zeszłego roku jest (przynajmniej dla mnie) o wiele bardziej naturalny w odbiorze, pachnie po prostu cytrynami, a nie żadnym odswieczaczem.

+1
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

nowy48

Forumowicz

Odp: Chanel - Bleu de Chanel Eau de Parfum

Post26 września 2014, 12:52 - Pt

Marcin__ napisał(a):Ten nowy Bleu nie ma nic wspólnego z Diorem Homme Cologne 2013 (wersja EDT też z nim nic nie miała wspólnego). To jest przytłoczone tonką i ambrą i pewnie masą innych syntetyków, Dior z zeszłego roku jest (przynajmniej dla mnie) o wiele bardziej naturalny w odbiorze, pachnie po prostu cytrynami, a nie żadnym odswieżaczem.

Marciny/henki w natarciu :lol::D

Dla mnie jest tak, dla ciebie inaczej. W mojej opinii pachna pdobnie. Nie pisze ze są takie same, ale mają wspólny cytrusowy wabik, który ma przyciągnąć masy niezainteresowane słodyczą a'la one million. :)
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie