Teraz jest 24 października 2020, 15:35 - So

• Reklama

Givenchy - Insense

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Givenchy - Insense (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
10%
5 - Bardzo dobry
5
50%
6 - Genialny
4
40%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Givenchy - Insense

Post05 sierpnia 2014, 16:49 - Wt

Pamiętam te perfumy sprzed wielu lat. Nie kupiłem nigdy, bo wówczas jakoś nie do końca mi pasowały. Potem je wycofano, a ja o nich zapomniałem. Następnie zostały reaktywowane w innym flakonie, ale nie wiem, czy są jeszcze aktualnie w ofercie.
Perfumy, o których piszę wyglądały tak:

Insense.jpg

Opis wg Fragrantiki:

Insense marki Givenchy to aromatyczno - fougere perfumy dla mężczyzn. Insense został wydany w 1993 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Daniel Moliere. Nutami głowy są aldehydy, czarna porzeczka, lawenda, mandarynka, bergamotka, cytryna i bazylia; nutami serca są magnolia, konwalia i irys; nutą bazy jest jodła.

Skład na flakonie jest nieco inny:
bazylia, mandarynka, konwalia, irys, magnolia, balsam jodłowy, wetiwer

Dość obszerną recenzję tego zapachu zamieścił na swom blogu Szef:

http://perfumowyblog.com/2010/08/29/givenchy-insense/

Ponadto o zapachu poczytać można:

http://www.fragrantica.com/perfume/Give ... e-857.html
http://www.basenotes.net/ID26120837.html

Kupiłem (uzywany, niestety) flakonik tego pachnidła na Allegro, bo w chwili obecnej to już rzadkość, a ponadto chciałem się przekonać, jak teraz będę je odbierał.
Cóż, chyba dorosłem do Insense, bo teraz znacznie bardziej mi się podobają niż kiedyś :)
W dużej części zgadzam się z opisem Fqjciora, przy czym dla mojego nosa kwiaty nie są dominujące.
Owszem, wyczuwam je w sercu zapachu, a jakieś ich powidoki ciągną się niemal do końca, ale dla mnie najbardziej charakterystyczne są liście czarnej porzeczki w otwarciu i nuta jodłowa w późniejszych fazach rozwoju.
Również co do charakteru tych perfum polemizowałbym z Szefem - dla mnie są męskie, a jeśli uniseks, to moooocno przechylony na męską stronę.
Z oceną sie wstrzymam do czasu lepszego poznania zapachu.
Na razie mogę powiedzieć, że mi się podoba - jest męsko, charakterystycznie, nietypowo dzięki tym liściom porzeczki.
Zapraszam wszystkich "znawców" zapachu do dzielenia się wrażeniami, a moda proszę o dodanie ankiety
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 06 sierpnia 2014, 13:57 - Śr przez Artplum, łącznie edytowano 1 raz
Artur

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Givenchy - Insense

Post06 sierpnia 2014, 11:07 - Śr

Brzmi zachęcająco :)
Mente et Malleo

Argentum

Post02 października 2014, 12:15 - Cz

Skład na flakonie ciekawy (jednak) - dla mnie dominuje (przez 1/3) czarna porzeczka i jej liście (brak ich na flakonie). Jodły w opór, do tego konwalia i aldehydy, które cały czas dodają "dziada". Dla mnie Insense wymiatają, użyłem ich dzisiaj pierwszy raz, ale już żałuje ich wycofania. Quorum + Enchanted Forest + Diptyque L'Ombre = Insense. To oczywiście dość abstrakcyjne równanie, jednak czuję choćby minimalny pierwiastek każdego z tych zapachów w Insense.
---
EDIT:
Dodałem słowa w nawiasie, bo pozwoliłem sobie na skrót myślowy. :D A jak wiadomo, skróty myśłowe rozumie tylko ten, który skraca.;d
Ostatnio edytowano 02 października 2014, 12:38 - Cz przez Argentum, łącznie edytowano 1 raz

agat1969

Post02 października 2014, 12:36 - Cz

Argentum napisał(a):Skład na flakonie ciekawy - dla mnie dominuje (przez 1/3) czarna porzeczka i jej liście. Jodły w opór, do tego konwalia i aldehydy, które cały czas dodają "dziada". Dla mnie Insense wymiatają, użyłem ich dzisiaj pierwszy raz, ale już żałuje ich wycofania. Quorum + Enchanted Forest + Diptyque L'Ombre = Insense. To oczywiście dość abstrakcyjne równanie, jednak czuję choćby minimalny pierwiastek każdego z tych zapachów w Insense.

Brzmi jeszcze bardziej zachęcająco
bede szukał tego zapachu
Mente et Malleo

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post02 października 2014, 23:48 - Cz

Zapach z całą pewnością warto poznać.
Jest charakterystyczny, zadziorny, trudny do pomylenia z czymkolwiek innym. Zapewne nie każdemu przypadnie do gustu, bo to nie jest przyjemniak obliczony na podobanie się wszystkim. Mnie się podoba i ma ode mnie 5
Artur

Argentum

Post03 października 2014, 09:28 - Pt

Artplum napisał(a):Zapach z całą pewnością warto poznać.
Jest charakterystyczny, zadziorny, trudny do pomylenia z czymkolwiek innym. Zapewne nie każdemu przypadnie do gustu, bo to nie jest przyjemniak obliczony na podobanie się wszystkim. Mnie się podoba i ma ode mnie 5

Ode mnie też. O jego "ciekawości" świadczy też to, że często sięgają po niego kobiety, w sumie, to naprawdę atrakcyjne połączenie nut leśnych, gdyby nie to, że gdzieś w tle pałęta się nieco mydlana nuta, to byłoby 6.

TWBolek

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post04 października 2014, 09:46 - So

Czy występuje jakieś podobieństwo do Insense Ultramarine, które bardzo lubię? Jakiś wspólny pierwiastek?

iontius

Post20 lutego 2015, 15:12 - Pt

Pierwszy raz się odzywam, więc na początek Dzień Dobry. Wiem, że odgrzebuję temat trochę przykurzony, ale zalogowałem się, żeby zadać pytanie tym, którym Givenchy Insense (ale nie ultramaryna) też przypadły do gustu. Jak już zobaczy się dno we flakoniku i chciałby się znaleźć coś choć trochę podobnego, to po co sięgnąć?

lukesho

Moderator

Post13 października 2016, 08:56 - Cz

Kupiłem flaszkę vintage z zawartością ok. 35 ml za śmieszne 25 zł, niecałe pół roku temu. Odlałem sobie piątaka i puściłem resztę dalej w świat. Wczoraj nosiłem i bardzo mi się podobał. Kwaśne liście porzeczki i dużo aldehydów. Mimo ewidentnego dziada są bardzo komfortowe. Trwałość ponad 12 godzin, projekcja przeciętna przez ok. 9 godzin. Trochę nawet żałuję, że go sprzedałem. Ciężko nie dać piątaka w ankiecie.

tornado

Post13 października 2016, 22:13 - Cz

Perfumy do których mam olbrzymi sentyment. Mają swój styl vel charakter, będąc przy tym uroczo staroświeckimi. Kwalifikuję je jako absolutny klasyk czasów minionych.

.
lukesho napisał(a):Kupiłem flaszkę vintage z zawartością ok. 35 ml za śmieszne 25 zł,

Gdzie kupowałeś? Cena śmiesznie niska, prawie za darmo

lukesho

Moderator

Post15 października 2016, 16:44 - So

Na Allegro, sprzedający nie wiedział za bardzo co sprzedaje ;)

lukesho

Moderator

Post25 stycznia 2017, 14:48 - Śr

Odświeżę trochę temat. Mój dekancik się kończy i w sumie trochę zaczyna mi go brakować. Bądź co bądź jest to unikat i myślę, że unikat, za którym warto zatęsknić. Świetne parametry i oryginalna (ale jeszcze nie dziadkowa) woń. Jakby ktoś widział w fajnej cenie, niech się nie zastanawia i kupuje.

tornado

Post26 stycznia 2017, 18:02 - Cz

Ja też z chęcią zakupiłbym flakon. Ewentualnie do podziału.
Zapach jest ... Co tam , mam do niego olbrzymi sentyment

Powrót do Perfumy męskie