Teraz jest 28 października 2020, 11:43 - Śr

• Reklama

Chanel - Allure edt

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Chanel - Allure edt (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
29%
5 - Bardzo dobry
4
57%
6 - Genialny
1
14%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

emera

Perfumaniak

Chanel - Allure edt

Post24 kwietnia 2014, 22:04 - Cz

Za Fragrantica.pl:
To orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Allure został wydany w 1996 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Polge. Perfumy zawierają takie składniki, jak jaśmin, lilia wodna, wanilia, cytryna, mandarynka, wiciokrzew, frezja, magnolia i marakuja.
Obrazek

Zapach, do którego mam wielki sentyment, więc będzie mocno subiektywnie.
Początek jest cytrusowo-waniliowy, słodki. Ale to nie słodycz ulepkowata, a świeża, ciepła. Dochodzą jasne kwiaty i robi się bardzo kobieco. Nie dziewczęco, bo to zapach dla kobiety świadomej swojej zmysłowości. Młode dziewczyny mogą się poczuć w nim przebrane, może być zbyt dosadnie, ciężko, ale "trzydziestki" pewnie już docenią. Allure to kobiecość zmysłowa, oswojona/udomowiona, łagodna i przytulna. Taka, która nie szuka wrażeń, jest elegancka i pławi się w cieple swojego gniazda. Uwodzi, kusi i chce przytulać. I być przytulaną. Żadnej wulgarności. Jest leniwie, ciepło, subtelnie słodko i zmysłowo. W jasnej koszuli, w białej pościeli. Bezpiecznie.

Obwąchiwana przez panie, słyszałam, że słodko. Ale panowie pytali, co tak ładnie pachnie. Zawracali i pytali.
Ostatnio edytowano 11 marca 2015, 22:14 - Śr przez emera, łącznie edytowano 1 raz

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Re: Chanel - Allure edt

Post26 kwietnia 2014, 11:03 - So

Emera, w pełni się z Tobą zgadzam.
Z tym, że dla mnie to jest zapach bardzo przewrotny.
Z jednej strony elegancki i trzymający na dystans.
Z drugiej - cielesny i zmysłowy.
Jest jak bizneswoman ubrana w luksusowy służbowy garniturek, spod którego niezupełnie przypadkiem wystaje rąbek koronkowej bielizny.
Kiedyś z przyjemnością zużyłam butelkę, teraz delektuję się odlewką od Ciebie :)

fEla

Aktywny forumowicz

Post28 kwietnia 2014, 09:42 - Pn

Dla mnie to taki klasyk, którego równie często nabywam..jak i się pozbywam.. Tęsknię za nim, a potem mnie nudzi.. Ale dla mnie i EDT i EDP to taka klasyka gatunku.

emera

Perfumaniak

Post28 kwietnia 2014, 19:32 - Pn

fEla napisał(a):Dla mnie to taki klasyk, którego równie często nabywam..jak i się pozbywam.. Tęsknię za nim, a potem mnie nudzi.. Ale dla mnie i EDT i EDP to taka klasyka gatunku.
Też tak mam. Kiedyś wychłeptałam prawie całą flaszkę edp, a resztki się pozbyłam, bo mnie Allure zasłodziło. Teraz zatęskniłam za tą ciepłotą i kupiłam ciut lżejsze edt. Ale pojęcia nie mam, ile czasu musiałoby upłynąć, żebym tę flszkę wysiorbała. Pewnie ze dwa lata. Jeśli nie więcej.

Novella

Perfumaniak

Post01 marca 2017, 11:30 - Śr

na pewno klasyk / od lat żona ma w swojej kolekcji EDP/
na pewno mi się podoba
na pewno podoba się mojej żonie
na pewno podoba się moim znajomym / panom i paniom/
na pewno nie ma w opisach Allure Sensuelle
które
na pewno podoba się jeszcze bardziej
ocena 5