Teraz jest 25 października 2020, 22:37 - N

• Reklama

Givenchy - Play Intense

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Givenchy - Play Intense (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
6%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
7
41%
5 - Bardzo dobry
7
41%
6 - Genialny
2
12%

Liczba głosów : 17

• Autor
  • Wiadomość

Danziger

Aktywny forumowicz

Givenchy - Play Intense

Post23 czerwca 2014, 23:50 - Pn

Ciekawa i moim zdaniem niedoceniona pozycja.

Givenchy Play Intense został wydany w 2008 roku.
Autorami są: Emilie (Bevierre) Coppermann i Lucas Sieuzac.

Fantastycznie otulający, balsamiczny i ciepły zapach. Idealny na chłodniejsze, pochmurne dni.
Mieszanka delikatnej kawy, tonki, subtelnego pieprzu oraz mandarynki.
Wyczuwa się w nim miodową, nienachalną słodycz znaną z Gucci PH.
Pozorna liniowość jest jego atutem. Bardzo zyskuje po 1-2 godzin od aplikacji.
Obrazek

Flakon zupełnie nie oddaje charakteru zapachu i to jedyne do czego można się przyczepić.
Projekcja raczej umiarkowana. Trwałość bardzo dobra, co najmniej 8 godzin.

głowa: bergamotka i mandarynka
serce: amyris, różowy pieprz i kawa
baza: wetyweria, francuskie labdanum, paczula i fasolka tonka.

kubanczyk

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Givenchy - Play Intense

Post24 czerwca 2014, 00:04 - Wt

Według mnie to brat blizniak Rochasa
viewtopic.php?f=52&t=31496- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 czerwca 2014, 08:22 - Wt

Według mnie z Rochasem nie mają praktycznie nic wspólnego - nie wyczuwam w Play lawendy, w Rochas jest jej od groma, a to ona stanowi o całkowitym odbiorze Rochasa. Rochas jest lawendowo-chropowaty, Play jest ciepły, liniowy i całkowicie płaski. I tego i tego średnio lubię, więc oceny wystawiał nie będę. Niegdyś Play rządziło na mojej liście chciejstw, ale było to 5 lat temu... Świat i ludzie.;d

mich486

Forumowicz

Post24 czerwca 2014, 11:59 - Wt

Też bym go do rochasa nie porównał. rochas jest jaśniejszy w odbiorze.
Mnie się play intens o wiele bardziej z Ted Lapidus Black Soul Imperial, choć ten ma w składzie mięte której ja nie czuję.
W moim odbiorze oba zapachy są bardzo podobne.
Na mnie oba wykazały się bardzo dobrymi parametrami, zwłaszcza projekcja była wręcz miażdżąca.

nowy48

Forumowicz

Post05 stycznia 2015, 15:26 - Pn

chyba kolejne zmiany givenchy przygotowało. Pod młotkiem Play intense.Nie wiem jak sam zapach ale flakonik uległ zmianie, nie ma juz tych "trójkącików" rodem z odtwarzaczy mp3. Ciekawe czy sama kompozycja pozostała nieruszona.
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 stycznia 2015, 15:47 - Pn

nowy48 napisał(a):chyba kolejne zmiany givenchy przygotowało. Pod młotkiem Play intense.Nie wiem jak sam zapach ale flakonik uległ zmianie, nie ma juz tych "trójkącików" rodem z odtwarzaczy mp3. Ciekawe czy sama kompozycja pozostała nieruszona.

Praktyka pokazuje, że wraz ze zmianą designu flakonów ( lub elementów " szaty graficznej " ) niemal zawsze idzie także reformulacja samego zapachu. Ale może tym razem będzie inaczej ?

Peterr

Forumowicz

Post05 stycznia 2015, 20:27 - Pn

Danziger napisał(a):

Fantastycznie otulający, balsamiczny i ciepły zapach. Idealny na chłodniejsze, pochmurne dni.
Mieszanka delikatnej kawy, tonki, subtelnego pieprzu oraz mandarynki.
Wyczuwa się w nim miodową, nienachalną słodycz znaną z Gucci PH.
Pozorna liniowość jest jego atutem. Bardzo zyskuje po 1-2 godzin od aplikacji.

Lepiej bym tego nie ujął :) Niesamowicie przypomina mi zapach posłodzonego cukrem trzcinowym caffe latte. Zimą osiąga najlepsze wyniki, nie jest nachalny a na skórze utrzymuje się do 8h. Daję mu 5- ;)

lukesho

Moderator

Post17 maja 2015, 17:29 - N

Nie podszedł mi. Irytuje mnie zapach kawy połączony z jakąś nutką spalenizny drzewnej. Sprawia, że zapach zyskuje na wytrawności, co niekoniecznie mi pasuje. Wolę Rochas Man. Parametry Play Intense również mnie nie zachwyciły, było mocno średnio, ale myślę, że to przez skąpą aplikację, bo w sumie fabryczna próbka o pojemności 1 ml na za wiele nie pozwoliła. Cieszę się jednak, że nie kupiłem flakonu za śmieszne 105 zł, bo na pewno bym go nie zużył.

xentrix

Super Perfumaniak

Post17 maja 2015, 20:45 - N

też zamówiłem próbkę fabryczną za 3,50 zł jak była wysylka w e-gl po 1 zł . Tak wiec dzis go nosze testowo na przedramieniu. A jak wrażenia ? Nie jest źle ale szału tez nie ma. W otwarciu da sie wyczuć troche cytrusów. Jednak początek to chyba najsłabszy element zapachu a to za sprawą syntetyczności jaką da się w otwarciu wyczuć. Dramatu nie ma ale jednak może to nieco przeszkadzać.Jednak im dalej tym lepiej.Cytrusy odchodzą a pierwsze skrzypce zaczyna odgrywać kawa ale w wersji łągodnej, nie jest to aromat taki jak kawa po zmieleniu ziaren.Bardziej jakas latte/cappucino czy cos w tym stylu.Klimaty Rochasa Man,Jordana. Olfaktorycznej ekstrawagancji tutaj nie uświadczymy.Przeciętnemu użytkownikowi sie spodoba. Z kolei "perfumoholik" bedzie poszukiwał czegos bardziej ambitnego.Osobiscie uważam ,ze to dobry zapach.W cenie 105 zl w jakiej był myślę wart zakupu. Była to jednak cena okazyjna. Normalna to 160-170 zł a to juz za dużo jak na te pachnidło. Co do parametrów to sie nie wypowiem,bo zbyt mało mam na testy.Wydaje sie jednak ,ze projekcja jest przeciętna. Mały dekancik bym z checią przygarnął,tak by móc go bliżej poznać.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

PachnącyMariusz

Aktywny forumowicz

Post22 grudnia 2017, 10:16 - Pt

Bardzo lubię ten zapach. Jest lekko gourmandowy ale nie jest nachalny ani mdlący. Parametry użytkowe przeciętne na mojej skórze, dlatego noszę dekant przy sobie podczas kiedy go używam. Kawowo, czekoladowo, drzewny tak mogę go określić.

Leszczu

Forumowicz

Post08 marca 2020, 08:56 - N

Oceniłem na 4. Poznałem ten zapach w 2014. Od razu mi przypadł do gustu. Bardzo przyjemnie podana kawa. Parametry też były przyzwoite. Szkoda że obecnie wycofany a ceny sięgają 300 zł wzwyż. Porównywany z Rochasem, ale moim zdaniem bardziej charakterny i nie męczący nosa.

Mirx

Perfumaniak

Post03 września 2020, 17:50 - Cz

Naprawdę jestem w szoku, że to tak fajny zapach. Poznałem kiedyś wersję zwyczajną, która jakoś mnie nie zachwyciła, natomiast, Intense jest naprawdę bardzo dobra. W odróżnieniu od przedmówców, nie uważam kawy za dominującą nutę. Wyczuwam, tak, ale zdecydowanie słabiej niż labdanum. To ciepły, drzewny zapach z pazurem, który pozbawia kompozycji mdlącego charakteru. Trwałość jest bardzo bardzo dobra, całodzienna, z przyzwoitą projekcją. Po pracy wpadł komplement od żony. Ode mnie w ankiecie leci piątka.

Rozglądam się za "playerem" w sensownej cenie.

xentrix

Super Perfumaniak

Post19 września 2020, 10:52 - So

Kiedyś opisywałem go na podstawie próbki, później miałem dekant niecałe 10 ml i zdania nie zmieniam.
Zapach w cenie 100-120 zł ok ale kompletnie nie rozumiem szalu jaki ostatnio na ten zapach panuje w cenie 240 zł. Sorry...
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Mirx

Perfumaniak

Post19 września 2020, 10:56 - So

Właśnie! To nie jest zapach za 250 zł! Napisałem wcześniej o sensownej cenie, ale miałem na myśli coś w okolicach 120-140 zł. Dla przykładu taki Joop! Wow! Intense rozkłada Givenchy Play Intense na łopatki.

plq

Aktywny forumowicz

Post19 września 2020, 11:10 - So

Jeśli chodzi o kawowe klimaty to polecam MJ Legend... Mniej irytuje swoją syntetycznością niż bohater wątku... :)

Mirx

Perfumaniak

plq

Aktywny forumowicz

Post19 września 2020, 11:29 - So

Nigdzie nie napisałem że to kawowy zapach... ;) Chociaż użytkownicy Fragrantiki wiedzą lepiej od nas... 8-) A że syntetyczny słodziak to się zgodzę... :mrgreen:

Johnay

Forumowicz

Post19 września 2020, 11:51 - So

plq napisał(a):Jeśli chodzi o kawowe klimaty to polecam MJ Legend... Mniej irytuje swoją syntetycznością niż bohater wątku... :)

MJ Legend nie do dostania. Natomiast alternatywą jest okrojony z parametrów Rochas, który na mnie przy większej aplikacji sprawuje się przyzwoicie. No i zapach za połowę wspomnianej ceny :)

Powrót do Perfumy męskie