Teraz jest 10 grudnia 2019, 01:07 - Wt

• Reklama

Yves Saint Laurent - Kouros Eau de Sport

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Yves Saint Laurent - Kouros Eau de Sport (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
11%
5 - Bardzo dobry
7
78%
6 - Genialny
1
11%

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

Viking

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Yves Saint Laurent - Kouros Eau de Sport

Post19 czerwca 2019, 20:35 - Śr

Flakonu jeszcze nie mam, a taki kod podawał sprzedający w opisie. Riders również podaje taki format bacza w późniejszej butli, na blogu ma PA23241PP - 1992 i na to wskazują (według bloga) cyfry 2324. Czyli u mnie będą to 1192, ale nie wiem jaki tu rok będzie.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post19 czerwca 2019, 20:42 - Śr

Kurła, z 10 razy miałem palec na kup teraz tej flaszki za 380. Teraz skończy się tym, że kupię tą za pincet :(
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Luca Brazi

Forumowicz

Post19 czerwca 2019, 20:50 - Śr

Haha :D Gdzie dwóch (a pewnie i więcej) się waha... :P
Uwielbiam zapach napalmu o poranku.

Stragan: viewtopic.php?f=52&t=22149&p=563186#p563186

Bazyli

Perfumaniak

Yves Saint Laurent - Kouros Eau de Sport

Post19 czerwca 2019, 20:56 - Śr

Viking napisał(a):Ano jam to uczynił, aczkolwiek skłoniła mnie opcja "raty allegro" :D

Vikingu, nie idźcie tą drogą :D Sam rok temu w desperacji myślałem o kupnie Good Life Davidoff za 700-800zl na raty, ale jakoś zwalczyłem pokusę :p Efekt by był taki, że oprócz debetu na koncie, byłyby raty do spłacania :D

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Gentleman, Eternity, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession, Roma - Mnie się podobają zapachy, które już raz czułem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję :D

mar79

Post19 czerwca 2019, 20:59 - Śr

Viking Twój to 91r od Luca Brazi 89r
Gratulacje Panowie :D

Viking

Post19 czerwca 2019, 21:40 - Śr

Ja i tak miałem kliknąć kup teraz, a całkiem przypadkowo dostrzegłem opcję rat. Tym sposobem mam zapach, na który od dłuższego czasu się zamierzałem i nie wypstrykałem się z wolniej gotówki. Posunięcie strategiczne :lol:

Viking

Post26 czerwca 2019, 19:14 - Śr

Sport już u mnie. No taki sport to ja rozumiem, taki to ja szanuję :D
Generalnie niewiele różni się od Kourosa z początku 2000. Lata zrobiły swoje i otwarcie jest dosyć brudnawe, lekko zalatuje mokrymi kamieniami, piwnicą. Natomiast to dosyć szybko ustaje i zaraz już czuć dobrze znany mi aromat. Bardzo puchaty, słodki i nie tak ziołowy jak klasyk, za to później wyraźnie bardziej kwiatowy z doskonale wyczuwalną nutą jaśminu.
Projekcja bardzo przyzwoita, aczkolwiek delikatniejsza lekko niż mój Loreal 2016. Za to bardzo równo wybrzmiewa już kolejną godzinę bez oznak osiadania przy skórze.
Flakon dostałem w idealnym stanie, brakowało jedynie elementu okalającego spust atomizera, jednak z tym sobie poradziłem przekładając go z dosyć zdezelowanej flaszki 2010.

***Gdyby ktokolwiek z Was miał pusty flakon, to chętnie odkupię ten element***

Niestety w podsumowaniu obok radości z kolejnego flakonu wspaniałych perfum, historii, stylu bycia, jest smutek, niesmak i konsternacja. Bo dlaczego przerwano produkcję? Czy po tylu latach nikt nie zauważył jak bardzo poszukiwany jest Sport i Fraicheur? Przecież to gral na obecne czasy, kiedy ludzie nie szukają aż takich siekier. Teraz właśnie te wersje mogłyby, podobnie jak EN Sport, zyskać grono fanów.

Jak każdego pozostałego Kourosa, tego również będę używał z ogromną przyjemnością, zapewne równie sporadycznie, bo "rzal" wypsikać, ale jutro... Jutro będzie Sport i już się nie mogę doczekać. Najpierw rower, prysznic przed wejściem do biura i na parujące jeszcze ciało poleci Sport.

W ogóle to całkowicie rozumiem tu nazwę sport - ja uprawiałem i uprawiam ciężkie sporty. Były zapasy, był futbol amerykański, obecnie ciężary i właśnie taki sport to jest - ciężki, ale miły i słodki. Mój ostatni świeżak dziś trafił do Roberta, bo ja wole takie "świeżaki" ;)

mar79

Post26 czerwca 2019, 20:40 - Śr

Sport jest b. dobry lecz bliżej mu do klasyka niż FraicheurOwi i dla mnie, to on jest nad Sportem. Fraicheur Sanofi jest bardziej zwierzęcy niż klasyk po 2007r.
Wiek wiekiem, to aldehydy i mech dają po nozdrzach lecz z dużo mniejszą zawartością cywety.
Jeszcze bardziej milusi i puchaty lecz dobrze ziołowy jest klasyk z tego okresu co Twój Sport.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post26 czerwca 2019, 21:37 - Śr

Mówisz, że jak lubuje się w zwierzach to celować w Fraicheur?

Wciąż mi chodzi oo głowie ten Eau de Sport za pincet a Fraicheur pewnie byłby tańszy.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Viking

Post26 czerwca 2019, 21:48 - Śr

Jako unikat warto, jako ciekawostkę również warto, natomiast jak masz go mieć do noszenia, to nie ma wielu różnic od klasycznego. Ja po prostu musiałem mieć ze zwykłego chciejstwa i zapewne Fraicheur również sobie sprawię z tego samego powodu.
Dla mnie to był zakup inwestycja. Za ileś lat będę pokazywał wnukom i będzie do tego kawał fajnej i sentymentalnej opowieści.

Dodam jeszcze, że gdyby ktoś mnie ubiegł z zakupem za 380, to bez wahania brałbym za 500. Obecnie są już tylko 2 dostępne w sprzedaży i raczej ta liczba nie wzrośnie, o ile kogoś mocno nie przyciśnie potrzeba nagła.
Poprzednia strona

Powrót do Perfumy męskie