Teraz jest 28 października 2020, 11:37 - Śr

• Reklama

Chanel - Egoiste

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Chanel - Egoiste (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
5
3%
2 - Słaby
7
4%
3 - Przeciętny
5
3%
4 - Dobry
25
13%
5 - Bardzo dobry
64
34%
6 - Genialny
84
44%

Liczba głosów : 190

• Autor
  • Wiadomość

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Chanel - Egoiste

Post28 września 2011, 07:43 - Śr

Obrazek

Dziś klasyczny Egoista. Stuknęło mu już 20 lat. Kto by pomyślał. Niegdyś mój absolutny nr 1. Dziś jedna z rzadko używanych wód. Zapach bardzo harmonijny, o spokojnym, ale wyraźnym rozwoju na skórze. W przewadze nuty przypraw (goździk, cynamon) oraz róża, sandałowiec i wanilia. Może nie powala mnie jak niegdyś, ale wciąż go lubię i cenię.

pirath

Super Perfumaniak

Re: Chanel Egoiste

Post28 września 2011, 07:43 - Śr

rzeczywiście ma coś w sobie.... ten dyskretny urok klasycznej elegancji.... chyba zaprzyjaźnię się z nim bliżej, skoro teraz już wiem jak pachnie :)

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post28 września 2011, 07:44 - Śr

Zdecydowanie wyróżniający się zapach, nie do pomylenia z żadnym innym. Jeden z moich ulubionych.

maniek69

Aktywny forumowicz

Post28 września 2011, 07:44 - Śr

Mnie urzekł w Egoiście zapach tytoniu. Bardzo mocno wyczuwalny. Lubie ten aromat, swego czasu namiętnie wciągałem tabake :)

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post28 września 2011, 07:45 - Śr

Też ciągnąłem tabakę. Ale z żalem stwierdzam, ze w Egoiście jej nie czuję. Następnym razem powącham go pod tym kątem, bo mnie zaciekawiłeś...

maniek69

Aktywny forumowicz

Post28 września 2011, 07:45 - Śr

pierwsze co w tym zapachu poczułem to właśnie tytoń, no może drugie bo pierwsza była wanilia :)

kamolskee

Perfumaniak

Post28 września 2011, 07:46 - Śr

Pamiętam, jak po wizycie w "Złotych Tarasach" byłem oszołomiony tym, co zapamiętał mój nos z wizyty w D. Trudno mi po takim czasie (~4 lata) opisać, co wtedy czułem, ale wiedziałem, że muszę mieć chociaż 30-tkę. Do dzisiaj zachowała mi się 50-tka (zużyłem jakieś 20%) i trzymam Egoista na specjalne okazje. Nadal uważam, że jest niesamowity. Mometami przypomina mi YSL Opium, ale jest bardziej "ułożony", czuć "wyższą półkę". Pojawia się również róża, ale całość jest jedyna w swoim rodzaju... żaden inny tak nie pachnie.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post28 września 2011, 07:46 - Śr

Jakiś czas temu udało mi się w S. uzyskać próbkę tego zapachu. Pierwszy, nadgarstkowy kontakt z Egoistą nie przyniósł jednak uniesień i zachwytów. Wyraźnie wyczuwałem dominację cynamonu, który nota bene dość lubię, lecz przez cały czas nie mogłem pozbyć się skojarzenia z zapachem szarlotki. Choć to jedno z moich ulubionych ciast, to doszedłem do wniosku, że pachnieć w taki sposób raczej nie chciałbym.
Dzisiaj, zdecydowałem się na test globalny i dopiero to pozwoliło mi całkowicie docenić zalety tego zapachu. Bardzo przyjemna, elegancka, spokojna i miła woń, jak najbardziej do noszenia, może się podobać. Czuję, że mógłbym ją używać również latem, w taki deszczowy dzień jak dzisiaj i niekoniecznie na jakieś szczególne okazje. W globalnym teście, zdecydowanie lepiej wyczuwam nuty kwiatowe, choć skojarzenia kulinarne pozostały w tle. Nie jest to mocarz, nie szokuje, i arcydziełem IMO nie jest, lecz przyjemnie otula, nie strasząc nachalnością, daje radość z noszenia.

pirath

Super Perfumaniak

Post28 września 2011, 07:47 - Śr

piękny zapach ale szarlotka?
a nie czasem pączek z dziką różą?

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post28 września 2011, 07:47 - Śr

Różyczka i owszem, ale nie ta kojarząca się z nadzieniem do pączków.

belor

Post28 września 2011, 07:48 - Śr

Po teście blotterowo-nadgarstkowym przyszła kolej (dzięki uprzejmości Bendigo) na test globalny. No i niestety :( Egoista jest kolejną ofiarą mojej skóry, straszna szkoda, bo na blotterze zaprezentował się pięknie, natomiast to czym mnie uraczył po zmieszaniu z chemią skóry, to... szkoda nawet gadać. Recka w drodze.

RoQ

Super Perfumaniak

Post28 września 2011, 11:39 - Śr

Niestety, mimo najszczerszych chęci, nie potrafię dać temu zapachowi innej oceny, jak przeciętną.
Gdybym nie znał innych zapachów, może bym się troszkę pozachwycał, ale w konfrontacji choćby z Ysl L'Homme,
wypada dla mnie blado i staro. Ma w sobie jakąś nutę staroci, której nie znoszę. Całość dobija kiepska trwałość...

hanka

Post28 września 2011, 11:51 - Śr

Ja też niestety z Egoistą się nie zakumplowałam .Nie dało rady. Coś jest w tym zapachu takiego co mnie odrzuca. :(
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

RoQ

Super Perfumaniak

Post28 września 2011, 11:54 - Śr

hanka napisał(a):Ja też niestety z Egoistą się nie zakumplowałam .Nie dało rady. Coś jest w tym zapachu takiego co mnie odrzuca. :(

Pewnie nuta sygnetu i złotej bransolety...

LaFleur

Forumowicz

Post28 września 2011, 11:58 - Śr

Jeżeli mam być brutalnie szczery - żaden męski zapach od Chanel nie zwraca mojej uwagi. Nie rozumiem tego hype'u i fenomenu wokół Chanel, są dla mnie kompletnie bezłpciowe, nie mają charakteru, iskry, błysku. A kosztują sporo. Moja prywatna opinia oczywiście. :)

pirath

Super Perfumaniak

Post30 września 2011, 19:53 - Pt

IMO klasyk jest Genialny przez duże G... mocowałem się z nim okrutnie (róża) ale warto było... to niesamowicie szykowny i spektakularny zapach... dla mnie ma trudny początek, a później już tylko poezja na skórze...

robe

Post06 grudnia 2011, 13:46 - Wt

Mam swieczke zapachową opium .Pachnie świetnie a przy tym podobnie do bazy chanel egoiste.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

robe

Post06 grudnia 2011, 19:58 - Wt

Naszło mnie coś dzisiaj na Egoiste przez tą świeczkę zapachową.No użyłem sobie trochę z flakonu i na dwór z pieskiem.Gęsty i narkotyczny.Świetny zapach.Ten dostępny obecnie w S to już cień.Moja butelka ma 10 lat.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

robe

Post08 grudnia 2011, 18:48 - Cz

Potwierdziłem własnym nochem zmianę formuły Egoiste.Nowy jakby bardziej owocowy i przyjemny.Proponuję szukać flakonów sprzed 2009 roku.Tak samo Antaeusa.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

LaFleur

Forumowicz

Post09 grudnia 2011, 13:25 - Pt

A ja jestem anty-Egoista. Dla mnie jest suchy, szorstki, drażniący. Jak detergent. Żadnej róży nie czuję.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie