Teraz jest 20 października 2020, 20:45 - Wt

• Reklama

Dior - Patchouli Imperial

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Patchouli Imperial (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
40%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
2
40%
6 - Genialny
1
20%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Dior - Patchouli Imperial

Post18 czerwca 2014, 19:56 - Śr

Skład: sycylijska mandarynka, kalabryjska bergamotka, liść indonezyjskiej paczuli, kolendra, cedr, drzewo sandałowe.

Twórca Francois Demachy.

Obrazek

To drugi zapach, który udało mi się poznać z tej ekskluzywnej linii perfum od Diora. Brak jej charakteru. W zasadzie to ma charakter- bardzo zachowawczy. W otwarciu kojarzę ją z damskim Mauboussin EDP. W żaden sposób nie są podobne, to jakiś składnik wodzi mnie za nos. Zresztą po kilku godzinach znów coś mnie robi w konia. Pojawia się nuta drzewna z Gucci Pour Homme. Jednakże całościowo PI jest bardzo dobrze zmieszane, tytułowa paczula nie rwie się na pierwszy plan, a kompozycja jest kremowa.
Czuć tutaj kunszt perfumiarza. Takie pomieszanie składników, by nie łatwym było ich rozróżnienie nie jest proste. Demachy poradził sobie na 6+. Kuleje wow factor, którego zapach nie ma. Patchouli Imperial jest zbyt poprawny i przegrywa choćby z (dla mnie póki co paczula referencyjna) Gentlemanem od Givenchy, który nawet w obecnej formie kładzie na łopatki Diora pod każdym względem.
Paczula od Diora ma jeden, ogromny atut: pachnie bardzo dobrze. Mimo przegięć kompozycyjnych czerpię ogromną przyjemność z noszenia tej wody. Może o to chodziło autorom, by zapach uwodził dyskretnie, powoli ale z czasem na całego. Tak samo porwał mnie Sel de Vetiver.

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Dior - Patchouli Imperial

Post21 lipca 2014, 10:48 - Pn

Miałem odlewkę tego zapachu ale pozbyłem się czym prędzej, niestety na mnie ten zapach nie wywarł pozytywnego wrażenia :oops: ,
a szkoda , bo lubię zapachy Diora.
Mente et Malleo

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post19 kwietnia 2015, 12:42 - N

Pachnąc dziś tą Paczulą utwierdzam się w przekonaniu, że wieje nudą straszną tutaj, i że flakon Patchouliful to było lepsze rozwiązanie.
Obie wody mają nowoczesne ujęcie głównego składnika. W LO wyszło to 10x lepiej. Dior se pachnie. Tak po prostu. Bez emocji.

Novella

Perfumaniak

Post21 października 2016, 13:15 - Pt

uwielbiam paczulę
uwielbiam zapach sandałowca
prawie codziennie używam kolendry/ oczywiście do potraw/
w tym wypadku nie moja bajka
ale innym może siępodobać/ jakść wyśmienita/
trwałość zupełnie w porządku
jak mówią Brytyjczycy bardzo interesujący zapach ;)

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post20 lipca 2019, 14:33 - So

Przy ostatnim zakupie w butiku dostalem miniaturkę.

Podoba mi się ta paczula, ale nie ma w sobie krzty oryginalności. Czuję bowiem idealne odwzorowanie Chanel Coromandel. Na początku półwytrawna, potem coraz bardziej się wysładza. Jest to obecna wersja, nie wiem, jak pachniała ta starsza.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex