Teraz jest 23 października 2020, 08:57 - Pt

• Reklama

Chanel - Cuir de Russie

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Chanel - Cuir de Russie (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
20%
5 - Bardzo dobry
1
20%
6 - Genialny
3
60%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Chanel - Cuir de Russie

Post19 lipca 2014, 08:48 - So

"Cuir de Russie marki Chanel to skórzane perfumy dla kobiet. Cuir de Russie został wydany w 1924 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Ernest Beaux. Nutami głowy są kwiat pomarańczy, mandarynka, szałwia muszkatołowa, bergamotka i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), irys, jaśmin, wetyweria, ylang-ylang, cedr i róża; nutami bazy są skóra, ambra, wanilia, heliotrop, brzoza, tytoń i piżmo". - cytat z Fragrantica.pl

Jestem posiadaczem flakonu tych perfum i mimo, że te perfumy są dedykowane kobietom dla mnie jako faceta są absolutnie doskonałe, uwielbiam je nosić. Mogę tylko przyczepiść się co do trwałości wersji edt. Będę musiał postarać się o ekstrakt perfum.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mente et Malleo

Argentum

Re: Cuir de Russie Chanel

Post19 lipca 2014, 10:28 - So

Znam Coromandel, znam Sycomore, a na tego ostrzę sobie pazury, ale jest mega, mega niedostępny. Możesz powiedzieć o nich coś więcej?

agat1969

Re: Cuir de Russie Chanel

Post19 lipca 2014, 11:31 - So

Cóż ja mogę powiedzieć, poza tym, że wpdłem jak śliwka w kompot z tym zapachem, ostatnio znajoma mi go kupiła w Niemczech w Dusseldorfie, dostępny jest w Sephorze.
Jeśli chodzi o sam zapach, jest to zapach skóry z aldehydami i kwiatkami, ponoć podobny do Chanel nr 5, choć dla mnie podobieństwo jest nikłe, ale moja znajoma , która uzywa piątki jak powąchała Curie de Russe to stwierdziła ze podobieństwo jest duże i też ją ten zapach zachwycił i chce go mieć.
Wśród moich znajomych zdania są podzielone od zachwytów po odrazę. Ale to już coś jak zapach wywołuje takie odczucia to znaczy ze nie jest obojetny. Do pracy do biura nie będę go używał ale na wieczór na wyjścia jak najbardziej.

Tak na marginesie z butikowych Chanel polecam jeszcze Beige oraz BOIS DES ILES.

Z tych wszystkich Chanel butikowych, ktore znam najlepsza trawlosc w wersji edt ma Coromandel.
Mente et Malleo

Argentum

Re: Chanel - Cuir de Russie

Post20 lipca 2014, 15:44 - N

Kiedyś tesotwałem Bois, ludzie go do Egoisty porównują, jednak ja nie czuję powiązań. Test miałem jeden, raczej się nie powtórzy, bo w Polsce o Les Exclusive trudno.

Jadwing

Post20 lipca 2014, 16:36 - N

Agat, a jak z projekcją? Onegdaj miałam próbkę, bardzo mi się podobał ten zapach, ale zapamiętałam go jako raczej cichy i ulotny, co przy tej cenie jest dosyć przykre. Ale może to moja pamięć jest ulotna :roll:

agat1969

Post20 lipca 2014, 16:36 - N

To prawda o probki tych zapachow bardzo ciezko,
moj osobisty ranking na dzis Les Exslusuff Chanel to:
1. Curie de Russe
2. Sycomore
3. Coromandel
4. Beige
5. Bois des Iles
Mente et Malleo

Jadwing

Post20 lipca 2014, 16:54 - N

Och, o ekstrakcie Cuir de Russie to mogę sobie jedynie pomarzyć :roll:
Z wymienionych przez Ciebie nie kojarzę abym testowała Bois des Iles, poza tym z tej stawki jednak tylko Cuir mną pozamiatał (acz było to dawno, a próbka mała, więc to być może za mocne słowa).

A tak poza tym - witamy na forum :) Bardzo mnie cieszy, że się tu zjawiłeś i że dzielisz się z nami swoją wiedzą. Czekam z zapartym tchem na zdjęcie Twojej kolekcji, to musi być niezły zbiorek ;)

agat1969

Post20 lipca 2014, 17:07 - N

Mam taka przypadlosc ze nie przywiazuje uwagi do flakonow , najczesciej zbieram odlewki a jak juz mam flakon to z niego robie dla siebie odlewke a flakon puszczam w swiat , przez ostatnie trzy miesiace wyprzedalem wiekszosc flakonow, zostawilem sobie tylko pare.

uważam ze wszystkie maja projekcje wystarczającą a nawet dobra , oczywiście Coromandel wysuwa sie zdecydowanie na pierwsze miejsce jeśli chodzi o trwałość i projekcje
pozostale maja fajna projekcje ale wersje edt jak dla mnie maja nie wystarczajaca trwalosc na mojej skorze i tu caly problem,
raz dane mi bylo testowac Curie de Russe w wersji ekstraktu perfum i to byl odjazd ( super trawlosc i projekcja).

Jak dla mnie wersje edt są tylko do nacieszenia sie tymi zapachami, które wg mnie sa znakomite ale nie wystarczajace jak dla mnie do noszenia, trwają jak dla mnie za krotko.
Mente et Malleo

ewjola

Forumowicz

Post30 września 2014, 12:14 - Wt

Ja niestety nie czułam za bardzo tej skóry i odlewka poleciała dalej. Do tej pory żałuję, że się tak łatwo poddałam :?

kapłan

Post05 grudnia 2014, 20:21 - Pt

Przyjemna klasyczna, ale jednocześnie nieco pazurzasta skóra dorównująca najlepszym niszowym kompozycjom z tym składnikiem. Czuję tu z jednej strony jakby nieco przybrudzone piżma a la MKK, jest też wyraźna i niezbyt czysta skóra (jak w Lonestar Memories), ale jest również ostra, wiercąca nutka przypominająca kadzidło. Wszystko to przysypane cieniutką warstwą wykwintnego pudru. Jak na mój gust nieco zbyt wykwintnego i przekraczającego pewną granicę, której ja sam zwykle nie przekraczam. Niemniej zapach sam w sobie jest bardzo ładny.

agat1969

Post25 marca 2016, 09:13 - Pt

Nie tylko Panie mogą się nim cieszyć.
Polecam panowie przetestujcie, ponoście, a możecie się miło zaskoczyć.
Zapach ten preferuję w wersji ekstraktu perfum, która najpiękniej oddaje charakter tego pięknego szypru.
Mente et Malleo

mateuszolech

Forumowicz

Post18 stycznia 2019, 21:14 - Pt

Genialny, najlepsza skóra jak dotąd jaką poznałem ! Coś pięknego, dymny, balsamiczny, seksowny w nieco wulgarny sposób. Tom Ford... sorry, ale w tym momencie Cuir de Russie miażdży Forda z niezwykłą lekkością. Co ciekawe znam jeden zapach, bardzo zbliżony do Cuir de Russie i powstał dla Gucci w czasach Toma Forda, jest bardziej kwiatowy i rozświetlony kwiatem pomarańczy, ale podąża śladami Chanel - Gucci eau de Parfum. W obu skóra jest niezwykle subtelna, mają wspólny pierwiastek :) Jestem pod ogromnym wrażeniem i cieszę się, że cała linia zapachów Chanel w końcu jest dostępna w Polsce !

agat1969

Post18 stycznia 2019, 22:18 - Pt

Tylko ze zapach Gucii eau de parfum już wycofany z produkcji :ugeek:
Mente et Malleo

mateuszolech

Forumowicz

Post18 stycznia 2019, 22:32 - Pt

Niestety... natomiast widzę też w obu pewne podobieństwa do Shalimar, jednak Guerlain zawiera znacznie więcej wanilii.

BlueJeans

Moderator

Post18 stycznia 2019, 22:33 - Pt

Narobiliście mi ochoty :D. Muszę się w końcu zmobilizować i pojechać do stolicy na testy.

mateuszolech

Forumowicz

Post18 stycznia 2019, 23:24 - Pt

Polecam ! Bardzo fajny butik :) i jest tam chyba wszystko, w kwietniu bądź maju ma sie pojawić nowy zapach 1957.

whiteorchid

Post02 kwietnia 2019, 11:28 - Wt

Kiedyś wąchałam, genialne, ale właśnie - trudno dostępne i aktualnie nie na moją kieszeń :)

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post19 maja 2019, 12:51 - N

Edit: stalem się posiadaczem pełnego flakonu 75 ml EDT. Dalej przypomina mi Ralph Lauren Chaps, a tak poza tym potwierdzam podobieństwo z Gucci Eau de Parfum, tylko że Cuir de Russie jest mniej słodki, mam wrażenie że w Gucci jest jakaś czekolada albo praliny - nie za dużo, ale czuć.

Co do zestawienia EDT z EDP - wydaje mi się, że to ten sam zapach, tylko inaczej rozłożone są poszczególne akcenty, w EDP te akordy jakby szybciej mijają i szybciej dochodzimy do bazy. EDT rozwija się wolniej.

Trwałość - na mnie ok. 7-8 h EDT, EDP trochę dłużej. EDT ma lepszą projekcję, zwłaszcza przez pierwszą godzinę.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Skóra, którą bez skrupułów moga nosić kobiety. Imo trochę za dużo w nim aldehydów i kwiatów. Dobry zapach, przypomina mi odrobinę Ralph Lauren Chaps właśnie przez kwiaty i aldehydy. Jednak w porównaniu do Chaps Cuir de Russie jest zapachem wręcz damskim. EDT znam słabo, EDP dobrze się na mnie rozwija i dość długo leży.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

BlueJeans

Moderator

Post19 maja 2019, 13:11 - N

Marcinie, a czy te perfumy przypominają np w jakimś stopniu Knize- Ten?

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post19 maja 2019, 13:25 - N

Mam próbkę Knize Ten.

Wg mnie nie. To zupełnie inna skóra.

Knize Ten to "rough&tumble leather" z elementami smarów silnikowych, zużytego oleju itp. Czuję też kastoreum.

Cuir de Russie ma ten sznyt Chanel - tzn. kwiatowe otoczenie i miękkie drewno. Sama skóra jest trochę zadziorna (nie wiem, czy w składzie jest brzoza z tym sławnym "birch tar" - trochę czuję więc myślę że tak), ale zupełnie brak tam elementów animalnych.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Powrót do Perfumy damskie