Teraz jest 28 października 2020, 05:53 - Śr

• Reklama

Cartier - Declaration L'Eau

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Cartier - Declaration L'Eau (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
5%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
5%
4 - Dobry
15
35%
5 - Bardzo dobry
21
49%
6 - Genialny
3
7%

Liczba głosów : 43

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Cartier - Declaration L'Eau

Post17 czerwca 2014, 21:36 - Wt

Declaration L'Eau marki Cartier to aromatyczno - wodne perfumy dla mężczyzn. Zapach został wydany w 2014 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak różowy grejpfrut, różowy pieprz i cedr.

Obrazek

Flanker od Cartiera, mający zdecydowanie więcej wspólnego z wersją pierwotną aniżeli taki np. Cartier Declaration Cologne. Czuć nutę warzywną obecną w zwykłym Declaration, lecz zapach na tyle odciążono, że śmiało można go używać w cieplejsze dni. W mocno gorące raczej nie zaryzykowałbym. Fani podstawowej wersji powinni być zadowoleni. Na razie nie używałem globalnie, zatem parametrów póki co nie oceniam. Zaznaczę tylko, że dla mojego nosa podobieństwo do Hermes Terre Eau Tres Fraiche jest dość naciągane i w zasadzie ogranicza się do jednej nuty - grejpfruta. Może w kolejnych testach podobieństwo będzie bardziej zauważalne, zobaczymy.

Heniek

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Cartier - Declaration L'Eau

Post17 czerwca 2014, 22:21 - Wt

Czy jest już dostępny w D. czy też powyższą wypowiedź opierasz o zdobytą próbkę/dekant?

lukesho

Moderator

Post17 czerwca 2014, 22:33 - Wt

Heniek napisał(a):Czy jest już dostępny w D. czy też powyższą wypowiedź opierasz o zdobytą próbkę/dekant?

Dekant z rozbiórki. Jak z dostępnością w perfumeriach - nie mam zielonego pojęcia.

blazej

Aktywny forumowicz

Post17 czerwca 2014, 22:44 - Wt

Póki co, testując na nadgarstku, wydał mi się bardzo gorzki, nie wiem dlaczego. Zgadzam się z większym podobieństwiem do oryginału, niż w Cologne. Trzeba będzie przetestować globalnie.

lukas89

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Declaration L'Eau

Post23 lipca 2014, 13:18 - Śr

testowalem go dzis dla mnie jest prawie ze identyczny jak hermes eau tres fraiche :o

MrMole

Aktywny forumowicz

Post23 lipca 2014, 13:56 - Śr

Testowałem bloterowo w D w Złotych Tarsach. Nie mogłem oderwać nosa, przepięknie ten grejpfrut pachnie. Po zaaplikowaniu na skórę pachniał jeszcze piękniej. Nigdy nie byłem fanem Deklaracji oraz jej flankerów - ale ten gruuubo przerósł moje oczekiwania. Zapach typowo na lato, myślę, że przy temperaturach w okolicach ~25 stopni zagra najpiękniej. Z racji wykonania tylko testu nadgarstkowego nie oceniam wartości użytkowych.
Fanom ciężkich kompozycji na pewno nie przypadnie do gustu, ale takim klientom jak ja czyli lubiącym łatwe i proste kompozycje może się podobać.
Całej flaszki nie kupię na pewno, ale w dekant będę musiał się uzbroić. ;)
Moim zdaniem zdecydowanie lepsza propozycja niż jakieś Hugo Bossy, Lacosty (Style in Play jest nawet ok, ale trwa na mnie godzine i znika)...

Dodam, że Azzaro Chrome Summer (również grepfrutowy świeżak) nie dorasta tej Deklaracji do pięt. :mrgreen:

aleksander

Super Perfumaniak

Post23 lipca 2014, 14:04 - Śr

Ostatnio grejpfrut stał się popularny.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post23 lipca 2014, 14:21 - Śr

Tak. Znaczy się methyl pamplemousse... :D

Heniek

Post23 lipca 2014, 14:25 - Śr

Ktoś porównywał L'Eau i Hermesa Eau Tres Fraiche może? Widzę, że na Fragrantice są do siebie porównywane...

aleksander

Super Perfumaniak

Post23 lipca 2014, 14:49 - Śr

fqjcior napisał(a):Znaczy się methyl pamplemousse...
O choinka, muszę poczytać.

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post23 lipca 2014, 14:59 - Śr

Po pierwszym teście Declation L'Eau też je razem ze sobą zestawiłem.Ale po kolejnych użyciach CARTiER'a te podobieństwa nieco się rozmywają.Choć IMO,to zapachy zdecydowanie z tej wysokiej cytrusowej półki.I świetne na upalne lato.

W Terre Eau Tres Fraiche otwarcie,to mix cytrusowo-wodny,natomiast w Declaration L'Eau wstęp,to zdecydowanie gorzki grejpfrut.Z czasem da się także w tle wyczuć podobieństwo do klasycznej wersji.Mnie bardziej do gustu przypadła HERMES'owska wersja.

blazej

Aktywny forumowicz

Post23 lipca 2014, 22:05 - Śr

Dla mnie nikłe podobieństwo; Hermes słodkie cytrusy, Cartier gorzka pomarańcza.

Heniek

Post24 lipca 2014, 12:48 - Cz

Przetestowałem i niestety, dobrze nie jest.Dla mnie L'Eau to zmieszane ze sobą trzy Deklaracje: klasyczna, Essence i Cologne, przy czym czuję zdecydowaną przewagę Cologne nad pozostałymi. Proporcje określiłbym jakoś tak: Cologne 80%, klasyk 10% i Essence 10%.

Jako, że kompletnie nie robi to na mnie wrażenia, zastanawiam nad się nad ocenami DNO lub słaby. Wyżej nie będzie.

maruz

Perfumaniak

Post24 lipca 2014, 13:09 - Cz

Jeżeli dany zapach nie wywołuje u Ciebie Heniek vel Marciu żadnego wrażenia, to od razu musi być to produkt fatalny lub słaby?

Czegoś nie kumam.

Rozumiem, że przed właśnie podjętą przez Ciebie opinią, przetestowałeś globalnie przynajmniej kilkakrotnie tę kompozycję, by wyrobić sobie o niej zdanie i własną ocenę?! Ciekawe ile dni trwały testy :D

Heniek

Post24 lipca 2014, 13:56 - Cz

Nie wiem o czym mówisz człowieku. Testowałem na tyle dokładnie i tyle razy ile trzeba, by móc sobie wyrobić opinię.

Tak się składa, że każdy wyraża swoje subiektywne zdanie, opinię. Zrobiłem to, a Ty na mnie od razu naskakujesz, że jestem kimś innym. Dowody poproszę.

I nie jestem żaden vel. Ja to ja.

maruz

Perfumaniak

Post24 lipca 2014, 14:19 - Cz

Nie zamierzam wdawać się z Tobą w dyskusje.
Pogrążasz się i tyle.

PS. Jeśli dla Ciebie niebieska Deklaracja to dno, to gratuluję gustu. Ale przecież to Twój gust i Twoja opinia...i co mi do tego.

Przetestuj globalnie l'eau to zmienisz zdanie. Chyba, że nie lubisz klasyka - ale to już inna kwestia.

krzysiekkj

Forumowicz

Post24 lipca 2014, 14:21 - Cz

Testowałem, bardzo gorzki zapach, czuć kmin, jak w klasyku, a przynajmniej głowa tak się układa na mojej skórze. Nie odpowiada mi to, więc nie dokonam zakupu, ale fani pierwotnej wersji powinni sprawdzić.

Heniek

Post24 lipca 2014, 16:01 - Cz

maruz napisał(a):Nie zamierzam wdawać się z Tobą w dyskusje.
Pogrążasz się i tyle.

PS. Jeśli dla Ciebie niebieska Deklaracja to dno, to gratuluję gustu. Ale przecież to Twój gust i Twoja opinia...i co mi do tego.

Przetestuj globalnie l'eau to zmienisz zdanie. Chyba, że nie lubisz klasyka - ale to już inna kwestia.

Ja się pogrążam?

Lubię klasyka, choć go noszę nie, bo do mnie nie pasuje. Essence jeszcze ujdzie, a wszystkie kolejne Deklaracje uważam za mierne. Łącznie z najnowszą.
Ostatnio edytowano 24 lipca 2014, 18:16 - Cz przez Heniek, łącznie edytowano 1 raz

MrMole

Aktywny forumowicz

Post24 lipca 2014, 18:07 - Cz

Osobiście za klasyczną wersją Deklaracji nie przepadam, ale wersja L'Eau zdecydowanie przypadła mi do gustu.
Ocenę jednak wystawie gdy ponoszę ten zapach pare dni.

nowy48

Forumowicz

Post24 lipca 2014, 18:33 - Cz

Zgadzam się ze to bardzo dobry flanker. Wyraźny grejfrut podszyty różowym pieprzem. Otwarcie bardzo zbliżone do deklaracji. Jednak w miarę upływu czasu wysladzaja się i łączy z cedrem. Przyjemny ale klasyczna deklaracja lepsza.
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie