Teraz jest 20 października 2020, 17:43 - Wt

• Reklama

Guerlain - Aqua Allegoria Limon Verde

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Aqua Allegoria Limon Verde (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
4%
4 - Dobry
7
25%
5 - Bardzo dobry
10
36%
6 - Genialny
10
36%

Liczba głosów : 28

• Autor
  • Wiadomość

Ukasz

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Guerlain - Aqua Allegoria Limon Verde

Post12 maja 2014, 18:30 - Pn

Obrazek

Moje wrażenia: W otwarciu fajnie odwzorowana skórka z limonki potem trochę kwiatu limonki + liść figi oraz trawiaste nuty. Ogólne wrażenie całości to trochę kremowe, białe kwiaty na zielonej bazie.
Zapach ma coś z Herba Fresca. Bardzo słaba projekcja i nie odrywa się od skóry.

Po krótkiej chwili limonka miesza się z całością w taki sposób, że trzeba jej szukać :)
Mam u siebie na oknie limonkę i zapach jej kwiatów jest dość uderzający i ciężki chociaż jasny.

Tutaj ten zapach jest świetnie zrównoważony i bardziej mydlany. Higieniczny i czysty :)
Moim zdaniem zdecydowanie po damskiej stronie.

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Re: Guerlain Aqua Allegoria Limon Verde

Post12 maja 2014, 19:13 - Pn

Mocno mnie ten zapach intryguje, już kilka razy do niego podchodziłam.
Nuta figi kojarzy mi się z mlecznym, słodkawym i bardzo dojrzałym owocem, a nie z zielonym liściem.
Coś ma z Herba Fresca, ale nie jest tak orzeźwiająco świeży i zielny...
Projekcja słaba, to fakt, ale jak na Allegorię to bardzo trwały.
Wg mnie unisex.

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 maja 2014, 19:20 - Pn

Czy to wersja limitowana?

Ukasz

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post12 maja 2014, 20:45 - Pn

Na kilku stronach widziałem opis, że jest to limitowana edycja. Natomiast nie mam pewności. Z tego co zauważyłem to w przypadku tej serii wiele razy wycofywano alegorie ze sprzedaży. Tutti Kiwi, Grosellina, Lemon Fresca itp.

A niektóre się ostały, pewnie zależy od tego jak się sprzedają :)

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post18 czerwca 2014, 23:03 - Śr

Dzisiaj dostałem odlewkę od Kolegi Centera i niezwłocznie przystąpiłem do testów.
Otwarcie jest cytrusowe, świeże i donośne. Czuć tytułową limonkę, ale nie tylko. Wg mnie jest tam jeszcze mandarynka i nuta grapefruitowa, choć limonka dominuje. Mam wrażenie że otwarcie jest kwaskowe i gorzkawe, a w miarę upływu czasu ktoś posypuje te cytrusy cukrem. Nie wykluczam, że to cukier trzcinowy, albo i sama trzcina cukrowa, którą podaja w składzie. No i nuta owocowa. Wyraźny słodkawy owoc. Czy to figa? Pewnie tak, ale chyba bym sam na to nie wpadł. Zresztą, za krótko obcowałem z zapachem i mam za małe doswiadczenie, żeby tak od razu wszelkie nuty wychwytywać :D
Co by to nie było - efekt jest bardzo przyjemny. Skrzyżowanie świeżaka ze słodziakiem. Zapach pogodny, optymistyczny, niekontrowersyjny. Brzmi bardzo naturalnie i dosyć elegancko.
Podoba mi się, ale do oceny jeszcze daleka droga.
Zapach klasyfikowany jako uniseks, ale coś mi się wydaje, że w damska stronę przechylony
Artur

Center

Post19 czerwca 2014, 07:04 - Cz

Tak to zapewne figa. Dla mnie unisex bardziej w stronę kobiecą. Zdecydowanie wolę figę z PRO FVMVM ROMA Ichnusa.
Mnie zbytnio L.Verde nie przypadł do gustu, spodziewałem się więcej soczystych cytrusów, ja za wiele ich nie czuję. Może ta trzcina psuje to wszystko...
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

Artplum

Sensei Perfuforum

Post19 czerwca 2014, 09:53 - Cz

Mając na uwadze nazwę, też się spodziewałem więcej cytrusów i mniej słodyczy. Byłby to wówczas bardziej świeży i bardziej męski zapach
Artur

Artplum

Sensei Perfuforum

Post19 czerwca 2014, 21:55 - Cz

Dzisiaj test globalny LV.
Przy globalnym użyciu cytrusy wyczuwam jeszcze krócej i słabiej, niż w testach nadgarstkowych. Owczem, limonka jest obecna w towarzystwie jakichś zieleni, ale zapach został zdominowany przez figę.
Przy globalnym użyciu ta figa jest bardzo wyczuwalna i nie mam już wątpliwości, co to za owoc, choć szczerze przyznaję, że gdyby nie "podpowiedź" to miałbym zagwozdkę ;)
Zapach też wydał mi się mniej odświeżający, a bardziej słodki. Trochę cięższy, niż w teście nadgarstkowym.
Myślę, że nie bardzo nadaje się na upały - może być zbyt słodko. Moim zdaniem tak do 25 stopni maksymalnie, ale wiadomo, że to rzecz gustu, a poza tym to po prostu trzeba sprawdzić :)
No i jednak potwierdził się przechył w damską stronę.
Facet może nosić ten zapach, ale na kobiecie będzie on leżał lepiej.
W czasie testu LV skojarzył mi się z Sisley L'Eau d'Ikar. Muszę przy okazji sprawdzić, czy to podobieństwo rzeczywiście występuje, czy tylko takie złudzenie
Artur

srG

Perfumaniak

Post22 czerwca 2014, 21:25 - N

Zgadzam się, prędzej bym go widział na kobiecie, ale facet też go może używać.
Najdziwniejsze jest to, że ja ewidentnie czuje kokos. Ktoś też o tym wspominał na fragrantice, ale to pewnie kwestia skóry.
Ponownych testów nie mam zamiaru robić, bo nie trawię przychodzić do D. Nigdy tam nie mogą zostawić człowieka w spokoju.
Ostatnio mi jakaś ekspedientka powiedziała, że nie pasują do mnie kadzidła, drewno sandałowe itp. :roll: poleciła mi za to coś cytrusowego :?

Na plus mogę zaliczyć trwałość. z 6-7 godzin ale przy dość cichej projekcji.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Re: Guerlain - Aqua Allegoria Limon Verde

Post22 czerwca 2014, 21:33 - N

Muszę koniecznie przetestować. Pan M. B. dal 10/10 temu zapachowi :) .

Artplum

Sensei Perfuforum

Post22 czerwca 2014, 21:45 - N

srG napisał(a):Zgadzam się, prędzej bym go widział na kobiecie, ale facet też go może używać.
Najdziwniejsze jest to, że ja ewidentnie czuje kokos. Ktoś też o tym wspominał na fragrantice, ale to pewnie kwestia skóry.
Ponownych testów nie mam zamiaru robić, bo nie trawię przychodzić do D. Nigdy tam nie mogą zostawić człowieka w spokoju.
Ostatnio mi jakaś ekspedientka powiedziała, że nie pasują do mnie kadzidła, drewno sandałowe itp. :roll: poleciła mi za to coś cytrusowego :?

Na plus mogę zaliczyć trwałość. z 6-7 godzin ale przy dość cichej projekcji.

Dopóki nie dowiedziałem się, że to figa, to też miałem skojarzenie z kokosem. Poza tym leciutka kokosowa nuta daje o sobie znać również wg mnie, więc może coś jest na rzeczy...
Ja też nie trawię, dlatego po prostu kupuję próbki. Wydatek żaden, a testujesz w spokoju.
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post26 czerwca 2014, 17:17 - Cz

Limon Verde postrzegam jako konkurencję, a zarazem alternatywę dla Batucady - L'Artisan Parfumeur. Obydwa zapachy penetrują bardzo zbliżone rejony olfaktoryczne, obydwa odwzorowywują aromat brazylijskiego drinka o wdzięcznej nazwie Caipirinha. Obydwa także są bardzo udanymi kompozycjami, ale testy typu hand-to-hand - ku mojemu zaskoczeniu zresztą - pokazują, że to Limon Verde jest zapachem ciekawszym. Co prawda to Batucada może się pochwalić lepszymi parametrami użytkowymi ( chociaż Limon Verde trwa na mojej skórze ponad 8 godzin, co przecież samo w sobie jest wynikiem dobrym ), ale to jednak zapach od Guerlain jest bardziej zniuansowany, a co najważniejsze pięknie i szalenie naturalnie wybrzmiewa w nim figa ( zielona, trawiasta, a przy tym miękka i mleczna zarazem - po prostu rarytas ! ). Nie mam wątpliwości, że Limon Verde to absolutna ekstraklasa zapachów na lato. Świetna jakość ingrediencji idzie tutaj w parze ze świetnym warsztatem perfumiarskim Thierry'ego Wassera, który po raz kolejny udowadnia, jak wszechstronnym jest " nosem ". Moja ocena w powyższej ankiecie; "5".

xentrix

Super Perfumaniak

Post13 sierpnia 2015, 19:54 - Cz

Testowałem tylko przedramieniowo i to zapach raczej nie dla mnie . Wg mnie spory przechył w strone damską . Sama kompozycja to cytrusy , białe kwiaty w kremowej otoczce nieco wysładzające się .Ciekawy zapach ale nie dla każdego. Przed zakupem flachy przetestuj.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Nabuchodonozor

Post13 sierpnia 2015, 20:51 - Cz

Zdecydowanie damski. Rzeczywiście jest lekki, przyjemny ale całą tę rześkość przysłaniają mało ciekawe kwiaty. Właśnie po zachęcających recenzjach kupiłem w super cenie flachę ... i od razu sprzedałem.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post25 lutego 2016, 14:30 - Cz

Bardzo ciekawe ujęcie świeżości. Z początku zapach jest mocno zielony, z dominującą limonką. Po czasie robi się mleczny, z wyraźnie wyczuwalną figą. Kończy się to wszystko lekko słodko, mlecznie, zielono.

Trwa długo, ale projekcja jest zachowawcza. Jakość składników bardzo dobra. Wszystko fajnie współgra ze sobą i odświeża.

Unisex, ale z przechyłem w damską stronę. Osobiście lubię je nosić i nie przeszkadza mi ich charakter.

Ode mnie 5.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post25 lutego 2016, 15:21 - Cz

Jeśli przypadło Ci do gustu Limon Verde, to koniecznie wypróbuj Eclat d'Arpege Pour Homme - Lanvin, eksplorujący z równie dobrym skutkiem podobną estetykę, ale w bardziej męskim wydaniu.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post25 lutego 2016, 15:39 - Cz

Testowałem. Nawet pisaliśmy między sobą w odpowiednim temacie. ;) I w tamtym wątku również wskazałem to podobieństwo. Jednak LV jest mleczno/zielone, a Lanvin mocno zielony z "posmakiem" figi.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post25 lutego 2016, 16:29 - Cz

A no rzeczywiście, była o tym mowa. Zatem który z obydwu zapachów oceniasz wyżej ?

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post25 lutego 2016, 20:59 - Cz

Odpowiem, jak się zrobi ciepło. Limon Verde znam, Lanvina poznałem. Do tego drugiego wrócę na wiosnę, wtedy temat powróci. ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post25 lutego 2016, 21:06 - Cz

Mi prawie od razu Eclat d'Arpege Pour Homme objawił się jako męski krewniak Limon Verde, co przyjąłem z dużym zadowoleniem, tym bardziej, że Lanvin ma lepsze parametry użytkowe.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex