Teraz jest 22 października 2020, 03:39 - Cz

• Reklama

Acqua Di Parma Colonia Intensa Oud Eau de Cologne Concentree

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
10%
2 - Słaby
2
5%
3 - Przeciętny
2
5%
4 - Dobry
4
10%
5 - Bardzo dobry
14
35%
6 - Genialny
14
35%

Liczba głosów : 40

• Autor
  • Wiadomość

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post29 kwietnia 2014, 09:56 - Wt

Obrazek

To moje drugie zetknięcie się z marką Acqua Di Parma. Tym razem zaiskrzyło bo i klimat bliższy mojemu gustowi. Oud od ADP otwiera się dosyć intensywnie cytrusowo z surową nutą drewna w tle. Trochę to syntetyczne, trochę dziwne, ocierające się mocno o niszowe ale nadal moim zdaniem noszalnie. Wielkiej ewolucji tutaj nie doświadczymy ponieważ kompozycja jest dosyć liniowa. Jedynie w sercu dołącza delikatna słodycz, która temperuje ostrość cytrusów i drzew, a w bazie pozostaje głównie piżmowo-drzewna aura(ciężko mi jest określi, sandał, cedr, oud?), którą miałem okazję czuć w Kabul Aoud Montale. Skóra nie dominuje a jedynie daje delikatne tło. Całkiem fajny ten oud, na rozpoczęcie przygody z tym składnikiem wręcz obowiązkowy. Trwałość bardzo dobra, projekcja stonowana ale wyczuwalna bez problemu przy standardowym kontakcie. Do używania całorocznego choć letnią porą bardziej na wieczór.

Za fragrantica.pl:

Rok wydania: 2012
Nutę głowy stanowią cytrusy; (strona ADP podaje pomarańcze i Calabryjską bergamotę)
nutami serca są agar (oud), kolendra i amyris;
nutami bazy są skóra i piżmo.(strona ADP podaje drewno sandałowe, the leather scents of cedarwood-wtf?, paczula oraz piżmo)

Kilka osób załapało się na odlewki więc czekam na kolejne opinie.

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Acqua Di Parma Colonia Intensa Oud Eau de Cologne Concen

Post22 lipca 2014, 08:09 - Wt

Zapach ten poznałem zimą i już mnie wtedy zauroczył, to taki przyjemny oud w pomieszaniu z wodą kolońską, bardzo fajnie teraz się nosi, uzywam go też na dzień nie tylko wieczorem
ode mnie dostaje zasłużoną 5.
Mente et Malleo

nowy48

Forumowicz

Post25 lipca 2014, 07:51 - Pt

Ta "colonia" to póki co najlepszy oud jakiego poznałem. Wszystkie składniki współgrają ze sobą znakomicie. Wg mnie to zupełnie inny zapach niż pozostałe z rodziny ADP colonia - mniej cytrusowy mocno skórzany no i ten oud w połączeniu z amyrisem(wcześniej nie znałem tego skladnika) coś pieknego. Szkoda ze trudno go zdobyc ale jeśli się uda wart każdych pieniędzy w granicach rozsądku. ;)
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

czupakabra

Post25 lipca 2014, 07:58 - Pt

Wszystko się rozbija o te "granice" rozsądku ;)

czupakabra

Post20 listopada 2015, 14:29 - Pt

Ostatnio zauważyłem że zapach ten ma dwie różne etykiety na flakonie (a przynajmniej takie zdjęcia można znaleźć w sieci). Na jednym pod napisem Acqua di Parma widnieje napis Colonia, na innych zaś Colonia Intensa.
Wiecie może co jest tego powodem?

raffde

Aktywny forumowicz

Post09 maja 2016, 15:18 - Pn

Może ten wątek Ci pomoże
http://www.basenotes.net/threads/402528 ... ost3452080

W skrócie. Twierdzą ,że tylko opakowanie się zmieniło ( zniknął napis Intensa ) a zawartość pozostała taka sama.

czupakabra

Post09 maja 2016, 21:54 - Pn

Dzięki bardzo.

wahoo

Perfumaniak

Post21 lutego 2017, 22:17 - Wt

Kolejna świetna, choć ustępująca trochę młodszej siostrze Colonia Leather, "kolońska" Acqua di Parma.
Na mojej skórze dość szybko się wysładza, nabiera wręcz lekko kwiatowego charakteru. W pierwszej chwili byłem rozczarowany takim obrotem sprawy, bo ten koloński oud z otwarcia jest naprawdę świetny, ale z czasem idzie się do tego przyzwyczaić. Wystarczyła lekka zmiana perspektywy i oczekiwań. To nie jest tak cutrusowe ujęcie oudu jak przedstawiono skórę w Colonia Leather. Tym niemniej Colonia Oud to bardzo przystępne i noszalne perfumy.
Parametry, znając już Colonia Leather, trochę rozczarowują, ale 8h to i tak niezły wynik.
5-/6

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post18 marca 2017, 06:40 - So

na dzień dobry proszę o dodanie do katalogu.
Kwestią wyjaśnienia występują dwie nazwy Intensa Oud i Oud to jedno i to samo na początku wydawali pod tą pierwszą, ktośto tam u nich przemyślał i został zam Oud.
Autor kompozycji,co prawda niepodpisany ale w kuluarach mówi się o Francois Demachy, jako głownym nadzorującym/zatwierdzającym od pewnego czasu wszystkie zapachy od AdP (np. Leather czy Colonia Club).

Więc tak to taki Oud podobny (wg mnie) do M7 tylko bardziej noszalny, nie potrafię znalźć w pamięci zapachowej nic bliższego. Szkoda, liczyłem że będize bliżej mega przyjemnego, niemalże mainstremowego TF Oud wood i sie przeliczyłem (a może i dobrze, że trzymają taki kierunek nie "pod publiczkę"). Ja M7 nie lubię więc mi to nie pasuje a może nie lubię "oudu", tylko zapachy które mają w nazwie Oud ale go w nich nie czuć jak np. MFK Oud czy Creed Royal Oud ;).
Tutaj jest oud i nie mam co dotego żadnych wątpliwości. I to upierdliwie długo trwający. Trwałość bardzo dobra, wyczuwalny jeszcze po prysznicu następnego dnia, projekcja też zła nie jest bo czuję go cały czas.
Nuty wyczuwalne dla mnie to oud, amyris, skóra i nieco bergamotki na początku.
Musze nawet powiedzieć że od razu pierwszego dnia wyłapał komplement.

albinguma

Forumowicz

Post08 maja 2017, 21:26 - Pn

Ja też proszę o dodanie do katalogu :)
Już myślałem że wiosna, że cieplej i trzeba rozstawać się z oudem na jakiś czas, a tu dzisiaj pogoda majowa sobie dalej żarty stroi i zapodałem sobie znowu ADP Colonia Oud. Początek jakiś taki przyciężki deko, gdzie teoretycznie powinno być cytrusowo, czyli lżej, a mnie te kilka minut jakoś nawet można powiedzieć poddusza. Ale po tych kilku minutach zaczyna się agarowa uczta dla fanów tego typu zapachów. Z nut wyczytanych na fragrze sprawcami są amyris i kolendra połączone z agarem, ja jeszcze za cieńki Bolek jestem, żeby wyczuć poszczególne składniki ale oud czuję i podoba mi się on tu bardzo :)
Parametry jak dla mnie zadowalające, wystarczy rano zaaplikować kilka chmurek 3-4 i na cały dzień mam zapach ze sobą. Ubrania przechodzą nim dość mocno (psikam tylko na skórę), przez to projektuje kilka godzin i to nieźle. Pionę u mnie ma :)

kyloe

Post24 maja 2017, 20:12 - Śr

Bardzo przyjemny ten koloński oud. W otwarciu jest trochę taki brudno - skórzany co dość dobrze trafia w moje poczucie estetyki. Po jakimś czasie ten "brud" siada i ustępuje miejsca aromatowi amyrisa. W fazie amyrisa kończy się kolońskość tej kompozycji. Całość poza otwarciem generalnie dość mało cytrusowa, po jakimś czasie też trochę się wysładza. Oud, jak trafnie zauważył wyżej Grzegorz, podany w podobny sposób co w M7. Chwilami czuć również cechy wspólne z MFK Amyris Homme. Trwałość ok. 7-8 godzin. Zobaczymy jak się będzie rozwijać w trochę wyższych temperaturach.

benji_boy

Post17 lipca 2017, 18:10 - Pn

Jeden z moich ulubionych zapachów. Skóra i piżmo z kolendrą przy czym agar nie jest zbyt mocny co dodaje całości klasy. Lekka nuta cytrusowa, ledwo zauważalna ale tu przecież wcale nie ma być cytrusowo. ;)

Pilsner

Forumowicz

Post09 marca 2018, 20:26 - Pt

Zapach świeży, orientalny i zdecydowanie męski. Oryginalny, bo oudu nie spotyka się często "na ulicy", a jednocześnie przyjemny i niekontrowersyjny.
Zaaplikowałem 2 duże chmury na szyję i udałem się do domu. Reakcja zony była pozytywna choć nie "WOW", mówiła że jest w tym zapachu pewna kobieca słodkość - z tym się akurat nie do końca zgadzam.
Dzis mam je na sobie z małego testera w pracy i jednoznacznie podobał się koleżankom z pracy, co w przypadku wielu zapachów uwielbianych na tym forum nie jest takie oczywiste (nie lubiły ani Dior Homme Parfum, ani Terre d'Hermes, ani Encre Noire :/ ).

Podsumowując w jednym zdaniu: dla miłośników Oudu jest to pozycja obowiązkowa, dla osób, które nie lubią Oudu, ale chcą mu dać druga szansę - również pozycja obowiązkowa :)

Ode mnie 6 ! Zdecydowanie jeden z najlepszych zapachów jakie znam, odkrycie tego roku i cel najbliższych zakupów !!

Novella

Perfumaniak

Post26 czerwca 2018, 11:11 - Wt

męski zapach ale panie też chcą go nosić
włoska woda pełna gębą
w całej linii z tych co poznałem wszystkie były udane

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post22 sierpnia 2018, 20:59 - Śr

Do marki podchodziłem mocno sceptycznie, ale do testów namówił mnie (a nawet zmusił Mirx, pożyczając flakon :lol: ). Czemu tak późno poznałem ten zapach? Koloński oud? Jak to brzmi? Ale jak się okazało, w rankingu oudowych zapachów to jest ekstraklasa! Początek tak mnie urzekł, że mógłby trwać już cały czas. Liczyłem na zapach ciężkiego kalibru, a dostałem niesamowicie noszalny, zwiewny, wytrawny. Mistrzowskie połączenie (na mój nos najwyższej jakości składników) oudu i skóry z początkową domieszką nadających włoskiego sznytu cytrusów. Jestem pod wrażeniem parametrów. Trwałość spokojnie 12 h, projekcja nienachalna, ale długo dawał o sobie znać. Po dniówce w pracy, wpadł komplement, że pięknie pachnę. Jeden z nielicznych zapachów, który u mnie dostaje najwyższą ocenę.
Dziwię się, że tutaj tak cicho o nim, bo na pewno zasługuje na większy rozgłos.

mkriso

Forumowicz

Post23 sierpnia 2018, 10:14 - Cz

Dokładnie z Tobą się zgadzam.
Też po otrzymanym dekancie od kolegi Mirx zdecydowałem się na zakup flachy, z tym że czekam z noszeniem na chłodniejsze dni.
Myslę że nadchodząca jesień będzie zdecydowanie pasować
Zapach wg mnie bardzo dobry, noszalny.
Sugerowałem się recenzjami, które sugerowały go jako jeden z pierwszych do spróbowania zapachów "oudowych" i strzał w 10!

gilbert

Perfumaniak

Post31 sierpnia 2018, 16:18 - Pt

Mi Colonia Oud nie podeszła. O ile otwarcie jest bardzo fajnie - rasowy oud pełną gębą, to dalej na mojej skórze zmierza w złą stronę - takiej odlskulowej, kolońskiej wody, z ziołowymi, i wręcz nieco mydlanymi akcentami.
Nie podoba mi się to, i na małej odlewce zapewne się skończy.
Duży plus za trwałość, spokojnie ponad 10h.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post05 października 2018, 09:05 - Pt

- Czym pachniesz? :?:
- Acqua Di Parma Colonia Intensa Oud Eau de Cologne Concentree :P
- Yyyyyy..., acha. ... :?
Artur

Pilsner

Forumowicz

Post20 października 2018, 16:05 - So

Dobre !

Ja mówię po prostu Acqua di Parma Oud. Niezmiennie mój ulubiony zapach wszech czasów.

Novella

Perfumaniak

Post23 października 2018, 07:16 - Wt

może być oud Parmy
i tak większość ludzi nie wie o co chodzi :D
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie