Teraz jest 31 października 2020, 16:06 - So

• Reklama

Giorgio Armani - Code Ice

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Giorgio Armani - Code Ice (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
67%
4 - Dobry
1
33%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Giorgio Armani - Code Ice

Post10 lipca 2014, 13:43 - Cz

Obrazek

Code Ice - Giorgio Armani

Premiera; 2014
Twórca; Alberto Morillas
Rodzina; aromatyczna

Nuty
N.G.; mięta, cytryna, imbir
N.S.; lawenda, geranium
N.B.; nuty drzewne

Code Ice, czyli kolejny flanker bestsellerowego Code sprzed dziesięciu lat, zamknięty - bo inaczej przecież być nie może - w charakterystycznym, walcowatym flakonie. Rzut oka na oficjalne nuty nie napawa optymizmem, ale pierwsze naniesienie zapachu na skórę pozytywnie weryfikuje podszyte pesymizmem przewidywania. Pierwsze minuty trwania Code Ice na skórze to przede wszystkim żywe i zaskakująco naturalne ujęcie imbiru podrasowanego świeżą nutą mięty i lekko kwaśną cytrusową nutką. Na tym etapie zapach rzeczywiście ma pewien pierwiastek " lodowy " ( myślę, że prawdopodobnie zastosowano w tym przypadku calone, dające dające efekt tej specyficznej, zimnej i ozonowej świeżości ), jednak wraz z mijającymi minutami stopniowo zrzuca te sportowe przebranie. Pojawia się mocny cytat z pierwotnego Code, ale przeniknięty na wskroś akordem imbirowo-miętowym z otwarcia. Jest więc Code Ice taką swoistą hybrydą i w tym kontekście nazwa wydaje się być bardzo adekwatna do zawartości flakonu. Inna sprawa, że estetyka w jakiej porusza się Code Ice jest niespecjalnie wyrafinowana, a co gorsze jest to estetyka bardzo licznie w mainstreamie reprezentowana. Code Ice wyróżnia się jednak dobrymi parametrami użytkowymi ( trwa na skórze nawet 8 godzin przy zaskakująco dobrej projekcji ), a jego brzmienie zdaje się być bardziej naturalne od zdominowanej przez syntetyczne akordy ozonowe i sztuczne piżma konkurencji. Przy odpowiedniej promocji Code Ice bez wątpienia ma szansę stać się bestsellerem, bo z racji swego charakteru powinien trawić w gusta szerokiej klienteli, lubującej się w tego typu zapachach. Ale konkurencja jest tutaj olbrzymia, więc równie dobrze Code Ice może przepaść w masie podobnych - najczęściej gorszych pod względem warsztatowym - zapachów.
Moja ocena Code Ice w powyższej ankiecie; "4".
Ostatnio edytowano 21 stycznia 2015, 20:36 - Śr przez Cookie13, łącznie edytowano 1 raz

Ofis

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Giorgio Armani - Code Ice

Post10 lipca 2014, 14:52 - Cz

Ja nie wierzę, że znajdzie klientów na rynku. Od edycji Ice oczekuję jeszcze bardziej orzeźwiającej odsłony zapachu niż prezentowanego w wersjach Sport [schemat się zazwyczaj powtarza 1. zapach X 2(a i b). zapach X Intense lub Light/Sport/Fraiche 3. zapach X jeszcze inne pomysły np. Ice, Oud itd].
Gdyby grupie osób zawiązać oczy i zapytać o wrażenia związane z zapachem to raczej nikt nie powiedziałby - lodowy. Jeśli znalazłby się w grupie ktoś troszkę "owąchany" to powiedziałby - Armani Code.
Taka ciut lżejsza wersja podstawowego, bez wchodzenia w szczegóły czy testy ręka w rękę.
Jeśli Ultimate, który chyba miał być mocniejszy od klasyka nie robi kariery, to słabszej wersji będzie jeszcze gorzej.
Wystarczy poczytać posty [abstrahuje od próśb o pomoc nowych userów], mało kto woli zapachy poreformulacyjne, bo na ogół są słabsze. :)
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post11 lipca 2014, 12:16 - Pt

Ofis napisał(a):Ja nie wierzę, że znajdzie klientów na rynku. Od edycji Ice oczekuję jeszcze bardziej orzeźwiającej odsłony zapachu niż prezentowanego w wersjach Sport [schemat się zazwyczaj powtarza 1. zapach X 2(a i b). zapach X Intense lub Light/Sport/Fraiche 3. zapach X jeszcze inne pomysły np. Ice, Oud itd].
Gdyby grupie osób zawiązać oczy i zapytać o wrażenia związane z zapachem to raczej nikt nie powiedziałby - lodowy. Jeśli znalazłby się w grupie ktoś troszkę "owąchany" to powiedziałby - Armani Code.
Taka ciut lżejsza wersja podstawowego, bez wchodzenia w szczegóły czy testy ręka w rękę.
Jeśli Ultimate, który chyba miał być mocniejszy od klasyka nie robi kariery, to słabszej wersji będzie jeszcze gorzej.
Wystarczy poczytać posty [abstrahuje od próśb o pomoc nowych userów], mało kto woli zapachy poreformulacyjne, bo na ogół są słabsze. :)

Rzeczywiście jest to bardzo prawdopodobne. Dlatego pisalem, że Code Ice może przepaść w gąszczu podobnych zapachów konkurencji. Jedyną nadzieją dla niego na rynkowy sukces, może być tylko nachalne wręcz lansowanie go w perfumeriach ( bo telewizyjny spot reklamowy już hula ).

krzysiekkj

Forumowicz

Post15 lipca 2014, 20:20 - Wt

Testowałem dzisiaj z próbki. Jest gorąco, więc pora na taki zapach jak najbardziej. Spryskałem się nim około godziny 17, aktualnie nie czuję już nic, nawet bazy. Sam zapach, to Code + taka słodka mięta bardziej z czekoladek z likierem miętowym aniżeli z ogródka. To nie jest taka mięta jak w Roadsterze. Gdyby taka była, to mogłoby mieć sens a tak mamy kolejne spaprane Code. Już lepiej nalalilbyzwykłego Code do tej butelki, bo fajnie prezentuje się to srebro. ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post16 lipca 2014, 12:24 - Śr

krzysiekkj napisał(a):Testowałem dzisiaj z próbki. Jest gorąco, więc pora na taki zapach jak najbardziej. Spryskałem się nim około godziny 17, aktualnie nie czuję już nic, nawet bazy. Sam zapach, to Code + taka słodka mięta bardziej z czekoladek z likierem miętowym aniżeli z ogródka. To nie jest taka mięta jak w Roadsterze. Gdyby taka była, to mogłoby mieć sens a tak mamy kolejne spaprane Code. Już lepiej nalalilbyzwykłego Code do tej butelki, bo fajnie prezentuje się to srebro. ;)

Takie ujęcie mięty także ma sens. Bardziej pasuje do gęstej faktury Code Ice, nawiązującej przecież do " oliwności " pierwotnego Code. Roadster jest zapachem zdecydowanie zwiewniejszym aniżeli Code Ice, który wbrew pozorom ma nieco cięższe brzmienie od klasycznie rozumianych świeżaków.

krzysiekkj

Forumowicz

Post16 lipca 2014, 19:28 - Śr

Też prawda.
Nazwa "Ice" jest tu myląca.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post18 lipca 2014, 11:43 - Pt

krzysiekkj napisał(a):Też prawda.
Nazwa "Ice" jest tu myląca.

Istotnie jest pewnym nadużyciem, gdyż w późniejszych fazach rozwoju ten zapach wcale nie jest " lodowy ".

Ludovi9

Forumowicz

Post21 stycznia 2015, 20:31 - Śr

Jak dla mnie Code Ice to tylko nieznacznie zmodyfikowana wersja Code, ubrana w szary, a nie czarny flakon. Zapewne dlatego jest obecnie w Sephorze na 3 miejscu w kategorii najczęściej kupowanych... ;)

Powrót do Perfumy męskie