Teraz jest 22 października 2020, 02:01 - Cz

• Reklama

Cerruti - 1881 Bella Notte Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Cerruti - 1881 Bella Notte Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
7%
4 - Dobry
3
20%
5 - Bardzo dobry
10
67%
6 - Genialny
1
7%

Liczba głosów : 15

• Autor
  • Wiadomość

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Cerruti - 1881 Bella Notte Man

Post19 lipca 2014, 11:59 - So

Opis za Fragrantica.pl
"1881 Bella Notte Man marki Cerruti to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, 1881 Bella Notte Man został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Cresp. Nutami głowy są lima, cytron i cytryna; nutami serca są pieprz syczuański, kardamon, kolendra, gałka muszkatołowa, cynamon, jałowiec i jaśmin; nutami bazy są cedr, paczula, wanilia i piżmo".

Mam już u siebie flakon.
Zapach bardzo trwały i myślę, że jest o wiele lepszy od swojego poprzednika.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mente et Malleo

MHW

Re: Cerruti - 1881 Bella Notte Man

Post02 października 2015, 16:40 - Pt

Czy ktoś może napisać o tym zapachu coś więcej? Na blogu napisano, że nawiązuje do kilku zapachów, jednak nie napisano do jakich.
Kocham Perfuforum!

agat1969

Post19 lutego 2016, 09:45 - Pt

Całkiem dobry zapach, może nie "wow", ale to pozycja warta poznania, a szczególnie godna polecenia do noszenia na co dzień.
Przyzwoite parametry użytkowe oraz dość dobra jakość użytych składników oraz zachęcająca cena czynią ten zapach całkiem fajną , niezobowiązującą pozycją.
Jeśli chodzi o samą kompozycję to ciepły, korzenny zapach z dość wyraźnie wyczuwalną nutą pieprzu i wanilii.
Polecam

Moja ocena 4,5/6.
Mente et Malleo

Grzejanek

Forumowicz

Post08 maja 2017, 21:30 - Pn

Bardzo lubię te perfumy. Trwałe, męskie, rozwijajace się. W bogactwie przypraw nuty leśne, jałowce, cedry i świerki, garstka wanilii, pieprzu i piżma.
https://perfumomania.wordpress.com/2015/09/02/cerruti-1881-bella-notte-man-czyli-quatroportret-przyprawowy/
Celuj w księżyc,
bo nawet jeśli nie trafisz
będziesz między gwiazdami
.

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

Post01 lipca 2017, 16:24 - So

W sumie to nie dziwi mnie fakt, że tak mało tu opinii, bo gdyby nie fakt, że kolega podsunął mi flakon do przetestowania, sam w życiu bym nie zwrócił uwagi na jakieś tam Cerruti.
Kto nie zna, powinien przetestować.
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.

charoshi

Aktywny forumowicz

Post31 sierpnia 2017, 22:00 - Cz

Daję ocenę 5.
Zapach bardzo dobry, aromatyczny i świdrujący.
Azzaro Visit zmieszane z Beckhamem Homme i otulającą, mięciutką waniliową bazą wprost z Romy Uomo. Bardzo podobny do Kenzo Jungle.
Parametry świetne, cały dzień wytrzymuje, a pod wieczór rozpieszcza bazą. Generalnie klimaty słodko-pieprzno-rozgrzewające. Flakon całkiem fajny, ciężki i solidny, a cena jeszcze lepsza.
Na zbliżające się chłodniejsze dni polecam i sam zamierzam używać często.

voytoolek

Post19 listopada 2017, 16:15 - N

Kompozycja zapachowa jak najbardziej na 4+ ale trwałość taka sobie :| zużyłem może 10 psików i właśnie przez marną trwałość zamierzam się go pozbyć...szkoda mi go ale na mnie po 3 h nikt go już nie wyczuwa na mnie....

DespicableMe

Forumowicz

Post22 stycznia 2018, 20:58 - Pn

Na mój niedoświadczony nos mówi, że to kompozycja nietypowa. Na początku mamy kardamon + dużo innych przypraw korzennych. Wpierw wydawało mi się, że jego projekcja jest malutka, ale jak po 40 minutach przywalił pieprzem syczuańskim (i to naprawdę ostrym!) to szybko zmieniłem zdanie ;) Do półtorej godziny ładnie współgrają ze sobą przyprawy korzenne z ostrością pieprzu, ale później radość obcowania z nimi znika, bo zapach się wysładza w dość duszny sposób i co gorsza zaczyna projektować jeszcze bardziej (albo mój nos tak nienawidzi paczuli, że wszędzie ją wyczuje) - robi to w krzykliwy sposób przez ponad 6-7h! Następnego dnia jego ślad też jest wyczuwalny, więc ich trwałość jest zdecydowanie bardzo duża. Pewnie jakbym nie poszedł spać to i przy 12-13 godzinie bym czuł. Nie bardzo rozumiem jak można uznać te perfumy za męskie, ale o gustach się nie dyskutuje. Osobiście zapach bardziej widzę przy zdecydowanej kobiecie.
Plus za bardzo ciekawy start i zdecydowany minus za dalszą, bardzo długą wspólną podróż. Im więcej zapachów testuję, tym bardziej mam ochotę oceniać na 1 wszystko, co ma paczulę , ale jak ktoś trawi ten składnik lub go nie zauważa to myślę, że może uznać ten zapach Cerruti za naprawdę udany twór. Tak więc, jakbym dał Bella Notte mniej niż 4 to bym ją niewątpliwie skrzywdził. Owa noc może i piękna, lecz przez większość czasu podczas jej obserwacji towarzyszy nam gadatliwy i natrętny kompan, który nie pozwala w pełni skupić się na jej wdzięku.
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."

Krzysztof M.

Post10 maja 2018, 14:40 - Cz

Zaskoczył mnie, ale ze wstydem przyznam, że znam od niedawna(prezent). Ulubiony z Cerrutich. Przypomina mi jakieś stare damskie pachnidło z lat 70'tych i głowię się nad tym od trzech dni, albo któraś z nowszych Walewskich i coś z Prady Amber.
Kiedyś próbowałem nie lubić Cerrutich, ale coś mnie ciągnie do nich co jakiś czas.
Bella Notte nosi się bardzo przyjemnie, wyczuwalny po wielu godzinach.
Za cenę promocyjną (100zł) otrzymujemy warty swej ceny produkt.
Myślę, że dla niewybrednego nosiciela nawet wspaniały, można go uwielbiać, póki co czynię, ale 6-stki nie dostanie, czyli 4-5 w zależności od okoliczności :)

Ps.
Ha,ha piątek najwięcej.

ps1986

• Ostrzeżenia: 2

Post13 listopada 2019, 07:48 - Śr

"w końcu" zapach, którego słabe parametry mnie pokonały. O ile do tej pory wszystko trzymało na mnie bez względu na opinie o rzekomo słabych parametrach, to tutaj 100% prawdy. Szkoda, bo kompozycja świetna - a tak to żałuję, że nie kupiłem Azzaro Visit (który trzyma na mnie spokojnie dniówkę w pracy).
"Śmiem twierdzić co innego i mam ku temu mocne powody, których na razie pozwolę sobie nie ujawnić"

Powrót do Perfumy męskie