Teraz jest 18 grudnia 2018, 20:16 - Wt

• Reklama

Dior - Homme Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Homme Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
2
1%
3 - Przeciętny
7
4%
4 - Dobry
15
8%
5 - Bardzo dobry
50
27%
6 - Genialny
109
59%

Liczba głosów : 184

• Autor
  • Wiadomość

Czarny

Forumowicz

Re: Dior - Homme Parfum

Post28 lipca 2018, 22:46 - So

Jutro prognozowane 32*C, idealne warunki jak dla mnie na DHP. Polecam w upały, rozwija się bardzo ciekawie i wcale nie zabija przy umiarkowanej aplikacji.

Homme

Forumowicz

Post29 lipca 2018, 12:53 - N

Na upały bym go nie użył, nie dlatego, że przez większość jest uznawany jako jesienno-zimowy, lecz dlatego, że nie jest zapachem lekkim i świeżym, a takie na słoneczną gorącą pogodę mi nie pasują. Nie mam natomiast nic przeciwko w stosowaniu go latem, ale wieczorami. Zresztą wieczór to czas kiedy go najczęściej noszę bez względu na porę roku. DHP uwielbiam za jakość składników (czuć tu wyższą półkę niż w mainstreamie), a także za to, że baza pachnie równie intensywnie co nuty otwarcia i środka. Jest mocno wyczuwalna bez przykładania nadgarstka nawet następnego dnia po prysznicu wtedy też dalej potrafi projektować. Jeden z nielicznych znanych mi zapachów, które mogą się pochwalić takimi parametrami.
W tej całej euforii jest też łyżka dziegciu... Dior mnie irytuje za brak konsekwencji w produkcji jedne batche są bardziej irysowe, w innych dominują akcenty skórzano-oudowe. Osobiście preferuję wersje, w której jest nadmiar irysa. Bardzo bym się ucieszył, jakby ktoś rozgrył logikę Diora w numerologii batchy i potrafił wskazać które są które.

Moody

Forumowicz

Post06 sierpnia 2018, 21:06 - Pn

Hmmm. Doszły mnie słuchy, że przestał być produktowany. To prawda? :(

PAWEL

Forumowicz

Post08 sierpnia 2018, 20:12 - Śr

Nie prawda 8-) aż zapytałem w Diorze:

We have received your recent email and we wish to thank you for your interest in our products.

You asked if DIOR HOMME PARFUM will be still available in the futur. DIOR HOMME PARFUM will not be discontinued, Mr. XXX. It is actually only out of stock.

Twixxx

Post09 sierpnia 2018, 20:41 - Cz

Piękny zapach, według mnie najlepszy z całej linii Homme. Bardzo dobre parametry, nie wali syntetykiem, masywny flakon i świetny atomizer. Niestety nie mógł bym go nosić, tak jak jego braci, w ogóle do mnie nie pasuje :cry:. Dlatego ode mnie bardzo mocna piątka w ankiecie.

WiesiuWojnar

Forumowicz

Post12 sierpnia 2018, 14:39 - N

Ależ to jest mocarz! W końcu miałem okazję ponosić go intensywniej, niż delikatny strzał na nadgarstek ;) W sumie obawiałem się, że 22 stopnie na zewnątrz mogą być średnio odpowiednie, ale raczej nikogo nie męczyłem 8-)
Dałem 4 strzały i cieszyłem się zapachem od 15 do 5 rano, a parę godzin później podczas kąpieli jeszcze gdzieś tam się przebijał. Mam problem z trwałością na sobie praktycznie wszystkiego, więc dla mnie to ogromny plus. Niestety, jak wiadomo - nie wszędzie DHP można zapodać, tym bardziej, jak w pracy wskakuje się w odzież roboczą ;)
Nie odważyłbym się zapodać go przy pełnym słońcu i wyższej temperaturze, jednak w letnie noce i w umiarkowanej temperaturze też się sprawdzi. Mimo, że jest to pozycja uważana za najbardziej męską w całej linii, to ja ten pierwiastek kobiecy jednak wyczuwam. Moja luba po niuchnięciu atomizera stwierdziła od razu, że "taki kobiecy trochę". Uwielbiam same otwarcie DHP, które jednak trwa bardzo krótko.
W swojej kolekcji mam same "bezpieczne" cytruski i sporty, więc ta pozycja Diora to dla mnie taka mini nisza( :lol: ), którą bardzo doceniam za jakoś składników i poszczególny ich rozwój na skórze.
Ode mnie 6.

Jarek

Forumowicz

Post12 sierpnia 2018, 17:31 - N

Dla mnie ten Dior to jest nisza i to w dobrym wydaniu.

Moody

Forumowicz

Post13 sierpnia 2018, 16:28 - Pn

PAWEL napisał(a):Nie prawda 8-) aż zapytałem w Diorze:

We have received your recent email and we wish to thank you for your interest in our products.

You asked if DIOR HOMME PARFUM will be still available in the futur. DIOR HOMME PARFUM will not be discontinued, Mr. XXX. It is actually only out of stock.

Dzięki! Bardzo dobra wiadomość. Od razu mi lżej. Uwielbiam ten zapach. I mógłbym go nosić częściej niż tutaj piszą niektórzy. Bardzo dobrze się z nim czuję.

jazon

Forumowicz

Post22 sierpnia 2018, 21:54 - Śr

W ciepły letni wieczór, momentami wyczuwam w nim alkohol i delikatne podobieństwo do Bentleya Intense. Bardzo to ciekawe.
Profil Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korków do:
- Loewe Solo Platinum
- Guerlain Homme (w nowej szacie)

maxwell

Forumowicz

Post22 sierpnia 2018, 22:50 - Śr

WiesiuWojnar napisał(a):Ależ to jest mocarz!
Dałem 4 strzały i cieszyłem się zapachem od 15 do 5 rano, a parę godzin później podczas kąpieli jeszcze gdzieś tam się przebijał. Mam problem z trwałością na sobie praktycznie wszystkiego, więc dla mnie to ogromny plus.

Potwierdzam. Moja skóra również nie jest zbyt przyjazna dla obecnych słabiaczków, a DHP siedzi długo i mocno projektuje. Naprawdę perełka w teraźniejszym perfumiarstwie kastratów. Ciekaw jestem jak długo i kiedy mu obetną jaja. DHT i DHI na mnie zdecydowanie słabsza moc, to jak pachną też nie do końca mi się podoba. Na szczęście jest król DHP.

Mirx

Aktywny forumowicz

Post26 września 2018, 09:41 - Śr

Pomyśleć, że kiedyś Dior Homme Parfum mnie dusił i zdecydowanie preferowałem wersję Intense. O ja głupi! Obecnie w tych perfumach znajduję samo dobro. Jest co prawda irys, uznawany co prawda jako mało męski, ale towarzystwo skóry i zdecydowanych nut drzewnych nie pozostawia wątpliwości, że to kompozycja w 100% męska. Majstersztyk! Aplikacja 3-4 psików załatwia perfumeryjne potrzeby na cały dzień – od rana do nocy. Zapach co jakiś czas wyraźnie daje o sobie znać – jest nie tylko bardzo trwały, ale i przyzwoicie projektuje. Komplementy nie są rzadkością.
To jedne z nielicznych perfum, których zrobiłem zapas i jak się pojawi jakaś kolejna okazja, nabędę następny flakon. Ocena „6” jest bezdyskusyjna. To jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza oferta w mainstreamie.

Antarjami

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post26 września 2018, 10:14 - Śr

Homme napisał(a): Dior mnie irytuje za brak konsekwencji w produkcji jedne batche są bardziej irysowe, w innych dominują akcenty skórzano-oudowe. Osobiście preferuję wersje, w której jest nadmiar irysa. Bardzo bym się ucieszył, jakby ktoś rozgrył logikę Diora w numerologii batchy i potrafił wskazać które są które.

Mam to samo przed zakupem w Sephorze tester pachniał skórzano-oudowo, a dostałem zapach, który przez pierwsze 3 godziny pachnie "szminką" :) Dopiero po 3 4 h odzywa się oud :)

Spasticink

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 września 2018, 12:54 - Pt

Ze względu na ochłodzenie i niskie temperatury odkopałem swój jesienno-zimowy płaszcz. Po jakimś czasie dobiega do mnie znajoma woń... Tak! To DHP z okresu wiosennego gdy nosiłem ten płaszcz przy podobnych temperaturach dał o sobie znać i gdzieś tam się nadal tli :D Coś niesamowitego! Nie wiem czy to kwestia materiału czy tak dobrze DHP tam się zasiedział, ale skłaniam się ku stwierdzeniu, że ten zapach to mocarz i kompozycyjny geniusz na tle współczesnego mainstreamu 8-)

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post28 września 2018, 13:34 - Pt

Ja na pasku od zegarka wyczuwałem go chyba z miesiąc albo dłużej :mrgreen:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post29 września 2018, 08:13 - So

masz dobry pasek :D :D

Twixxx

Post29 września 2018, 13:39 - So

W sumie chciałem go ostatnio potestować w stacjonarnych perfumeriach S. i D. ale w obu nie ma dostępbych testerów DHP. Konsultantka powiedziała, że nie dostają ich od ponad 2 miesięcy...

Ruben

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post29 września 2018, 13:44 - So

Bo zapach powoli będzie wycofywany z rynku. Róbcie zapasy :lol:

Homme

Forumowicz

Post29 września 2018, 14:33 - So

Jeśli Dior nadal będzie robić loterię batchy i przykręcać kurek z irysem to niech sobie wycofują. Płakać nie będę...

Widzę, że zostało pokasowanych parę postów. Miałem tu ciekawą wymianę zdań z nowym użytkownikiem, który twierdził, że ma batcha bardzo irysowego "szminkowego". Proponował zamianę na mojego skórzano-oudowego z mocno przytłumionym irysem. Chciałbym mu napisać, że w DHP irys nie jest szminkowy, lecz przypalony dzięki czemu zapach jest najbardziej męski z całej serii.

Lucjan

Moderator

Post29 września 2018, 14:44 - So

Miałeś wymianę zdań z kolesiem , który zalogował się tutaj TYLKO I WYŁĄCZNIE po to , by sprzedać flakon - wszystko poszło na śmietnik i perma ban za założenie drugiego konta

mar79

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 września 2018, 20:26 - So

Dobra robota Lucjan! :)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie