Teraz jest 28 października 2020, 09:06 - Śr

• Reklama

Clive Christian - X for men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
5%
2 - Słaby
3
7%
3 - Przeciętny
2
5%
4 - Dobry
7
17%
5 - Bardzo dobry
7
17%
6 - Genialny
20
49%

Liczba głosów : 41

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post25 kwietnia 2014, 22:39 - Pt

Skoro nie ma dotychczas wątku o X for Men to pozwoliłem sobie takowy założyć, bo uważam, że jest to zapach zasługujący na oddzielny temat.
Lakoniczne dosyć informacje ze strony polskiego dystrybutora - Perfumerii Q:

Władczy i zmysłowy charakter tych męskich perfum jest zasługą korzenia irysa zmieszanego z suchymi, charakterystycznymi akordami przypraw: kardamonu i cynamonu.

Skład:
Nuta głowy: kardamon, różowy pieprz, bergamotka, imbir, jagody jałowca
Nuta serca: jaśmin wielkolistny, ziele angielskie, irys
Nuty bazy: cynamon, styrak, drzewo cedrowe, ambra, wetiwer, mech, wanilia

Rodzina zapachowa: szyprowo-skórzana

Nos: Geza Schoen

Data powstania: 2001

X for men.jpg

O perfumach jest sporo informacji w sieci - poniżej kilka przydatnych linków:

http://www.fragrantica.com/perfume/Cliv ... -4650.html
http://www.basenotes.net/ID26121711.html
http://www.luckyscent.com/product/58006 ... -christian
http://www.nezdeluxe.pl/2009/01/clive-c ... r-men.html
http://nosthrills.blox.pl/2008/03/Clive ... r-Men.html
http://www.orientalnoprzyprawowy.pl/rec ... x-for-men/

Osobiście miałem okazję powąchać X kiedyś tylko raz i pamiętam, że zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Dzisiaj otrzymałem próbkę do solidnych testów i z miejsca sie do testowania zabrałem ;)
Zdecydowanie za wcześnie na podsumowania - chcę najpierw dokładnie się z perfumami zapoznać.
Dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że mamy tu do czynienia z zapachem niezwykłym. Jest bogato, jest najwyższa jakość, jest harmonia i klasa. No ale w końcu to Clive Christian...
Na zakończenie posta zacytuję jeszcze zdanie jednego z recenzentów:

X for Men w każdej chwili podkreśla swoją bezkompromisową głębię. W tej kompozycji nie ma “tu i teraz”, jest “zawsze i wszędzie”. Dobrze, że sztuka perfumeryjna nie traci swoich wielkich dokonań.

Proszę o dodanie ankiety, a Koleżanki i Kolegów zapraszam do rozmów o tym zapachu
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Artur

Artplum

Sensei Perfuforum

Re: Clive Christian - X for men

Post18 maja 2014, 22:51 - N

Jak to - nikt nie zna, nie używał, nie testował? :shock: Coś mi się nie chce wierzyć...
Cóż, sam w takim razie "pociągnę temat" dzieląc się wrażeniami po kilku testach.
Wąchając te perfumy, starałem się robić to analitycznie, czyli wychwycić jak najwięcej nut, zidentyfikować jak najwięcej składników, skonfrontować moje odczucia z tym, co znawcy bez porównania bardziej doswiadczeni napisali na swoich blogach itd
Oczywiście, mógłbym teraz próbować taką analizę przedstawiać, ale przy którymś teście doszedłem do wniosku, że to po prostu nie ma sensu. Można - oczywiście - dokonywać takich analiz, bo to pouczające zajęcie, ale w przypadku perfum pokroju X lepiej po prostu cieszyć się dziełem jako całością.
A całość w wydaniu CC jest piękna i imponująca! Całe bogactwo składników jest tak dobrane i zmieszane ze sobą, że tworzy zupełnie nową jakość. Poszczególne ingrediencje przenikają się ze sobą, uzupełniają się, pojawiają i cichną, tworząc bogatą, dynamiczną, a przy tym bardzo harmonijną skórzano-przyprawowo-kwiatowo-drzewną kompozycję. Kompozycję niezwykle elegancką, wyrazistą, a jednocześnie dość subtelną. X po prostu ma klasę...
Testując te perfumy cały czas usiłowałem wyobrazić sobie ich modelowego nosiciela. Jaki jest wg mnie mężczyzna X?
Dojrzały, przystojny, dobrze zbudowany i elegancko ubrany. Zamożny, mający poczucie własnej wartości, władczy i silny, ale nie pozbawiony uczuć i swoistego ciepła. Pociągający i przyciągający, choć wcale się o to nie stara - to jakby wartości dodane do wyglądu, charakteru i statusu.
Czym zajmuje się mężczyzna X? Cóż, przez x oznacza się zwykle niewiadomą, więc nikt tak dokładnie nie wie, co robi nasz bohater. Skrywa w sobie tajemnicę, co czyni go jeszcze bardziej pociągającym....
Zastanawiałem się, kto ze znanych postaci mógłby być takim mężczyzną X. Sporo pomysłów przyszło mi do głowy, ale najtrafniejszy wydał mi się.... Batman ;)
Tyle, że nie w swoim infantylnym kostiumie, a w fazie Bruce'a Wayne'a.
Artur

Artplum

Sensei Perfuforum

Post14 września 2014, 21:23 - N

Od ostatniego mojego wpisu minęło prawie 4 miesiące. Przez ten czas "dorobiłem się" flakonu X, wielokrotnie używałem go globalnie i nadgarstkowo.
Cóż mogę powiedzieć? Im lepiej go poznaję, tym bardziej mi się podoba i jeśli na dłużej go odstawiam, to zwyczajnie tęsknię za tym zapachem :?
Przeprowadziłem cały szereg testów porównawczych X-a z innymi perfumami. Nie chodziło mi nawet o podobieństwo olfaktoryczne, ale stwierdzenie, jak X wypada na tle innych pachnideł.
Ze wszystkich potyczek X wyszedł obronną ręką. Wiele pachnideł wręcz zmiażdżył jakością. Tylko niektórym udało się nawiązać z nim wyrównaną walkę (Black Goldskin, Gold, Lyric, Opus IV, no i oczywiście "rodzeństwo" - No1, C).
Po prostu X pachnie doskonale. Ma w sobie niezwykłą świetlistość, przestrzenność, szlachetność... Coś, co nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z perfumami z wysokiej półki.
Zestawiłem go z kilkoma poważanymi i powszechnie uznawanymi za świetne, pachnidłami mainstreamowymi. Efekt jest taki, że one pachną świetnie, dopóki się ich nie porówna bezpośrednio z X-em. Potem nagle okazuje się, że są jakieś płaskie, bez wdzięku, sztuczne...
W ankiecie zaznaczam 6. Niższa ocena byłaby nie fair w stosunku do X-a
Artur

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 września 2014, 06:52 - Pn

Cóż można napisać poza tym, że to genialny zapach :)
Mente et Malleo

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post11 grudnia 2014, 11:23 - Cz

U mnie pobił nawet Jubilata XXV - zapach luksusu i wielkich pieniędzy, mega snob. Jakość składników zdumiewa, a trwałość i projekcja marzenie.
6, nie inaczej.

edit:
matko co się dzieje się! mija 16h od aplikacji (4 psiki z atomka 5ml na głowę+1 na dłoń), a ten bucha, projektuje, istny wariat!

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post08 listopada 2015, 22:50 - N

Jedyny zapach marki Clive Christian, w którym się zakochałem od pierwszego niucha.

Nie potrafię go rozłożyć na czynniki. Dla mnie jest to idealny zapach przyprawowy, właściwie wymykający się typowej klasyfikacji... Jeśli bym się uparł i próbował zakwalifikować go do którejś kategorii, to byłoby to albo aromatyczne fougere, albo orientalne fougere. Ale obydwie nazwy są dobrane "na siłę".

Są tu owoce, jest mnóstwo przypraw, są żywice, jest drewno... Kurde, X jest... trudny. Enigmatyczny. Wymagający. Nie potrafię go rozłożyć na czynniki, chociażby częściowo. A właśnie takie zapachy kocham najbardziej.

Jedna aplikacja na skórę pachnie w nieskończoność. O ile C nie trwa na mnie tyle, ile bym chciał, o tyle X ze skóry sam nie schodzi, a i prysznic mu nie straszny.

Na flakon choruję od dawna. I wiem, że muszę go mieć, całe 100 ml dla siebie.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

agat1969

Post09 listopada 2015, 09:20 - Pn

Marcin__ napisał(a):Jedyny zapach marki Clive Christian, w którym się zakochałem od pierwszego niucha.

Nie potrafię go rozłożyć na czynniki. Dla mnie jest to idealny zapach przyprawowy, właściwie wymykający się typowej klasyfikacji... Jeśli bym się uparł i próbował zakwalifikować go do którejś kategorii, to byłoby to albo aromatyczne fougere, albo orientalne fougere. Ale obydwie nazwy są dobrane "na siłę".

Są tu owoce, jest mnóstwo przypraw, są żywice, jest drewno... Kurde, X jest... trudny. Enigmatyczny. Wymagający. Nie potrafię go rozłożyć na czynniki, chociażby częściowo. A właśnie takie zapachy kocham najbardziej.

Jedna aplikacja na skórę pachnie w nieskończoność. O ile C nie trwa na mnie tyle, ile bym chciał, o tyle X ze skóry sam nie schodzi, a i prysznic mu nie straszny.

Na flakon choruję od dawna. I wiem, że muszę go mieć, całe 100 ml dla siebie.

1. Nigdy bym nie pomyślał, że to zapach przyprawowy? Mnie on kojarzy się, że świeżością i lekkością.
2. Wg. mnie to zapach ani trochę trudny, ani wymagający, wręcz przeciwnie, bardzo miły w odbiorze. Myślę, że nie ma w ogóle charakteru stricte niszowego.
Mente et Malleo

Artplum

Sensei Perfuforum

Post09 listopada 2015, 12:30 - Pn

agat1969 napisał(a):1. Nigdy bym nie pomyślał, że to zapach przyprawowy? Mnie on kojarzy się, że świeżością i lekkością.
2. Wg. mnie to zapach ani trochę trudny, ani wymagający, wręcz przeciwnie, bardzo miły w odbiorze. Myślę, że nie ma w ogóle charakteru stricte niszowego.

Ja też nie postrzegam go jako przyprawowca.
Nie jest też dla mnie jakoś szczególnie trudny, choć enigmatyczny, to i owszem ;)
Artur

Belial Lord

Mega Perfumaniak

agat1969

Post11 czerwca 2016, 18:18 - So

Belial Lord napisał(a):http://www.parfumo.net/Perfumes/Clive_Christian/X_Narcissus
http://www.parfumo.net/Perfumes/Clive_C ... /X_Saffron
dwie nowosci od Clive Christian :P

no nie, blagam , litosci,
znowu mi sie na pewno spodobaja i ... :?
Mente et Malleo

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post11 czerwca 2016, 18:20 - So

...i zapewne trzeba uszczuplic portfelik :lol: :P ale czuje ze cena bedzie masakryczna

Artplum

Sensei Perfuforum

Post12 czerwca 2016, 14:15 - N

Belial Lord napisał(a):http://www.parfumo.net/Perfumes/Clive_Christian/X_Narcissus

Ciekawe, bo to uniseksy.
Trzeba będzie spróbować, a to "nie są tanie rzeczy" ;)
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post12 czerwca 2016, 14:39 - N

Artplum napisał(a):

Ciekawe, bo to uniseksy.
Trzeba będzie spróbować, a to "nie są tanie rzeczy" ;)

Kluczowe pytanie brzmi; czy znajdą się w ofercie wiadomej perfumerii ?

agat1969

Post12 czerwca 2016, 14:49 - N

Dla chącego nic trudnego... :D
Mente et Malleo

baphomet

Post12 czerwca 2016, 15:27 - N

CC, niech się lepiej weźmie za widelce :twisted:

kronenberg

Forumowicz

Post12 czerwca 2016, 20:10 - N

Trafiał ten zapach na forumowy bazarek? Cena próbki na allegro zaporowa.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post12 czerwca 2016, 20:47 - N

baphomet napisał(a):CC, niech się lepiej weźmie za widelce :twisted:

Przecież się bierze cały czas ;)
Artur

baphomet

Post13 czerwca 2016, 15:24 - Pn

Wiem Artur :) Chciałem przez to powiedzieć, że jako marka oferująca perfumy nie do końca mi leży. Krótko mówiąc nie przemawia do mnie.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post13 czerwca 2016, 19:13 - Pn

Z pewnością są marki bardziej znane i bardziej zasłużone w dziedzinie perfumiarstwa, ale ja cenię sobie perfumy CC.
Takie C, No1, albo tytułowy X - nie mogę złego słowa powiedzieć, nawet gdybym chciał ;)
Artur

agat1969

Post14 czerwca 2016, 11:12 - Wt

Artplum napisał(a):Z pewnością są marki bardziej znane i bardziej zasłużone w dziedzinie perfumiarstwa, ale ja cenię sobie perfumy CC.
Takie C, No1, albo tytułowy X - nie mogę złego słowa powiedzieć, nawet gdybym chciał ;)

+1

Mnie na ten przykład jeśli by ktoś zaproponował, że mogę bez ograniczeń i za darmo w ramach reklamy używać jednego zapachu to były by to właśnie perfumy CC-X for men
Ostatnio edytowano 14 czerwca 2016, 11:14 - Wt przez agat1969, łącznie edytowano 1 raz
Mente et Malleo
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie