Teraz jest 26 października 2020, 19:49 - Pn

• Reklama

Gucci - Gucci by Gucci Sport

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Gucci - Gucci by Gucci Sport (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
14%
2 - Słaby
1
7%
3 - Przeciętny
1
7%
4 - Dobry
6
43%
5 - Bardzo dobry
1
7%
6 - Genialny
3
21%

Liczba głosów : 14

• Autor
  • Wiadomość

Heniek

Bardzo aktywny forumowicz

Gucci - Gucci by Gucci Sport

Post24 maja 2014, 15:30 - So

Obrazek

Gucci by Gucci Sport marki Gucci to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Gucci by Gucci Sport został wydany w 2010 roku. Nutami głowy są grejpfrut, mandarynka i cyprys; nutami serca są kardamon, jagody jałowca i figa; nutami bazy są wetyweria, paczula i ambrette (piżmo ambrowe).

Nie znalazłem tematu o tym zapachu, jeżeli jest, to proszę o skasowanie tego.

Świeży, słodki, niestety, trąci syntetykiem (w przeciwieństwie do poprzednika - Gucci by Gucci). Trudno mi tu wyodrębnić jakiekolwiek nuty, całość zlewa się w nieco sztuczny miszmasz. Moim zdaniem dużo gorszy od GbG, ale w sieci widzę dokładnie odwrotne opinie.

Argentum

Re: Gucci - Gucci by Gucci Sport

Post24 maja 2014, 17:21 - So

Testowałem 16 maja (pamiętam, bo po maturze z chemii).
Płacz i zgrzytanie zębów... Nie dość, że matura mi nie poszła, to jeszcze takie cuś na siebie zaaplikowałem. Zapach powinien wryć mi się w pamięć i kojarzyć z maturą z chemii - nie pamiętam nic, co świadczy o mierności tej kompozycji.

Prastary_Dziad

Forumowicz

Post02 sierpnia 2015, 22:12 - N

Czy figa, obecna w zapachu wg Fragrantiki, jest mocno wyczuwalna? Czy jest mdło-proszkowa, jak w Dune Diora, czy soczysta, jak np. w Fico di Amalfi?
Ostatnio edytowano 19 grudnia 2015, 22:57 - So przez Prastary_Dziad, łącznie edytowano 2 razy

Greg

Aktywny forumowicz

Post03 sierpnia 2015, 08:42 - Pn

Ja tam figi za bardzo nie wyczuwam. Zapach jest okrutnie syntetyczny, płaski, kompletnie brak mu przestrzeni i jakiegoś motywu przewodniego. Nie intryguje, nie zaciekawia, nie opowiada żadnej historii, nie daje się zapamiętać.
Pachnie jak skóra po prysznicu i użyciu taniego żelu - jakąś tam świeżością, o której po 5 min. zapominasz.

Prastary_Dziad

Forumowicz

Post03 sierpnia 2015, 23:58 - Pn

Dzięki za odpowiedź.

No nic, początkowo trochę napaliłem się na cały flakon właśnie przez figę, ale widzę, że to ryzykowna sprawa. Cóż, trzeba będzie zorganizować sobie próbkę. Z jednej strony doceniam zdanie starszych stażem i bardziej doświadczonych forumowiczów, z drugiej popełniłem parę zakupów w ciemno, kierując się entuzjastycznymi opiniami na forum, a okazało się, że zapachy w ogóle mi nie pasowały.

Szukam czegoś w miarę świeżego, jednocześnie dość płaskiego, jednowątkowego, więc pod tym względem ten zapach mógłby się nadawać, ale zastanawia mnie ta syntetyczność. Jeśli rzeczywiście wali chemią, to lipa. No i skoro miała być figa, a jej nie ma, to podwójna lipa. No nic, może jeszcze ktoś coś dorzuci, tymczasem poszukam próbki.
Ostatnio edytowano 19 grudnia 2015, 22:58 - So przez Prastary_Dziad, łącznie edytowano 3 razy

archie.m90

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post04 sierpnia 2015, 08:10 - Wt

słabiutki jest... pachnie niczym i wszystkim - powinien stać na regale z Bruno Banani i Beckhamem.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post04 sierpnia 2015, 09:21 - Wt

Może nie jest taki całkiem zły - na tle Guilty Pour Homme i wszystkich jego flankerów oraz Made to Measure - wygląda i pachnie całkiem nieźle (przynajmniej dla mnie).

Trwałość rzeczywiście jest minusem, ale traktuję Gucci by Gucci Sport jako zapach na lato, gdzie nie wymagam 8-godzinnej (biurowej) trwałości. Gorzej, że cena nie idzie w parze z tym, co za nią dostajemy.

Czuję w nim figę zmieszaną z czymś dziwnym. Syntetyczności faktycznie jest w nim trochę, ale jak dla mnie, jest "do przełknięcia".

Wolę pierwszego Gucci by Gucci, ale jakbym na siłę musiał dobrać dla siebie trzy zapachy tej marki - to obok Pour Homme II byłyby to właśnie Gucci by Gucci i Sport. Na szczęście nie muszę :)
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

lukas89

Aktywny forumowicz

Post04 sierpnia 2015, 14:59 - Wt

Prastary_Dziad napisał(a):Dzięki za odpowiedź.

No nic, początkowo trochę napaliłem się na cały flakon właśnie przez figę, ale widzę, że to ryzykowna sprawa. Cóż, trzeba będzie zorganizować sobie próbkę. Z jednej strony doceniam zdanie starszych stażem i bardziej doświadczonych forumowiczów, z drugiej popełniłem parę zakupów w ciemno, kierując się entuzjastycznymi opiniami na forum, a okazało się, że zapachy w ogóle mi nie pasowały.

Szukam czegoś w miarę świeżego, jednocześnie dość płaskiego, jednowątkowego, więc pod tym względem ten zapach mógłby się nadawać, ale zastanawia mnie ta syntetyczność. Jeśli rzeczywiście wali chemią, to lipa. No i skoro miała być figa, a jej nie ma, to podwójna lipa. No nic, może jeszcze ktoś coś dorzuci, tymczasem poszukam próbki.

ja tu czuje mix sosen świerków lasu iglowego :D na mnie trwałość była dobra koło 8h :) jak takie coś Ci odpowiada to bierz w ciemno :)

Prastary_Dziad

Forumowicz

Post04 sierpnia 2015, 15:43 - Wt

Po testach stwierdzam, że niestety nie wyczuwam tu ani figi, ani lasu (a byloby to dla mnie bardzo ciekawe połączenie). Jak dla mnie jest to zapach bardzo słodki, wręcz lepki, świeżości w nim nie dostrzegam, a tego można chyba się było spodziewać po Sporcie. Choć pachnie inaczej niż Invictus, to dla mojego nosa jest to podobna kategoria zapachów - w tym sensie, że to bardzo słodka jednorodna mieszanina trudnych do wyłapania nut. Co nie odbiera temu zapachowi pewnego uroku. Rozumiem tych, którzy zarzucają mu, że to chemiczny ulep bez wyrazu, ale mimo tego (a może właśnie dlatego) ten Gucci może się podobać. Jakkolwiek by było, nie wyczułem w nim tego, czego w nim szukałem - możliwie rześkiego, słodko-kwaskowatego połączenia figi i cytrusów.
Ostatnio edytowano 19 grudnia 2015, 22:41 - So przez Prastary_Dziad, łącznie edytowano 3 razy

Ofis

Post04 sierpnia 2015, 21:05 - Wt

Prastary_Dziad napisał(a):
Czy ktoś, kto miał z tym zapachem, styczność, mógłby napisać coś więcej na jego temat?

Nie ma o czym pisać. :cry:
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

Barboro37

Post08 sierpnia 2016, 19:40 - Pn

Testowałem w sklepie, zapach wydał mi się ładny, dobry na lato (dałbym 3-4). Co do trwałości i projekcji to nie orientuję się bo testowałem na bloterze (szkoda było AHS na skórze :mrgreen: ). W każdym bądź razie nie głosowałem, zapach do dalszego testowania.

artik17

Forumowicz

Post27 października 2016, 20:10 - Cz

Słaby,przeciętny zapach, dla mnie zdecydowanie gorszy od wersji Made to Measure, jedynie co można pochwalić to ciekawie wykonany, masywny flakon :) zapach syntetyczny bez polotu, nie wart swojej ceny, w tej kategorii można naprawdę wybrać coś znacznie ciekawszego. :D

Uomo

Post13 czerwca 2017, 10:49 - Wt

Dla mojego nosa to mydlana rześkość a na mydło w zapachach jestem uczulony. Szkoda bo jestem fanem Gucia od lat. ;)

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post08 lipca 2017, 00:38 - So

Po pierwsze - obalam teorie jakoby było tam mydło.
Po drugie zakładam teorie jakoby była tam figa. Czuć coś splatającego się ze sobą, niestety nie wiem jak pachnie cyprys, więc zakładam sobie, że to to co czuje.
Bynajmniej nie jest źle, kompozycja ma predyspozycje do fougere lub też inaczej - świetnie spisałyby się w śródziemnomorskim klimacie

Obrazek

ale żeby nie było tyle tego dobrego, zapach ma też drugą stronę medalu - marketowość.
Jednemu się spodoba, drugiemu nie. Oceniam mimo to na 4, bo czuć że końcowy efekt miał mieć właśnie taki odcień jak we flakonie, i to jest sympatyczne.

Prastary_Dziad

Forumowicz

Post23 sierpnia 2017, 18:54 - Śr

Minęło trochę czasu, a moja opinia o tym zapachu się zmieniła. Bardzo przypadł mi do gustu. Zdecydowanie wyczuwam w nim las szpilkowy , o którym wspomniał jeden z przedmówców (na początku), a także słodkawą figę (nuta serca) i przyjemne, słodkie, ale nie ulepkowate połączenie nut drzewnych i paczuli (na końcu). Zapach wg mnie udanie łączy świeżość ze słodyczą, dzięki czemu sprawdzi się, moim zdaniem, zarówno w chłodniejszych temperaturach, jak i w upały. Minusami są trwałość (u mnie ok. 4-5 godzin) i projekcja, ale świeżaki już tak mają.

Rozumiem głosy krytyczne, bo świeżo-słodkawy charakter zapachu sprawia, że brakuje mu czegoś w rodzaju tzw. pazura – nie jest to z pewnością zapach wyrazisty – i można mu zarzucać, że jest bez wyrazu, ale ja lubię zapachy nieofensywne. Dla zrównoważenia negatywnych opinii dotyczących Gucci by Gucci Sport, które widzę tu, a także na Fragrantice, wklejam linki do recenzji Piratha i szeregu mniej lub bardziej pozytywnych recenzji na YouTube.

https://perfumomania.wordpress.com/2013 ... perfumuja/

https://www.youtube.com/watch?v=adywp8aJEVI

https://www.youtube.com/watch?v=JVfBm_ePUeo

https://www.youtube.com/watch?v=fjPphmP-lAU

Prastary_Dziad

Forumowicz

Post02 kwietnia 2020, 20:50 - Cz

Minęły blisko trzy lata od mojego poprzedniego wpisu w tym wątku. W tym czasie doszedłem do wniosku, że to moje ulubione perfumy.

Piękne - dla mojego nosa - połączenie cytrusów, jałowca i figi. Zasadniczo moje trzy ulubione nuty zebrane w jednym zapachu. Trwałość zadowalająca jak na świeżaka - 4-6 godzin, tak samo z projekcją.

Do tego przepiękny - według mnie - flakon oraz kolor cieczy.

Miałem bodaj trzy flaszki, wszystkich trzech się pozbyłem i dziś nie mam już tego Gucciego. I chyba już nie będę próbował się w niego zaopatrzyć, ponieważ wiem, że zawsze znajdę powód, żeby go nie zastosować pod pretekstem, że to zapach zasługujący na specjalną okazję.

Powrót do Perfumy męskie