Teraz jest 23 października 2020, 11:17 - Pt

• Reklama

Azzaro - Chrome Legend

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Azzaro - Chrome Legend (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
2%
2 - Słaby
2
2%
3 - Przeciętny
12
14%
4 - Dobry
34
41%
5 - Bardzo dobry
29
35%
6 - Genialny
4
5%

Liczba głosów : 83

• Autor
  • Wiadomość

Grzegorz

Super Perfumaniak

Azzaro - Chrome Legend

Post20 września 2011, 07:56 - Wt

Dzisiaj Azzaro Chrome Legend. Zapach doskonały na wiosnę - lato, z bardzo dobrą projekcją i trwałością. Owocowo-drzewny, świeży, lekko słodki. W nutach zapachowych m. in. jabłko, gorzka pomarańcza, yerba mate, mech dębowy, piżmo, ambra, drzewo cedrowe, wetiwer, bób tonka i nuty wodne. Moim zdaniem lepszy i mniej metaliczny niż jego starszy brat "Chrome".

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Re: Azzaro Chrome Legend

Post10 stycznia 2012, 15:22 - Wt

Wczoraj miałem go okazje poznać i zgadzam się zdecydowanie z tym,co napisał Grzegorz.Na początku świeża,później nieco słodko - owocowa kompozycja.Zdecydowanie wiosenny zapach.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post10 stycznia 2012, 16:03 - Wt

Odświeżyłeś ten temat na swoja zgubę... Zaraz się zacznie :lol:

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post10 stycznia 2012, 16:07 - Wt

Już się zaczęło.Zapisałem go do swojej wiosennej listy zakupowej :D No i po co było go wczoraj ruszać...:)

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post10 stycznia 2012, 16:16 - Wt

Nie o tym myślałem... Sam się zresztą pewnie zaraz przekonasz. Spójrz dyskretnie przez okno, a następnie przez wizjer, czy aby już nie idą do Ciebie z wiązką chrustu i czymś do rozniecenia ognia :lol: :lol: :lol:
Ostatnio edytowano 10 stycznia 2012, 16:26 - Wt przez Grzegorz, łącznie edytowano 1 raz

domurst

Perfumaniak

Post10 stycznia 2012, 16:22 - Wt

A to dzisiaj ksiądz po kolędzie chodzi? :lol:
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

GY

Forumowicz

Post10 stycznia 2012, 19:46 - Wt

Dam się spalić na sąsiednim stosie :)
Mimo wszystko lubię bardziej Chroma niż Legendę - młodszego brata.
Zapach może oklepany ale nadal mam do niego słabość :)
Wszystkich szukających wielkich wyzwań nie zachwyci ale jako przyjemny zapach na wiosnę jest jak najbardziej na miejscu
PS. Chrome zawsze będzie miało miejsce na mojej półce i w sercu :)

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 stycznia 2012, 14:45 - Cz

Co zrobić, taka rodzinka. Chrome brat najstarszy. Nie dość, że egoista to jeszcze ordynarny i natrętny.
Legend najbardziej udany i całkiem niebrzydki, daleko mu do bandyctwa i impertynencji.
Sport jakiś niewydarzony i cichy, do tego bez charakteru. Widać, że najmłodszy i łomotany przez rodzeństwo.
Sporta nie mam. Legend czasem nieźle mi podchodzi, dam 4. a do Chrome się nie przekonam.

Krzysztof M.

Post16 lutego 2012, 16:12 - Cz

2 tygodnie biegania, ćwiczeń i testów i wersja Sport zaczyna mi przylegać. Mimo, że najmłodszy i cichy.
I zastanawiam się? Jeśli nie krzyczy to czy nic mu się ode mnie nie należy ? :) A może tęsknota za czymś zwiewnym?
Odrębnego tematu chyba nie ma co zakładać.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post09 lipca 2012, 23:19 - Pn

Dziś mam go na sobie po raz ostatni. Kupiłem byłem flakon 125 ml po okazyjnej cenie (nie pamiętam dokładnie ile, ale w okolicach nieco ponad 100 PLN). Podoba mi się i zarazem drażni. Sprzedaję, bo za rzadko go jednak używam, odkąd mam wetywerię... A poza tym spodobał się koledze, który nie gustuje w zapachach trudniejszych.
Trwałość świetna, od rana do wieczora. projekcja też niczego sobie, bardzo dobra. Ma tę charakterystyczną nutę, nieco metaliczną, ostrą (trochę mnie drażni), może to mariaż mięty z przyprawami i jabłkiem? Owa mięta i nuty wodne nadają tej kompozycji świeżość i charakter wiosenno-letni. Zapach naprawdę nietrudny, mówiąc wprost całkiem łatwy w odbiorze, ale nie dla mnie. W ogóle wszystkie Azzaro mnie drażnią, nie pokocham tej marki... A więc żegnaj, Chrome Legend.

blueberry

Forumowicz

Post11 lipca 2012, 16:32 - Śr

Świetny na lato - fenomenalna trwałość (10 h przynajmniej) i projekcja. Jest jak orzeźwiająca herbata mrożona o smaku jabłkowym w upalny dzień. Kiedy go noszę czuję lekki chłód wokół siebie, czyli coś co w lecie jest jak najbardziej wskazane i pożądane. Uniseks dzięki przyjemnej słodyczy owoców. Daję 5 - jako wakacyjny zapach jest niezastąpiony.

Krzysztof M.

Post11 lipca 2012, 21:19 - Śr

Mnie też do niego ciągnie i nawet ,i się podobał. Szczególnie w te poranki jak nie miałem tzw. koncepcji.
Fajnie budził i nieźle komponował się z aromatem porannej kawy. Już go nie mam i trochę żałuję sprzedaży.

konradzik

Aktywny forumowicz

Re: Azzaro - Chrome Legend

Post21 października 2013, 10:12 - Pn

odgrzewam kotleta :D ale dla mnie bardzo dobry zapach :D niestety sezon na niego sie juz skonczyl :/ projekcja genialna i trwalosc. Zapach ktory kazdej mojej znajomej sie podoba :D najwiecej komplementowany zapach z mojego zbioru. Zakupiona juz 3flaszka :)

andrearan

Forumowicz

Post21 listopada 2013, 21:48 - Cz

Dziwie się, że jeszcze nie dostał żadnej 6, dla wielu osób jest lepszy od starszego brata, mniej metaliczny, "głębszy", smuklejszy, jak dla mnie również bardziej elegancki. Genialny i wg mnie najlepszy z całej rodziny Chrome od Azzaro. Wyczuwam w nim głównie liście herbaty plus bergamotkę. Świetny, ode mnie pierwsza szósteczka. :D

daeo

Forumowicz

Post13 grudnia 2013, 19:56 - Pt

Chrome Legend jest po moim teście nadgarstkowym. Jestem zauroczony. Legend jest zdecydowanie mocniejszy od klasycznego Chrome. Zdecydowanie Chrome Legend będzie stanowił mój kolejny zakup.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Odp: Azzaro - Chrome Legend

Post05 marca 2014, 18:59 - Śr

Wg mnie zapach świetny. Bardzo fajna świeżość, czuć cytrusową nutę (ale dość oryginalną, pewnie za sprawą jabłka i gorzkiej pomarańczy), herbatę i rzeczywiście jest coś w stylu takiej zimnej/metalicznej nuty, a jednocześnie można wyczuć delikatną słodycz (tonka).
Projekcja i trwałość jak na perfumy za takie pieniądze świetne, na mnie dzisiaj około 10-11h wytrzymały, z czego 2-3 ostatnie już bliskoskórnie.
Uważam że Legenda to świetny wybór na sezon wiosenno-letni, a może nawet i jesienny ;)
Polecam gorąco!
Ostatnio edytowano 29 kwietnia 2014, 10:18 - Wt przez Kiszonyogor95, łącznie edytowano 1 raz

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post09 marca 2014, 23:30 - N

Jeśli chodzi o trwałość to jak na świeżaka i to za taką cenę, ten zapach jest niesamowity... Dziś zaaplikowałem go około 10 rano a teraz po prawie 14h nadal czuję go na zgięciach łokciowych (oczywiście bliskoskórnie) ;)
Strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o wiosenno-letni zapach!

jm

Forumowicz

Post22 marca 2014, 11:20 - So

Nie jestem pewien jaką notę dać dla Chrome Legend. Jestem nieco zdziwiony ponieważ w moim odczuciu jest mało świeży, raczej słodki. Większość opinii mówi o świeżości tego zapachu, zatem czy to moje pH tak go osładza?
Co do trwałości - świetna! Od 7:30 do około 21 było zdecydowanie czuć zapach. Dopiero po wieczornym prysznicu znikł.

Dziś kolejna próba.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post22 marca 2014, 11:43 - So

Rzeczywiście jest delikatnie słodkawy, ale nie zmienia to faktu że nadal zakwalifikowałbym go do kategorii świeżych zapachów. Może jest to jeden z czynników dzięki którym jest tak trwały?

jm

Forumowicz

Post22 marca 2014, 17:40 - So

Być może. Takiej trwałości nie doświadczyłem z żadnym zapachem. Chociaż Lalique Hommage też dość długo czuć było na odzieży (ale już na skórze nie tak długo jak Legend).
Na pewno spróbuję jeszcze kilka razy z Chrome Legend zanim wystawię notę. Już raz zdarzyło mi się z resztą (Loewe 7), że pierwsze użycie po zakupieniu dało przedziwne i mylne wrażenie, że kupiłem nieoryginalny.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie