Teraz jest 18 grudnia 2018, 19:54 - Wt

• Reklama

Dior - Homme Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Homme Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
2
1%
3 - Przeciętny
7
4%
4 - Dobry
15
8%
5 - Bardzo dobry
50
27%
6 - Genialny
109
59%

Liczba głosów : 184

• Autor
  • Wiadomość

PAWEL

Forumowicz

Re: Dior - Homme Parfum

Post27 czerwca 2018, 22:07 - Śr

Nie chcę wprowadzać żadnej dezinformacji. Dzielę się swoją opinia. Chyba po to jest forum.
Akurat mi się przytrafiło tak, że zauważyłem różnicę między próbką a flakonem jaki mam. Flakon mam z 2014 roku. Kupiłem zaraz po premierze. Próbka tak samo 2014. Niestety już pusta więc nie ponowię testów.
Bez paniki. Just chill out 8-)

czupakabra

Aktywny forumowicz

Post28 czerwca 2018, 07:20 - Cz

Konrad00 napisał(a):Na rynek polski wypuszczają gorsze parametry bo jesteśmy drugiego sortu
Perfumy kupuje tylko na niemieckim ebayu
Jedna wysyłka z proszkiem i domestosem

A Niemiec płacze jak pakuje :D
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Spasticink

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 czerwca 2018, 08:38 - Cz

Konrad00 napisał(a):Na rynek polski wypuszczają gorsze parametry bo jesteśmy drugiego sortu
Perfumy kupuje tylko na niemieckim ebayu
Jedna wysyłka z proszkiem i domestosem

Potwierdzam! Dokładnie tak jest! Często latam na delegacje do Niemiec i na krakowskich Balicach w duty free Aelia to Dior trzyma może 15min i ogólnie karton jak od cygana, a we Frankfurcie to jak wezmę flakon NIEMIECKIEGO Diora do reki to pozostaje na rękach złoty pył, a sam zapach się utrzymuje 2 tygodnie! TYLKO NIEMIECKA JAKOŚĆ 1 SORTU i KOSMETYKI DIORA Z RAICHU! SIEG FAIL! :lol:

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post28 czerwca 2018, 09:20 - Cz

Koreańskie wypusty ponoć są mocniejsze nawet niż Niemieckie :lol:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Homme

Forumowicz

Post28 czerwca 2018, 12:57 - Cz

Cóż jako użytkownik DHP mam podobne podejrzenia, choć nie zgadzam się z teorią, że na różne rynki wypuszczają zmienną jakość perfum. Można się uspokajać tym, że formuła taka sama i nic nie ma prawa pachnieć inaczej, jednak mój nos wie swoje. Próbki DHP były piekielnie irysowe z nutką słodkiej czekolady w tle, skóry tam było jak na lekarstwo (co mnie akurat mega urzekało bo za nią nie przepadam). Zakupiłem flakon i sytuacja odwrotna dominuje skóra, a irysa malutko. Na plus jest to, że drydown tu i tam jest identyczny. Podobną sytuację miałem z innym Diorem - Souvage, gdzie próbka była przyjemnie bergamotkowo-kwaskowata praktycznie przez cały czas projekcji. Flakon po pół godzinie mocno wali ambrą na jedno kopyto i już tak zostaje do końca.

Nie chcę siać zamętu, ani nikogo zniechęcać do zakupu, bo w takim, czy innym odbiorze to nie są złe produkty. Już się pogodziłem z tym, że pomimo tej samej formuły można trafić na różną jakość batchy. Dla mojego nosa to tylko dowód, że producenci mają problemy z utrzymaniem identycznego zapachu w kolejnych partiach produkcji. Kto wie być może dużą w tym rolę odgrywają komponenty, które np. w przypadku zbioru kwiatów mogą być różne w zależności od pogody w danym sezonie. Być może wytwórcy mają ustaloną tolerancję błędu, w obrębie któej dopuszcają niewielkie odchylenia wynikające z powyższego, bądź jeszcze innych kwestii.

MacGyver

Forumowicz

Post28 czerwca 2018, 13:21 - Cz

W zasadzie podoba mi się ten zapach, pochwalił się nim kiedyś nim mój znajomy.
Wydaje mi się jednak podobny do damskich zapachów, nie jest typowo męski.
I tyle ode mnie na temat tych perfum.
http://www.marcinkwiatkowski.net Kupię wersje vintage Zino (odlewki, flaszki)

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post28 czerwca 2018, 15:32 - Cz

wybacz ale DHP to typowy samiec,nie widze kobiety w tym zapachu

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post28 czerwca 2018, 17:11 - Cz

to prawda ale
niektóre panie takie zapachy lubią
czy nam się podoba
czy nie :D

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post28 czerwca 2018, 17:29 - Cz

niektore Panie lubia sobie uzyc cos z meskiej polki :P znam osobiscie jedna ktora namietnie "zlewa" sie Diorem ale wylacznie edt,osobiscie jakos DHP nie widze na kobiecie,no moze wyjatkiem jest Pani/Pan Anna Grodzka :lol: ;)

MacGyver

Forumowicz

Post28 czerwca 2018, 18:37 - Cz

Belial Lord napisał(a):wybacz ale

Wybaczam.

Natomiast właśnie zorientowałem się, że pomyliłem zapachy. Chodziło mi o Dior Homme. Czy są podobne do siebie?

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post28 czerwca 2018, 18:57 - Cz

skoro piszesz i czujesz ze dior homme wydaje Ci zbyt damski ,to przy wersji DHP nie bedziesz mial zadnych watpliowosci ze to meska strona ;) jest ciemniejszy ,dostojnieszy ,szykowny, jest irys ale przypalony,piekna kompozycja sezon zimowy jak najbardziej!!!skoro nie znasz to proponuje test

MacGyver

Forumowicz

Post28 czerwca 2018, 19:37 - Cz

Dzięki, ja rzadko zmieniam zapachy, używam zaledwie dwóch, w tym jednego od wielu lat. Chciałem po prostu wyrazić opinię, ale zrobiłem to nie w tym dziale, co powinienem :-)
Oceniłem, nie to, co trzeba, a zapach jak piszesz, pewnie jest męski. Pozdrawiam!

Konrad00

Forumowicz

Post28 czerwca 2018, 20:33 - Cz

Ufaj tylko sobie

maxwell

Forumowicz

Post01 lipca 2018, 22:20 - N

Dzisiaj miałem okazję spróbować się z tytułem zawodnikiem, nadgarstkowo. Konfrontacja nastąpiła w samo południe, do tej chwili mnie trzyma mocno. Projekcja niezbyt duża, natomiast trwałość, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak dziś wygląda ta cecha u reszty, bardzo, bardzo dobra. Sam zapach też mi się bardzo podoba. Jestem mile zaskoczony bo EDT i Intense zupełnie do mnie nie przemówiły w żadnym aspekcie, ot takie tam pachnidła zupełnie niewyróżniające się. Chyba się skuszę na flakon. W ankiecie daję 5+

Tedzik

Forumowicz

Post03 lipca 2018, 20:19 - Wt

Edt I intense zwykłe pachnidła ? smutny żart.
Ostatnio edytowano 27 lipca 2018, 08:32 - Pt przez Tedzik, łącznie edytowano 1 raz

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post27 lipca 2018, 07:55 - Pt

Mnie nie porwała ta odsłona serii Dior Homme. Wolę słodszą, bardziej komercyjną i bardziej uwodzicielską wersję w postaci Dior Homme Intense. DHP jest dla mnie jakiś przyciężki, "klockowaty"; czuć pięknego irysa, ale cała kompozycja została podana z niemałą ilością skóry i oudu, które nadają kompozycji wytrawnego, niszowego powiedziałbym, charakteru. Dla mnie DHP, pomimo wsyztskich rożnic/tego, że są to niepodobne do siebie zapachy, kojarzy się z Tobacco Vanille; zapachy mają imo podobną ciężka "fakturę", która ... nie jest sexy, choć wysmakowana, nei jest pociągająca moim zdaniem, nie porywa z miejsca i jest raczej dla bardziej wyrobionych gustów a ja, prosty chopok używam perfum żeby mi się podobały, podobały się otoczeniu i kobietom. :mrgreen: Summa summarum, DHP jest wg mnie zapachem, który może się pdobać, nawet bardzo, ale nie jest to - w przeciwieństwie do DHI czy Dior Homme Eau for Men - zapach tak przyjemny, sexy, lekko słodki i łatwy w odbiorze.

Kopiłem flakona, przetestowałem jakimiś 2ma mililitrami i z niewielką stratą puściłem flakon w świat. A za kaskę ze sprzedanego DHP ja już wiem co kupić i - wierzcie mi - będę miał z tego 300% więcej funu, niż z tego jednego , przydrogiego jak na moją kieszeń Diorka.

Nie oceniam. Może kiedyś dorosnę, gust mi się przeinaczy itd
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

disaster3

Super Perfumaniak

Post28 lipca 2018, 07:41 - So

Jestem, bardzo podobnego zdania. DHP używam od wielkiego dzwona w okresie jesienno zimowym. Jak uda mi się raz na 1-1,5 miesiąca użyć to sukces. Ot jest bo jest, ale to ciężki kloc. Również wole DHI, mimo ze to EDP to jest zdecydowanie bardziej zwiewny jeśli tak można nazwać DHI. W stosunku do DHP to chyba można ;)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Salvin

Aktywny forumowicz

Post28 lipca 2018, 08:29 - So

E tam zaraz kloc. Po prostu jest męski w przeciwieństwie do metroseksualnego Intense :) Chociaż i w DHP pierwiastka damskiego nie brakuje.

saha07

Post28 lipca 2018, 12:56 - So

Jakby się mocno zastanowić to okazuję się że tak naprawdę użyłem DHP może ze dwa razy w życiu... trochę dziwne bo tak naprawdę zapach uważam za prawie genialny majestatyczny mocarny.Jest na wskroś męski i nie wyobrażam go sobie w innej konfiguracji. Lubię go a uświadomiłem sobie że prawie go stosuje...

Salvin

Aktywny forumowicz

Post28 lipca 2018, 13:18 - So

Ja mam flakon 2,5 roku i już ponad połowę zużyłem. To tylko perfumy, jeżeli się nam podobają i lubimy używać to nie widzę sensu, żeby dorabiać do tego jakieś specjalne okazje.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie